Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doar scarita ca suportul cred ca este ok...asa am luat-o . Are un cauciuc ordinar in loc de scarita .

 

MS

 

 

Poate daca schimbi scarita , mai iesi si tu pe strada ,dar asta la primavara ca acum e cam racoare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar scarita stanga, schimbator , tija schimbator + suportul de care se prinde scaritza. Poate sa fie de B12 sau B6, Kult sau Pop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar scarita stanga, schimbator , tija schimbator + suportul de care se prinde scaritza. Poate sa fie de B12 sau B6, Kult sau Pop.

schimbator am eu, platesti doar transportul. zi-mi daca esti interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar scarita stanga, schimbator , tija schimbator + suportul de care se prinde scaritza. Poate sa fie de B12 sau B6, Kult sau Pop.

 

 

ce-ai mai facut??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimbator am eu, platesti doar transportul. zi-mi daca esti interesat.

E valabil si daca nu e pt mine ci pt un preten B12ist, forumist chiar, puturos, la care ii e lene sa posteze himself? :)

 

ce-ai mai facut??? :D

 

S-o imprastiat un preten. Vezi mai sus. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Aveti careva de vanzare un Bandit 600 N Kult sau stiti pe cineva care are?As dori sa fie in stare buna si cu actele in ordine,pt. ca tocmai ce m-am intors de la Tg-Mures unde era sa iau o teapa destul de mare.Multunmesc anticipat

 

 

Salut,

ce ai patit la targu mures?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

ce ai patit la targu mures?

 

 

Pai am gasit pe bikeshop un bandit http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...998-250390.html si am zis ca la cat cat de bn arata si km putini sa merg sa-l iau.Am vorbit cu respectivul vanzator ungur,pe nume Istvan Gergely,care spune ca motocicleta este ins stare f buna si ca ar avea toate toate actele in ordine.Am mers marti pana acolo si surpriza pe langa faptul ca a zis ca ne asteapta la Metro sa ne duca la locul unde era motorul,a intarziat vreo 15 min si cand a venit ne-am dat seama dupa felul in care arata ca inspira foarte multa incredere,acesta facand parte dintr-o natie de tigani la cum arata.In fine,am ajuns acolo si cand a scos motorul din garaj,Emppu care a fost cu mine a inceput sa-l verifice.la scurt timp a gasit o conducta ruginita chiar in spatele locului de unde ies galeriile de evacuare(nu stiu cum se numeste locul),la care ungurul a spus ca asa e normal fiind o motocicleta din Anglia.O alta problema majora ar fi actele.Motocicleta nu era trecuta pe numele lui,ci pe al unui cumnat de-al dansului care era in Anglia.Deci eu daca vroiam sa cumpar motocicleta ar fi tb sa astept sa semnez cu respectivul.Bun am zis ca nu-l iau pe cel din '98,dar mai avea unul din 2000 la 2000 euro,am zis sal verificam si pe acela dar surpriza aceasi problema cu rugina,iar actele erau tot pe numele acelui cumnat.Desigur ca atunci cand Emppu a vrut sa verifice motorul,ungurul a sarit cu gura ca ce sa vreificam,ca nu se verfica nimic la bandit nici macar la RAR si alte din astea. Puteti sa-l intrebati pe Emppu sa confirme toata povestea.Bineinteles ca am plecat fara sa-l iau.Si inca ceva,ungurul avea in garaj vreo 5 motociclete toate trecute pe numele cumnatului,deci aveti grija si nu luati nimic de la el ca s-ar putea sa luati o teapa mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e perioada de vanzare

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...m&ID=240601

 

si eu l-am pus din nou la vanzare...la 1700 euro...

 

Ulei motor schimbat,ulei furca+semeringuri noi,bujii ngk , kit lant nou , filtru aer K&N , carburatia facuta . Semnale spate LED , oglinzi cu semnal LED , stop spate LED , far schimbat . Coditza modificata,undertail,roata spate pe 5.5 , amortizor GSF1200 . Mai am si carena fata + farul original + semnale originale + roata spate originala .

 

Acum are cauciucuri de circuit de ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce faci mai bandit-ule , nu ai zis ca nu il mai vinzi ?

 

Si o enduroaica de 250 gasesti bine pe la 700-900 euroi.

 

Ca daca iei de 400 nu prea e buna de munte ca daca dai de un smecleu de iarba mergi cu el la relanti.

 

 

Totusi spor la vanzare, daca nu aveam ti-l luam, arata bine rau de tot.

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa gasesc ceva care sa imi linisteasca ambele placeri , si stradalu si coclaurii .

Incerc sa gasesc un 250 inmatriculabil .Daca nu imi iese pana in primavara strang tare din *uci si poate strang acei 700 - 900 euro . Da pentru asta trebuie sa imi gasesc un loc de munk din nou.

 

Da de sportu asta nu ma las :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva,ungurul avea in garaj vreo 5 motociclete toate trecute pe numele cumnatului,deci aveti grija si nu luati nimic de la el ca s-ar putea sa luati o teapa mare.

 

Nu stiu daca la un moment dat nu ar trebui sa mergeti la Politie si sa faceti un denunt, dom'le sunt suspiciuni de furt, verificati! Poate isi misca curu' politistul si daca la verificari iese bine...atunci na...dar daca nu iese bine, politistul face o fapta buna :D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 offtopicuri mici:

1. A mers cineva cu boxerul de la BMW ? Ma refer in special la R1100S. Vreau sa stiu daca vibreaza in ghidon. Nu ma intereseaza alte aspecte, doar daca vibreaza mai tare decat Bandit-ul. Teoretic asa ar fi, dar poate aveti voi experiente.

 

2. In afara de a merge in Germania/Italia, de unde pot achizitiona un Yamaha FJR? As vrea sa il iau de la noi, inmatriculat.

 

Scuzati ca amestec oile si brand-urile, am incredere in sfaturile comunitatii :crack:

 

PS: Inca nu-l vand, dar daca vreti un Bandit care a vazut Olanda si s-a intors cu bine dati-mi un PM si discutam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am gasit pe bikeshop un bandit http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...998-250390.html si am zis ca la cat cat de bn arata si km putini sa merg sa-l iau.Am vorbit cu respectivul vanzator ungur,pe nume Istvan Gergely,care spune ca motocicleta este ins stare f buna si ca ar avea toate toate actele in ordine.Am mers marti pana acolo si surpriza pe langa faptul ca a zis ca ne asteapta la Metro sa ne duca la locul unde era motorul,a intarziat vreo 15 min si cand a venit ne-am dat seama dupa felul in care arata ca inspira foarte multa incredere,acesta facand parte dintr-o natie de tigani la cum arata.In fine,am ajuns acolo si cand a scos motorul din garaj,Emppu care a fost cu mine a inceput sa-l verifice.la scurt timp a gasit o conducta ruginita chiar in spatele locului de unde ies galeriile de evacuare(nu stiu cum se numeste locul),la care ungurul a spus ca asa e normal fiind o motocicleta din Anglia.O alta problema majora ar fi actele.Motocicleta nu era trecuta pe numele lui,ci pe al unui cumnat de-al dansului care era in Anglia.Deci eu daca vroiam sa cumpar motocicleta ar fi tb sa astept sa semnez cu respectivul.Bun am zis ca nu-l iau pe cel din '98,dar mai avea unul din 2000 la 2000 euro,am zis sal verificam si pe acela dar surpriza aceasi problema cu rugina,iar actele erau tot pe numele acelui cumnat.Desigur ca atunci cand Emppu a vrut sa verifice motorul,ungurul a sarit cu gura ca ce sa vreificam,ca nu se verfica nimic la bandit nici macar la RAR si alte din astea. Puteti sa-l intrebati pe Emppu sa confirme toata povestea.Bineinteles ca am plecat fara sa-l iau.Si inca ceva,ungurul avea in garaj vreo 5 motociclete toate trecute pe numele cumnatului,deci aveti grija si nu luati nimic de la el ca s-ar putea sa luati o teapa mare.
Sa inteleg ca nu ai vazut mesajul meu de mai inainte, sau nu te intereseaza motorul ? :crack: Empu stieeeeeeee Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 offtopicuri mici:

1. A mers cineva cu boxerul de la BMW ? Ma refer in special la R1100S. Vreau sa stiu daca vibreaza in ghidon. Nu ma intereseaza alte aspecte, doar daca vibreaza mai tare decat Bandit-ul. Teoretic asa ar fi, dar poate aveti voi experiente.

 

2. In afara de a merge in Germania/Italia, de unde pot achizitiona un Yamaha FJR? As vrea sa il iau de la noi, inmatriculat.

 

Scuzati ca amestec oile si brand-urile, am incredere in sfaturile comunitatii :)

 

PS: Inca nu-l vand, dar daca vreti un Bandit care a vazut Olanda si s-a intors cu bine dati-mi un PM si discutam.

 

EU AM AVUT UN BMW R 850 R INAINTE DE BANDIT SI URMA SA CUMPAR UN R 1100 S.

AM FOST IN PROBA CU EL SI POT SA SPUN CA NU ARE NICI UN FEL DE VIBRATII IN GHIDON.

LA MODELE SUB 2004 EXISTA DOAR UN BALANS CAND SE ACCELEREAZA DAR ACESTA SE SIMTE NUMAI PE LOC LA RELANTI NU SI IN MERS. DUPA 2004 S-A ECHILIBRAT MOTORUL SI S-A SCOS ACEST BALANS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ! sunt daniel ,nou venit pe forum si tot o data posesorul unui bandit de 400 cc an 95...care imi place f mult si as vrea sa stiu cat mai multe despre el,cum ar fi:se potriveste kitt de lant de la cel de 600 (trebuie schimbat),unde gasesc si eu kitt-ul respectiv la un pret mai bun,stiti pe cineva care aduce piese de bandit sh(m-ar interesa un turometru ca al meu nu misca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bandit de 400 cc an 95...care imi place f mult si as vrea sa stiu cat mai multe despre el,cum ar fi:se potriveste kitt de lant de la cel de 600 (trebuie schimbat),unde gasesc si eu kitt-ul respectiv la un pret mai bun,stiti pe cineva care aduce piese de bandit sh(m-ar interesa un turometru ca al meu nu misca)

hello vecine!

 

produsul cod 10041173 (DID x-ring)

produsul cod 10042528 (regina o-ring)

pe louis.de

 

aduc cateva pers, eu am luat de la romi3

Editat de warlock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...