Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E folositor da..... :( cum fac comanda de pe Ebay?

1. faci un card la ING, de exemplu VISA Electron pe cont Cont'rol. sau ceva echivalent.

2. te inregistrezi pe ebay.

3. te inregistrezi pe paypal.

4. comanzi.

 

dar incearca intii la baietii de la http://www.powermotors.ro/ro/

eu am luat de la ei suport pentru scarita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

evident ca nu trebuie ING, dar am citit pe net ca unele carduri de la unele banci ar fi mai cu probleme. odata citisem pe undeva ca-si facuse unu' la Transilvania, parca, si nu activasera nu stiu ce optiune a contului, astfel incit nu primea de la Paypal codul de confirmare (cind te inregistrezi primesti un fel de tranzactie care contine un cod pe care Paypal il cere ca sa activeze contul, extra masura de securitate). la ING cu VISA Electron merge sigur, ca eu din ala am.

normal ca exista n'spe tipuri de carduri care se pot folosi.

un avantaj la ING e ca au servicii de online banking superioare altor banci, la mareata banca de rahat (nu e subiectul discutiei, da' de banca asta nu pot sa zic nimic de bine) BRD online banking-ul e o gluma proasta. pentru a adauga un cont spre care sa virezi bani tre' sa faci frumusel un drum la banca si sa completezi un formular, ca la stat :( asta pentru ca ei sint mult prea mareti pentru a da utilizatorului un digipass care ar rezolva problema.

in plus, daca-mi aduc aminte bine, pentru studenti contul Cont'rol are comision de adminsitrare 0. nu ca ar muri cineva de foame din 20 de RON pe an.

 

Mesaj completat

am uitat sa mentionez ceva: atentie, ca discurile de frina sint grele (oleaca sub 10 kg) si chiar prin posta normala te costa transportul din UK cam cit discurile (cam 60 de lire parca e).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutorul vostru. Am o dilema (ca in banc) intre urmatoarele 2 cauciucuri:

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...o=139&m_s=1

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...o=139&m_s=1

 

Nu pot spune ca merg sportiv, rar depasesc 7000 rpm (de fapt o data parca 8000 de cand am motorul).

Ce pot insa sa va spun este ca cei 2 colegi cu care m-am intors de la Predeal (Calin si Qwerto) au fost foarte nemultumiti de faptul ca am condus la limita. Si pe ploaie mocaneasca. Mie nu mi s-a parut, insa trebuie sa iau in considerare si ce vad ei din spate :(

 

In functie de cauciucul spate, voi lua si fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca pina la limita mai era destul :( eu m-am referit la conditiile de (in)vizibilitate de pe ploaia aia, pe linga Onesti de ex. am luat ditai baltoaca de 10m lungime-n plin, efectiv se confunda cu asfaltul. dar oricum judecind dupa profil cauciucele tale (cele de-acum) sint mai potrivite pentru ploaie.

Mesaj completat

insa trebuie sa iau in considerare si ce vad ei din spate :cheers:

tocmai, eu nu vedeam nimic :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauciucurile mele actuale sunt Pirelli MTR 04, care nu se mai fabrica. Cel de pe fata l-am facut praf si e deja schimbat cu un SH (BT010) de la Florin (Qwerto). Am facut schimbul anul trecut prin septembrie, cand mai aveam putin din sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutorul vostru. Am o dilema (ca in banc) intre urmatoarele 2 cauciucuri:

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...o=139&m_s=1

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...o=139&m_s=1

 

Nu pot spune ca merg sportiv, rar depasesc 7000 rpm (de fapt o data parca 8000 de cand am motorul).

Ce pot insa sa va spun este ca cei 2 colegi cu care m-am intors de la Predeal (Calin si Qwerto) au fost foarte nemultumiti de faptul ca am condus la limita. Si pe ploaie mocaneasca. Mie nu mi s-a parut, insa trebuie sa iau in considerare si ce vad ei din spate :(

 

In functie de cauciucul spate, voi lua si fata!

eu daca as fi in locul tau as lua Bridgestone, am avut pe un ktm si am fost foarte multumit de el si a rezistat foarte bine conditiilor in care a fost exploatat ... Continental am avut pe masina si nu am fost foarte multumit de ele ...dar acum fiecare isi alege ce crede ca e mai bun ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bridgestone este oarecum si prima mea alegere, insa la masina lucrurile nu stau chiar ca la moto. In plus la BS platesti si firma (vezi Doamne, campioni in MotoGP, etc), iar la Conti au un review de spui ca e cel mai bun de pe fata pamantului. De-aia si oscilez. la BS as putea sa ma imbat cu apa rece si sa spun ca daca dau cauciucuri in motoGP atunci sunt cei mai bune, iar dincolo ma amagesc cu un review in care imi spun ei ca au cel mai bun raport cauciuc (ca material) in compusul finit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bridgestone este oarecum si prima mea alegere, insa la masina lucrurile nu stau chiar ca la moto. In plus la BS platesti si firma (vezi Doamne, campioni in MotoGP, etc), iar la Conti au un review de spui ca e cel mai bun de pe fata pamantului. De-aia si oscilez. la BS as putea sa ma imbat cu apa rece si sa spun ca daca dau cauciucuri in motoGP atunci sunt cei mai bune, iar dincolo ma amagesc cu un review in care imi spun ei ca au cel mai bun raport cauciuc (ca material) in compusul finit.
chestia e ca am auzit k conti nu sutn asa bune ..acum nu stiu ...fiecare cu parerea lor ...Bs-u ar fi prima mea alegere ...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conti au program de reduceri la cauciuce pentru angajati :( chiar nu m-am interesat daca e valabil si pt. cauciuce moto. ia sa las o intrebare pe la HR si te anunt mai incolo...

nu e valabil si pt cauciucuri moto...am intrebat eu in timisoara :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am gasit in Brasov o firma care face radiatoare si vroiam sa intreb daca site cineva cum sunt calitativ. Radiatorul pentru banditul meu mi-au zis ca ma costa 375 RON si ma gandesc, merita? am mai luat un radiator sh pe care am dat 15o RON si era spart, acum am 2 radiatoare bulite cu care nu prea am ce face, am mai gasit unul din dezmembrari la 270 RON dar deja mi-e frica sa mai iau second dupa cate probleme am avut cu piesele cumparate asa...

 

Deci in concluzie, credeti ca se merita sa iau de la oamenii astia? Sau sa-l iau pe ala second si sa risc?

 

Ah, si linku la baietii cu radiatoarele: http://www.radiator-auto.ro/index.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anu' trecut cind am avut si eu durere cu radiatorul am ajuns pe la Romradiatoare. pretul pe care mi-l ofereau ei era tot pe acolo (parca ceva mai mare totusi). mi-am dat seama ca daca comand din UK, nou-nout facut de Delkevic, ajung tot pe-acolo. pina la urma am dat cam 100 de lire cu tot cu transport pe un Delkevic, l-am montat si n-am mai avut probleme.

daca ai posibilitatea sa ajungi prin Bucuresti vezi ca e pe-acolo un tip, Cristian Ionescu parca-si zice pe forum, despre care mi-a zis cineva ca e as la sudura. stiu si eu, poate merita sa incerci. tabla aia fiind subtire, e imposibil de sudat fara sa ai tehnica si scule potrivite (scule pe care nu le gasesti la orice atelier de macelarie auto).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...