Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

sincer nu prea pot sa imi dau seama, ca sunt in pozitii diferite.

cosmin, te rog da o masuratoare pe latime, si latimea in dreptul gaurii. vezi in poza.

Am vorbit acum si cu mecanicul banditului meu si a confirmat ca latimea este musai sa fie identica cu oasele originale. Singura diferenta este lungimea SAU, pozitia gaurilor. In functie de model, lungimea poate ramane la fel ca la cele originale, dar gaurile sa fie mai apropiate sau mai departate. Dar, cum mi-a spus si mecanicul, nu se merita sa ti le faci tu, decat in cazul in care esti 1000% sigur ca ai materialul potrivit de o durabilitate sporita. Sunt piese foarte importante si nu se merita riscul unor ruperi din cauza socurilor. Asta e parerea mecanicului. Daca esti hotarat sa iti faci singur aceste piese, iti urez bafta multa si mare atentie la alegerea materialului.

 

Si, ca tot incepe sa se incalzeasca afara, sa ne amintim e ce suntem atat de nerabdatori sa vina primavara: http://www.slowride.ro/2013/01/22/brambura-in-concediu-vii/

 

In sectiunea Blog>povesti de calatorie>trasee gasiti toate partile concediului de anul trecut.

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut banditilor, am cateva chestii la vanzare ( tre ceva bani), asa ca va rog sa dati un ochi la topicurile din semnatura mea, poate va intereseaza pe careva.

Multumesc si iarna scurta sa aveti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,aduce cineva de pe forum manete de frână si ambreiaj dar are doar pt gsf 1200 din 2001-2006.aveti idee daca se potrivesc si pe 600 din 2001 ? Bafta

Ciao, nu stiu exact dar din aminitiri spun ca cea de ambreiaj nu prea ar trebui sa se potriveasca, cel de 1200 avand ambreiajul hidraulic si cel de 600 pe cablu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikerMF: hopa ... vad cumva un gsr? felicitari.

Intrebare intrebatoare ... mi-a murit bateria. Tre sa-mi iau una noua. Acuma nu sunt prea hotarat ce si cum sa-mi iau.Am sa exclud din start cele cu intretinere si acid in ele. Sincer nu vreau sa am belele in plus daca o scap pe jos(ca am obiceiul asta de obicei de pe loc). Acuma din ce am vazut pe piata am de ales intre urmatoarele categorii:

1. baterii hp(agm) - cica fara intretinere (Absorberd Glass Mat), nu stiu daca sunt activati din fabrica

2. baterii cu gel - fara intretinere activati din fabrica

3. gel+cip - ca si cel de mai sus + un chip care iti masoara incarcarea.

Mai mult de 200 de ron nu as vrea sa dau pe ea.

Cam aici m-am directionat. Daca aveti sugestii sau stiti pe undeva sa fie chestii de calitate la un pret bun va multumesc anticipat.

baterie gel+cip 9Ah

baterie gel 8Ah

baterie gel 10Ah

si lista poate continua. Desi stiu ca in carte scrie ca este deajuns 12V cu 8Ah eu as prefera sa iau una de 10Ah pt e un mic ajutor.

ce stiti despre cei de la volton?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat Volton 9Ah pentru un GSXF din 2004. Foarte multumit proprietarul ... verifica si incarcarea daca tot esti aici, dar eu spun ca nu faci o afacere proasta daca o iei pe cea de 9Ah.

 

PS: banditul pleaca bine si cu 8Ah, nu prea ai ce face cu 10AH!



uite...poate e mai ok asta http://www.performance-shop.ro/baterii-moto-toplite/475-ytx9-bs-baterie-toplite-yuasa.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikerMF: hopa ... vad cumva un gsr? felicitari.

multumesc.sper ca prin aprilie sa ajung prin Bucuresti sa ne intalnim.vreau sa mai vad banditu' ca imi este dor de el :-P

 

la ce pret ii maneta de frana?

pret:60 ron cu transport gratuit prin posta.

Editat de BikerMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikerMF: hopa ... vad cumva un gsr? felicitari.

Intrebare intrebatoare ... mi-a murit bateria. Tre sa-mi iau una noua. Acuma nu sunt prea hotarat ce si cum sa-mi iau.Am sa exclud din start cele cu intretinere si acid in ele. Sincer nu vreau sa am belele in plus daca o scap pe jos(ca am obiceiul asta de obicei de pe loc). Acuma din ce am vazut pe piata am de ales intre urmatoarele categorii:

1. baterii hp(agm) - cica fara intretinere (Absorberd Glass Mat), nu stiu daca sunt activati din fabrica

2. baterii cu gel - fara intretinere activati din fabrica

3. gel+cip - ca si cel de mai sus + un chip care iti masoara incarcarea.

Mai mult de 200 de ron nu as vrea sa dau pe ea.

Cam aici m-am directionat. Daca aveti sugestii sau stiti pe undeva sa fie chestii de calitate la un pret bun va multumesc anticipat.

baterie gel+cip 9Ah

baterie gel 8Ah

baterie gel 10Ah

si lista poate continua. Desi stiu ca in carte scrie ca este deajuns 12V cu 8Ah eu as prefera sa iau una de 10Ah pt e un mic ajutor.

ce stiti despre cei de la volton?

 

salut,am eu volton pe gel(12ah) de aproape 3 ani si sunt multumit desi am luat-o din intamplare pt ca aveam nevoie a doua zi si mi-au livrat-o si acasa(deci sunt putin surprins fiind produsa de rombat parca). Eu am platit pe ea in jur de 140ron acum vad ca se vinde la 182ron.

 

P.S vezi ca sunt mai ieftine aici: http://depozituldebaterii.ro/ decat unde cautai tu ;)

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare: carburatoarele tb asezate intr-un anumit fel sau nu conteaza ordinea lor? intreb asta pt ca anu trecut dupa ce mi-am scos motoru din service ordinea carburatoarelor era alta(primul carburator din dreapta este pus pe pozitia a 3a daca e sa numeri din dreapta spre stanga)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosmin, nu ai mai ajuns la garaj sa le masori?

si.. da lucrez la o fabrica unde se gasesc materiale bune, deci nu asta e problema.

am si eu stop de ala fumuriu si nu a zis nimeni nimic.

 

Asa cum ti-am raspuns cu vreo doua pagini in urma, cand ai intrebat prima data ;)

"Am vorbit acum si cu mecanicul banditului meu si a confirmat ca latimea este musai sa fie identica cu oasele originale. Singura diferenta este lungimea"

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, eu stiu ca da. exista un carburator-master si celelalte carburi. Cel putin prin manuale ce am studiat nu se schimbau intre ele ...

si cum as putea sa imi dau seama care e ordinea lor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cum as putea sa imi dau seama care e ordinea lor?

 

Nu am nici cea mai vaga idee .. din ce stiu eu carbul master nu are reglaj, toate se regleaza dupa el. parca in procedura de sincronizare scria ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bikerMF: hopa ... vad cumva un gsr? felicitari.

Intrebare intrebatoare ... mi-a murit bateria. Tre sa-mi iau una noua. Acuma nu sunt prea hotarat ce si cum sa-mi iau.Am sa exclud din start cele cu intretinere si acid in ele. Sincer nu vreau sa am belele in plus daca o scap pe jos(ca am obiceiul asta de obicei de pe loc). Acuma din ce am vazut pe piata am de ales intre urmatoarele categorii:

1. baterii hp(agm) - cica fara intretinere (Absorberd Glass Mat), nu stiu daca sunt activati din fabrica

2. baterii cu gel - fara intretinere activati din fabrica

3. gel+cip - ca si cel de mai sus + un chip care iti masoara incarcarea.

Mai mult de 200 de ron nu as vrea sa dau pe ea.

Cam aici m-am directionat. Daca aveti sugestii sau stiti pe undeva sa fie chestii de calitate la un pret bun va multumesc anticipat.

baterie gel+cip 9Ah

baterie gel 8Ah

baterie gel 10Ah

si lista poate continua. Desi stiu ca in carte scrie ca este deajuns 12V cu 8Ah eu as prefera sa iau una de 10Ah pt e un mic ajutor.

ce stiti despre cei de la volton?

eu am de la volton de 7 A cred, din aia portocalie, luata de nevoie ca imi murise bateria la un popas dintr-o calatorie mai lunga. o am de 3 ani si merge perfect. n-are nicio hiba. poti lua cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...