Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Deci am facut o tura de vreo 43 km, plin la plin, tinut motorul in < 120 km/h cu cateva depasiri pana pe la 140 (nu m-am putut abtine :) ) , consum 5,2. Cifra asta e destul de aproximativa la distanta asta , banuiesc ca valoarea e chiar mai mica in realitate.

Gazprom-ul ca si firma mi se pare mai nasoala ca si celalte nerusesti, dar aparent astia nu au invatat sa manareasca pompele inca :)

Editat de alinpa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai si? e foarte bine, dupa cum spuneam ... eu cel mai putin am scos 4.55, dar 90-100, fara depasiri cu turatie mare, mers lin, frana de motor mult, cu topcase si ceva kg ca bagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu unpic mai mare, dar nu cu mult...nu mai tin minte cat si nu am avut probleme.....bateria mea oricum e pe duca, se inmoaie putin luminile la relanti, o sa pun standard Varta cand s-o duce, cel mai probabil prin primavara

 

deci nu stiti ce pot face cu superglue ala nu?

 

Man din mica mea experienta am constat ca superglue nu rezista la vibratii(incercat de lipit oglinda retrovizoara la conserva...nu statea sus mai mult de 2 sapt) deci cred ca poti incerca sa ciocanesti controlat picaturile cu un ciocanel mic(gen ala pt verificat reflexele ca tot cunosti domeniul..dar fara cauciuc in cap..) Bafta

 

 

Legat de carburatie ar fi mai indicat sa fie facuta cu filtrul nou..nu facuta carburatia cu filtrul imbaxit/fara filtru si apoi pus filtrul nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare frati Banditi!


In luna septembrie trebuie sa ma mut la Bucuresti cu catel, purcel si Banditu'. :mytruck:


Astfel , ma vad obligat sa-mi caut un apartament de inchiriat, dar si un loc sigur de parcare.


Vin catre voi cu o intrebare:


Stie careva un apartament cu doua camere de inchiriat mobilat/nemobilat/partial mobilat(as vrea fara agentii),printr-o zona linistita, unde sa-mi pot parca si eu linistit Banditul si creste viitorul bebe-motociclist?


Va multumesc!


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat de semnale stoc pt bandit s 2002. Acum am niste porcarii f mici care sunt pe post de licurici.

 

 

semnale originale am vazut anul trecut pe louis.de

 

semnale originale gasesti la orice reprezentanta Suzuki si costa 160lei bucata. cele de pe louis.de sunt "aproape" originale iar pretul e pe site.

sincer a ta fiind mai veche nu cred ca merita sa iei Suzuki.

 

alta idee este sa cauti pe ebay (.de sau .co.uk) sunt destui care-si schimba semnalele si le pun la vanzare la un pret bun (trebuie sa iei inc ain calcul si transportul!)

 

in alta ordine de idei sunt la destinatie: Sarajevo

post-11611-0-30621500-1377891599_thumb.jpg

 

si nelipsitele mine din Bosnia...

post-11611-0-82288400-1377891909_thumb.jpg

 

masa la restaurantul... Romanjia! :D

post-11611-0-73427700-1377893000_thumb.jpg

 

unde am mancat ceva... fooooooarte bun!

post-11611-0-50676700-1377893332_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am pe spate semnalele astea: http://www.louis.de/_30ba5fbef3a3dc04690441f06290345ad8/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10033858

 

au becuri incandescente de 21W si ca vizibilitate sint (IMO) parca chiar mai ok ca cele stock.

 

si eu tot d-alea am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quick question: a mai schimbat cineva becul de la martorul de neutru din bord?stie cumva ce bec trebuie?eventul si cum se desface ca sa nu-mi mai bat capul prin manual si alte doc-uri

mersi

la Pop (tin minte ca asta ai) martorii sint LED-uri (SMD-uri lipite pe o placa). am avut un bord de Pop stricat acasa si m-am uitat in el, incercind sa-l repar, probabil are mai multa electronica decit tot Kultul :) o sa trebuiasca sa mergi la cineva cu scule si tehnica de (dez)lipit SMD-uri, daca nu ai cu ce sa faci tu treaba (cum ar fi orice service de laptopuri, telefoane etc).

 

Kultul are becuri incandescente cu soclu T10.

 

n-ai mai luat K1300? :D

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ca sa-mi iau k1300 ar trebui sa vand bandit-ul...bani cash sa am doua nu o sa arunc. deocamdata sunt alte investitii si banditul chiar a fost si este fara cusur :)

oricum k1200sau k1300 e un vis ...la un moment dat se va materializa.

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de K1200GT, ia dupa 2006, adica modelul 2. Primul are destul de multe inconveniente :D

hai Macke, pe bune :))

"feel the wind... naked is the way"

 

90132LP4D2604.jpg

 

asta lasind la o parte carenele laterale pe care parca le-au facut baietii in garaj din niste tabla taiata cu flexul :))

 

KMIHAI zicea ca vrea K1300R, cu totul alta poveste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am spus ca e frumos, doar ca la modelul 2003-2006 sunt niste neajunsuri. eu sunt fan RT...de-ala imi iau :D. GT-ul asta de mai sus e mult prea scump ... daca as avea bani .. poate, dar nu sunt sigur :)

 

sa stii ca naked ma incanta in continuare ..doar ca la viteze nu schimb carenata cu nimic. pai eu cu banditul la 120 trebuia sa ma ancorez de el, pe gsxf la 120 abia daca simt vantul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am spus ca e frumos, doar ca la modelul 2003-2006 sunt niste neajunsuri. eu sunt fan RT...de-ala imi iau :D. GT-ul asta de mai sus e mult prea scump ... daca as avea bani .. poate, dar nu sunt sigur :)

 

sa stii ca naked ma incanta in continuare ..doar ca la viteze nu schimb carenata cu nimic. pai eu cu banditul la 120 trebuia sa ma ancorez de el, pe gsxf la 120 abia daca simt vantul :))Am incercat si eu la 165 ,nu stiu cum alearga unii cu 200...si!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! Cristi ma numesc si ma adresez voua,banditomaniacii, cu cateva intrebari...daca se poate :D Mai nou vreau sa-mi cumpar o motoreta...buna, fiabila, sa o pot lua la ture lungi dar si s-o frec prin oras toata ziua. Sunt posesor de carnet de ceva vreme si pana mai de curand am avut un Pegaso (care mi-a mancat ficatul) pe care l-am dat si dupa ceva vreme de stat pe dreapta si de cercetat piata am ajuns la concluzia ca imi cam place Banditul...mai ales s-ul de 650 din '07 - '08 si.....ma gandesc sa-mi achizitionez unul. Am zis ca cel mai bine ma adresez direct cunoscatorilor asa ca apelez la voi sa ma ajutati cu ceva ponturi si sfaturi despre aceasta motoreta...ce tine de Enduro-touring mai stiu dar acum este vorba de o alta categorie, alta clasa si am nevoie de asistenta :D. Vreau sa stiu de consum, tinuta la drum, comportamentul ei cu pasager si bagaje (normal ca imi caut una cu topcase si sidecase uri), consumabile si chiar si piese de schimb... Este o afacere buna ? Eu o s-o folosesc zilnic in drumul meu spre munca si alte locatii si din cand in cand la drum lung (300-400km pe zi ) Nu vreau sa fac o comparatie cu ce am avut...ca nu merita dar din cate am vazut pentru o suma rezonabila (2500-3000 euro.....2005-2008) primesti ceva motoreta ca sa zic asa. Inca nu am apucat sa merg pe una ca sa-mi dau seama ce si cum asa ca apelez la voi sa-mi ziceti de avantaje sau dezavantaje. Maine o sa fac o plimbare cu trenul pana la Ploiesti sa vad un Bandit 650 s din 2008...oare s-o lega ceva ?

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni! Cristi ma numesc si ma adresez voua,banditomaniacii, cu cateva intrebari...daca se poate :D Mai nou vreau sa-mi cumpar o motoreta...buna, fiabila, sa o pot lua la ture lungi dar si s-o frec prin oras toata ziua. Sunt posesor de carnet de ceva vreme si pana mai de curand am avut un Pegaso (care mi-a mancat ficatul) pe care l-am dat si dupa ceva vreme de stat pe dreapta si de cercetat piata am ajuns la concluzia ca imi cam place Banditul...mai ales s-ul de 650 din '07 - '08 si.....ma gandesc sa-mi achizitionez unul. Am zis ca cel mai bine ma adresez direct cunoscatorilor asa ca apelez la voi sa ma ajutati cu ceva ponturi si sfaturi despre aceasta motoreta...ce tine de Enduro-touring mai stiu dar acum este vorba de o alta categorie, alta clasa si am nevoie de asistenta :D. Vreau sa stiu de consum, tinuta la drum, comportamentul ei cu pasager si bagaje (normal ca imi caut una cu topcase si sidecase uri), consumabile si chiar si piese de schimb... Este o afacere buna ? Eu o s-o folosesc zilnic in drumul meu spre munca si alte locatii si din cand in cand la drum lung (300-400km pe zi ) Nu vreau sa fac o comparatie cu ce am avut...ca nu merita dar din cate am vazut pentru o suma rezonabila (2500-3000 euro.....2005-2008) primesti ceva motoreta ca sa zic asa. Inca nu am apucat sa merg pe una ca sa-mi dau seama ce si cum asa ca apelez la voi sa-mi ziceti de avantaje sau dezavantaje. Maine o sa fac o plimbare cu trenul pana la Ploiesti sa vad un Bandit 650 s din 2008...oare s-o lega ceva ?

Va multumesc

 

Salutare. Nu vreau sa nasc polemici, dar cand vine vorba de fiabilitate Banditul sta FOARTE bine, chiar mai bine decat o marca celebra :laugh:! Motor solid, trage, pui baza pe el atat timp cat faci schimbul de consumabile la timp!

S-ul e mai recomandat daca faci si drumuri lungi, desi sunt colegi care fac touring si cu N-ul. O sa fiu "ciudata" la inceput pozitia, dar te vei obisnui. Si cu greutatea ar putea fi o mica problema, dar si-acolo te obisnuiesti!

Spor la alegere si asfalt uscat!

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...