Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Poate parea seaca intrebarea, dar care e relantiul la Bandit? La cat trebuie sa stea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1100-1200

Da' eu il pun ceva mai sus, pur si simplu nu suna corect daca il las la turatia aia si mi se pare ca se incalzeste mult mai repede motorul, in special cind e frig afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ok mai sus daca esti tentat sa-i dai gaz tare de pe loc, trage mai bine dupa schimbatul treptei superioare.

 

manualul spune 1200 +/- 100 rpm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, a pus careva pe B12 Michlein Pilot Road 4? Vreau papuci noi pentru Bandit si ma bate gandul sa iau ceva touring. Ma intereseaza compromisul ala care il cautam toti intre aderenta , franare , ud, si durata de viata. As lua in calcul si Pirelli Angel GT care sunt cotate cica peste Michelin, insa lucrand doamna la firma franceza si vizionand ceva filmulete............damn marketing.

Pareri?

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, a pus careva pe B12 Michlein Pilot Road 4? Vreau papuci noi pentru Bandit si ma bate gandul sa iau ceva touring. Ma intereseaza compromisul ala care il cautam toti intre aderenta , franare , ud, si durata de viata. As lua in calcul si Pirelli Angel GT care sunt cotate cica peste Michelin, insa lucrand doamna la firma franceza si vizionand ceva filmulete............damn marketing.

Pareri?

Merci

Salut eu am pilot road 3 si am facut 20000km cu ele sunt foarte bune si un prieten are pe un bandit 2008 1200 pilot road4 e al doilea an cu ele si este foarte multumit de ele.. Eu iti recomand si 3 si 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut eu am pilot road 3 si am facut 20000km cu ele sunt foarte bune si un prieten are pe un bandit 2008 1200 pilot road4 e al doilea an cu ele si este foarte multumit de ele.. Eu iti recomand si 3 si 4

Uau, suna bine numarul de km. Stii cumva daca merita luata varianta GT in loc de cea standard? Adica diferenta de pret e nesemnificativa, vreo 30 de lei la set, insa nu stiu daca e mai ok sau nu pentru bandit. Alea cica sunt pentru tourere mari, ma face sa ma gandesc ca ar dura si mai mult in numar de km insa nu stiu daca sacrifica din aderenta aici. Oare gresesc? Pe site-ul michelin scrie ca ambele variante au aceeasi compozitie, mediu pe margini si hard pe mijloc (pt guma spate) si soft pe margini cu mediu pe mijloc (pentru fata). Ei recomanda varianta standard insa eu rulez cu pasager si bagaje , de aceea ma uit si la GT.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca la stilul nostru de mers facem un compromis asa mare cu cauciucurile astea. Pe ud sunt extrem de bune, iar acu 2 weekenduri le-am testat cu varf si indesat(PR3), dupa cam 5-700 km de ud si ploaie si am mers tare fara probleme. Versiunea GT de la PR4 stiu ca se recomanda motoarelor mari(atat putere a motorului, cat si greutate), ca asta de obicei consuma guma spate mai repede. Am un amic care are pe kawasaki gtr 1400 pr4, dar nu stiu daca are gt sau versiunea normala. Are cred ca peste 20k km cu ele(anu trecut 10000 km prin Spania,si anu asta cred ca inca pe atat prin Grecia, si fara sa mai pun turele scurte prin tara) si inca nu se plange de ele la uzura sau la cat de bine sta pe strada. Sincer, nu vreau sa par un impatimit, dar gumele sunt foarte bune. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, ia-ti varianta normala, nu GT.

Aia este pentru tourere mari si grele, care by default si ele merg cu pasager si MULTE bagaje! Nu ajungi cu B12-le la greutatea unui Paneuropean incarcat, un GTR 1400 sau vreun alt monstru din gama BMW.

Varianta GT are aceeasi compozitie, insa carcasa e mult mai rigida. Asta e diferenta, din cate stiu. Succes!

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, mintea e setata, mai avem un singur hop. Si ala nu e "cum se livreaza comada" ci cum fac rost de bani :))

Le voi achizitiona in perioada imediat urmatoare , pe anvelopemoto.eu am vazut ceva scoruri rezonabile, dar mai cautam. Este vreme pana intra banile.

Multumesc inda odata pt pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea e, cat se merita sa le iei acum? Adica mai sunt 2 luni in care mergi cu motorul. Nu e mai ok sa le achizitionez anul viitor? Mai ales ca in iarna apar si reduceri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Macke, nu intentionez sa le montez ci numai sa le achizitionez deocamdata (cam 1-2 luni). Ma gandesc ca poate or fi mai ieftine mai incolo, insa si acum au pret rezonabil (chiar daca nu pun botul la pretul taiat, pretul initial care cica ar fi de vreo 2100 , ceva de genul. nicaieri nu costa atat). Insa daca ma gandesc ca in februarie am RCA + ITP la masina, RCA la motor, in iulie ITP la motor,.....unde mai pui ca in persepectiva unei ture pe afara in vara mai vin frane, ulei blabla la motor, camera GO PRO, o geaca deoarece am luat-o prea mare etc etc etc.....nu se pot lua toate odata. Din cele enumerate cam astea ar fi cele mai scumpe, m-as sti scapat de o grija.

Si vorba unuia, daca vanam oferte nu mai cumparam nimic niciodata.

Apropo de geaca, las un link si aici, poate intereseaza pe careva.

/index.php?/topic/731059-geaca-textil-roleff-racewear/

Merci si asfalt uscat


» Post actualizat in 31 Aug 2015 19:19


Aici ar fi Pilot Road 3 http://www.anvelopemoto.eu/set-anvelope-michelin-pilot-road-3/

Si aici Pilot Road 4 http://www.anvelopemoto.eu/set-michelin-pilot-road-4/

Schimbati dimensiunile si creste si scorul

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamurit Aline! E ok cum ai gandit, in cazul asta spor la cumparaturi. De fapt, spor la bani si apoi la cumparaturi.

Roleff am si eu, e o geaca care pica pe marime -1, deci eu port XL, am geaca XL si mi-e si mie maricica. L ar fi venit foarte bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lamurit Aline! E ok cum ai gandit, in cazul asta spor la cumparaturi. De fapt, spor la bani si apoi la cumparaturi.

Roleff am si eu, e o geaca care pica pe marime -1, deci eu port XL, am geaca XL si mi-e si mie maricica. L ar fi venit foarte bine!

Trist e ca si prima mea geaca prin 2006 a fost tot Roleff si era XS, asa trebuia sa o comand si asta insa am uitat de atunci :)

Se pare ca nu am facut nici spate nici burta de atunci

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist e ca si prima mea geaca prin 2006 a fost tot Roleff si era XS, asa trebuia sa o comand si asta insa am uitat de atunci :)

Se pare ca nu am facut nici spate nici burta de atunci

Ai grija cu marimile la Roleff. Am 2 geci de la ei, un M si un XS, ambele imi vine perfect. Sau mai bine zis , imi veneau, ca M-ul tre sa il arunc si XS-ul l-am donat unui verisor incepator in ale motociclismului. XS-ul l-am cumparat pentru pasagera, dar in loc de geaca de moto, pe ea parea halat de baie :))

» Post actualizat in 05 Sep 2015 17:08

Inca ceva, nu fa prostia sa iti cumperi gume acum ca sa le montezi la anul. Daca nu ai incredere in tine sa nu cheltui banii aia de gume, ii dai unui prieten de incredere si ii ceri in Ianuarie/Februarie ... si iti cauti atunci gume cu DOT cat mai recent ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu marimile la Roleff. Am 2 geci de la ei, un M si un XS, ambele imi vine perfect. Sau mai bine zis , imi veneau, ca M-ul tre sa il arunc si XS-ul l-am donat unui verisor incepator in ale motociclismului. XS-ul l-am cumparat pentru pasagera, dar in loc de geaca de moto, pe ea parea halat de baie :))

» Post actualizat in 05 Sep 2015 17:08

 

Inca ceva, nu fa prostia sa iti cumperi gume acum ca sa le montezi la anul. Daca nu ai incredere in tine sa nu cheltui banii aia de gume, ii dai unui prieten de incredere si ii ceri in Ianuarie/Februarie ... si iti cauti atunci gume cu DOT cat mai recent ;)

Serios acuma, nu e vorba de incredere sa nu stric banii, iau in calcul sa le achizitonez in toamna asta sau la iarna maxim. Nu mori pe drum daca ai gume cu 2 luni mai vechi, ba mai mult, conform producatorilor, o anvelopa se vinde de noua cu pana la 2 ani de la data producerii. Din surse sigure, daca au trecut 24 de luni de la data productiei si anvelopa e inca in depozit, producatorul o DISTRUGE. E drept, revanzatorii iti pot face surprize dar asta e alta poveste, depinde de unde cumperi. Si ei ar trebui sa respecte acelasi interval, peste el nu are voie sa vanda de NOI anvelopele. Inca ceva, daca le cumperi online nu ai cum sa le alegi sa aibe dot cat mai nou. Vazatorul are obligatia sa iti trimita gume facute de maxim 24 de luni, desi se intampla rar sa fie atat de vechi, iar comandand tu iti asumi ca vei primi gume fabricate in acest interval de 24 de luni. Ce piata avem aici nu prea lucreaza pe stoc oamenii tocmai pt a nu ramane cu ele in depozit sa se invecheasca.

Multumesc pt parere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le iei in toamna si le ti la temperaturi peste 10-15 grade peste iarna, in primavara/vara chiar daca o sa fie cu 3-4 luni mai vechi tot noi sunt. Ideea e sa nu le tii peste iarna afara in frig si precipitatii. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut un cdi pentru bandit de 400 cc unde pot gasi si eu? s-au un inlocuitor de la alta mototcicleta daca stie cineva, va multumesc pt ajutor.

Salut, incearca la nr asta 0264421282 , e de la ceva service din Cluj. Pt un bandit de 400 au rezolvat pe cineva cunoscut de un CDI , cica le importeaza de prin Cehia noi , sau asa ceva. La pret a fost parca 150 de euro, nu mai stiu sigur.

Biasini sau ceva de genul ii zice la servie,

Spor

» Post actualizat in 08 Sep 2015 13:33

sau aici

http://olx.ro/oferta/cdi-suzuki-gsf-400-bandit-ID3XSlA.html#95d58802b8

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu unu care il tineam de rezerva pentru B4-ul meu, dar cum urmeaza sa dau Banditelul, sunt dispus sa il vand. Ca pret, sa zicem cat cel de OLX, ca sa fiu competitiv. PM daca esti interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, incearca la nr asta 0264421282 , e de la ceva service din Cluj. Pt un bandit de 400 au rezolvat pe cineva cunoscut de un CDI , cica le importeaza de prin Cehia noi , sau asa ceva. La pret a fost parca 150 de euro, nu mai stiu sigur.

Biasini sau ceva de genul ii zice la servie,

Spor

» Post actualizat in 08 Sep 2015 13:33

sau aici

http://olx.ro/oferta/cdi-suzuki-gsf-400-bandit-ID3XSlA.html#95d58802b8

ms alin sa incerc sa sun acolo la nr lasat de tine, pe olx am vb cu tipul si nu mi se pare cam ok cutie este sparta arata urat si nu stiu daca este functional

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...