Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce pot sa spun despre al meu este ca in oras e extraordinar.Deosebit de manevrabil,fiabil si nu te incurca carenele.O alta treaba interesanta este topcaseu extrem de util in oras cand tot urci si cobori de pe motorpt a ti rezolva anumite treburi asa ca-l recomand pt oricine incepe sau a avut motor mai slab ori de capacitate cilindric mai mica.

Eu dupa 3 ani am trecut la ceva un pic mai puternic asa ca-l vand,e din 97 are putini km la bord plus carte service.pretul este undeva la 3600 e negociabil iar starea lui este impecabila

post-3509-1153060558_thumb.jpg

post-3509-1153060595_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea.... ,am dat si eu azi o tura cu un bandit de 600 ....mai bine nu dadeam :smoke: ,ca acu vreau si eu,si nu mai pot de nervi,dupa ce ma sui la loc pe gs parca ma sui pe trotineta :-L .deja ma m plictisit de gs dupa numai 1200 de km :laugh: ....la toamna vand gs-u si plec in germania sa imi iau si eu. :banana: ...ce mama dreaq,poate iau de 1200 sa ma satur.. :lol:

 

ete si poze aia violet din spate e gs u meu.

 

 

 

post-8003-1153100605_thumb.jpg post-8003-1153100576_thumb.jpg post-8003-1153100686_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea.... ,am dat si eu azi o tura cu un bandit de 600 ....mai bine nu dadeam :laugh: ,ca acu vreau si eu,si nu mai pot de nervi,dupa ce ma sui la loc pe gs parca ma sui pe trotineta :P .deja ma m plictisit de gs dupa numai 1200 de km :lol: ....la toamna vand gs-u si plec in germania sa imi iau si eu. :smoke: ...ce mama dreaq,poate iau de 1200 sa ma satur.. :-L

 

ete si poze aia violet din spate e gs u meu.

post-8003-1153100605_thumb.jpg post-8003-1153100576_thumb.jpg post-8003-1153100686_thumb.jpg

 

Mah, nu vorbi asa de GS! :-L Si eu m-am dat pe alte mobre mai tari cat aveam GS da' nu l-am facut trotineta. :banana: Si nici acum cat timp mi-e Banditu' 600 "pe vine" nu-l consider trotineta si nici cand voi ajunge odata la 1200 nu-l voi considera.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, nu vorbi asa de GS! :lol: Si eu m-am dat pe alte mobre mai tari cat aveam GS da' nu l-am facut trotineta. :banana: Si nici acum cat timp mi-e Banditu' 600 "pe vine" nu-l consider trotineta si nici cand voi ajunge odata la 1200 nu-l voi considera.

 

 

Scuze ,eram prea entuziasmat :-L ...mama lui de "Bandit" ... :smoke:

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superba e culoarea asta fratilor. dar eu tot naked il prefer

 

spune'mi si mie te rog cat iti consuma in oras/afara banditu tau de 1200, da pe bune,ca ma bate gandu sa sar peste cel de 600, si sa iau de 1200. :smoke:

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Se pare ca e locul potrivit pentru a ma lauda cu bandit-ul meu, cam bolnav ce-i drept, dar il reparam noi. Mai exact este vorba despre un bandit de 400 din 91 cu care am facut peste 2500 km. Si daca reusesc sa-l repar cred ca o sa depasesc 5000 km anul asta.

 

Acum daca tot ne-am adunat aici pe site, cind facem un club? Sa urmam si noi exemplul italieniilor. ce ziceti ??

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune'mi si mie te rog cat iti consuma in oras/afara banditu tau de 1200, da pe bune,ca ma bate gandu sa sar peste cel de 600, si sa iau de 1200.

 

 

salut, hai sa ma bag si eu in seama ca am mers cu ambele variante si N si S. de altfel, cineva de pe topic - persoana importanta, nu spui cine - de la mine a cumparat un bandit. 600-ele consuma cca 5-6 % , dar B-12-ele (adica banditul de 1200) ajunge pe la 7-9 litri. ziggy, daca banii de benzina nu sunt problema, daca ai mai avut 600 sau daca mergi mai mult in afara orasului, atunci ia-ti 1200, ca 600-ele nu o sa te mai satisfaca dupa un an sau doi. dar daca mergi mai mult in oras, atunci 600 N e perfect.

in legatura cu aspectul, fara indoiala ca N-ul arata mult mai bine, farul si cadranele cromate te fac sa-ti bata inima si sa spui:asa trebuie sa arate o motocicleta. dar eu am mai imbatranit un pic, asa ca intre o motocicleta frumoasa si una functionala, o aleg pe cea functionala, adica versiunea S. pe N, de la 140 km/h in sus sunt probleme, pe S am rulat mult pe autostrazi afara (in compania unui tov francez cu vfr 800), merge linistit la 170-180 km/h fara sa impingi gatul inainte, fara sa te apleci pe rezervor, fara ca zgomotul in casca sa fie insuportabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Se pare ca e locul potrivit pentru a ma lauda cu bandit-ul meu, cam bolnav ce-i drept, dar il reparam noi. Mai exact este vorba despre un bandit de 400 din 91 cu care am facut peste 2500 km. Si daca reusesc sa-l repar cred ca o sa depasesc 5000 km anul asta.

 

Acum daca tot ne-am adunat aici pe site, cind facem un club? Sa urmam si noi exemplul italieniilor. ce ziceti ??

 

Salutare ...

da ce probleme ai cu el?

 

Poate poate... te pot ajuta...

Am experientza cu reparatul banditului de 400 :banana: , credema... :lol:

 

Numai bine :laugh: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditi din toata tara!!! Vad ca majoritatea sunteti de prin Bucuresti. Ei bine aveti incepand din decembrie trecut unul si la Zalau, adica eu. Pe aici prin zona ce am vazut doar doi banditi la satu mare si cev a pe la cluj. Sper sa ma insel.

Pentru inceput lauda si apoi cereri de pareri si opinii. Asadar mi-am luat in decembrie un Bandit 600S din 1997. E primul meu motor, stiu k e cam mare pentru inceput (asa cum spuneau multi) dar m-am obisnuit cu el si imi place la max. Am ales asta deoarece visam la el de la inceput fiind modelul preferat. E foarte comod (l-am cumparat din Germania cu ghidon ceva mai inalt si mai lat Lucas asa k nu ma oboseste aproape de loc). Spun asta deoarece am mai condus intre timp si alte motoare din clasa sa care nu m-au multumit atat. NU dau nume sa nu supar pe nimeni deoarece la urma urnei e vorba doar de gustul meu. Am facut deja 7000km dupa ce i-am schimbat normal consumabilele si merge de rupe in continuare. La inceput l-am trantit de 2 ori : :D odata de pe loc si odata la 30 la ora intr-un ac de par pt. k am prins ulei pe asfalt, dar fara urmari garve: am julit maneta de ambreiaj(5 euroi) si capacul de la cutia de viteze (105 euro SECOND) dar l-am iertat . Probleme nu mi-a facut decat k mi s-a rupt cablul de kilometraj si o tabla care tine cablu de ambreiaj in partea de jos pe care am sudat-o in argon si isi face treba linistita in continuare.

Gata cu lauda k doar si aveti ce am eu.

Acum vreau sa va cer niste sfaturi: mi-e foarte drag exemplarul pe care il am dar pe viitor as dori totusi sa ma indrept spre un 600s din 2000-2002. Ce va rog este sa imi scrieti careva daca tre sa ma astept la ceva rau de la el (de la cel nou), prin rau intelegand peiese care cedeaza mai repede, slabiciuni ale modelului care sunt criticate sau cunoscute ca fiind mai fragile.

Gata cu vorba k va plictisesc. Va multumesc anticipat pentru sfaturi si SA NU VA PRIND PE VREUNUL CA VINDETI BANDITII.

 

 

RECTIFICARE

Amscris sa nu va prind ca va vindeti banditii

Am omis DECAT DACA VA CUMPARATI ALTI BANDITI

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ...

da ce probleme ai cu el?

 

Poate poate... te pot ajuta...

Am experientza cu reparatul banditului de 400 :cheers: , credema... :burnout:

 

Numai bine :burnout: :D

 

Ultima problema care am avut-o s fost bateria care s-a dus.

Am elucidat problema si de acum stiu ce am de facut.

Problema, de fapt era la releul de incarcare, care incarca prea mult, deci imi usca bateria. Si cum am fost foarte neinsipara si am cumparat o baterie cu gel, pur si simplu mi-a supt-o. Avea, 0.12 A.

Acum am cumparat o baterie cu acid, iar din cind in cind trebuie sa-i mai pun apa distilata.

 

Alte probleme ar mai fii la schimbatotul de viteza imi intra foarte greu in neutru. Shi imi da multe rateuri la schimbarea vitezelor. Te pricepi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditi din toata tara!!! Vad ca majoritatea sunteti de prin Bucuresti. Ei bine aveti incepand din decembrie trecut unul si la Zalau, adica eu. Pe aici prin zona ce am vazut doar doi banditi la satu mare si cev a pe la cluj. Sper sa ma insel.

 

Te inseli! :crack: De vineri 26.iulie mai vine un Bandit de SB in club. Sper sa-l primiti cu bratele deschise. :burnout:

 

:D :cheers: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima problema care am avut-o s fost bateria care s-a dus.

Am elucidat problema si de acum stiu ce am de facut.

Problema, de fapt era la releul de incarcare, care incarca prea mult, deci imi usca bateria. Si cum am fost foarte neinsipara si am cumparat o baterie cu gel, pur si simplu mi-a supt-o. Avea, 0.12 A.

Acum am cumparat o baterie cu acid, iar din cind in cind trebuie sa-i mai pun apa distilata.

 

Alte probleme ar mai fii la schimbatotul de viteza imi intra foarte greu in neutru. Shi imi da multe rateuri la schimbarea vitezelor. Te pricepi ?

 

Cu cutia si la mine e la fel... in general cutiile din 91'pana-n 95' inclusiv au problema asta, nu intra la neutru cand stai pe loc la relanti...dar trebuie sa accelerezi unpic si intra lejer, cu timpul te obishnuieshti, am vb si cu catziva din Anglia, same problem, multzi au schimbat pinioanele din cutie, au pus noi si la fel, a fost unul care a pus ceva pinion de gsf600 si cu ala cica a mers perfect, numai ca la o luna dupa asta o facut accident, i-o ramas blocat intr-o treapta shi a intrat pe roshu intr-o intersectzie...nashpa... :burnout:

 

:cheers: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inseli! :crack: De vineri 26.iulie mai vine un Bandit de SB in club. Sper sa-l primiti cu bratele deschise. :burnout:

 

:burnout: :cheers: :crack:

Omule imi pare tare bine ca m-am inselat :D . Sper sa mai vina si altii indiferent de zona. Sa-l stapanesti sanatos daca vine pentru tine daca nu sa faci bine sa iti cumperi si tu ca merita.

Asfalt uscat.

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule imi pare tare bine ca m-am inselat :D . Sper sa mai vina si altii indiferent de zona. Sa-l stapanesti sanatos daca vine pentru tine daca nu sa faci bine sa iti cumperi si tu ca merita.

Asfalt uscat.

 

Pai a mea e! :burnout: Inca nici macar nu am vazut vreo poza cu ea insa vineri ajunge si o sa o vad la RAR la identificare. Mi s-a spus ca e impecabila (leasing). O sa revin cu poze!

:cheers:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai a mea e! :D Inca nici macar nu am vazut vreo poza cu ea insa vineri ajunge si o sa o vad la RAR la identificare. Mi s-a spus ca e impecabila (leasing). O sa revin cu poze!

:cheers:

Asteptam pozele. Numai bine man.

P.S. O sa pun si eu ceva poze cu al meu in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alte probleme ar mai fii la schimbatotul de viteza imi intra foarte greu in neutru. Shi imi da multe rateuri la schimbarea vitezelor. Te pricepi ?

 

 

Aceeasi problema si la mine! Ma enerveaza cumplit ca nu pot sa o scot pe neutru! Incercam pana incepea sa ma doara piciorul :cheers: Initial am crezut ca este cutia de vina si este bulita, dar dupa aceea am citit pe forumurile dedicate ca de fapt...asa sunt toate Bandit-urile de 400 generatie 91-95!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit asa cum am promis. De vineri am intrat si eu in ceata de banditilor. :cheers: Dupa primul meu motor, GS 500 :crack:, iata-ma ajuns la capitolul al doilea al vietii mele moto. E vorba de un Bandit 600 N, la care de mult visam cu ochii deschisi! Acum mi am implinit visul si nu ma mai incape pielea de fericire. :burnout: Despre motor: GSF 600 N, august '96, verde metal inchis, aproape 30.000 de KM. Practic am comandat un Bandit oarecare firmei de leasing (sa fie cat mai ieftin posibil) si am avut un BULAN EXAGERAT. Motorul arata si merge impecabil se vede ca a fost a unui motociclist adevarat care a stiut sa aiba grija de el. E necazut, are gume noi noute (Michelin Pilot Sport pe spate de 160 si Pilot Power de 110 pe fatza, cu factuea 250 de euro or fost doar gumele), Kit de lant nou DID, toate placutele de frana noi. Are minisemnale (de care vroiam sa mi cumpar pt ca cele originale is ca pixu de mari si de naspa), are de asemenea arcuri progresive mai tari Wilbers in furca care se comporta impreuna cu gumele excelent cand e vorba de confort la rulare dar si franari etc. Am mai primit deasemenea cu moto cu tot o piele pt sa nou noutza pt ca cea de pe el era umpic belita, plus un L de ulei Castrol full sint 10 W50. De asemenea are set de genti laterale Krause si suporti pe care le am dat jos ca nu mi place cum arata suporturile si am sa le montez doar cand ies la drum lung, intruniri etc. Mai are si carena de far care o sa vad cum se comporta afara si daca nu prea se observa efectu o sa zboare de pe motor ca imi place mai mult fara. Decamdata nu am numere si m-am dat pe la mine pe strada pe naspa :D ca nu m am putut abtine. Am facut vreo 15 KM si sunt disperat total. Trage de rupe, arata la fel. Ma umfla rasu cand ma gandesc ca are 10 ani :crack:. Sunt total entuziasmat si cu gura pana la urechi in timp ce va scriu. Bag si niste poze! Bulan exagerat si asfalt curat! :burnout: :crack:

post-8276-1154266514_thumb.jpg

post-8276-1154266595_thumb.jpg

post-8276-1154266652_thumb.jpg

post-8276-1154266682_thumb.jpg

post-8276-1154266884_thumb.jpg

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici prin zona ce am vazut doar doi banditi la satu mare si cev a pe la cluj.

:cheers:

 

 

La Satu Mare au fost multi banditi, 5 bucati de 400 si vreo 8 de 600. De atatia imi aduc acum aminte. Din cei de 400, 2 au plecat la Prahova, unul la Baia Mare, si 2 au ramas in judet, nu in oras. Iar de 600 sunt acum......7 din care vezi pe strada 3: 2 rosii varianta N si unul turcoaz varianta S. Restu le scot la "pascut" doar cand e sarbatoare.

 

Am uitat.....unul dintre cei care-si scoate rar mobra mai are un bandit tot de 600 dar lovit, care astepata sa fie reparat.

 

Or mai fi si altele ar au dat-o astia in boala si nu mai ies cu ele pe strada......nu stiu ce i-a apucat.

 

La Satu Mare au fost multi banditi, 5 bucati de 400 si vreo 8 de 600. De atatia imi aduc acum aminte. Din cei de 400, 2 au plecat la Prahova, unul la Baia Mare, si 2 au ramas in judet, nu in oras. Iar de 600 sunt acum......7 din care vezi pe strada 3: 2 rosii varianta N si unul turcoaz varianta S. Restu le scot la "pascut" doar cand e sarbatoare.

 

Am uitat.....unul dintre cei care-si scoate rar mobra mai are un bandit tot de 600 dar lovit, care astepata sa fie reparat.

 

Or mai fi si altele ar au dat-o astia in boala si nu mai ies cu ele pe strada......nu stiu ce i-a apucat.

 

 

PS........Emppule nu mi-ai spus ca-ti iei Bandit NOU !!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Mersi de uraturi fratilor! Toate cele bune!

@ mathe: imi place mult cum arata si al tau. E tot verde metal inchis sau chiar e negru? Am vazut ca ai toba aftermarket pe el. Asa l-ai luat sau ai pus-o tu? M-ar interesa daca aduce vreo schimbare ca si performante si daca suna mai tare sau mai fain ca originalul astfel incat sa merite investitia. Nu stau neaparat in toba aia ca si cea stock arata binisor si nu suna rau insa sunt curios si poate, cine stie, pe viitor oi pune una! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...