Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Nasol de tot avand in vedere ca motoreta e la Campulung (din cauza ca m-a prins zapada cu ea pe-acolo si am lasat-o la o pretena) si eu trebe sa o recuperez cand se mai imblanzeste vremea!

Nus' ce sa fac , sa vin pe ea sau e prea riscant?

Am vazut o reprezentanta Suzuki chiar la intrarea pe autostrada!

Eu chiar nu ma pricep la intins lant , chestii de-astea , deh sunt si eu mai la inceput, vere!

 

 

In principiu nu e foarte complicat.Desfaci putin piulita de la axul spate.Si dupa aia cu imbus sau cu ce are banditu mai mare desfaci capetele basculei.dar atentie sa fie EGALE 100% trebuie dat foarte putin.Intinderea lantului se verifica cu motocicleta pe cricul lateral eventual si tu urcat pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aha , mersi mult de sfat , am vazut ca are niste gradatii acolo!

Eu nu stiu dar la motoare se poate scurta lantul si prin reducerea numarului de zale?

 

 

 

Aia e ciobaneala 100% cu redusu numarului de zale, deoarce nu e nici indicat si plus de asta poate tie ti se largeste asa din cauza ca ti-e uzat sau deformat vreunul din pinioane. Incearca sa il intinzi de la intainzatoare, gradatiile alea de care ziceai tu insa ai grija sa fie 100% egal intins si pe stanga si pe dreapta ca altfel e bai. Eventual cere ajutor la un mobrist pe drum ca la aia te ajuta sigur deoarece dureaza 5 minute. Numai bine ;)

 

 

 

P.S. Si da ma hotilor, imi iau Bandit de 1200 daca reusesc sa il vand pe al meu, asa ca daca stiti pe cineva interesat...............................despre asta e vorba

post-7396-1193163868_thumb.jpg

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat recent moto-ul meu :D si am si eu niste intrebari despre nakedul meu la care daca va rog ar putea sa imi raspunda careva care are habar despre el!

este un bandit d 400 :blbl: !motorul este intr-o stare perfecta ca aspect,cat si motorul si toate!

vreau sa mi-l caraccterizeze cineva care il cunoaste si sa imi spuna cate ceva despre el genul parea voastra despre el,cat consuna,cand trebuie schimbat uleiul,cam pana la cate mii de km "a fost facut sa tina"?si chestii de genu(nu date tehnice,fiindca le stiu toate :D )

va multumesc anticipat! salutari ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema. Nu imi merge claxonul. M-am gandit ca ar putea sa fie de la sigurante dar uitandu-ma pe schema din manual am observat ca e pe aceeasi siguranta ca si semnalizarea, deci probabil s-a stricat el. Asa e?

 

daca semnalizarile iti merg atunci probabil da mai poate sa fie un fir/contact intrerupt sau butonul.

 

trebuie masurat, sa nu iti iei claxon si sa fie butonul stricat, daca ai vre-un prieten electronist/electrician, sa iti masoare, e perfect

 

Bafta :ok:

Editat de Infinity
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

daca v ati intristat ca l-ati pierdut pe flash din club, poate va trece daca va spun ca banditul lui e pe maini bune si se bucura de plimbari aproape zilnice ;) Sunt incepator, e primul meu motor si sunt absolut fascinat...am A-ul de o luna si deja peste 500 de km facuti pe hotzoman

 

toate cele bune :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gasit si mie vreunu din voi ... CDI pentru banditu meu din 92 ;)( va rog help me :ok:

 

mai ce sa zic... marfa rara, doar prin state e asa ceva de vanzare.

incearca sa-i dai tipului un mail si poate trimite in romania. (sau, si mai bine poate ai un prieten pe acolo siti trimite el pachetul)

 

bafta la shoping:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CDI-BLACK-B...sspagenameZWDVW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

daca v ati intristat ca l-ati pierdut pe flash din club, poate va trece daca va spun ca banditul lui e pe maini bune si se bucura de plimbari aproape zilnice ;) Sunt incepator, e primul meu motor si sunt absolut fascinat...am A-ul de o luna si deja peste 500 de km facuti pe hotzoman

 

toate cele bune :ok:

 

bine ai venit :pow:.

Cum ti se pare banditul acum dupa ce ai pus ceva km pe el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Lordgrec: auuu mama... sa nu zici ca ti-a bubuit sub coor... :moto:

 

Nu, nu am dat de pamant cu Banditu, insa vand de pe motoreta mea:

 

- etrieri frana fatza de pe mobra mea (i-am vopsit iarna trecuta rosii dar nu i-am dat si cu lac si is muci acum ca s-a luat vopseaua). Merg curatati usor cu nitro-diluant si revopsiti cu spray de etrier. Au probleme ca nu prea fac treaba pistonasele in sensul ca, cam freaca discul si dupa ce este eliberata maneta. Cred ca trebuie schimbate garniturile de cauciuc. Au si placute dar sunt cam uzate. Etrierii sunt flotanti, NISSIN cu 2 pistonase si merg si pe alte moto, de ex. Hornet 600 sau CB1.

- comenzile electrice de pe ghidon stanga / dreapta (merg puse pe multe mobrete)

- farul de N original nerashchetat cu tot cu suportul care prinde farul de jug, tine si semnalele si claxonul. Farul merge pe o gramada de alte nakeduri si nu numai pt ca vine cu tot suportul de prindere si tot ce trebe.

- cred ca dau si scaritele pilotului. Doar scaritele in sine, nu si suportul insa inainte tre sa ma hotarasc ce pun in loc.

 

Acum gata cu reclama. :cheers:

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc si Salutare !

 

Ma anunt si eu ca fiind posesor de Bandit 600 S !

 

Si asa ca de inceput , o mik problema cu el :cheers: : Am nevoie sa refac tapiteria de pe sa( am vazut ca unii au modificat si forma seii un pik , sa fie locul spate mai pronuntat) .Si de unde as putea sa iau niste vopsea pentru mici retusuri ?? Mikutza e verde inchis .

 

Multumesc anticipat ! :)

 

post-22214-1194199589_thumb.jpg

 

PS ...stie cineva de ce e saua asa ridicata fata de codita..e cam mult loc intre..

Editat de Bandit_mik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc si Salutare !

 

Ma anunt si eu ca fiind posesor de Bandit 600 S !

 

Si asa ca de inceput , o mik problema cu el :cheers: : Am nevoie sa refac tapiteria de pe sa( am vazut ca unii au modificat si forma seii un pik , sa fie locul spate mai pronuntat) .Si de unde as putea sa iau niste vopsea pentru mici retusuri ?? Mikutza e verde inchis .

 

Multumesc anticipat ! :)

 

post-22214-1194199589_thumb.jpg

 

PS ...stie cineva de ce e saua asa ridicata fata de codita..e cam mult loc intre..

 

sa-l stapanesti sanatos!

scapa de carena fata :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-l stapanesti sanatos!

scapa de carena fata :lol:

 

Exact! Vezi ca vindea unu pe aici :cheers: far de N original cu tot cu suportul de prindere. :moto:

 

Sa-l stapanesti sanatos! In caz ca vei avea nevoie de codul de culoare: 0WP TRIAL GREEN MET.

Am gasit si codul: S002.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact! Vezi ca vindea unu pe aici :cheers: far de N original cu tot cu suportul de prindere. :lol:

 

Sa-l stapanesti sanatos! In caz ca vei avea nevoie de codul de culoare: 0WP TRIAL GREEN MET.

Am gasit si codul: S002.

:)

 

 

referitor la carena fata...deocamdata ca incepator imi pare destul de folositoare avand in vedere ca la 60 kg ale mele ma cam ia vantu de pe ea...la primavara o scot si incerc un far gen street fighter eventual..ink nu m-am hotarat da ceva ceva tot ii fac

 

STOCK SUCKS !!! :lol:

 

codul de culoare il notasem ditr-un post precedent

 

asa ca a mai ramas doar problema seii...dk stie cineva unde refac tapiteria...de mare folos

si cum vad ca se poarta : promit ca dau o bere cui ma ajuta!!! :moto:

 

Merci si de urari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baditisti!

 

vreau sa-mi schimb motorul (gsx 750f) cu unu mai mare..

 

cine ma convinge sa-mi iau un bandit de 1200cc :cheers:

 

ma gandesc la varianta s, cuplu are, muschi are.... ciclistica?

 

sta bine pe curbe, nu trepideaza nu danseaza, la viteze +200 cum e? pasagerul sta bine?

cosumul?

 

 

 

 

 

 

 

ba e bun banditu asta de 1200?;de ce e bun?

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma convinge sa-mi iau un bandit de 1200cc :)

 

Roaga un posesor sa ti-l dea la o tura si o sa te convingi singur. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baditisti!

 

vreau sa-mi schimb motorul (gsx 750f) cu unu mai mare..

 

cine ma convinge sa-mi iau un bandit de 1200cc :cheers:

 

ma gandesc la varianta s, cuplu are, muschi are.... ciclistica?

 

sta bine pe curbe, nu trepideaza nu danseaza, la viteze +200 cum e? pasagerul sta bine?

cosumul?

ba e bun banditu asta de 1200?;de ce e bun?

 

pasagerele mele nu s-au plans niciodata de comfort.

naked la 200+ este... naked.

consumul e maxim 10L/100km, 12 daca schimb doar la rosu (cu sanse mici de supravietuire).

la prima generatie amortizoru spate lasa de dorit.

de muschi nu are rost sa zic ca are. o sa te simti ca pe scuter cand te sui pe o una mica inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit :cheers:.

Cum ti se pare banditul acum dupa ce ai pus ceva km pe el?

 

bine v am gasit

mult mai usor decat in prima zi :)

L am si trantit in prima zi incercand sa urc o bordura...atunci am vazut cat de greu e. I am spart semnalul ala care nu mergea :moto: oricum trebuia sa-l schimb, in rest n a patit nimic, nici el nici eu. Acum ma simt super pe el...pacat ca a venit frigul asta si il calaresc mai rar

Cum e SV-ul?

Editat de axeq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica model 2007? Daca e 2007 unde scrie ca e facut.

Salut, mai nou pe site si doar de un an si posesor de bandit. Banditul pe care il am acum e din 2007, dar nu am vazut nicaieri sa scrie unde e fabricat. Nu mai scrie ca la banditurile mai vechi langa serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...