Sari la conținut

Unde pot schimba simeringurile de la furca in Bucuresti ?


Postări Recomandate

Postez acest anunt in numele unei prietene. Este din Bucuresti, are o Honda NTV 650 si trebuie sa-i schimbe simeringurile de la furca pentru ca, zice ea, pierde ulei destul de mult. Ea a intrebat la un service si i s-a cerut 300 lei. Simeringurile + manopera. Este mult ? Va intreb pentru ca nu stiu preturile din Bucuresti. Stiu doar ca pretul la setul de simeringuri incepe de undeva de la 40 lei. Sa coste atat de mult manopera ?

Dati-mi un sfat unde sa se duca sa le schimbe mai ieftin. Vrea sa le schimbe saptamana asta, in week-end vrand sa plece cu moto la un drum mai lung.

O intereseaza sa cumpere simeringurile si sa i le si monteze.

Va rog lasati aici un mesaj cu adresa, numar de telefon, eventual un pret.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca in afara de semeringuri se schimba si uleiul , iar operatiunea per total nu e asa simpla , se da jos furca se desface se spala si apoi montaj la loc , nu e chiar pac pac operatiunea se duce in 2-3 ore minim . daca tot dai jos furca verifici si rulmentii sus si la roata ca poate trb sa ii schimbe ,sa faca o treaba buna fata daca da banu ala care ,daca face tot ce trb este un cost decent .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-i sa intrebe la moto riders pe sos. viilor, au zi magazin acolo dar nu ii recomand sa cumpere simeringurile de la ei ptr ca sunt mai scumpe decat la louis,manopera cred totusi ca o sa o coste un pic mai putin.intr-adevar nu e asha simpla operatiunea chiar daca simeringurile alea sut doar niste cac.aturi de cauciuc dar ca sa le scoti e destul de complicat. or sa ii trebuiasca 2 perechi de simeringuri alea de ulei si alea de praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ii recomand sa cumpere simeringurile de la ei ptr ca sunt mai scumpe decat la louis,manopera cred totusi ca o sa o coste un pic mai putin.intr-adevar nu e asha simpla operatiunea chiar daca simeringurile alea sut doar niste cac.aturi de cauciuc dar ca sa le scoti e destul de complicat. or sa ii trebuiasca 2 perechi de simeringuri alea de ulei si alea de praf.

La louis stau pe stoc pana se intaresc. Ce iei de la ei sunt "prospaturi", isi reinoiesc stocul in functie de cereri. Asta teoretic, asa spun ei. In plus, la Louis au Saito, iar la ei gasesti Ariete (poate si marca face o diferenta la pret.. :moto: )

De scos e un rahat, de bagat e mai greu (trebuie presa). :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simeringurile la Louis cu tot cu protectiile de praf sunt 20 de euro. La manopera nu pot sa ma pronunt ca eu mi le-am schimbat singur. Dar @Rados are dreptate, daca tot dai jos furcile trebuie sa verifici si rulmenti eventual sa ii schimbi. Totusi 2 milioane mi se pare cam scump ( te mai costa maxim 500 de mii uleiul de furca) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce presa trebuie ca sa bagi simeringurile prietene?????

 

Uite ASTA.

 

10003459_910_2_FR_03.JPG

 

10003457_910.JPG

 

Poti incerca la Nicu (Proferu') de la MyMoto. Au preturi decente si tipul e cum ii zice si numele...

Editat de A n d y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez acest anunt in numele unei prietene. Este din Bucuresti, are o Honda NTV 650 si trebuie sa-i schimbe simeringurile de la furca pentru ca, zice ea, pierde ulei destul de mult. Ea a intrebat la un service si i s-a cerut 300 lei. Simeringurile + manopera. Este mult ? Va intreb pentru ca nu stiu preturile din Bucuresti. Stiu doar ca pretul la setul de simeringuri incepe de undeva de la 40 lei. Sa coste atat de mult manopera ?

Dati-mi un sfat unde sa se duca sa le schimbe mai ieftin. Vrea sa le schimbe saptamana asta, in week-end vrand sa plece cu moto la un drum mai lung.

O intereseaza sa cumpere simeringurile si sa i le si monteze.

Va rog lasati aici un mesaj cu adresa, numar de telefon, eventual un pret.

Multumesc !

 

Mergi la Suka Motors, e un baiat de nota 10. Are service undeva pe la City Mall, mai exact strada Inclinata, dar cel mai bine da-i un telefon inainte 0727373988

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce presa trebuie ca sa bagi simeringurile prietene?????

 

Mai repede bagi un post decat sa dai un sărci pe gugăl, "prietene".. :moto:

 

Andy a fost mai rapid :wacko::

 

Uite ASTA.

 

10003459_910_2_FR_03.JPG

 

10003457_910.JPG

 

Poti incerca la Nicu (Proferu') de la MyMoto. Au preturi decente si tipul e cum ii zice si numele...

 

Subscriu pentru Nicu Profesorul, eu tot la el o sa ma duc luna asta si cu Fireblade-ul :wacko:

Ma linistete numai cand il vad cu cat calm, curat si delicat lucreaza, cu fundal de muzica rock... :)

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai repede bagi un post decat sa dai un sărci pe gugăl, "prietene".. :moto:

 

Andy a fost mai rapid :wacko::

stiam coane de piesa asta dar nu stiam ca ii spune presa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiam coane de piesa asta dar nu stiam ca ii spune presa

 

No. 1: imi cer scuze ptr. deraierea de la subiect ce va urma, si anume:

 

No. 2: ca sa avem si rigoare stiintifica aci, iaca ce zice DEX-u':

 

PIĂSĂ, piese, s.f. 1. Parte demontabilă a unei maÂşini, a unui mecanism, a unui instrument, a unei construcții; organ de maÂşină sau element component al unui mecanism, instrument, aparat etc. ... – Din fr. pièce.

 

PRĂSĂ, prese, s.f. I. Dispozitiv, unealtă, maÂşină cu care se execută operația de presare a unui material, obiect. ... – Din fr. presse.

 

Nu-i nevoie sa subliniez concluziile... :moto:

Editat de A n d y
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No. 1: imi cer scuze ptr. deraierea de la subiect ce va urma, si anume:

 

No. 2: ca sa avem si rigoare stiintifica aci, iaca ce zice DEX-u':

 

 

 

Nu-i nevoie sa subliniez concluziile... :moto:

ba subliniaza-le :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu incepeti aiurea o cearta , pe vremuri mergea cu presa "tiganeasca" dar daca tot se gasesc scule cu care te poti face o treaba buna de ce sa nu le folosesti ??? oricum daca schimbi doar la tine personal nu trebuie sa achizitionezi neaparat asa ceva , dar daca ai un atelier trebuie sa ai in dotare toate cele 3 dimensiuni si vorba aia niciodata nu se stie cind ai nevoie de ele .

cit despre costuri sa lasam fiecare meserias sa isi spuna pretul sau , nu poti spune tu ca, client cit ar costa cutare operatiune .meseriasul stie exact cit va lucra la respectiva lucrare si el singur isi va evalua munca sa , daca nu esti multumit de costuri poti sa mergi la alt meserias .dar mare atenie un cost mic nu inseamna neaparat un cistig pentru tine sunt cazuri cind un pret mic te va deranja pe viitor e o vorba veche " sunt prea sarac sa ma imbrac ieftin"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor mergeti unde vreti si unde puteti dar nu puneti piciorul in atelierul showroom-ului yamaha din pipera.....

sunt patit.

Da si tu mai multe detalii cand faci o afirmatie de genu asta sa mai afle si altii, sa stie de ce sa se fereasca ( daca e cazul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si tu mai multe detalii cand faci o afirmatie de genu asta sa mai afle si altii, sa stie de ce sa se fereasca ( daca e cazul).

 

cine vrea detalii le cere pe pm ca sa nu facem tiganie aici.

binox; vii tu din braila tocmai in pipera ?....

daca am zis ca sunt patit inseamna ca ceva nasol sigur am patit.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vin din Braila pt ca de vreo 2 ani stau in Bucuresti.

Ok, trimite-mi pe PM atunci , desi eu consider ca ar fi mai de folos pt membrii forumului sa afle chestiile nasoale patzite de altii pe la diverse serviceuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...