Sari la conținut

Service moto in Constanta


dami3n
 Share

Service-ul de care ati fost cel mai multumit din Constanta .  

198 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Cateva pareri:

 

Yamaha Service..... pacat de sigla pe care o poarta si o afisaza cu atata mandrie. Fara sa jignesc pe cineva dar trebuie s-o spun. Acei baieti sincer cred ca ar fi mai indicati la cultivat pepeni sau eventual cartofi.. sincer :angryfire:

Pe langa ca habar n-au, scule ce sa mai vorbim( exceptand banalele chei care pan la urma le am si eu in saua motoretei), ce e cel mai deranjant e ca te rogi cu banii de ei si totusi "nu"

Ca sa nu recunoasca ca habar n-au o dau in presupuneri care nu au nici o relevanta cu realitatea. Macar de-ar avea curajul sa-si recunoasca incompetenta.

 

Motozone Service.... fff ok (Varu) dar la propriu nu are mecanic.....unu singur n-are nici o sansa sa fac treaba mai ales vara cand e bataia pestelui.

 

Pepe & CO sincer pe mine m-au scos din k..t cand am avut nevoie si chiar era in 2 duminici cand oamenii nu erau la munci si totusi s-au deranjat....soo tot respectul( Faceti si voi un service mai mare o data :laugh: )

Restul baietilor nu am apelat inca deci ma abtin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pepe & CO :crack: eu stiu pe cineva la care i-ai pierdut busonul de la ulei si i-au pus un cep de lemn :crack: ala a vazu abia acasa si cind sa intors aia de la Pepe & CO nu au recunoscut .Eu nu m-as duce nici sa spal motoreta acolo.Ori cum sint multe povesti despre ei nasoale.Daca vrei sa te duci pe acolo treaba ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi cosmin pentru aprecieri, speram k service-ul sa se mareasca anul asta.

 

Expressul - Ma bucur k nu vii sa speli motoreta pentru k noi nici nu prestam acesti serviciu, in legatura cu prietenul tau, eu zic k este o minciuna, in cel mai rau caz ii puneam un alt buson.Dar sa aruncam cu pietre din spatele tastaturii e intotdeauna atat de simplu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de cel cu FZR-ul caruia nu i-ati mai pus distantierele la roata fata si i-ati zis ca are amortizoarele strambe tot poveste este? a venit la mine i-am facut distantiere la strung i-am masurat tot pe fata si nu avea nimic a plecat omu la drum supermultumit.

O Honda caruia i-ati schimbat chitul de lant si i-ati pus pinionul spate invers,facea un zgomot.....i sa spus ca trebuie sa se aseze lantul sau macar asta a zis el,i-am inversat pinionul si surpriza..totul OK

Sincer Pepe nu am nimic cu voi dar nu mi-as da moto pe mana voastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer m-am cam saturat de toti cei care nu aveti altceva mai bun de facut decat de gasit povesti de genul asta. Poate pentru cineva neavizat, povestile par chiar reale :

- i-ati pus un cep de lemn in loc de buson (adica nu era mai simplu sa punem alt buson, sau un surub cu garnitura ?),

- nu i-ati pus distantierele pe fata (omule, nu poti sa pui roata fara distantiere la FZR !!!!!),

- sau pinioane puse invers (hai ca asta chiar le bate pe toate, nu o sa faca zgomot niciodata un pinion pus invers).

 

Insa pentru cineva care are o idee cat de cat despre ce se intampla cu adevarat la o motocicleta, par asa cum le-am descris eu : POVESTI. Nu vreau sa para ca tot timpul gasesc scuze pentru povestile astea, insa tin tot timpul sa le argumentez pentru a demonstra ineptia lor. Plus ca am observat o chestie foarte interesanta : in afara de 1-2 persoane care au fost direct implicate, in rest toata lumea vine cu povesti de genul : "I know somebody, who know somebody, who rubbed somebody" . Dar poate e doar impresia mea........

 

Eu nu spun ca noi nu gresim niciodata, cine spune asa ceva este un mare mincinos. Insa intotdeauna ne reparam greselile (atunci cand sunt reale si nu plasmuiri ale imaginatiei sau presupuneri ale unor asa zisi "mecanici de cartier"). Dovada consta in faptul ca (si aici doresc sa le multumesc tuturor celor care apeleaza la serviciile noastre) service-ul este in continuare plin, dovada consta in faptul ca avem clienti care vin de ani de zile la noi (unii chiar de peste 7-8 ani) si care ne demonstreaza faptul ca sunt multumiti venind in continuare la noi.

 

Asa cum am spus-o de foarte multe ori este foarte simplu sa vorbesti aiurea si sa arunci cu pietre. Dar este mai greu sa faci o analiza (sau poate ca nu vreti) si de abia apoi sa dai un verdict.

 

Am sa inchei un pic ironic acesta ultima interventie (daaa, chiar nu mai raspund la astfel de povesti) si tin sa multumesc celor care ne fac aceasta publicitate negativa, dar care pana la urma este tot publicitate.

 

Enjoy the riding ......

Editat de HOBBYMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut un R1 cu carenele montate la un service moto si cand le-a scos a inceput sa ii curga uleiul din motor, unul din suruburi care intra in carter era mai lung decat originalul. Dar astea sunt detalii. Cine nu crede sa il intrebe pe Luci, cand schimba carenele putea sa schimbe si uleiul linistit. :lol:

Si nu vorbesc din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumea se ia de tine pentru RECLAMA agresiva pe care o faci aici pe forum Fara sa ai mecanici priceputi .Aste anu sint povesti fapte care sau petrecut la atelierul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am sa inchei un pic ironic acesta ultima interventie (daaa, chiar nu mai raspund la astfel de povesti) si tin sa multumesc celor care ne fac aceasta publicitate negativa, dar care pana la urma este tot publicitate.

 

 

 

Adevarata ironie este faptul ca nu realizati ca publicitatea negativa este de fapt contraproductiva unei afaceri. Lumea afla intr'adevar de voi, dar in mod normal, orice om sanatos la cap va trece pe "black list". Insa asta e spiritul pe litoral, jupoaie'i acum pe "sezonisti" pentru ca la anul vor veni altii... are balta peste!

 

Cu acesta ocazie vreau sa ma delimitez public de conexiunea cu HOBBYMOTO, in sensul ca nu mai aveti acordul meu de a publica pe site'ul vostru, la sectiunea ARTICOLE TEHNICE , materialele semnate de mine (adica toate in afara de unul). V'am rugat in mod repetat sa le scoateti dar v'ati facut ca ploua. Nu am nici timplu nici determinarea necesara sa o fac in mod legal, insa adevaratul motiv pentru care nu am facut'o este dorinta mea de impartasi informatii in mod GRATUIT si DEZINTERESAT cu toata comunitatea de motociclisti.

 

Si daca tot e vorba de incheieri ironice... cand aveti nevoie sa va reparati motoarele, mergeti fratilor la profesionisti, "HOBBY" inseamna amatorism!

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Adevarata ironie este faptul ca nu realizati ca publicitatea negativa este de fapt contraproductiva unei afaceri. Lumea afla intr'adevar de voi, dar in mod normal, orice om sanatos la cap va trece pe "black list". Insa asta e spiritul pe litoral, jupoaie'i acum pe "sezonisti" pentru ca la anul vor veni altii... are balta peste!

 

Cu acesta ocazie vreau sa ma delimitez public de conexiunea cu HOBBYMOTO, in sensul ca nu mai aveti acordul meu de a publica pe site'ul vostru, la sectiunea ARTICOLE TEHNICE , materialele semnate de mine (adica toate in afara de unul). V'am rugat in mod repetat sa le scoateti dar v'ati facut ca ploua. Nu am nici timplu nici determinarea necesara sa o fac in mod legal, insa adevaratul motiv pentru care nu am facut'o este dorinta mea de impartasi informatii in mod GRATUIT si DEZINTERESAT cu toata comunitatea de motociclisti.

 

Si daca tot e vorba de incheieri ironice... cand aveti nevoie sa va reparati motoarele, mergeti fratilor la profesionisti, "HOBBY" inseamna amatorism!

 

Ride Safe!

Cu sau fara voia ta imi permit sa te citez si sa zambesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara voia ta imi permit sa te citez si sa zambesc .

 

Mda... stii vorba aia "bine ras, bine dispus"!

 

 

Oh! Uitasem, oare de ce nu le mai merge sait'ul?...

Editat de yo4hgx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

MyMoto (in sediul fostului IMSAT) - service de nota 10!!!

 

TOT RESPECTUL pentru mecanic! Probabil unul dintre putinii care isi mentine activa lista lunga de clienti fericiti...

 

 

Banuiesc ca e vorba de Andrei.:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

MYMOTO

cu 10 +, coronita si felicitari pentru Andrei

eram in Neptun la 400 km de casa

imi ciriiau rulmentii

m-am dus in Constanta

a desfacut roata

m-a dus cu masina sa luam altii

si cind ne-am intors a rezolvat pe loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salut!! Daca tot putem sa ne povestim pataniile de prin service-urile moto,am sa va spun si eu (cu riscul de a declansa dispute pro si contra) !Sint julius,am cea mai deosebita si unica motocicleta din cta BMW R1200 CL,nu se poate sa nu ma fi vazut in trafic sau la intruniri !In luna iunie am fost sa vorbesc,cu alex sa vand scuterul meu(un suzuki burgman de 125)pe care nu il mai foloseam. Scuterul necesita niste reparatii inainte de vanzare,ne-am inteles la 800 euro din care sa se scada reparatia iar ce iesea peste aceasta suma o imparteam in doua.Ne-am mai inteles sa iau de la ei in banii de pe scuter doua seturi hands free si un tancruxac pentru ca plecam in alpi si oricum scuterul nu se putea vinde imediat.Dupa un timp am trecut pe la ei sa vad ce mai e nou cu vanzarea lui dar Toni imi spune ca umbla el cu scuterul(normal ii convenea la banii astia ,an fabricatie 2002,11000 km,si inscris in circulatie!)pana la urma s-au hotarat sa-l vinda unui prieten care culmea nu vrea sa dea mai mult de 800 euro.Eu nu am avut incotro si am inghitit galusca,ce iesea peste 800 ar fi trebuit sa se imparta intre noi!Dupa doua zile m-au sunat sa-mi spuna ca ar trebui sa mai lasam din pret 50 euro pentru vopsea!suzuki burgman 125ccm,an fab.2002, 11000km,rulat in germania, inscris in romania la 750 euro(pret de chinezarie!Si pentru ca sint mare si prost ,restul de 125 euro care trebuiau sa ii mai dea dupa socotelile lor au spus ca ii platesc in servicii.E drept ca la inceput am luat in plata banilor seturile handsfree si ruxacul dar restul banilor ramanea la alegerea mea cum sa-i incasez,Alex a spus ca asa a inteles el ca vom proceda si a refuzat sa plateasca invitandu-ma la service cind am nevoie pentru motor!Cine vrea sa faca afaceri cu acesti baieti sa ia aminte la patania mea si sa scrie totul pe hartie.Nu a contat ca eram clientul lor din 2009 !Ca si mecanici nu pot sa ma plang caci am facut doar schimburi de ulei, filtre si cauciucuri la ei .A !era sa uit !prin 2010 le-am dat un cauciuc de fata nou la vanzare pe care il comandasem gresit in germania dar nu mai stiu ce s-a intamplat cu el!Asa ca multumesc acestui service pentru serviciile pe care mi le-a facut (de loc ieftine) dar renunt la ei pe viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut!! Daca tot putem sa ne povestim pataniile de prin service-urile moto,am sa va spun si eu (cu riscul de a declansa dispute pro si contra) !Sint julius,am cea mai deosebita si unica motocicleta din cta BMW R1200 CL,nu se poate sa nu ma fi vazut in trafic sau la intruniri !In luna iunie am fost sa vorbesc,cu alex sa vand scuterul meu(un suzuki burgman de 125)pe care nu il mai foloseam. Scuterul necesita niste reparatii inainte de vanzare,ne-am inteles la 800 euro din care sa se scada reparatia iar ce iesea peste aceasta suma o imparteam in doua.Ne-am mai inteles sa iau de la ei in banii de pe scuter doua seturi hands free si un tancruxac pentru ca plecam in alpi si oricum scuterul nu se putea vinde imediat.Dupa un timp am trecut pe la ei sa vad ce mai e nou cu vanzarea lui dar Toni imi spune ca umbla el cu scuterul(normal ii convenea la banii astia ,an fabricatie 2002,11000 km,si inscris in circulatie!)pana la urma s-au hotarat sa-l vinda unui prieten care culmea nu vrea sa dea mai mult de 800 euro.Eu nu am avut incotro si am inghitit galusca,ce iesea peste 800 ar fi trebuit sa se imparta intre noi!Dupa doua zile m-au sunat sa-mi spuna ca ar trebui sa mai lasam din pret 50 euro pentru vopsea!suzuki burgman 125ccm,an fab.2002, 11000km,rulat in germania, inscris in romania la 750 euro(pret de chinezarie!Si pentru ca sint mare si prost ,restul de 125 euro care trebuiau sa ii mai dea dupa socotelile lor au spus ca ii platesc in servicii.E drept ca la inceput am luat in plata banilor seturile handsfree si ruxacul dar restul banilor ramanea la alegerea mea cum sa-i incasez,Alex a spus ca asa a inteles el ca vom proceda si a refuzat sa plateasca invitandu-ma la service cind am nevoie pentru motor!Cine vrea sa faca afaceri cu acesti baieti sa ia aminte la patania mea si sa scrie totul pe hartie.Nu a contat ca eram clientul lor din 2009 !Ca si mecanici nu pot sa ma plang caci am facut doar schimburi de ulei, filtre si cauciucuri la ei .A !era sa uit !prin 2010 le-am dat un cauciuc de fata nou la vanzare pe care il comandasem gresit in germania dar nu mai stiu ce s-a intamplat cu el!Asa ca multumesc acestui service pentru serviciile pe care mi le-a facut (de loc ieftine) dar renunt la ei pe viitor!

Si pana la urma despre ce service e vb ? .. sa inteleg ca nu Mymoto ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vorba de Toni, sigur ala de langa bazar e, nu dau nume :) Eu personal am avut si experiente placute si neplacute, cand mi-a curs uleiul din furca la un interval destul de scurt dupa 'operatie'. Nu le-am zis, dar daca le ziceam, nu cred ca imi radeau in nas si imi dadeau vant. Am avut de vreo 2 ori nevoie de operatiuni facute in graba, la sfarsitul programului si m-au ajutat baietii, iar pretul a fost decent.

 

Legat de carburi, insa, ca Andrei de la mymoto nu am gasit pe nimeni. E tata lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salutare,

A facut careva de curand vreo diagnoza/ testare completa in CTA/imprejurimi ? Ma intereseaza unde as putea face asa ceva(daca ar fi posibil in weekend ar fi excelent) si am primit cateva sugestii sa merg la MyMoto. Deasemeni stie cineva o suma aproximativa pentru o verificare generala ?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...