Sari la conținut

Ajutor pt identificare


jack0088
 Share

Postări Recomandate

Mi-am regasit ceasul asta vechi prin casa. Stie cineva de la ce e si daca o face vreo branza? L-as vinde, daca are cineva vreo oferta o astept pe PM.

 

post-263-0-32322500-1393355475_thumb.jpg

 



Hai cu încă unu.

attachicon.gif15.JPGattachicon.gif16.JPG

Unul dintre colegii de la Retromobil mi-a zis ca ogarul argintiu ar fi busonul de radiator de la Lincoln, modele produse intre 1927 si 1930. Iar buldogul auriu ar fi turnat in ceara pierduta (nu am inteles prea bine tehnica si nici nu m-au pasionat explicatiile tehnice), posibil sa fie ceva de serie f.f. mica sau un unicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc ..... oricum va fi pusa la vanzare datorita faptului ca trebuesc stranse fonduri pentru cumpararea altor fiare asa ca se vinde cu 150 lei . 0740376555

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Salut!

Solicit ajutor pentru identificare. Multumesc.

 


post-59618-0-18102400-1400490225_thumb.jpgpost-59618-0-61821400-1400490253_thumb.jpgpost-59618-0-57297600-1400490282_thumb.jpgpost-59618-0-23005900-1400490310_thumb.jpg

 

Maneta de avans are pe ea marcajele Marque - Reposee precum si o semnatura cu litere de mana

 

post-59618-0-51472000-1400490333_thumb.jpg

 

Tija de culbutori este din otel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atașul este realizat de cooperative românești din zona voastră. Ideea e că am observat că două atașe din astea, în stare bună, au fost vândute, pe ebay.de sau ebay.es, la prețuri la care nu mă așteptam (cred că în ambele cazuri au trecut de 600 de euro).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasele ca cel de mai sus nu sunt fabricate de cooperativele mestesugaresti de pe timpul comunismului ci de oamenii ce detineau motociclete "comuniste" si aveau atasele originale intr-o stare foarte proasta. Eu stiu in Muntenia vreo 4-5 bucati. Sunt atase cu barci manufacturate sau cumparate de la diverse balciuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten de-al meu are două ataşe foarte asemănătoare dintr-o serie de patru, făcute de un tinichigiu sătmărean. L-a găsit şi pe al treilea la cineva dar nu e de vânzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...