Sari la conținut

Cine Are Motor Si De Care


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Sal ApriliaFan, o sa postez in poponeataând si ceva poze, da până atunci aÂş avea nevoie de scărițe ptr. pasager ptr. AF1, sau daca mai ai motoru', poate îmi împrumuți Âşi mie măcar una din scărițe ptr. câteva zile să dau cuiva comandă să îmi facă Âşi mie, că îi naÂşpa să nu poți duce pe nimeni...., dacă mă poți ajuta cumva,... pls, sau oricare de pe forum dacă aveți idee unde aÂş putea să-mi găsesc......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 735
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut lume, sunt nou pe aici!

Sunt dintr-un "satulet"(dragut)-Neudorf- situat langa orasul Lipova(cam la 7 km de Lipova).

Am o intrebare care e putin Off-Topic :banana:

Deci: momentan detin un scuter Peugeot Speed Fight 2-an fabricatie 2004- nu am circulat nici macar 2000 km(mai am de parcurs vreo 100 km pana ajung la 2000). Am dat pe el circa 2200 euro; problema e ca m-am saturat de el, si as vrea altceva, ceva mai puternic. Dar problema e urmatoarea: am doar 16 ani si nu stiu ce fel de motocicleta "mai mare" imi este permis(prin lege) sa conduc. Imi poate da cineva un sfat??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai 16 ani poti face scoala de soferi si sa obtii categoria A1, cu care poti conduce conform legii, motocicleta sau scuter, de maxim 125 cmc, si 11 kw putere (11*1.36=14.96 Cai Putere), cam asta e oferta statului român, acuma tu decizi ce faci, scoala te costa cam 400 ron cu tot cu analize, ore de conducere,etc...

Asa ca gandeste-te si alege singura optiune: FĂ ÂŞCOALA DE ÂŞOFERI, pentru minima siguranta a ta si a celorlalti participanti la trafic, si pentru a circula LEGAL !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai 16 ani poti face scoala de soferi si sa obtii categoria A1, cu care poti conduce conform legii, motocicleta sau scuter, de maxim 125 cmc, si 11 kw putere (11*1.36=14.96 Cai Putere), cam asta e oferta statului român, acuma tu decizi ce faci, scoala te costa cam 400 ron cu tot cu analize, ore de conducere,etc...

Asa ca gandeste-te si alege singura optiune: FĂ ÂŞCOALA DE ÂŞOFERI, pentru minima siguranta a ta si a celorlalti participanti la trafic, si pentru a circula LEGAL !!!

si uite varianta mai putin legala si nici prea costisitoare :smoke:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunt-d...1993-14206.html

scuze pt off topic dar nu m-am putut abtine :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal ApriliaFan, o sa postez in poponeataând si ceva poze, da până atunci aÂş avea nevoie de scărițe ptr. pasager ptr. AF1, sau daca mai ai motoru', poate îmi împrumuți Âşi mie măcar una din scărițe ptr. câteva zile să dau cuiva comandă să îmi facă Âşi mie, că îi naÂşpa să nu poți duce pe nimeni...., dacă mă poți ajuta cumva,... pls, sau oricare de pe forum dacă aveți idee unde aÂş putea să-mi găsesc......

 

Salutare braconierule...

Eu nu mai am nimic de la motor.... insa pot sa iti dau un link de afara, poate o sa ai nevoie de el...sper sa nu, dar cine stie.... a, si inca ceva, e in germana, sper sa te descurci...

http://www.centroricambi.de/

 

aici gasesti orice pt arpilia asta...nasolia e ca tre' sa cumperi de minim 100 de euro sa trimita in RO. m-am uitat pe acolo, au scarite, la 12 euro/bucata SH.

Ai mai putea sa incerci la Avramutiu...aduce piese...dar nu stiu mai multe...mai urla pe aici pe forum...poate te ajuta careva...

Apropo...cu cat ai luat motorul? din ce an ziceai ca e? cati km? de unde l-ai luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam ... motoru' l-am luat pentru fratemio că are 16 ani Âşi o făcut A1, îi din '88 (cam vechiuț), am dat pe el 1000 euro, de la TimiÂşoara, da' acuma mai dau 100 euro să-i fac reparațiile la motor...asta e...

Ăi-ai luat motor nou? că am fost pe Âştrand (cred că duminică) Âşi am văzut un motor AR .. KRX vis-a-vis de Laser la Ăuți sau aÂşa ceva... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam ... motoru' l-am luat pentru fratemio că are 16 ani Âşi o făcut A1, îi din '88 (cam vechiuț), am dat pe el 1000 euro, de la TimiÂşoara, da' acuma mai dau 100 euro să-i fac reparațiile la motor...asta e...

Ăi-ai luat motor nou? că am fost pe Âştrand (cred că duminică) Âşi am văzut un motor AR .. KRX vis-a-vis de Laser la Ăuți sau aÂşa ceva... ?

 

Nah eu l-am dat la cineva...din pacate, ca orice frumos in viata...trece si raman doar amintirile si un gust amar in gura ca nu mai e....as mai da o tura cu motoru' acuma de numa...da' nah...ata ete... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

In sfarsit e gata motocicleta, am crezut ca trece vara si nu o sa apuc sa ma plimb un pic... da' asta e...

e reusita troscoleta :angryfire: poti sa-mi spui si mie daca tu ai vopsit-o cat a costat si unde a fost facut(inclusiv vopseaua), mersi :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut !

 

Dani Alexa ma numesc si mi-am luat o hayabusa alba.

Sunt din Aradul Nou si sunt deschis diferitelor propuneri de excursii si distractii.

...asa!!!... :crack: .....vezi ca se poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Dani Alexa ma numesc si mi-am luat o hayabusa alba.

Sunt din Aradul Nou si sunt deschis diferitelor propuneri de excursii si distractii.

bine-ai venit printre noi.

cand treci pe centru poti sa te si opresti pe la noi ca nu te mancam :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aham....dar cum e cu scuterisiti? Nici din-astia nu manacati? Ca poate ma plimb si "yo" candva pe-acolo. :crack:

...de ce crezi tu ca cineva dintre noi ar minca pe altcineva??...inca nu a fost mincat nimeni,doar no-i fi tu primul??.. :crack: :crack: ...vino numai pe la notting hill ca nu patesti nimic!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...de ce crezi tu ca cineva dintre noi ar minca pe altcineva??...inca nu a fost mincat nimeni,doar no-i fi tu primul??.. :peace: :) ...vino numai pe la notting hill ca nu patesti nimic!!

Era o gluma, mai ;) . Voi incerca sa vin intr-o zi pe acolo...imi trebuie timp liber, ca daca merg cu 56 km/h de la Lipova pana la Arad imi trbuie ceva timp :D

Editat de Andreas_Krastl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Era o gluma, mai :D . Voi incerca sa vin intr-o zi pe acolo...imi trebuie timp liber, ca daca merg cu 56 km/h de la Lipova pana la Arad imi trbuie ceva timp ;)

tot ca o gluma!!!....ia-ti elan de pe podul de la lipova si vii mai repede!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah da fete motocicliste nu sunt in Arad? ca eu nu am vazut :)

...sunt citeva dar nu se arata!!...sunt multe care ar vrea dar cu atita ramin si mai sunt care au fost dar au renuntat din varii motive!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...