Sari la conținut

Accident Cheia


Haurar
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acu nu zic ca toti merg ca nebunii...dar ieri pe sensul spre Valeni mai mai sa se urce pe mine 3 vitezane (eu tragand dreapta spre marginea drumului si incetinind sa treaca ei). Mai eram si intr-o curba din aia stransa si coloana de masini.

Asa ca nu mai urlati "parnaie conservarilor"...ca nici voi nu sunteti sfinti.

Sa se aplice legea pentru absolut toti (indifierent de cate roti ai sub tine).

Ce coincidenta, la fel mi s-a intamplat si mie si prietenului meu care era tot pe un bmw. Wtf? Dupa ce ca sunt o gramada de conservari si caini si vaci , patrupede si bipede imbibate cu alcool, pe dru, mai trebuie sa stai cu ochii si pe racerii care te depasesc oriunde bineinteles fara a semnaliza. Fratilor daca nu ne respectam intre noi, cum vreti si sa fim respectati de altii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comunitatea Motociclistilor la Menstruatie din Romania.

:angry: PS Ceva ma face sa cred ca ai mare dreptate.., asta ca sa fiu off-topic, ca toata lumea de pe aici! Pe anumite sectiuni, Forumul nostru a devenit o mocirla de balacareala si superficialitate, imi e scarba si jena sa mai bag ochiul! A venit vara , oameni buni, credeti-ma, asta daca mai aveti timp sa varidicati privirea de pe tastatura si sa vedeti cerul.., sanatate maxima motociclistului impricinat si slava lui Dumnezeu ca nu a fost mai rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau in Bucuresti si ma duc zilnic cu motoru la serviciu...este destul de departe...abia vad motociclisti in Bucuresti, decat noapte cand le zbarnaie ca descreieratii...deci? pana la urma unde sunt acei motociclisti care merg? Sau mai mult de duminica si in rest se lafaie pe forum ca ei sunt zeii motociclismului.

 

Sanatate multa riderului si sper sa ia destui bani pe motoreta aia ca sa-si faca rost de alta.

Aici trebuie sa recunosc ca m-ai prins in sah. Eu sunt dintre aia care merg doar sambata si/sau duminica plus in concediu pe motocicleta (ca sa nu metionez episoadele mai nefericite cand trebuie sa merg la service), ca in rest merg de obicei la serviciu si de multe ori la cumparaturi in oras pe moped...

 

Si sincer sa fiu datorita timpului cat am stat pe cele doua vehicule (si nu kilometrilor parcursi) cred ca sunt mult mai abil ca mopedist, ca pe scuter cad mult mai rar... (ups, eu sunt tare in tastatura si nu cad nicio data, dar ghinion - am cazut chiar si azi la o frana pe pietris si am facut o manusa zdrente plus ca am testat o genunchiera la prima plimbare pe sosea - si da, asta de la Zandona luata de la targ e destul de buna).

 

Avem aici si personaje virtuale, dar cred ca multi nu sunt virtuali si pe unii din ei eu chiar i-am vazut pe sosea, asa ca nu trebuie sa exageram... Poate e adevarat ca multi din aia cu kilometri multi la bord merg mai mult de weekend, dar unii merg extraordinar de multi km aproape in fiecare weekend (din pacate eu nu ma numar printre ei), asa ca cred ca nu trebuie neaparat sa-i ridiculizezi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e dusmanie , si arogantza maxima,

Ptr ala cu kawa, care ma facut pe mine ratat, io zic sa stea potolit, ptr ca nu are nimic de zis inteligent oricum, tu pretene ai o problema cu numerele si itp sa fie la zi, ok am inteles asta, iar ptr baiatu care ma intreaba daca asa e aici peste ocean, Pretene aici in primu rand nu ai cum sa faci asa ceva,sa intorci pe linie contunua in panta sau rampa ptr ca in locurile in care sunt 2 benzi, exista pe mijloc o banda speciala in care stationezi pana ai loc sa intorci sau sa virezi, de pe ambele sensuri se poate intra pe banda asta, asa ca nu te grabeste nimeni si nimic sa faci o intoarcere fara sa te vada nimeni,pe linie continua sau ilegal, iar pe freeway adica autostrada ptr ca stiu cat esti de analfabet, si nu te pricepi la traduceri, care au cel putin 4 benzi plus 2 de urgenta, una pe partea dreapta si una pe stanga, nu ai cum sa faci asa ceva deoarece sensurile sunt delimitate de un atata peretele de beton, cat capu tau de mare, pe care nici cu un tanc nu poti sa-l spargi ptr a ajunge pe sensu celalalt, si nici sa-l sari cu vreun cross ca are 1 metru jumate, din ochiu meu ala santaliu,,si da imi arat originile ptr ca vad cat de gretzosi sunteti, pe un sarac om, care a fost implicat intrun accident,, sunteti jalnici, si puteti sa ma injurati si sa ma faceti cum vreti, dar la urma urmei o sa vedeti si voi cum e intr-un final, cand o sa va taie vreo vaca cu bmw fatza si faceti accident, cat e de misto ca in loc de SANATATE SI INSANATOSIRE GRABNICA,baetii motociclisti si frati tai, pe 2 rotii o sa inceapa sa vorbeasca despre faptul, ca aveai cauciucu cam moale pe spate, si deasta ai cazut, sau, nu ai stiut domne sa evitzi, ca te dai de putzin timp pe moto, sau fel si fel de cacaturi,, deastea de 2 lei, care nu fac astia decat sa vorbeasca,aiurea, motociclisti P,,,li mele,, de 3 lei, ce sunt,,,,

 

 

asta am avut de zis, ptr mancatorii cu numarul si cauciucurile,, iar ptr aia care intradevar vorbesc ce trebuie KeeP IT Real,,

 

Stiu ca acest post nu isi are rostul, dar, totusi, trebuie sa fac aceasta precizare: stimabile nu ii mai face pe altii analfabeti pentru ca, din cate vad, nici tu nu stapanesti prea bine tainele gramaticii limbii romane (nu ma apuc acum sa iti enumar toate greselile de ortografie, dezacordurile si celelalte lacune din cunostintele tale de gramatica pentru ca ar dura prea mult si, oricum, nu acesta este subiectul dezbaterii). S-ar putea sa te pricepi mai bine la engleza... cine stie.

Recomandarea mea: fii mai temperat in afirmatii si aprecieri critice.

Valabil pentru toata lumea: sa nu criticam prea dur pentru ca oricare dintre noi poate, la urmatoarea iesire cu motorul, deveni urmatorul subiect de cearta pe forum. Suntem participanti la traficul din Romania, din pacate, si nu la cel din Germania, unde exista sosele, reguli de circulatie si OAMENI.

Ca o concluzie: mai bine prevenim eventualele situatii neplacute prin comportament, decat sa ne plangem de mila dupa aceea.

Toata stima! Si sa ne vedem cu bine pe sosele. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca acest post nu isi are rostul, dar, totusi, trebuie sa fac aceasta precizare: stimabile nu ii mai face pe altii analfabeti pentru ca, din cate vad, nici tu nu stapanesti prea bine tainele gramaticii limbii romane (nu ma apuc acum sa iti enumar toate greselile de ortografie, dezacordurile si celelalte lacune din cunostintele tale de gramatica pentru ca ar dura prea mult si, oricum, nu acesta este subiectul dezbaterii). S-ar putea sa te pricepi mai bine la engleza... cine stie.

Recomandarea mea: fii mai temperat in afirmatii si aprecieri critice.

Valabil pentru toata lumea: sa nu criticam prea dur pentru ca oricare dintre noi poate, la urmatoarea iesire cu motorul, deveni urmatorul subiect de cearta pe forum. Suntem participanti la traficul din Romania, din pacate, si nu la cel din Germania, unde exista sosele, reguli de circulatie si OAMENI.

Ca o concluzie: mai bine prevenim eventualele situatii neplacute prin comportament, decat sa ne plangem de mila dupa aceea.

Toata stima! Si sa ne vedem cu bine pe sosele. :angry:

 

Atata timp cat nu mai sta in Romania mi se pare normal sa nu mai stapaneasca asa bine lb romana. Dar restu, ce scuza au? Ma rog, nu e forum de gramatica. E forum de motociclism, si vad ca imediat, daca cineva nu mai are replica, cauta o eroare gramaticala...

 

Deci, motociclistul in ce stare e? Motocicleta avea casco?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce toata lumea il acuza p-ala numai pt faptul ca a intors pe linie continua!

De fapt, problema este in primul rand ca nu s-a asigurat! Daca intorcea la fel, din scurt si fara asigurare, pe linie intrerupta nu era acelasi efect?? :angry:

 

ps daca intorc pe linie continua nu imi da decat amenda daca depasesc imi ia permisu 30 zile.........

 

Normal! Pt ca in cazul depasirii, faptul ca o faci pe linie continua, inseamna depasire periculoasa si de fapt pt asta ti se ia permisul!

 

Tu te-ai uitat atent la ce spui tu acolo? Ala de pe motor e un cauciuc praf, si fata si spate, ti-am atasat o poza sa stii si tu cum arata GP Racer si sa vezi cum arata pe motor.

 

Pai daca da bani pe cauciuc nou, cu ce mai cumpara toba zgomotoasa si suc la everest?

 

 

Legat de numarul pliat, este clar ca este deja in ilegalitate si in plus, faptul ca era indoit, asa cum a mai spus cineva mai sus, dovedeste clar cel putin intentia si o atitudine!

 

In final, bine ca nu a patit mare lucru motociclistul si poate invata ceva din asta!

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat nu mai sta in Romania mi se pare normal sa nu mai stapaneasca asa bine lb romana. Dar restu, ce scuza au? Ma rog, nu e forum de gramatica. E forum de motociclism, si vad ca imediat, daca cineva nu mai are replica, cauta o eroare gramaticala...

 

Deci, motociclistul in ce stare e? Motocicleta avea casco?

 

Nu esti atent... eu am scris acel post pentru ca 'americanul' i-a pus altui coleg stigmatul ''analfabet'' desi nici el nu e prea departe de aceasta stare... si chiar daca nu mai sta in Romania, probabil ca a trecut si el pe la scoala, in Romania, unde, incepand cu clasa a iv a, se preda gramatica limbii romane. Asa ca nu ii mai lua apararea (auzi... mi se pare normal sa nu mai stiu sa scriu in limba mea nativa!!), nu era vorba de capacitatea mea de a argumenta sau nu o anumita idee. Sau poate si tie iti e straina gramatica si te simti cu musca pe caciula? Am terminat cu off-topicul.

 

PS: Nu ai inteles o iota din ce am scris mai sus!

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Galagie multa pe aici.

E plin de cocalari pe 2 roti care merg cu nr indoit si pe care ii doare in anus de stopuri, de radare sau de alte nimicuri.

E plin Bucurestiul de d'astia (e valabil pt toata tara dar aici ii vad eu).

Faptul ca l-a oprit o masina si a scapat sa povesteasca e mare lucru.

E vorba de atitudine aici.

Iar cauciucul ala a vazut multe burnouturi. Nu o mai dati ca la piata cu gargara ca omul s-a dus in halul ala pe cheia sa joace la loto nu sa se plimbe.

Restul ...povesti nemuritoare nu alta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, mi s-a luat de babele de motociclism.ro

 

da, sa mor io...cititi topicurile de pana in 2007... si luati exemplu!

 

mai e putin si ma iau la pietre (virtuale, normal) ca:

 

1. Nu am toba stoc.

2. Ma strecor la semafor

3. Nu am combinezon full cu protectii la cuurr

4. Ma bucur de un drum virajat, cu asfalt perfect.

5. Imi schimb singur uleiul, bujiile, spal si ung lantul, imi reglez supapele etc...

 

numai cunoscatori, corecti, sfaturi de (cuvant urat), etc...

 

Am cruiser cu 46 CP si transmisie pe cardan...dar cand prind un drum gen cheia, sau chiar pe cheia...ajung acasa fara calcaie la bocanci....sau cu o parte din scarite polizate, depinde cum tin piciorul pe scarite... si in oras...daca-i liber merg cu 80-90...

la drum lung merg cu 110 inafara localitatii si cu 80 in localitate...indiferent daca e E, DN sau DJ... incetinesc doar daca-s gropi deranjante sau f aglomerat, fie de masini, fie de sateni la targ sau promenada.

 

am zis si pe alte topicuri, una e sa mergi ceva mai tare pe mobra (si nu ma refer la 120 km/h, ci viteze rezonabile), si alta e sa pui conserva perpendiculara pe sosea, in fata unui motorist... asa ca NU LE MAI COMPARATI!!!

 

astia cu cu gura mare...DEGEABA, fara un motiv bine intemeiat, mai calariti fratilor mobrele, ca prea multa tastatura si prea putin timp calare strica!

 

PS: majoritatea astora care ii dau intr-una cu viteza, de ce nu va luati ma 125-uri sau 250-uri??? ca alea merg cu maxim 130 km/h (viteza maxima legala)... cand un om merge cu o viteza decenta, chiar nu inteleg ce trambitati asa intr-una ca niste babe!

 

PS: conservaul a fost chiar idiot daca a intors pe-un drum cum e cheia...FARA MACAR SA SE ASIGURE BINE de 3 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer as putea sa continui, cu cearta si cu jignirile, dar ptr cata... si spn, nu are rost sa ma obosesc macar, io am vrut doar sa subliniez faptul ca multi de aici de pe forum sunt degeaba, si nu fac decat sa isi dea cu parerea lor aroganta cand defapt ar trebui sa mearga la spital cu un compot, ptr cei ce au fost implicati in accidente sau sa doneze sange ptr cei ce au nevoie, si viata lor atarna de un fir de atza

 

P.S baieti am scris destul de corect ? luamia-ti caligrafia !!! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la astia le-as intoarce in fata cu placere

Si ce te faci daca reusesc sa frineze ca erau atenti la trafic si nu faceau teste la cauciaoce pe Cheia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru delicatii si sensibilii care vad numai rautate, dusmanie, aroganta etc.

1. - nu a comentat nimeni despre rider, accident, atentie, vina etc.

2. - s-a vorbit despre vitezana + numar indoit + cauciucuri etc.

 

am mai spus:

nu poti sa razi de ceea ce oamenii nu aleg sa fie.

de exemplu nu poti sa razi de cineva ca e sarac ( nu e vina lui ) da' poti sa razi daca e nespalat etc.

 

in cazul de fata:

vitezana + numar indoit + cauciucuri = alegerea pilotului, deci se comenteaza!

 

rautate, dusmanie, aroganta era daca zicea cineva: vai ce rider prost, cum de n-a reusit sa evite accidentul?!

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, mi s-a luat de babele de motociclism.ro

 

da, sa mor io...cititi topicurile de pana in 2007... si luati exemplu!

 

mai e putin si ma iau la pietre (virtuale, normal) ca:

 

1. Nu am toba stoc.

2. Ma strecor la semafor

3. Nu am combinezon full cu protectii la cuurr

4. Ma bucur de un drum virajat, cu asfalt perfect.

5. Imi schimb singur uleiul, bujiile, spal si ung lantul, imi reglez supapele etc...

 

numai cunoscatori, corecti, sfaturi de (cuvant urat), etc...

 

Am cruiser cu 46 CP si transmisie pe cardan...dar cand prind un drum gen cheia, sau chiar pe cheia...ajung acasa fara calcaie la bocanci....sau cu o parte din scarite polizate, depinde cum tin piciorul pe scarite... si in oras...daca-i liber merg cu 80-90...

la drum lung merg cu 110 inafara localitatii si cu 80 in localitate...indiferent daca e E, DN sau DJ... incetinesc doar daca-s gropi deranjante sau f aglomerat, fie de masini, fie de sateni la targ sau promenada.

 

am zis si pe alte topicuri, una e sa mergi ceva mai tare pe mobra (si nu ma refer la 120 km/h, ci viteze rezonabile), si alta e sa pui conserva perpendiculara pe sosea, in fata unui motorist... asa ca NU LE MAI COMPARATI!!!

 

astia cu cu gura mare...DEGEABA, fara un motiv bine intemeiat, mai calariti fratilor mobrele, ca prea multa tastatura si prea putin timp calare strica!

 

PS: majoritatea astora care ii dau intr-una cu viteza, de ce nu va luati ma 125-uri sau 250-uri??? ca alea merg cu maxim 130 km/h (viteza maxima legala)... cand un om merge cu o viteza decenta, chiar nu inteleg ce trambitati asa intr-una ca niste babe!

 

PS: conservaul a fost chiar idiot daca a intors pe-un drum cum e cheia...FARA MACAR SA SE ASIGURE BINE de 3 ori.

 

 

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh..nu e musai..un pretin,insotit si de zircon,daca nu ma insel,a fost scos de pe sosea de un tir de pe contrasens..mobra zob,el un pic schiop...tir-istul a oprit,si desi nu a existat contact (slava Domnului!),s-a declarat vinovat de accident,suportand consecintele.

daca e tipu' care-a cazut mai sus din cauza tir+nisip, tare ma-ntreb cum a ramas treaba. face motoreta pe rca-u' tir-istului, nefiind contact si el recunoscand treaba?

 

 

pe langa asta, toti cei ce respecta limitele alea de 30 in curbe sa fie sanatosi,e cam greu avand in vedere calitatea asfaltului si frumusetea curbelor.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, mi s-a luat de babele de motociclism.ro

 

da, sa mor io...cititi topicurile de pana in 2007... si luati exemplu!

 

mai e putin si ma iau la pietre (virtuale, normal) ca:

 

1. Nu am toba stoc.

2. Ma strecor la semafor

3. Nu am combinezon full cu protectii la cuurr

4. Ma bucur de un drum virajat, cu asfalt perfect.

5. Imi schimb singur uleiul, bujiile, spal si ung lantul, imi reglez supapele etc...

 

numai cunoscatori, corecti, sfaturi de (cuvant urat), etc...

 

Am cruiser cu 46 CP si transmisie pe cardan...dar cand prind un drum gen cheia, sau chiar pe cheia...ajung acasa fara calcaie la bocanci....sau cu o parte din scarite polizate, depinde cum tin piciorul pe scarite... si in oras...daca-i liber merg cu 80-90...

la drum lung merg cu 110 inafara localitatii si cu 80 in localitate...indiferent daca e E, DN sau DJ... incetinesc doar daca-s gropi deranjante sau f aglomerat, fie de masini, fie de sateni la targ sau promenada.

 

am zis si pe alte topicuri, una e sa mergi ceva mai tare pe mobra (si nu ma refer la 120 km/h, ci viteze rezonabile), si alta e sa pui conserva perpendiculara pe sosea, in fata unui motorist... asa ca NU LE MAI COMPARATI!!!

 

astia cu cu gura mare...DEGEABA, fara un motiv bine intemeiat, mai calariti fratilor mobrele, ca prea multa tastatura si prea putin timp calare strica!

 

PS: majoritatea astora care ii dau intr-una cu viteza, de ce nu va luati ma 125-uri sau 250-uri??? ca alea merg cu maxim 130 km/h (viteza maxima legala)... cand un om merge cu o viteza decenta, chiar nu inteleg ce trambitati asa intr-una ca niste babe!

 

PS: conservaul a fost chiar idiot daca a intors pe-un drum cum e cheia...FARA MACAR SA SE ASIGURE BINE de 3 ori.

 

vb cu pacat,nu uita ca vara deabia a inceput.eu te rog sa fii mai prudent,pt ca numai o greseala (a ta sau a altuia )este suficienta pt a disparea depe formul motociclistilor.sunt pline cimitirele de eroi.nu tre sa uiti nici o clipa ca soselele sunt pline de surprize(nu tre sa fii neaparat idiot ca sa intorci pe olinie continua,sunt situtii si situatii,) cel mai bine este sa-ti acorzi tu o sansa in plus pt a scapa fiind prudent.iti doresc din inima sa ne citim mesajele si in toamna,dragoste si lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina Comunitate Moto, parca sunteti pe vremea Inchizitiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah adidase, ce iti trebuie comunitate? motociclismul e one man show, tu accelerezi, virezi, franezi, nu comunitatea. omul a intrat intr-o masina si a scapat. asta e important.

Unii nu :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu numarul pliat sau nu, gume bune sau nu, tendinte suicidale sau nu... motociclistul este ok?

total de acord cu monsteristu'.

voi, va descarcati frustrarile si vendetele personale pe forum? sau pur si simplu doar va place sa va dati... virtual?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut evit un pieton raman lat pe strada si nimeni nu opreste sa vada daca sunt ok, asta se intampla la 7 dimineata in bucuresti si masinile faceau slalom printre mine si motoreta.

 

ma opreste radarul pt 52 de km in plus, incerc sa o dau la pace jurandu-ma ca e prima oara moment in care il opresc pe unul care mergea cu 210 pe barbu vacarescu si tovarasul sau nici nu s-a sinchisit sa opreasca.(numar sub coada)

 

ma judec pentru permis pierd la judecatorie, ajung la tribunal dosarul e beton am nu stiu cate elemente de nulitate absoluta stupoare, judecatoarea o baga direct " de parca eu nu va vad-aud noaptea cu ce viteza mergeti"

 

sa ma fi judecat la pachet aia in intersectie cand eram lat? judecatorii sa ma fi ars pentru reisarii de bulevard?

 

atata timp cat lumea ma judeca la oferta cu toti baetasii am si eu dreptul la replica ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tronsonul Cheia - Sacele este mai "linistit" cel intre Homoraciu si Cheia poate sa-ti transforme o drumetie sau plimbare intr-un drum la spital destul de usor.

 

Traseul este destul de populat, balegi, pietris scos de pe acostament de remorcile tirurilor care din cauza gabaritului mai taie si curbele, caini, portiuni pe care nu bate soarele si carosabilul este ud de la paraiase aparute peste noapte plus bonus in w-e baietii veniti la gratar care ies in sosea cum ii taie capul ca li s-a terminat berea si se grabesc spre butic.

 

Cel mai napsa este , dupa parearea mea , ca in caz de necaz nu ai niciun spatiu de manevra. Drumul este ingust cu vecinatati periculoase.

 

Din pacate este cel mai apropiat traseu virajat de Bucuresti si chiar nu ai cum sa nu te "bucuri" de el din cand in cand indiferent de ce motor ai.

 

Tipul , chiar daca se dadea racing sau nu , cred ca s-a descurcat bine in circumstantele care reies din poze. Masina este bubuita la limita , putea sa fie mai rau.

 

Ii doresc sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...