Sari la conținut

BMW Voineasa 2009 Intalnirea Beemerilor


Postări Recomandate

Cu sau fara peripetii sper c-am ajuns cu totii acasa cu bine.

(mi-a sarit lantul la intrare in Targoviste -de zici ca mergeam cu Tohanu' lu' tataie-miu)

 

Asa cum vorbiram la nea Doru in batatura ,haideti sa postam acilea ,spre bucuria tuturor ,fotografii din zilele petrecute impreuna la Ciunget.

 

O fi fost bine ? O fi fost rau ?

 

post-27837-1241980027_thumb.jpg

 

E randul fotografilor profesionisti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa zic ca nea Doru... Fu tare ma baieti.

 

Pentru mine a fost prima intalnire oficiala la care am participat, spre norocul meu a fost una foarte reusita. Ca tot, ca locatie, ca oameni , ca vreme, ca motoare prezente ;)... totul perfect. Mai multe detalii pe topicul dedicat. Aici poze.

 

Unde ziceam ca mergem? A da, la Bembeu miting.

post-5889-1241991344_thumb.jpg

 

Fratii dinamita. Asta dupa ce Zeroo statu in spatele unui tir cu Loganuri de cred ca si-a ales si culoarea preferata.

post-5889-1241991411_thumb.jpg

 

Asta asa parcare nici la Bavaria nu vezi.

post-5889-1241991515_thumb.jpg

 

Frumos asa-i? Sa revenim...

post-5889-1241991657_thumb.jpg

 

Un fel de lait-motiv al calatoriei... Unul dintre multele curcubee vazute

post-5889-1241991731_thumb.jpg

 

"Stang, drept, stang, drept, stang.... ce plua mea vine dupa asta... :angry: hai sa incerc cu dreptu'.

 

AUUU, sunt ude si ma doare!!!"

post-5889-1241991834_thumb.jpg

 

Nea Doru, mare om, mare caracter.

post-5889-1241991888_thumb.jpg

 

Asta e drumul spre casa marcat strategic cu curcubee.

post-5889-1241991975_thumb.jpg

 

Si cum altfel sa vedem daca lumea s-a simtem bine decat cu un instantaneu....

 

post-5889-1241992514_thumb.jpg

 

Restul pozelor (cele mai multe cu mine ca doar au fost facute de D-na Melciu, da si cu voi ba uratilor ca sunteti simpatici) le pun pe un Picassa sau pe serverul de la Codrut cand s-o trezi sa-l faca...

 

Si-acu incep sa pixduiesc ca maine ma intorc la munca. :blink:

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru poze organizate, puneti mana si folositi www.transfer.ro, trimiteti pe mail: codrut.alexoaia@gmail.com, iar eu le voi pune pe un server ftp.

 

hai sa ne auzim de bine.

 

ne vedem la biserica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooooo, uite-l si pe nea Ivan. Traiasca!!! @Enduristul, sper ca nu i-ai zis ceva nasol de mine ca e amic cu muma si-mi rupe urechile :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea Beemerilor-aripa Ciobanelul

 

Enduristul...HMM...Enduristul.....cred ca imbatranesc...ma lasa memoria....

 

Fratilor !..care dintre voi.. cei participanti la intalnire sunteti Enduristul ?

Stiu doar ca am fortat coclaurile cu niste buni prieteni la care tin foarte mult...si zau ca-i stiu pe toti care ne-am noroit p-acolo.....nu era nici unul "Enduristul ".

 

Asta e ..apar mereu facaturi "made in china "....auzi tu..he.he.."enduristul "....cine c a c a t o fi asta ?

 

Stai asa ca-l dibuim imediat :

Ia zi mai..."endurist" de dimanche ,,...cine-i asta din poza ?

post-27837-1242063163_thumb.jpg

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi, spionii, Transalp si Dominator, sper ca nu v-am deranjat cu nimic

daca v-am suparat cu ceva, ne cerem scuze

iar daca prin august mai vreti sa faceti o tura prin zona, sunteti bineveniti la intalnirea Transalp de la Petrimanu

 

http://picasaweb.google.com/doctorumoto/Ciungetu810Mai2009#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi, spionii, Transalp si Dominator, sper ca nu v-am deranjat cu nimic

daca v-am suparat cu ceva, ne cerem scuze

iar daca prin august mai vreti sa faceti o tura prin zona, sunteti bineveniti la intalnirea Transalp de la Petrimanu

 

http://picasaweb.google.com/doctorumoto/Ciungetu810Mai2009#

 

Doamne Fereste, cu ce sa deranjati? :eek:

 

Foarte frumoase pozele si drumul facut. Bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecand peste glumele nereusite ale lui Iulian care de altfel e un dragutz da' nu prea il ajuta mintea,iaca si niste filmulete:

 

 

si nu era nici unul Iulian cu noi asa ca cine plua mea e 22Iulian asta?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea enduristu'

ca sa nu mai existe polemici care nu folosesc nimanui.

 

eu am impresia ca dumneata nu ai inteles exact cum sta treaba.

 

Intalnirea Beemerilor s-a facut in locatia Baciu cu oamenii de au fost acolo. Dumneavoastra, impreuna cu baieti cu honda, dominator, etc, ati fost in alta locatie, ati mers pe alt traseu (poate acelasi facut si de noi, dar in alte momente ale zilei), noi nu am fost impreuna.

Ati trecut pe la noi si am cinstit un pahar de vin impreuna si ati disparut "sa mergeti la cheful dumneavoastra".

 

Mai pe scurt, s-a intamplat EXACT ce spuneam pe topicul de voineasa, ca o sa se intample daca gastile se despart in locatii diferite. Nu stam impreuna, nu bem impreuna, nu mancam impreuna, nu mergem pe traseu impreuna.

 

Din punctul nostru de vedere, dumneavoastra ati fost acolo intr-o tura cu prietenii dumneavoastra, nu e nimic rau in asta, DAR...

 

nu ati fost la intalnirea BMW de la Ciungetu.

 

Noua ne-ar fi placut sa veniti macar seara sa stam mai mult, la un vin-la o bere-la un foc de tabara, sa mergem impreuna la drum, daca tot ati spus ca veniti la INTALNIREA BMW.

 

Din moment ce doar ne-am vazut 5 minute, nu consideram ca ati fost prezent la intalnire. E pacat ca s-au adeverit prezicerile noastre de acum o luna, apropos de "dezorganizarea" propusa de dumneavoastra, de a ne caza in 70 de locatii diferite...

 

Si printre altele, Iulian a adunat acolo vreo 20 si de oameni, care s-au distrat pe cinste...cred ca i-a trebut ceva minte sa ii reuseasca. Dumneavoastra cu ce parte a inteligentei ati contribuit la succesul acestei intalniri? Eu zic asa, fiecare sa isi vada de lungul nasului si sa fim cu bun simt. Au fost DOUA (2) evenimente separate, Intalnirea BMW si excursia dumneavoastra de week-end (o coincidenta ca s-a petrecut in acelasi perimetru de 8 km patrati).

 

Iulian nu era cu voi, pt ca voi nu erati unde trebuia (el era unde trebuia).

 

Hai sa fim sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueeeei acestia... m-am uitat la cat ati scris si nu am vazut poze. Pai ce vrajeala e asta?

 

Poze ca de pixduiala avem timp fata in fata joi la terasa... plua, taxiiiii!!! unde era ma? :eek:

 

Haidi bre, inteleg mahnelile fiecaruia. Dar pentru mine a fost asa frumos ca nu va las sa stricati distractia. Cu orice fel de neintelegeri care au fost eu cred sincer ca putem trece peste ele. Suntem acasa, ne mai doar un deget, o pulpa, un cap si toti suntem de acord ca a fost frumos. Zic sa nu ne agatam de detalii.

 

Dau cu beri in voi de nu va vedeti daca nu va potoliti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu intru in polemici si o sa spun doar atat:

Daca la intalnire isi anuntau participarea 50 de cupluri si nu aveati loc la cabana voastra minunata ce insemna? Ca cei care nu au mai incaput acolo nu erau cu voi? Interesant....Deci daca se umplea satul de motociclete ,fiecare stand pe unde apuca,cei care nu stateau la masa cu regii BMW-urilor nu erau recunoscuti ca fiind participanti.Nu cret ca vreti sa stiti cat dau eu pe recunoasterea voastra.

A s-a ofensat domnu' iulian ca nu ne-am cazat unde au vrut muschiuletzii dumnealui si de aceea tot se ia de viata mea de cand am zis ca ma cazez mai ieftin?De ce nu se ia si de celalti 7 motoristi care s-au cazat cu noi? Interesant....

Pe de alta parte asi fi venit cu voi pe coclau daca mai asteptati putin sa ajungem si noi cei plecati Sambata din Bucuresti.

Hai sa o lasam asa cum a cazut ca sa nu iasa topicul asta de cacao asa cum vad ca se anunta.Eu nu m-am luat de voi ci doar am raspuns la provocarile domnului iulian,seful vostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pliiiiizzz nu-mi stricati prima intrunire. Mi-a fost drag de toti inclusiv de nenea care a venit la intrunire Duminica pe la pranz cu un R1100 GS care plecase la plimbare cu sotia. A venit, a baut un suc si a plecat.

 

Hai sa va arunc un challenge:

 

Editia a 2-a, pentru ca va exista, o tinem in acelasi loc sau gasim un alt loc din tara? Adica ce se pastreaza de la o editie la alta numai ideea sau si locatia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.- Nu cred ca iti trebuie multa inteligenta sa organizezi o intalnire a 20 de persoane in cea mai scumpa locatie din tot satul.Si sa mai ai si o luna la dispozitie sa cauti.Ivan a gasit locatia asta mult mai frumoasa si mai ieftina intr-un timp mult mai scurt.

 

Adica ce se pastreaza de la o editie la alta numai ideea sau si locatia?

Sper ca numai ideea.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mah, organizeaza tu la anu' intalnire BMW, cu honde, suzuky, dominatoare, ktm-uri, minsk-uri, jawa, mobra, aduna toti mobristii din tara si fa tu intalnire BMW.

 

Eu unul mi-am incheiat pledoaria. Asteptam poze.

 

Vorbele sunt de prisos.

 

si ca sa nu se inteleaga gresit, pt Ivan am toata stima. Un obraz subtire se simte si fara vorbe. Poate tocmai din lipsa comentariilor se observa un caracter fin.

 

haidi pa, eu nu mai scriu aicilea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mah, organizeaza tu la anu' intalnire BMW, cu honde, suzuky, dominatoare, ktm-uri, minsk-uri, jawa, mobra, aduna toti mobristii din tara si fa tu intalnire BMW.

 

Eu unul mi-am incheiat pledoaria. Asteptam poze.

 

Vorbele sunt de prisos.

 

si ca sa nu se inteleaga gresit, pt Ivan am toata stima. Un obraz subtire se simte si fara vorbe. Poate tocmai din lipsa comentariilor se observa un caracter fin.

 

haidi pa, eu nu mai scriu aicilea.

 

tu nu mai scrii? :eek: pai tu primesti pozele... cum puii mei sa nu mai scrii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce poze? am de la teone si de la magarusul marius

 

unde-s restul?

 

 

codrut.alexoaia@gmail.com

 

folositi transfer.ro, sa le pun pe un server, haidi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.- Nu cred ca iti trebuie multa inteligenta sa organizezi o intalnire a 20 de persoane in cea mai scumpa locatie din tot satul.Si sa mai ai si o luna la dispozitie sa cauti.Ivan a gasit locatia asta mult mai frumoasa si mai ieftina intr-un timp mult mai scurt.

 

 

Sper ca numai ideea.

 

Nene Enduristule , ai dreptate.

Nu inteligenta iti trebuie..ci sa te faci primit in grup ..eu cred ca am reusit sa ma inteleg cu Robbie,Taxi ,Dayana,Melciu,Zeroo ,Nils,Maqq,Toro,Aricu,Marius,Gabi,Valentin,Cristi23,Nicu,Teone,Estremuski,Dan,Robert....oameni simpatici si glumeti la randul lor.Cu care o sa ma intalnesc cu drag oricand.

 

Cu ei da ...

 

De asta si acest topic ...sa postam pozele grupului nostru...

Tu de ce postezi aici ?

daca vrei te pot ajuta sa deschizi topic separat...

 

post-27837-1242118600_thumb.jpg

post-27837-1242118773_thumb.jpgpost-27837-1242118787_thumb.jpgpost-27837-1242118795_thumb.jpgpost-27837-1242118809_thumb.jpgpost-27837-1242118825_thumb.jpgpost-27837-1242118839_thumb.jpgpost-27837-1242118848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...