Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Sa fie intr-un ceas bun si sa se nasca sub o stea norocoasa!

Tricouri mai sunt, dar nu M. O sa mi facem cateva, deci toti cei care mai vor, sa imi dea un mesaj pe privat, cu masura si cate vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cine e tipul inalt de poze si ce inaltime are, ca africana pare scuter pt el ...

Mesaj completat

gata m-am lamurit e 10 ursi :moto:

 

ce inaltime ai nenicule??

 

 

2m in capat atunci cand nu port tocuri :lol: ..pai boierule daca nu aveam picioare lungi cadeam de vreo 10 ori vineri noaptea pe coclauri nu o singura data :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

 

Stiti cumva de vanzare pe undeva o sa de RD03?

Nu conteaza aspectul exterior, pentru vreau s-o trimit la modificat. Doar placa sa fie buna.

 

Multumesc.

 

 

Am eu una, doar ca e cu tot cu restul motocicletei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu una, doar ca e cu tot cu restul motocicletei :lol:

 

 

:drink:

Doar una? Parcam stiam ca ai doua sau chiar trei...

Din pacate (sau din fericire) am nevoie doar de o sa, ca RD03 beton am :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai 10 Ursi, nu trebuie sa iei in seama toate prostiile... Important e ca ai ajuns. Oricum, vineri noaptea am simtit prezenta varului tau neimblanzit, care a trecut intai pe la stana si apoi la izvor, sa bea apa. Noi l-am auzit, desi multa lume nu a crezut, pana nu le-a confirmat ciobanul. Si a mai fost un "urs" care a bantuit pe la un cort duminica dimineatza. Pacat ca nu am fost pe faza, sa iau camera video si sa filmez... Am inteles ca somnorosul a batut recordul de viteza la iesit din cort... :lol:

P.S. Esti primul om pe care il cunosc, care arata pe Africana ca pe scuter... A ramas mica de tine... :drink: Abia astept sa ne revedem...

uite ca sa ma salvez oarecum de rusinea cu ursul...am sa clarific...dupa sperietura am iesit din cort dupa ce mi-am facut bagajul..boul de urs(petrus) nu a aflat ca m-am speriat decat dupa ce i-am spus eu..asta iarna am facut traseu pe zapada pe munte pe la gura haitii si 2 zile am gasit in zapada urme si rahat de urs..atunci a fost prima oara cand mi-am dat seama ce bou sunt ca umblu pe munte iarna doar cu un prieten si fara nimic cu care sa ma pot apara de jivine... in dimineata de la intalnire m-am speriat pt ca seara tu mi-ai spus ca ursul mai vine pe la stana din deal si desi eram beat dimineata cu gandul asta m-am trezit si de asta m-am si speriat . comic a fost ca in maraitul lui ursul a inceput sa rada scotand un sunet mai mult decat hilar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta iarna am facut traseu pe zapada pe munte pe la gura haitii si 2 zile am gasit in zapada urme si rahat de urs..atunci a fost prima oara cand mi-am dat seama ce bou sunt ca umblu pe munte iarna doar cu un prieten si fara nimic cu care sa ma pot apara de jivine...

 

Pai mergi doar vara pe munte ca nu sunt urme de urs si, prin urmare, vara nu umbla ursii prin padure. Probabil hiberneaza. :lol:

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mergi doar vara pe munte ca nu sunt urme de urs si, prin urmare, vara nu umbla ursii prin padure. Probabil hiberneaza. :moto:

vara urc doar cu africanuta :lol:

Mesaj completat

vara urc doar cu africanuta :drink:

treaba cu hibernarea nu e clara ...parerea mea...inca nu stiu sigur cand dorm ursii...

post-8168-1283983437_thumb.jpg

post-8168-1284014900_thumb.jpg

post-8168-1284014920_thumb.jpg

post-8168-1284014952_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, a fost super din cite am vazut si normal aceleasi regrete ca factorul distanta/timp mi-a stat impotriva. Pacat de endureala pierduta, dar mai ales de intilnirea cu voi. Ramane pe data viitoare. :hurt:

ps. daca a ramas cumva un tricou XXL sau macar XL il puteti trimite postal cu plata prin ramburs? Suciu Calin 400130 Voltaire nr. 6 Cluj Napoca, jud Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sa putem reface oricand virtual tura in Google Earth:

da' eu zic sa reluam tura si in realitate :lol: (imediat ce mai reparam pe ici pe colo :hurt: )

Editat de cernunos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricand doriti... Abia mi-au sosit crampoanele noi, am schimbat manetele de farna si ambreiaj rupte la iesirile anterioare, asa ca mergem oriunde, oricand. Deja fac planuri pentru urmatoarea iesire haiduceasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebarica mica mica...ce suruburi si piulite a-ti mai starns oameni buni ca mi-e frica sa mai merg pe strada.prima oara s-a desfacut cablul de la kilometraj in timp ce mergeam linistit pe soselele romaniei,am gasit doua suruburi lipsa se la carene..unul de la spate si unul de la fatza si aud cateva sunete suspecte si scartaieli dubioase :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricand doriti... Abia mi-au sosit crampoanele noi, am schimbat manetele de farna si ambreiaj rupte la iesirile anterioare, asa ca mergem oriunde, oricand. Deja fac planuri pentru urmatoarea iesire haiduceasca...

 

Salutare.

Cu ce ai incaltat-o ?

Pareri despre Mitas C 02 ?

Mitas E 07 ?

Dunlop TrialMAX ?

 

 

:hurt: Multumesc

Mesaj completat

Oricand doriti... Abia mi-au sosit crampoanele noi, am schimbat manetele de farna si ambreiaj rupte la iesirile anterioare, asa ca mergem oriunde, oricand. Deja fac planuri pentru urmatoarea iesire haiduceasca...

CATEVA EXEMPLIFICARI

post-28174-1284310655_thumb.jpg

post-28174-1284310666_thumb.jpg

post-28174-1284310691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C02 e pt motorete de cross de juniori. 65 si 80cc. Nu are ce cauta pe vaci de 200+kg. Verifica indicele de greutate al cauciucului.

 

pakt, era un profil standrd si bun :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru vaci nici nu exista notiune de CROSS sa fim bine intelesi. Totul este un compromis aici.

Gasesti cel mult un enduro 3 gen SAHARA (foto)

post-28174-1284366787_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C02 e pt motorete de cross de juniori. 65 si 80cc. Nu are ce cauta pe vaci de 200+kg. Verifica indicele de greutate al cauciucului.

 

 

C02 de la Mitas exista si la dimensiunea 130/80/17. Ma indoiesc ca o astfel de dimensiune se pune la motocicletele de 65 si 80 cc de la juniori. Eu zic sa te documentezi inainte de a posta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C02 de la Mitas exista si la dimensiunea 130/80/17. Ma indoiesc ca o astfel de dimensiune se pune la motocicletele de 65 si 80 cc de la juniori. Eu zic sa te documentezi inainte de a posta.

 

Mda. Asa e. Vad ca are un indice de greutate corespunzator. 65 pt 130/80/17 si 71 pt 110/100/18. Pe site-ul oficial spune ca este destinat rotilor spate de cross si atasurilor (sidecar).

Vorbesc acum din experienta personala. In urma cu vreo trei ani, mi-am montat un C02 130/80/17 pe a mea XTZ 660. A fost o catastrofa. Atat pe asfalt cat si in offroad. Atat la viteze mari cat si la viteze mici. Spatele motoretei dansa lateral atat in curbe cat si in linie dreapta. Asta din cauza caramelelor cauciucului. Chiar daca sunt relativ dese, sunt atat de inalte si au un cauciuc atat de moale (StoneKing scrie pe cauciuc) incat pur si simplu se indoiau sub greutatea motoretei. Si daca patea chestia asta cu Tenere, cu atat mai mult se va intampla pe o AT, care e ceva mai grea decat Tenere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...