Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Pai vezi poate te discuti cu Tibi (@escovent) ca si el mai pleaca din TM dar nu stiu la ce ora.

 

 

El pleaca mai tarziu. Daca plec odata cu el, nu mai mancam nimic vineri seara. Dar nici mai devreme nu pot pleca. Asa ca "all alone"... ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rul, sa o stapanesti sanatos! Las' ca te asteptam la Valeni, daca la asta nu reusesti sa ajungi.

 

Deci o sa fie perfect. Nici soare sa ne omoare, nici ploaie. http://www.accuweather.com/en-us/ro/caras-severin/nadrag/forecast.aspx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! mai aveti unul la gasca!!Din pacate nu pot veni la intrunire ca toate lucrurile sau petrecut din scurt!!!

Distractie maxima !!

 

<Dihanie>, ce cauti cu Negresa ??

Stie nevasta-ta de ea, sau ai pitit-o pe undeva prin vecini ?

O pregatesti pt Mongolia ?

Baga mai multe detalii, ca m-ai facut curios.

 

\m/

Editat de dhamzea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

Revin cu o intrebare. Are cineva un capac de plastic care vine pe rezervor (acopera filtrul de aer) si un senzor de pozitie acceleratie TPS (de pe carburator). Ala vechi s-a rupt din interior si e facut dintr-un material tare pacatos, grafitat.

 

post-39234-0-15079700-1307024028_thumb.jpg

 

 

Capac gasesti pe ebay. TPS mai greu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ora la care trebuie sa plec, asa ca imi voi lua motorul si voi dormi la mol, locul de intalnire. Cred ca la mol au zis sa ne intalnim. La drak si cu primarul asta il doare la bask k plecam noi :kick:

Sa ne auzim sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa vrajeala pe net, si baga somn... La 7 la mol. La 8-8:30 la Brasov. Pe la 12 la Campia Turzii, la 16 la Cimitirul Vesel, si la 20 la Nadrag, ca nu mai trecem si pe la Putna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<Dihanie>, ce cauti cu Negresa ??

Stie nevasta-ta de ea, sau ai pitit-o pe undeva prin vecini ?

O pregatesti pt Mongolia ?

Baga mai multe detalii, ca m-ai facut curios.

Ia-l incet, ca vad ca si-a revenit si e pe drumul cel bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam grea trezirea...dar capra imi face cu ochiul...cred ca si aud "turma din valeni". Am vorbit io de vreme buna, sper sa se tina cont :peace:

Urmeaza sa ma trezesc :moron: si ne vedem la Mol...wrum wrum, poc poc... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!am si eu nevoie de un mic sfat(indicatie):care este pozitia corecta de montaj a pinionului fata la un RD07..cu fata plana spre exterior sau cu ce in doua cote? multumesc anticipat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scrisul in exterior! adica cu cele doua cote inspre ext. la pinionul genuine in zona aia estem cauciuc !

http://images.wemoto.com/full/SPROCKET_FRONT/10014038.jpg

in alta ordine de idei iesiti la apelul de seara si raportati ca a-ti ajuns intregi acasa! si desigur share-uiti pozele/filmarile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine nu are Africana, sa-si cumpere!

 

Daca nu pentru fiabilitate, legenda, sau alte bla-bla-bla, atunci macar pentru intrunirile AT.

 

Am avut parte de noroi si alcohol cat incape, trasee beeeton, si multe vacute laolalta.

Multumiri si felicitari lui "cstelia" pentru organizare si alegerea traseului, lui "raoulserban" & sotia pentru ca au pus la dispozitie gratare/topoare/lemne si cam orice era nevoie, chiar ne-au servit si cu un desert delicios, si lui doamne-doamne ca pe langa ploaia care sa ne amenajeze traseul ne-a mai dat si un pic de soare.

 

Asteptaam poze si filmulete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fața plană spre interior

Multumesc !!Si ma bucur ca nu am facut tranzactia amandoi pt simplul fapt ca poate te razgandesti sa dai" AFRICANA" si ramanem in aceeasi tabara!! :cheers:

 

cu scrisul in exterior! adica cu cele doua cote inspre ext. la pinionul genuine in zona aia estem cauciuc !

http://images.wemoto.com/full/SPROCKET_FRONT/10014038.jpg

in alta ordine de idei iesiti la apelul de seara si raportati ca a-ti ajuns intregi acasa! si desigur share-uiti pozele/filmarile

Pinionul meu este da la JT si nu prea seamana cu cel pus de tine in foto!!multumesc pt comfirmarea informatiei de a monta pinionul cu marcajele spre exterior :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu pentru fiabilitate, legenda, sau alte bla-bla-bla, atunci macar pentru intrunirile AT.

 

Eu personal iti multumesc pentru gulas, a fost magnific :friends::cheers:

 

Multumesc !!Si ma bucur ca nu am facut tranzactia amandoi pt simplul fapt ca poate te razgandesti sa dai" AFRICANA" si ramanem in aceeasi tabara!! :cheers:

 

 

Africana cere offroad, or la varsta mea e mai greu

Deocamdata e tot la mine, si e bine, sunt multumit :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bucurestiul a ajuns cu bine.

multumim de primire si la mai mare ;)

 

Multumiri Cristi, Raul, Tibor si tuturor celor implicati in organizare )if any ;) (

 

btw: @Raul sa imi spui si mie pe unde ne-ai plimbat sambata :) nu am retinut chiar tot si tura a fo simpatica ;)

@Leo & gashca: ati luat-o cumva pe autostrada A1 la intoarcere? cica s-ar fi zarite nejte qafrica twin cu una galbena in mijloc :P

Editat de cernunos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate, nu se mai poate face nimik in tara asta, fara sa afle tot poporul. Adevarul e ca pe unde trecem facem senzatie. Ne oprim in mijlocul intersectiilor sa verificam harta sau GPS-ul, ne invartim de 3 ori prin centrul oraselor precum porumbeii, inainte sa ne luam drumul corect... Normal ca nu puteam sa ratam si autostrada. Am oprit in mijlocul ei sa fac eu niste poze la un nor frumos aranjat pe cer.

Acum juma' de ora am ajuns si noi, nu am mai luat-o pe la Putna, dar am trecut pe la Cozia, nu am mai facut Transalpina, dar am traversat-o putin, in concluzie iar am mers serpuit spre casa. Putina ploaie sa spele motaoarele, vant si soare sa ne usuce hainele, si uite ca am ajuns cu bine acasa.

Va multumim tuturor pentru aceste zile frumoase, lui Cristi pentru organizare si traseu, maestrului bucatar Tibi pentru gulas, lui Petrus pentru friptura de batal si pentru cojones, si fircarui participant pentru primirea calduroasa, pentru povesti si glume, pentru ajutorul de pe traseu, pentru amintiri. Nu regret decat ca nu a fost acolo toata lumea, dar sunt convins ca multi din cei absenti au sughitat toata noaptea, cand stateam la povesti la foc. Imi pare rau ca am ratat intalnirea cu Korben, nu's pe unde naiba eram eu, de nu ne-am intalnit...

Pozele le pun maine, ca acum sunt rupt de somn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am ajuns si noi brasovenii, dupa o tura pe transalpina(Novaci-Sebes)... Trei zile de vis!!! :cheers: Multumiri organizatorilor si tuturor participantilor la aceasta intalnire! Bravos! Poze pun si eu abia maine, sunt frant de somn :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Raoul va multumesc pentru participare. A fost o placere sa ne intalnim din nou cu unii, sa ne intalnim pentru prima oara cu altii. Regretam ca nu am reusit sa strangem la Nadrag toate AT-urile din tara :)

 

Petrush, esti de admirat. Si poate le explici si celor care au spus ca Nadrag e prea departe, cam de pe unde ai venit tu.

 

Tibor, iti multumim pentru ideea cu gulasul!

 

Ca de obicei, Borco a vrut sa fie primul in toate. La ora 18.30 era deja pe terasa in piata Unirii cu pozele si filmuletele puse pe CD :) Am sa le postez eu.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Raoul va multumesc pentru participare. A fost o placere sa ne intalnim din nou cu unii, sa ne intalnim pentru prima oara cu altii. Regretam ca nu am reusit sa strangem la Nadrag toate AT-urile din tara :)

 

Petrush, esti de admirat. Si poate le explici si celor care au spus ca Nadrag e prea departe, cam de pe unde ai venit tu.

 

din pacate anul asta vasluiul a avut numai un reprezentant la nadrag...dar ne vom revansa ..felicitari timisoara ,astept poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca am ratat intalnirea cu Korben, nu's pe unde naiba eram eu, de nu ne-am intalnit...

 

:lol:

Intr-adevar, nu ne-am intalnit, pentru ca am evitat sa ma ciocnesc de tine, nu m-am apropiat la mai putin de un metru de tine

Daca gasesc o poza sugestiva pe cartea cu fețe, o să ma tăguiesc să realizezi ce ai pierdut :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutorul vostru va rog, releul de semnalizare la RD07 unde este amplasat, ca sa nu ma apuc sa caut o gramada dupa el. De asemenea ce alt releu de semnalizare inafara de Africana mai pot folosi in ideea in care sa nu modific instalatia (conectori)

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este sub carena laterala stanga. Alceva cu aceiasi conectori si de cel putin aceeasi putere, care sa si incapa in spatiul respectiv... nu prea cred sa gasesti la un pret rezonabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am gasit ceva pe youtube. Eu zic sa mai dati cate un search din cand in cand "africa Twin Nadrag", pentru ca sigur vor aparea mai multe filmulete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...