Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Va fi un chin curatatul farurilor. Cunosti cazuri concrete de faruri sparte de la pietrele aruncate de cel din fata?

 

 

cunosc eu un caz de armura acerbis de cross sparta. Doare al dracu de tare. Nu mai am pozele. http://www.phatperformanceparts.com/photos/8001504151000.jpg Eu am avut un model destul de vechi, cred ca din 2001 sau 2002. Fapta a fost in 2005. The bottom line is that rocks fly and hurt like hell!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daaaa, cazul a fost al meu! In vara la Nadrag, fara intentie, un prieten a demarat mai hotarat in fata mea iar una din pietrele aruncate de motorul lui mi-a crapat un far... Cheltuieli inutile si gratuite. Nu te poti supara dar poti preintampina cu o protectie. Riscul e ridicat si esti expus la o intrunire unde toata lumea este "infierbantata", tragem mai tare uneori de motor. Sau poate e suficient ca, asteptand sa traversezi o zona mai speciala, cel din fata sa patineze si sa arunce o portie zdravana de pietre si noroi. Se poate intampla oriunde si oricand.

Spatiul dintre plasa si faruri va fi de cca 5-8cm, suficient sa poti spala farurile linistit.

 

 

Asta e plasa de care spuneam mai sus:

post-64115-0-79416700-1328118710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra e adjudecată!!

Cu siguranță o să aflăm mai târziu detali. Momentan noul posesor suflă în mănuÂşi ca să verifice dacă mai are degete Âşi întinde mucii pe viziera căÂştii.

Daca a luat-o Gabi trebuie sa dea de baut si sa bage poze..cu mucii din casca!!!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a luat-o Gabi trebuie sa dea de baut si sa bage poze..cu mucii din casca!!!

 

ce??? de baut pt motor si dublu bautura sa isi spele rusinea ca va incaleca in 2012 un "cazan" de rd07 :)))) parca asa ii zicea nu??? :D is curios cat o sa fie consumul :P si halatul???

 

Si acum lasand gluma la o parte sa ai bafta de ea si cati mai multi km !!!:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: Imi da cineva o idee de unde pot sa-mi cumpar plasa impletita din sarma ondulata, de cca 10x10mmm latura impletiturii? Vreau sa-mi confectionez singur o protectie pt faruri. Am vazut la touratech un model fain dar costa o caciula de bani...

 

Crezi ca iti este ok plasa din sarma de 2 mm si ochiuri de 20x20?

post-14411-0-52387900-1328132561_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci mucii sunt ai mei, si cipri sa stii ca nu e rd 07 , este RD 07 A...din iunie 2000 asa ca te rog grija mare cum vb de dansa :cheers:

ce sa va zic......, e bine? chiar nu am ce comenta, e o bijuterie. am venit din ploiesti pe ea si cu 140 km/h, merge f f fain si-s mandru. cat despre baut, om bee cand s-or topi zapezile :friends: . adica ne vedem la bran la niste lazi cu bere cand s-o mai incalzi. pana una alta lasati-ma in pace sa ma bucur de ea :bounce:

 

cam asa arata

post-45861-0-62582700-1328132998_thumb.jpg

post-45861-0-84266000-1328133049_thumb.jpg

post-45861-0-72121800-1328133082_thumb.jpg

post-45861-0-75192000-1328133103_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci mucii sunt ai mei, si cipri sa stii ca nu e rd 07 , este RD 07 A...din iunie 2000 asa ca te rog grija mare cum vb de dansa :cheers:

ce sa va zic......, e bine? chiar nu am ce comenta, e o bijuterie. am venit din ploiesti pe ea si cu 140 km/h, merge f f fain si-s mandru. cat despre baut, om bee cand s-or topi zapezile :friends: . adica ne vedem la bran la niste lazi cu bere cand s-o mai incalzi. pana una alta lasati-ma in pace sa ma bucur de ea :bounce:

 

cam asa arata

Bah, nu ma repet! ramane valabil ce am spus pe www.xrv.ro

 

Crezi ca iti este ok plasa din sarma de 2 mm si ochiuri de 20x20?

post-14411-0-52387900-1328132561_thumb.jpg

Alecu, sincer, cred ca e cam mare spatiul. Raman hotarat pe 10x10mm

Editat de Mihutz77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci mucii sunt ai mei, si cipri sa stii ca nu e rd 07 , este RD 07 A...din iunie 2000 asa ca te rog grija mare cum vb de dansa :cheers:

ce sa va zic......, e bine? chiar nu am ce comenta, e o bijuterie. am venit din ploiesti pe ea si cu 140 km/h, merge f f fain si-s mandru. cat despre baut, om bee cand s-or topi zapezile :friends: . adica ne vedem la bran la niste lazi cu bere cand s-o mai incalzi. pana una alta lasati-ma in pace sa ma bucur de ea :bounce:

 

cam asa arata

Da e chiar o bijuterie,ai avut avans de o juma de zi fata de mine:),ca n-am reusit sa adun toti banii,dar cred ca a ajuns la cineva,care o sa aiba grija de ea.Iti doresc toate cele bune si..multi km facuti.

Editat de cbrxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si cipri sa stii ca nu e rd 07 , este RD 07 A...din iunie 2000 asa ca te rog grija mare cum vb de dansa :cheers:

..

sa o stapanesti sanatos numa ca degeaba bati toba ca e din iunie 2000 pen ca afrikanele is ca vinul, cu cat mai vechi cu atat mai bune B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapinesti sanatos,sa ai grija de ea ca e prea frumoasa.

 

multumesc de urale,

promit sa avem grija unul de celalalt, dar nu promit ca nu o sa o bag la endureala chiar si asa frumoasa cum este. Lacrimile de panda si blanita de sinshila or sa-i redea stralucirea.

sper sa ne vedem la nadrag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fumoasa foc africanutza..sa o porti sanatos Gabita si sa ne vedem la un sport de primavara pe acolo pe la voi..ca la noi au cam inghetat motoarele...

 

multumesc multumesc,

pai te asteptam cu placere cand s-or topi sloiurile sa mergem la pascut. ar fi fain sa stam la o bere in juru focului.

post-45861-0-71065500-1328985395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu va inteleg de ce va cumparati motociclete frumoase, necazute, nezgariate, si dupa aceea sa le tavaliti prin paduri la enduro.

Pentru asa ceva exista alte genuri de motoare.

Dar, fiecare cu placerea lui. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, parerea mea...tre sa fie frumoasa si in padure si mai ales buna pt toate asteptarile noastre. un alt motiv a fost pretul, tu ce ai fi ales intre mobra asta frumoasa si nezgariata si altele mai vechi si mai zgariate cam la aceeiasi bani? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum am spus mai sus, alegerea era pentru o motocicleta destinata pentru enduro prin paduri. Dar, cred ca tu vrei sa ai si motor de tavaleala, si cu care sa faci plimbari lungi prin tara.

Ma uit la motocicleta asa cum este acum, si imi place, sper sa o vad la fel si peste ani. nu julita, indoita, revopsita.

 

Bafta multa si sa ai grija de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...