Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Atât timp cât pinionul nu se mişcă stânga-dreapta pe ax, ci numai pe lungimea acestuia - totul este în regulă.

PS : nu-i mai spuneţi pinion de atac,că vă atacă băieţii versaţi ai forumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

trebuie sa aiba un pic de joc ca altfel nu-l mai scoti/bagi, ca doar nu-l scoti cu presa si nici nu-l bati cu ciocanul ca sa-l bagi. dar nici joc prea mare adica sa simti ca-ti joaca in mana nu e bine sa aiba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Suntem in pragul sarbatorilor si ne pregatim sa incheiem un an bun ptr unii sau mai putin bun ptr altii . In randul nostru nu tin minte sa fi fost prea multe incidente asa ca voi spune ca a fost un an bun . Daca tinem cont si de intrunirile din acest an , pot spune ca a fost un an foarte bun . Sa speram la un 2014 mult mai bun , mai bogat in zile insorite si la cati mai multi km in saua vacutelor . Sa speram la un an lipsit de incidente la sfarsitul caruia sa putem depana din nou amintiri . Va urez un Craciun fericit alaturi de cei dragi si alaturi de vacutele voastre . Va urez sarbatori fericite si la multi ani !

 

 

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc pentru urare Arthur, s-ai şi tu parte de Sărbătorile pe care ţi le doreşti, fie ele liniştite sau zbuciumate ! La mulţi ani !

 

PS : Dacă-ţi cumperi VFR750 să mă chemi şi pe mine la o tură :peace:

 

Băieţi, vroiam şi eu să-mi cumpăr motocicletă d'asta ca a voastră, Honda Afrikana XRRD07A750-V, dar am auzit că au probleme majoritatea, trebuie să le ungi lanţul. Este adevărat ?!?!!?!?????!!!! Că dacă e aşa, e lăudată degeaba. Şi mai costă şi cât un BMW LT :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie uns doar cu lacrimi de pui de panda la ciclu. Altfel nu are ungere la scurgere. Trebuie la acest model in special să ai grijă și la jocul de la cutia de scule. Cât despre prețul BMVului nu e vina motoretei Afrikrakana că că biemveue prea ieftin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc pentru urare Arthur, s-ai şi tu parte de Sărbătorile pe care ţi le doreşti, fie ele liniştite sau zbuciumate ! La mulţi ani !

 

PS : Dacă-ţi cumperi VFR750 să mă chemi şi pe mine la o tură :peace:

 

Băieţi, vroiam şi eu să-mi cumpăr motocicletă d'asta ca a voastră, Honda Afrikana XRRD07A750-V, dar am auzit că au probleme majoritatea, trebuie să le ungi lanţul. Este adevărat ?!?!!?!?????!!!! Că dacă e aşa, e lăudată degeaba. Şi mai costă şi cât un BMW LT :nono:

 

 

trebuie uns doar cu lacrimi de pui de panda la ciclu. Altfel nu are ungere la scurgere. Trebuie la acest model in special să ai grijă și la jocul de la cutia de scule. Cât despre prețul BMVului nu e vina motoretei Afrikrakana că că biemveue prea ieftin...

 

 

unde naiba ii butonul de like cand ai nevoie de el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem săraci, n-avem bani pentru conturi de Facebook. :alcy:

 

Îmi strâng banii pe o motocicletă d-asta care nu se strică, că a mea ... Am stricat-o !

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare. In seara asta, Leo s-a ocupat de carburatie. Nu stiu ce are, dar cam da rateuri de rasuna tot orasul. E posibil sa fie de la toba lui cea noua? Amestecul prea bogat? Ce parere aveti?

La multi ani tuturor! Un an mai bun, cu multe plimbari si mai ales cu sanatate si bani sa le facem pe toate!

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

post-3626-0-05134900-1388532002_thumb.jpg

post-3626-0-58914700-1388532010_thumb.jpg

post-3626-0-36209200-1388532016_thumb.jpg

post-3626-0-60392900-1388532022_thumb.jpg

post-3626-0-15654400-1388532029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare. In seara asta, Leo s-a ocupat de carburatie. Nu stiu ce are, dar cam da rateuri de rasuna tot orasul. E posibil sa fie de la toba lui cea noua? Amestecul prea bogat? Ce parere aveti?

La multi ani tuturor! Un an mai bun, cu multe plimbari si mai ales cu sanatate si bani sa le facem pe toate!

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

Nu sunteti normali!!!...cred ca a fost super distractie!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema mare. In seara asta, Leo s-a ocupat de carburatie. Nu stiu ce are, dar cam da rateuri de rasuna tot orasul. E posibil sa fie de la toba lui cea noua? Amestecul prea bogat? Ce parere aveti?

La multi ani tuturor! Un an mai bun, cu multe plimbari si mai ales cu sanatate si bani sa le facem pe toate!

P.S. Discutam cu Cstelia, si am ajuns la concluzia ca trebuie neaparat si o intrunire de iarna...

pai in iunie-iulie-august e iarna

in Australia, Brazilia, Africa de Sud... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...