Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Ca de obicei in ultimii ani sunt pe muchie de cutit cu obligatiile versus timp, de aceea n-am scris nimic. Incerc! :) Asi veni cu mare drag.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lista actualizata. Doi ies vin alti doi :)

1. Eu (RD04 ASP - Adventure Sports Prototiptil)
2. Zoli (RD03 HP - Hungarian Prototiptil)
3. Mircea Leschian (RD07A)
4. Pufarinu (BMW F650 - AT improved)
5. Neagu (RD07A)
6. Borco (RD07)
7. Arthur (RD04)
8. Andry (RD07A)
9. Korben (RD07A)
10. Stan Liviu (Triumph)
11. Pstefan (V-Strom)
12. Bulinu (RD04)
13. Paul Varanu' (RD04)

14. Tibi (@escovent) (RD07)

15. Emilian (NX650)

16. Boieru' si Roxy (RD04 CRF - Crazy Romanian Frog)

17. Leo si Marinus (RD07 PE - Polenta Edition)

18. Lucian si Cristina (RD04)

19. Stefan (dar inca nu se stie sigur) (Varadero)

20. Alex (@cernunos) (RD07)

21. Mihnea (RD03)

22. Masterchef Tibor (RD03)

23. Vali (Transalp 650)

24. Silviu (F800GS)

25. Mihutz (RD07A BT - Big Tank)

26. Raoul (PD06 "k") ?

27. Florin Pencea (RD04)

28. Grossvater (RD07)

29. Pilu (RD07)

30. Nicu (KTM 450EXC)

31. Bobi (RD03)

32. KYK (RD07A)

33. Raul (Tenere 3AJ Chesterfield)

34. Alexandru (RD03)



avem un dezertor :)

 

/index.php?/topic/713622-vandschimb-africa-twin/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu fiti rai..v-am slujit cu credinta 3 ani!!!mai bine m-ati ajuta sa o vand..am nevoie de un moto mai puternic pt touring iar pt forestiere am xr 600(nefolosit din cauza africanei!!)...numai bine si chiar imi pare rau ca nu pot ajunge anul acesta la Nadrag..distractie maxima va doresc si fara evenimente neplacute!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai, dar pt Varadero..... :(

Ai alta varianta in banii acestia si care sa duca 2 pers si bagaje pe orice fel de drum(inclusiv forestiere) in max de comfort si etape de 300-500km/zi mai multe zile la rand fara frica ca se rupe cardanul sau se strica ceva electronic..eu tintesc spre Varadero varianta carburatie cu +/- ..am avut-o(pe vremea aceea motociclism.ro nu avea topic pt varadero ...) si stiu ce poate.

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifGulas.JPG

papricas poate ca da...ca un Goulas dala iute de la mama lui nu cred(vb. dpv meu) ! sau poate accepta Tibi-san provocarea sapoi ... cat tine mucoasa intestinelor

 

ps: da cum o sa fie ruga in sat...cu danturi si alte friptane... mie sa nu raman singur la foc

Raoulserban... in cazul poti ajunge la intalnirea de "Afrikane" de la indepartatul Nadrag si doresti sa ne surprinzi cu un "Goulas dala iute de la mama lui (vb. dpv tau)", nu un ca.cat de papricas, te rog sa ma anunti pana maine la pranz (joi, 05.06.2014), sa nu mai fac eu cumparaturile.

Din pacate singurul ingredient pentru un "Goulas" nu este ardeiul iute in cantitate en-gros. Momentan nu sunt in dispozitia necesara pentru a descrie originea exacta, modul cat mai exact al prepararii acesteia si diferenta intre un "Goulas" si un "papricas", dar crede-ma ca nu este tocmai o mancare low budget, care se poate gati in 2-3 ore. In cazul in care cineva este interesat, la Nadrag, pe langa un pahar de ceva, vom putea dezbate si acest subiect.

Editat de tibor_mt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VStrom, TDM, ....

Atillas vinde un Varadero.

Le-am avut dar pt mine se potriveste mult mai bine Vara...am vorbit astazi cu Stefan si sper sa ne "sincronizam "!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-Strom ca să stai cu cracii sus, ca pe vitezană. Până-i dai jos de acolo ca să pui piciorul jos pentru a evita o eventuală căzătură durează cam mult şi nu e comod. Iar de mers în scăriţe... Iar TDM e 2 în linie, cred că de asta îl evită... Eu cel puţin de asta nu l-aş cumpăra.

 

Iar Varadero.. păi la banii ăştia iei unul pe injecţie şi nu-ţi mai bagi atât de mult nasul în el, mai ieşi şi tu la o plimbare în loc să şurubăreşti în pauzele ce le ai ( scurte şi rare :P ).

 

Tibor : dezbatem, dezbatem. În timp ce batem cu lingura-n castroane . :alcy:

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si uitat ce sensibili sunt vesticii astia. Tibi-san, inca mai lucrez la actiunile.de.persuasiune ce te privesc...poate poate te determin sa faci, fara voia ta , un goulas dala iute si bun cum am mancat io in Ungaria acu multa vreme, nu de alta ...dha vreau sa ma repet : "La gura place da la poponeata ..no drace!"

 

Ps: macar galusti,pt. mine, sa aiba mai Tibi-san

 

Pps: dupa telefoane pe la matusi,bunici preteni si taspe pagini de www am concluzionat ca papricasul si gulasul sunt inrudite/de multebori confundate dar nimeni nu stie sa faca clar o diferenta, so... pe langa discutiile.despre noua AT, traseu, candidati la presedentie musai sa trecem pe agenda si diferenta dintre papricas si gulas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si vine si Escovent , masterchef-ul nostru din club . . . . s-a dus dracu seara . Sa vezi tu acum discutii pe marginea ceaunului despre gulas !

:)

 

... nu s-a dus...

Nu o sa apucati sa vedeti 2 maghiari certandu-se pe teme culinare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: Asa,asa, aţâţă-mă, da' las ca termin eu balena si o sa fi numa "nenea,nenea, ma dai si pe mine? nenea,nenea, mi-o dai si mie o tura?"

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nu s-a dus...

Nu o sa apucati sa vedeti 2 maghiari certandu-se pe teme culinare...

Da o sa apuc sa vad un gulas facut de doi maghiari :) . . . . . . . o sa fac ulcer de pofta pana va fi gata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Până la urmă ce mâncăm, cum se numeşte ?

 

Bine că s-a mai discutat despre asta, mi-am adus aminte ca să-mi iau castraveţi muraţi la mine :D

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...