Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este si EK. am avut eu pe primul rd04. Modelul cel mai eftin, nu s-o lungit lantu dupa ce am fost la Valeni si Muntenegru.

Lant JT au scos acu recent astia cu pinioanele, f tare otelu folosit, am pe Alp, same story cu lungitul

De fel...daca sunt ieftinituri se lungesc instantaneu, si dupa cateva mii de km trebuie sa tai zale si sa mergi pe un nume cunoscut

 

PS: sursa este achimoto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un RK ce l-am avut, dupa cateva mii de km, zalele aveau diverse grade de intepeneala iar lantul era intins inegal. Am scapat de el la o cazatura pe un drum bolovanos cand s-a rupt de la siguranta. L-am nituiut cat sa ajung acasa, dupa care mi-am luat DID endless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are CAREVA chef de duca pt maine si Duminica? pana in PIATRA CRAIULUI,si o tura mica de 5-6 ore cu rucsacul in spate...si pana acolo ocolim pe dn1A...pt curbe?


sau pleaca ....careva pe undeva din Bucuresti pe Transalpina,transfagarasan....?


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am cumpărat kit de lanţ JT cu 404 lei de pe motociclism. Până acum am numai 4000km, nu am întins încă la dânsul.

 

Am fost de la Nădrag în plimbare prin Viena 2 zile, pe malul lacului Balaton încă 2 zile şi restul pe drum şi pe acasă. A trecut instant săptămâna de concediu, din păcate.

Mulţumiri şi cinste ţie cstelia pentru încă o întâlnire frumoasă, cu tot ce-am avut nevoie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:mexicanwave:

 

Ca la fiecare intalnire de la Nadrag la care am participat pana anul asta, organizarea a fost foarte faina si de data asta! Si atmosfera din ture cat si cea din camping a fost deosebita!

 

Felicitari atat lui Cristi cat si ajutoarelor lui! :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegi africani, daca va tenteaza o hoinareala prin Apuseni va astept cu placere la Tara Motilor meeting! (3-6 iulie-detalii pe local Cluj sau la "intalniri moto" ).E tot un fel de 'Nadrag', pentru ca are la baza hoinareala prin munti combinata cu focuri de tabara crepusculare.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e cam din scurt. Zona e minunata si as fi venit, dar cum nu am stiut... acum imi e imposibil sa imi reprogramez weekendurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor care aveti manualul Haynes, nu faceti un scan de calitate la schema electrica la modelul "XRV750-T onwards" (ultima schema electrica color, pagina 9*52/53). Am o buba si electricianul meu nu desluseste toate detaliile. Sau trimiteti-mi un mail la officeATbrodallPUNCTro.

 

Multumesc,

Mircea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars releul de la xenoane, l-am schimbat, dar nu mai merge faza lunga. Nici de la comutator, nici daca dau flash. Si electricianul meu (electronist, de fapt), a inceput cu "da-mi schema"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a ars releul de la xenoane, l-am schimbat, dar nu mai merge faza lunga. Nici de la comutator, nici daca dau flash. Si electricianul meu (electronist, de fapt), a inceput cu "da-mi schema"...

Schimbare de faza la xenoane (daca ai bixenoane) nu are treaba cu releul. Bixenoanele au un electromagnet care deplaseaza mecanic perla de descarcare. Comanda respectiva (+12V) vine de la butonul de schimbare faze (faza lunga) si se aplica pe terminalele de comanda ale fiecarei lampi bixenon.(conectorul mic).

» Post actualizat in 08 Jul 2014 07:11

Pentru mine e cam din scurt. Zona e minunata si as fi venit, dar cum nu am stiut... acum imi e imposibil sa imi reprogramez weekendurile.

Apoi nu va izolati numa pe topicul asta, ca lumea e mai mare. ;) Nu-i bai ca n-ati venit, stiti pentru data viitoare (primul weekend din iulie)pentru la anul.Intrunirea e perfecta si pentru "africani", iar spatiul geografic superb!

/index.php?/topic/694348-03-06-iulie-2014-softhard-enduro-touring-tara-motilor-2014/

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , domnilor , un crash mai solid decat cel de la Hepco , imi recomandati si mie ? Ma intereseaza ceva de genul : , mai ales datorita prinderii pe cadru .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...