Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Chiar daca sunt Transalpist, dar tot Hondist, ma bag si eu la subiectul vostru legat de cauciuce. Eu am momentan pe a mea Haidenau K60, asa am luat mobra. In istoricul ei de cand a iesit de la mama ei a rulat doar Metzler Tourance. Acum am comandat tot Haidenau, modelu nou K60 Scout. Am vrut sa pun Metzler tourance dar pentru ca ma dau si off am optat pentru Haidenau K60Scout. Pret 441 lei amandoua, 130/80/17-90/90/21.

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Chiar daca sunt Transalpist, dar tot Hondist, ma bag si eu la subiectul vostru legat de cauciuce. Eu am momentan pe a mea Haidenau K60, asa am luat mobra. In istoricul ei de cand a iesit de la mama ei a rulat doar Metzler Tourance. Acum am comandat tot Haidenau, modelu nou K60 Scout. Am vrut sa pun Metzler tourance dar pentru ca ma dau si off am optat pentru Haidenau K60Scout. Pret 441 lei amandoua, 130/80/17-90/90/21.

De unde naiba le-ai luat la preturile astea???

 

Cod: 11140041

130/80-17 65T TL M+S K60 Scout

Ron:401.73

Cod: 11140083

90/90-21 54T TL M+S K60 Scout

Ron:269.44

 

 

Mie imi da exact: 671.17, adica cu 230.17 mai mult.

Editat de tibor_mt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde naiba le-ai luat la preturile astea???

 

Cod: 11140041

130/80-17 65T TL M+S K60 Scout

Ron:401.73

Cod: 11140083

90/90-21 54T TL M+S K60 Scout

Ron:269.44

 

 

Mie imi da exact: 671.17, adica cu 230.17 mai mult.

Merita banii oricum, tin aproape de doua ori mai mult ca altele si ai o aderenta excelenta inclusiv pe ud. Deasemenea fac fata cu brio la soft enduro. Ai reusit sa centrezi guma fata? Dupa ce om reasezi cum am explicat, o invarti cu fata suspendata, nu trebuie sa fuleze mai mult decat cativa mm nici lateral, nici radial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita banii oricum, tin aproape de doua ori mai mult ca altele si ai o aderenta excelenta inclusiv pe ud. Deasemenea fac fata cu brio la soft enduro. Ai reusit sa centrezi guma fata? Dupa ce om reasezi cum am explicat, o invarti cu fata suspendata, nu trebuie sa fuleze mai mult decat cativa mm nici lateral, nici radial.

Maine voi reusi sa fac operatiunea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde naiba le-ai luat la preturile astea???

 

Cod: 11140041

130/80-17 65T TL M+S K60 Scout

Ron:401.73

Cod: 11140083

90/90-21 54T TL M+S K60 Scout

Ron:269.44

 

 

Mie imi da exact: 671.17, adica cu 230.17 mai mult.

 

De aici http://www.cauciucuridirect.ro/content/search/PKW/so

 

 

post-89476-0-98190400-1434658665_thumb.png comanda care a fost facuta.

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Site-ul asta are de regula preturi mai mari decat altele

Chiar si acum e asa (vezi Mitas E08, care e vreo 300 lei la altii), in afara de Scout-urile astea, toate celelalte sunt un pic mai scumpe

Ce mi se pare incorect din partea lor este ca nu specifica DOT-ul

Poate astea stau in depozite de cativa ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am intrebat de Dot. Nu au mai mult de 2 ani. Coletul este cu verificare, daca nu este conform cu cele spuse renunti coletul. Asa mi-sa spus la telefon.

Eu m-am uitat doar la Tourance si K60, iar pentru K60 prwtul este foarteok. Revin cu info legat de Dot dupa ce le primesc.

Editat de kalator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar recunosc ca nu stiu in ce conditii au fost pastrate inainte , fiind vorba de second hand-uri dar asa face fata de cand le-am montat prima oara . Au fost rulate cca 500 km pana sa le iau eu .

 

Sunt gumele de la mine??? Dacă da, tre să mă revanșez cu niște beri... La mine pe Dakar au mers fără probleme, montate fiind tot la Șag.

”Cam” doar pe cricul lateral a stat Dakarul toată iarna, e adevărat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat ca mai multi diontre participantii la tura de sambata, au avut camere de filmat.

In afara de ceea ce a filmat si postat Cristi, altii nu aveti nimic de impartasit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, in curand pun adresele de la filmulete. Le-am incarcat pe youtube. In alta ordine de idei, te rog sa nu ma uiti cu discurile acelea, altfel la intrunirea de la Valeni o sa mancam frigarui. Nu e graba, ca abia pe 1 iulie ajung acasa.

Asa cum am discutat si stabilit la Nadrag, anul acesta ne vedem la Valenii de Munte in ultimul weekend din luna August, adica in perioada 28-30. Nu ne deranjeaza daca printre voi sunt si persoane care vor sa vina mai devreme cu o zi-doua, avem unde sa va cazam si cum sa va distram. O sa incercam sa facem ceva usor diferit anul acesta, si vrem ca traseul sa fie accesibil tuturor. O sa ne gandim si la versiune de back-up, daca exista si persoane care vor sa toceasca gumele pe asfalt. Asteptam inscrierile, marimea si numarul de tricouri, si daca va mai e pofta de sarmale si coliva, sa ne spuneti, sa va trecem, pe lista. Inca nu s-a stabilit meniul, dar nu e rau sa va treceti pe pomelnic. Va asteptam cu drag si turț

post-3626-0-11187300-1434806432_thumb.jpg

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, in curand pun adresele de la filmulete. Le-am incarcat pe youtube. In alta ordine de idei, te rog sa nu ma uiti cu discurile acelea, altfel la intrunirea de la Valeni o sa mancam frigarui. Nu e graba, ca abia pe 1 iulie ajung acasa.

 

Asa cum am discutat si stabilit la Nadrag, anul acesta ne vedem la Valenii de Munte in ultimul weekend din luna August, adica in perioada 28-30. Nu ne deranjeaza daca printre voi sunt si persoane care vor sa vina mai devreme cu o zi-doua, avem unde sa va cazam si cum sa va distram. O sa incercam sa facem ceva usor diferit anul acesta, si vrem ca traseul sa fie accesibil tuturor. O sa ne gandim si la versiune de back-up, daca exista si persoane care vor sa toceasca gumele pe asfalt. Asteptam inscrierile, marimea si numarul de tricouri, si daca va mai e pofta de sarmale si coliva, sa ne spuneti, sa va trecem, pe lista. Inca nu s-a stabilit meniul, dar nu e rau sa va treceti pe pomelnic. Va asteptam cu drag si turț

 

 

 

Prea mult, mai bine dam sosete si o salata :)) :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ideea cu sosetele. Tricouri s-au tot dat. Propun pentru anul acesta colanti si tutu roz. O sa iasa o super poza de grup. Pregatim si o coregrafie si ne lansam cu baletul "Garla Pelicanilor"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi, in curand pun adresele de la filmulete. Le-am incarcat pe youtube. In alta ordine de idei, te rog sa nu ma uiti cu discurile acelea, altfel la intrunirea de la Valeni o sa mancam frigarui. Nu e graba, ca abia pe 1 iulie ajung acasa.

 

Asa cum am discutat si stabilit la Nadrag, anul acesta ne vedem la Valenii de Munte in ultimul weekend din luna August, adica in perioada 28-30. Nu ne deranjeaza daca printre voi sunt si persoane care vor sa vina mai devreme cu o zi-doua, avem unde sa va cazam si cum sa va distram. O sa incercam sa facem ceva usor diferit anul acesta, si vrem ca traseul sa fie accesibil tuturor. O sa ne gandim si la versiune de back-up, daca exista si persoane care vor sa toceasca gumele pe asfalt. Asteptam inscrierile, marimea si numarul de tricouri, si daca va mai e pofta de sarmale si coliva, sa ne spuneti, sa va trecem, pe lista. Inca nu s-a stabilit meniul, dar nu e rau sa va treceti pe pomelnic. Va asteptam cu drag si turț

Ca veni vorba, va astept si eu si peste doua weekenduri in primul weekend din iulie 2-5iulie (de joi pana duminica), normal care aveti timp si chef la Intrunirea enduro-turistica "Tara Motilor" 2015 (a 3-a editie). /index.php?/topic/726548-intalnire-tara-motilor-2015/?p=3990392

 

Daca veniti cativa africani, vin si eu cu vaca mare. Intre timp reparatiile progreseaza. Am refacut instalatia electrica, in fapt erau parlite cateva sarme "after market" dar functionarea stil orga de lumini era de la contact care se dusese de tot. Noroc ca mai aveam unul. In rest am eliminat toate add-urile succesive facute in timnp pentru instalatiile suplimentare (xenoane, ungator, prize, voltmetru, etc.) si le-am transformat in manopera ca de "de firma" cu un panou suplimentar de sigurante pentru ele. Xenonul ars schimbat, farurile reglate, maine pun sus releul mosfet si schimb termostatul.

post-4028-0-00423800-1434832882_thumb.jpg

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...