Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, care aveti un bloc de lumini stanga(ala cu semnalele) de vanzare? merge cumva cel de dominator, ca par identice? :)

Ce an e Africana? La RD04 se pare ca e compatibil cel de la transalp 600 si 650 http://www.bike-parts-honda.com/microfiches-recherche_piece.html?text_recherche2=35200MM9000+&recherche2=oui&page=titre1&num_moto=&reference_vue=&modele=&annee=&type_recherche1=reference

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Imi este greu sa cred ca ar fi reali km. Nu imposibil dar greu.

Sunteti carcotasi. A mea, din 91, are sub 2000 km la bord. Si nu am dat kilometrajul inapoi, doar inainte.

Editat de Bulinu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am africana , dar mi-as dori una :)

Am gasit acest documentar pe youtube si vreau sa il impartasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am africana , dar mi-as dori una :)

Am gasit acest documentar pe youtube si vreau sa il impartasesc.

Imi place la sfarsit cand scapa lumea in echipamente . Cred ca daca aveam voie as fi plecat de acolo in pulu gol dar cu lazi , crash si o gramada de alte accesorii . . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si in aia 16000 km a reusit sa rupa suruburile de la protectia galeriei de evacuare :-L

 

La mine dupa 96000 suruburile alea inca se desfac normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma dispera suruburile care prind scaritele cu imbus f ingus, cineva mi-a semi-futut unul, cand a incercat sa-mi dea jos o scarita.

 

daca s-a rotunjit gaura si nu mai poti sa il scoti, bate un torx cu un numar mai mare in gaura si apoi incearca sa destrangi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca s-a rotunjit gaura si nu mai poti sa il scoti, bate un torx cu un numar mai mare in gaura si apoi incearca sa destrangi.

 

ms de sfat, cam la asta ma gandeam si eu. Am noroc ca nu e futu.t inca, dar e pe cale. Trebuie sa umblu cu atentie, daca mai am treaba sa dau jos scarita aia :) Mi se pare cam aiurea solutia aleaza de japonezi,cu suruburile astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a airea cand oricine care nu se pricepe, cu orice scule chinezesti de bazar incerca sa desfaca ceva care a fost facut cu cap!.

Alea sunt niste suruburi plate, e fix ce trebuie acolo....

parerea mea! :)

 

surubul in sine o fi cu cap, dar n-as fi pus gaura aia de imbus,sincer..(sau cel putin mai larga)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns raoulserban vazusem lucru asta , chiar am intrebat aici pe forum de ce pe motorul meu de rd07a seria incepe cu rd04, cand am vazut prima data am crezut ca motorul a fost schimbat

mutarea productiei din Japonia in Italia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vremea respectiva , adicalea cand faceam parte din lumea buna si aveam AT am cautat informatia aceasta. Din ce am gasit eu, info pe www corelat cu descifrarea VIN ului africa twin s~a produs doar in Japan. Povestea cu rd04...nush or fi avut stoc, le fi fost lene sa schimbe matritele etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat nu modifici constructiv nimic, tipul de motor se pastreaza si se continua numerotarea seriilor. Nu mai stiu exact standardul care e aplicabil, dar l-am avut si cand lucram in EMS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cat iau pe Africana mea, in starea in care e acum (ne-reparata)?

 

RD03 cu vreo 60-70 mii km, '89, gume ok, lant cam praf, toba aftermarket (pusa cam eronat), ceva probleme la motor cu consum ulei (cred ca o segmentare il asteapta), in rest, stock, fara defecte optice mari in afara de uzura tipica modelului (are o crapatura mica la o carena laterala sub sa si ceva zgarieturi fine in rest).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...