Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am facut topic in legatura cu intalnirea de la Valeni, pe site-ul XRV, mai multe detalii gasiti acolo, sau pentru cei ce socializeaza mai mult, apeluri / mesaje catre Sebi sau Leo, conditia de baza sa dureze peste o ora :alcy:

:offtopic:

Editat de leoafricatwin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule, fa-le dom'le un document :google: pentru inscriere

 

Si pentru cei la care e lene sa se uite acolo zic eu data, 26-28 August.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca deja ești impertinent, am magnet la garaj,dar problema e cum o nimerești când trebuie infiletata? Tot cu penseta?

Tocma am schimbat și eu bujiile după vre-o 4 ani . Incredibil cum arătau alea vechi, pline de calamină și cu electrodul central aproape dispărut. Da africana mergea normal.Între timp dădusem cheia mea cuiva și nu s-a mai întors. Poate chiar la întrunirea de la Văleni, dacă cumva cineva își amintește...îl rog să...

.

În fine, am folosit o cheie imprumutată fără cauciucul ăla care ține bujia atît la scos, căt mai ales la pus. Fără chestia aia bujia se proptește de regulă oblic și e aventura cunoașterii chiar s-o mai și extragi de acolo. S-a lăsat cu demontarea radiatorului din prinderi ca să-mi fac loc să intru cu penseta.

Drept care mi-am confecționat apoi o sculă de înfiletat desfiletat dintr-o țeavă la capătul căreia am tras forțat si asigurat suplimentar cu superglue un capăt de furtun care intră la răndul său foarte forțat pe izolatorul bujiei. Aceasta e o soluție de a utiliza o cheie oarecare la bujiile AT aflate in puțul gîndirii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul ca daca ar fi sa-mi permit o mobra noua (si sa ma lase inima sa dau 13.000 pe una noua) cred ca asta ar fi...


A mers pe suficiente modele cat sa-mi fac o idee cam ce-mi place si ce vreau...


Imbina atat de bine atat off road ul serios cat si on-road/touring ul... mi-e greu sa gasesc un concurent care sa-mi placa mai mult... Greu poti gasi o motocicleta atat de 'polivalenta'...

Editat de the insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am cateva intrebari, pentru cei care sunteti pe-aici. Voi ce cauciucuri aveti pe Africane? Haidenau sau Mitas? Cat va consuma motorul? Ce raport vi se pare mai potrivit la pinioane? Ce placute de frana folositi? De ce asculta Andry manele? Cine ie ciangaii, si care e rolul lor pe acest pamant? Astept raspunsurile voastre, in jurul focului, la Valeni, in ultimul weekend din august, asa ca nu sariti repede cu gura pe mine... Oricum nu prea ma intereseaza, pentru ca motocicleta mea e perfecta, si stiu ca va ofticati toti, dar asa, ca sa avem subiecte de discutie... Ca doar nu o sa vorbim iar despre turt... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mah...e asa exclusivist clubul vostru incat nu e de ajuns formularul de participare, aveti si un limbaj secret.

Ps: in ca tari asiatice pot merge sa fac un bussiness aducand afrikane la kg, ca in europa nu mai gasesti sub 2500 ceva in mintile ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule, fa-le dom'le un document :google: pentru inscriere

 

Si pentru cei la care e lene sa se uite acolo zic eu data, 26-28 August.

Chiar daca eu nu am africana, as fi interesat sa vin. M-am uitat pe forumul XRV insa nu am gasit niciun topic, cea mai recenta activitate acolo este legata de service.

 

Am vazut data, am vazut si formularul pe google, dar as fi vrut mai multe detalii legate de locatie si program.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce nu au mai fost, acesta este locul. Cine nu vrea sa bantuie prin oras, sa sune la 0726140179 cand ajunge la benzinaria Petrom.

post-3626-0-56973400-1468822899_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul e simplu:

- Vineri se ajunge, se pune cortul, se mananca, se bea si se discuta despre cat de tare e Africana.

- Sambata se bea o cafea, se baga benzina si plecam intr-o tura pe un traseu facut de prietenii din Valeni. Seara se mananca din nou, se bea din nou si iarasi ridicam in slavi Africanele.

- Duminica se mai bea o cafea, dupa care lumea isi strange calabalacul si o taie catre casa.

 

Ca in fiecare an, atat la Nadrag cat si la Valeni, intalnirea nu e exclusivista, orice fier e primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca eu nu am africana, as fi interesat sa vin. M-am uitat pe forumul XRV insa nu am gasit niciun topic, cea mai recenta activitate acolo este legata de service.

 

Am vazut data, am vazut si formularul pe google, dar as fi vrut mai multe detalii legate de locatie si program.

 

este si topic, dar xrv.ro e obsolete :)

http://www.xrv.ro/forum/viewtopic.php?f=41&p=5261#p5261

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...