Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

» Post actualizat in 23 Aug 2016 04:37

 

pps: dau 2000e pe o afrikana ca cele de mai sus, daca owneru e sincer si nu gasesc alta poveste in lumea digitala mai plusez 10%

De la 2000 la 3000 ar mai fi 1000 ca nu as putea cere cei 10% . . . . . pe care nu-i am . . . . ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

???

Afrikana ta simt ca o sa ajunga la mine. inca de cand te-am futizat la cap sa o cumperi am avut asa un feeling

Astept sa o scoti la vanzare ca anu trecut http://www.expertbazar.ro/anunt/honda-africa-twin-rd04-1990-timisoara-1183

acum am si banii cash, adica nah, zici OK, si la ING o dau pe repede inainte :)

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

???

Afrikana ta simt ca o sa ajunga la mine. inca de cand te-am futizat la cap sa o cumperi am avut asa un feeling

Astept sa o scoti la vanzare ca anu trecut http://www.expertbazar.ro/anunt/honda-africa-twin-rd04-1990-timisoara-1183

acum am si banii cash, adica nah, zici OK, si la ING o dau pe repede inainte :)

Eu stiu ce spui dar nu-mi raman banuti de alta si parca vad ca ajung cu cortul la poarta lui Cristi :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tineti voi la pret. am facut un mic studiu, majoritatea afrikanelor ce au fost la vanzare in anii trecuti s-au lasat cu reducere 10-15%, pretul fiind pe la 2000 si ceva de coco. nu zic ca au fost si moto f bine intretinute ce au tinut pretul chiar sus.

TA 650 sa fie atunci!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cînd și în Romania? Stie careva legislația? Nu de alta dar din cîte știu, scade impozitul și poate că și alte avantaje .

 

wow, daca stam in cei 40 ron impozit anual .....mai bine ne lasam de motociclism...

 

alte avantaje care ar fi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tineti voi la pret. am facut un mic studiu, majoritatea afrikanelor ce au fost la vanzare in anii trecuti s-au lasat cu reducere 10-15%, pretul fiind pe la 2000 si ceva de coco. nu zic ca au fost si moto f bine intretinute ce au tinut pretul chiar sus.

TA 650 sa fie atunci!!!

Nu ai inteles , eu nu tin la pret si daca va fi sa o vand , 2000 euro este un pret mai mult decat bun ptr babuta mea , asa cum este ea . Dar la cum stau cu banii , cred ca o voi lasa mostenire :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu Arthur, azi un pas inapoi, faci o investitie etc etc...ia exemplud e la mine, vandut rd04 sa achit datorii, cumparat rd07, vandut sa am avand pt primu apartament, m-am ales cu carut de copii, patut pt copii si un transalp pe care ulterior am reusit sa il afrikanizez. intre timp avem si primu apartament , zugravit mobilat samd ca mi-o mancat ficatii muheru, evident fara transalp sia cuma cautam altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stima, statut, respect! heritage! ideologii, cluburi, pasionati, show-uri, subiecte de discutii samd. totul se construieste catinel catinel nu e vorba doar de 40ron.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So keep it clean :D

Stie Cristi de ce merge doar cu prototiptilul

Si eu stiu

Pe cat posibil o tin la linia originala, sau daca schimb ceva pastrez si originalul (deocamdata doar toba de esapament e in aceasta situatie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(deocamdata doar toba de esapament e in aceasta situatie)

Esapamentul e un upgrade si dpdv al sunetului si si al greutatii, intre cea de acum si originala la mine era diferenta de 5kg, poate nu s-o simti, dar sunetul e mult mai fain fara sa fie suparator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7kg are de toata toba. daca o schimbi alta aftermarket, usurezi ansamblu cu 4-5 kg.

daca nu apari pe sticla la PHtv tot dijaba

ce-am avut odatapost-43689-0-39935800-1472027330_thumb.jpg

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RD07A din 1998 ce e la vânzare în Braşov (John) nu cumva e cea care a fost a lui Raoul, care a ajuns în Corbeanca la Cristi KYK , după care de acum doi ani zace în Braşov ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru doritorii de un mic upgrade la ghidon am de dat următoarele:

- un ghidon de ktm990 (parcă renthal) (prindere 28mm)

- înnălțător adaptor de 10 de la 22-28 (special făcut pentru acest ghidon să fie ce trebuie la Africană) - model heavyduties

- înnălțător adaptor de 5 de la 22-28 ( http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mLUqkHa7YloDPvHps4BZ7-g.jpg )

 

Dacă există doritori o să revin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru doritori, mai aproape de SV(giudetul) o moto buna in bani cinstiti.

/index.php?/topic/740944-vand-africa-twin-650-rd03/&do=findComment&comment=4228435

si pt ca vreau sa stric piata...3000coco ... mai bine ziceti ca nu vreti s o vindeti

ps: ma duc in tabara tdm-urilor, ciuda ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă există doritori o să revin cu poze.

 

Sunt interesat, astept pozele si un pret pentru ghidon + o serie de inaltatoare. Pentru cele de 10, sunt suficient de lungi cablurile/conductele?

» Post actualizat in 24 Aug 2016 16:33

si pt ca vreau sa stric piata...3000coco ... mai bine ziceti ca nu vreti s o vindeti

ps: ma duc in tabara tdm-urilor, ciuda ;).

 

Uita-te pe mobile si o sa ti se para chiar ok 3000 ;) ..daca e si in stare buna - nu cunosc motorul.

Eu pe a mea am dat 2700e, in conditiile in care are ghidonul putin stramb, cauciucurile erau vechi, kitul de lant la capatul vietii, joc in rulmentii de jug, cazuta pe o parte (nimic rupt la carene din fericire - doar zgariate) + alte nimicuri. Am mai investit 3000 lei sa o pregatesc pentru concediu. Vor urma furca, carburatoarele..

In rest, motocicleta arata foarte bine - fara uzura pe axul pinionului, supapele (cel putin cele de admisie) arata f bine, rulmentii de jug au fost oem - ori cei din fabrica ori s-a lucrat impecabil la schimbul precedent - nu era nicio urma de scula pe jug/teava..

Si am ajuns la AfricaTwin fiindca Adv-ul de 950 are fix aceeasi problema..ii creste pretul..

 

In alta ordine de idei, cum este traseul din Valeni? Eu am Trail Attack-uri pe mobra.. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce poate face o sotie si un copil prin zona (50 km E-W-N-S) pana masculul casei incearca sa fata faca traseului?

Apropos, ceva info despre traseu?

Sa viziteza Salina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RD07A din 1998 ce e la vânzare în Braşov (John) nu cumva e cea care a fost a lui Raoul, care a ajuns în Corbeanca la Cristi KYK , după care de acum doi ani zace în Braşov ?

Da! Andry....cred ca ai si vazut-o. Motocicleta este OK!Daca prin absurd ar avea vicii ascunse primii propietari sa fie judecati,dar nu mi-se pare ceva in neregula cu ea.Nu stiu cum este cu km.Nu am umblat la ei mi-se pare josnic sa modifci ceva.La bord arata 21000.Personal doar am cumparat-o,cert este ca folosesc alta motocicleta si intradevar cam zace in garaj.Am un prieten care o mai scoate la plimbare.In doi ani nu a avut decat o pana,si nici aia serioasa ....sa rupt valva nu mi-a intrat un cui cum ma asteptam.Curios si inexplicabil am dat valva cu solutie de la vulcanizare,stransa bine pe janta a tinut aerul o saptamana.,fara sa piarda,pana mi-a venit camera.Acum este doata cu camere de rezerva.Banuiesc ca are jante (tubeless),modificate bineinteles.Nu stiu sa dau detaii.Pretul indiferent de carcoteli este OK.Colegul Alexey04 a explicat cat se poate de bine cat te costa un pret "BUN".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul clujean prezent, a ajuns cu bine acasă. Ce-i drept mi-am luat și eu porția de adrenalină încercînd să urc cu „lebenița” mea de pe spate la cabana Ciucaș.

Ceva poze de la întrunire: https://www.facebook.com/suciu.calin.1/media_set?set=a.1389057387775075.1073742008.100000124824079&type=3&pnref=story

Și mulțumiri echipei din Văleni ca întotdeuna prieteni faini și gazde adevărate!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...