Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Klumea asta e relativ. La filmele mele as avea de slefuit toate sudurile. De eliminat tot ce se poate elimina pentru o alura cat mai simplista, apoi mesterit pe parte de performanta, apoi pe parte de design , o ieee cata munca. Ajungi la costul unei motociclete noi de generatie noua. Pt finantele mele e un NoGo.

Ps: pt. amatori si nu numai, am revazut un docu cu si despre Steve Moal. Atentia la detalii si gradul de customizare e deosebit( 3generatii de constructori)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

Klumea asta e relativ. La filmele mele as avea de slefuit toate sudurile. De eliminat tot ce se poate elimina pentru o alura cat mai simplista, apoi mesterit pe parte de performanta, apoi pe parte de design , o ieee cata munca. Ajungi la costul unei motociclete noi de generatie noua. Pt finantele mele e un NoGo.

Ps: pt. amatori si nu numai, am revazut un docu cu si despre Steve Moal. Atentia la detalii si gradul de customizare e deosebit( 3generatii de constructori)

 

Iar imi aduc aminte de topicul acela in care povesteam despre utilitatea unui rebuild la nivel de mare arta.

Repet, generic vorbind - daca vrei sa inveti din munca asta pentru a o face ulterior pentru bani, da, se merita sa incepi un proiect total.

Daca nu, nu.

Steve Moal traieste din afacerea respectiva. Si presupun ca produce pentru bogati care vin, pun banul pe masa si ia vehiculul.

 

 

La cat m am chinuit eu cu seringa sunt curios cat de utile sunt adaptoarele uns cabluri pt sprayuri de la Louis

 

Utilitate zero, zic eu.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din seria nu vreau nik vreu doar sa ma laudpost-43689-0-50845000-1480921680_thumb.jpg

» Post actualizat in 05 Dec 2016 09:53

Veci amin nu mai cumpar mobra de 25ani+. cel putin nu pana nu am un locsor al meu sa lucrez linistit si in timp, sa nu mai murdaresc/stric tot in casa.post-43689-0-53127400-1480931361_thumb.jpgpost-43689-0-06021900-1480931375_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator _Raul_

Veci amin nu mai cumpar mobra de 25ani+. cel putin nu pana nu am un locsor al meu sa lucrez linistit si in timp, sa nu mai murdaresc/stric tot in casa.

Hate to say I told you so :).

Sunt sigur ca și la tine în școală v-au făcut capul calendar cu compartimentarea muncii.

In viata asta asa e frumos - motocicletele cu garajul și sculele lor, mașina cu acoperișul / garajul ei :).

Glumesc, colegule! Spor la trebi!

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe remorca pana la Genova. De acolo ferryboat pana la Tanger. Suntem 4 care plecam din Timisoara si nu are rost sa frecam anvelopele pe autostrada pana acolo, sa platim de 6 ori taxe de drum, sa consumam de 6 ori conbustibil. In plus, in martie, vremea nu e asa calduroasa in Europa centrala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe remorca pana la Genova. De acolo ferryboat pana la Tanger. Suntem 4 care plecam din Timisoara si nu are rost sa frecam anvelopele pe autostrada pana acolo, sa platim de 6 ori taxe de drum, sa consumam de 6 ori conbustibil. In plus, in martie, vremea nu e asa calduroasa in Europa centrala.

 

interesant si pertinent punctul de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, super!

Inteleg ca masina e a voastra si o lasati intr-o parcare in Genova?

 

Asta este planul

 

interesant si pertinent punctul de vedere.

 

Scuze... am gresit... nu de 6 ori ci de 4 ori. Initial eram 6 care plecam in tura asta, acum suntem 7, dar cu alti 3 prieteni ne intalnim la Genova, 2 vin din Franta si unul din Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...