Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu am invitat pe nimeni, ca nu e cu invitatie. Nu am tinut secret chestia asta dar nici nu am publicat pe forum ceea ce vreau sa fac. Nu vad de ce as face asta.

 

Cine vrea si poate e binevenit. Atat ca din punct de vedere a banilor si a timpului necesar e altceva decat o plimbare de weekend.

 

P.S. Inclin sa cred ca faza cu vandutul la fier vechi e o metafora.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai cu o pagina in urma ai "publicat" ceea ce vrei sa faci fara sa te traga cineva de limba :)

 

Nu la asta ma refeream, ci la a bate toba pe forum cu privire la tura asta. Oricum dintre amicii mei multi stiau de planul asta, s-a discutat si la intalnirea de la Nadrag. Ca urmare unii s-au pregatit si vom merge impreuna. Si anul trecut am vrut sa merg, dar a fost un pic din scurt si portofelul cam gol.

 

@Raoul: chiar si tu stiai de intentia mea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos. De ani de zile imi propun sa ajung cu motorul in zona aia. Cred ca o sa imi duc unul din motoare la Bucuresti, in felul asta sper sa fie usor.

Vezi si restul rapoartelor de tura sau traseele.

Sigur o sa gasesti chestii interesante :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am pregatit un nou proiect C2WG, un blog cu povesti despre ture prin Romania si avem deja un raport de tura cu africane. :D

Povestea, clipurile si pozele sunt ale lui Marian:

http://blog.carpathian2wheelsguide.com/ro/putin-prin-dobrogea/

 

Hmm...

 

Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,

Mai are cineva montata pe africana pompa de benzina FACET? Ma gandesc ca mi-ar prinde bine sa o adaptez ca prindere si in caz ca pica cea originala, sa trec simplu furtunele pe asta noua. Are doua fire pt alimentare. Unde se leaga? Tot in mufa originala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Mai are cineva montata pe africana pompa de benzina FACET? Ma gandesc ca mi-ar prinde bine sa o adaptez ca prindere si in caz ca pica cea originala, sa trec simplu furtunele pe asta noua. Are doua fire pt alimentare. Unde se leaga? Tot in mufa originala?

» Post actualizat in 13 Feb 2017 13:41

Pompa facet e ok merge bine și nu ai probleme nu are rost sa ai 2 pompe instalează facet și e ok .Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ardelene...papuceste pinii de pe face, cu pini similari cu aia originala...trage i in banda si lasa totul asa.

Cand ai nevoie cu o surubelnita mica sua ceva scoti pinii mufei originale din mufa si ii pui pe cei de la facet.

O pui in instalatie si totul e perfect. (nici o modificare pe instalatie nimic!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No bine atunci... ma primesti si pe mine in tura ? Macar putin, asa, vreo 5-6 zile? :pics:

Nu la asta ma refeream, ci la a bate toba pe forum cu privire la tura asta. Oricum dintre amicii mei multi stiau de planul asta, s-a discutat si la intalnirea de la Nadrag. Ca urmare unii s-au pregatit si vom merge impreuna. Si anul trecut am vrut sa merg, dar a fost un pic din scurt si portofelul cam gol.

 

@Raoul: chiar si tu stiai de intentia mea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...