Sari la conținut

Moment Simpatic...?


AS25
 Share

Postări Recomandate

E un Kawasaki 250 r, 2010. Pana m.am obisnuit cu ea cat de cat a durat ceva, nu am mai umblat sa o las mai jos, am lasat.o asa :D .

 

Am dat de nervi...nu am dat sa il vandalizez, nu l.am castigat la loto :) iti dai seama ca nu a patit nimic, piciorul meu insa a simtit durere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am avut grija....doar ca am facut o prostie, dar asta e ca pana nu dai tu cu capu' nu te potolesti. Am dat motocicleta unui prieten sa se plimbe, pentru ca era sfarsitul sezonului si a lui era stricata, nu am scuze oricum, ideea este ca omu mi.a cam tavalit.o, daca nu.l cunoasteam ziceam ca lucreaza la daune totale ca a pocnit.o fix cum trebuie :( . Sper sa nu aud iar aceeasi morala cu motocicleta, femeia, masina ce vreti voi nu se da, pentru ca mi.am invatat lectia...si am suferit destul de atunci, era asa apropo de grija, ca eu incepatoare nu ii facusem nimic, si mi.a pocnit.o ala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pffff....si mie mi-a cerut motorul un amic care are carnet A, full, luat acum 4 ani

dar cand am vazut ca nu stie unde e ambreiajul am zis din start NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pana in ziua de azi nu este gata complet, adica pot iesii cu ea asa dar nu vreau, nu a avut nimic grav, dar fiind noua nu gasesc piese si alea orgiginale sunt foarte scumpe. Tot stau dupa ala cu banii, dar recent am reusit sa il sperii si vad ca a grabit pasul. Nu o mai dau nimanui nici macar sa vada cum mearga cand o fi gata ca pana la urma urmei eu o stiu cel mai bine. Daca mi se pare ca e ceva nasol o sa incerc sa explic :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-o ca pe un semn

poate e mai bine ca nu a fost gata, poate pateai ceva cu ea

doamne fereste

 

data aviatoare ai multa grija, mai fa ceva exercitii de franare in parcare

eu daca as pati asta, asa as face...mi-as da doua peste ceafa si m-as intoarce in "poligon"

nu e nici o rusine, trebuie sa ai control asupra mobrei ca e viata ta in joc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"poligonul" l.am facut la ikea cand era liber....franari fatza, spate, viraje. Ma obisnuisem cu ea. Nu are de ce sa.mi fie rusine...ma descurc cu ea. Ca am cazut de pe loc atunci? Nu era vorba de franare...oricum mai am multi kilometrii de facut ca sa ma simt sigura pe mine. Dar nici sa ma urc cu frica pe el nu am s.o fac. Nu mi.e frica si asta ma ajuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus si eu aminte de un moment simpatic.

 

Era vara - eu imbracata destul de aerisit, asteptam pe motor la semafor la academia militara. In masina din fata mea vad zarva mare inauntru si apoi cineva imi facea de zor poze.In minutul urmator coboara o doamna musulmana si vine ma ia de gat si se aseza pt poza , timp in care coboara si soferul si ne trage in poza. Doamna imi zice pe engleza sa zambesc si eu....ma pun pe zambit ...in CASCA :grinbandit:

 

Acum ma gandesc cine stie pe unde a ajuns poza cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus si eu aminte de un moment simpatic.

 

Era vara - eu imbracata destul de aerisit, asteptam pe motor la semafor la academia militara. In masina din fata mea vad zarva mare inauntru si apoi cineva imi facea de zor poze.In minutul urmator coboara o doamna musulmana si vine ma ia de gat si se aseza pt poza , timp in care coboara si soferul si ne trage in poza. Doamna imi zice pe engleza sa zambesc si eu....ma pun pe zambit ...in CASCA :grinbandit:

 

Acum ma gandesc cine stie pe unde a ajuns poza cu mine.

:lol:

 

Reactia ei e de inteles. Eu sunt inconjurat numai de arabi la facultate,si stau aproape toata ziua cu ei si nu numai. La ei femeia e vazuta alfel,e ceva de pus intr-un bol si atat,ferita de aproape toate greutatile(asta pt un gentleman),de aceea avea si sofer(probabil),in Arabia Suadita nu prea o sa vezi femei care conduc si asta NU pt ca nu au dreptul,mai mult femeia si soferul.(financiar isi permit).

Oricum respectul fata femeie in lumea araba are o alta conotatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

Reactia ei e de inteles. Eu sunt inconjurat numai de arabi la facultate,si stau aproape toata ziua cu ei si nu numai. La ei femeia e vazuta alfel,e ceva de pus intr-un bol si atat,ferita de aproape toate greutatile(asta pt un gentleman),de aceea avea si sofer(probabil),in Arabia Suadita nu prea o sa vezi femei care conduc si asta NU pt ca nu au dreptul,mai mult femeia si soferul.(financiar isi permit).

Oricum respectul fata femeie in lumea araba are o alta conotatie.

mda ... daca e violata ... tot ea e vinovata si omorata cu pietre ... intr-un bol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator CristiBoroi

Ieri seara, pe b-dul Titulescu o doamna sau domnisoara isi intorcea mobra pe cricul lateral cu o gratie ferma (daca se poate spune asa) care a facut ca barbatii ce treceau pe trotuar sa o ocoleasca cu fereala. O "poza" foarte frumoasa pe care am prins-o cu coada ochiului. M-a prins din urma pe St. cel Mare cu o Kawa cred, si ne-am salutat la semaforul din dreptul Circului. Complimentele mele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

 

Carolina Olivia si Toma mi-e numele , ultimul fiind cel de familie! :12101:

 

 

 

 

..multam fain! pai vezi tu, cam ce-as prinde la un pret bun, as fi luat si un voshod, motor sa fie, ca de reparat am cu ce! oricum pana in 250cc, mai mult nu ma tin piciorusele mele firave :grinbandit:

 

Felicitari pentru permis Carolina!

 

Am observat ca te bate gandul sa-ti iei un Voshod! E ideal pentru incepatori; eu am Voshod si e primul motor! Din punctul meu de vedere e ideal pentru incepatori; fiind 2T o sa iti fie mai greu cu pusul uleiului de amestec in benzina la peco, dar ca motociclist zic ca asta nu e un mpediment prea mare! Motoretele sunt foarte fiabile; la 175cmc singura pe el si la drum bun ajungi in 90-100...mai mult nu ai nevoie; croaziera la 80 consum 3,5 litrii la drum intins!

La voi in Galati se mai gasesc inca Voshoduri si in stari relativ bune; si al meu tot din Galati provine!

 

In incheiere ai grija de tine; ochii in 4 in trafic; si daca te hotarasti sa-ti iei Voshod ma gasesti in sectiunea coltul comunistelor-voshod! sau pe profilul de aici, am postat id-ul de messenger!

 

p.s. ai fi singura Voshodista din trafic din cate motocicliste cunosc! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru permis Carolina!

 

Am observat ca te bate gandul sa-ti iei un Voshod! E ideal pentru incepatori; eu am Voshod si e primul motor! Din punctul meu de vedere e ideal pentru incepatori; fiind 2T o sa iti fie mai greu cu pusul uleiului de amestec in benzina la peco, dar ca motociclist zic ca asta nu e un mpediment prea mare! Motoretele sunt foarte fiabile; la 175cmc singura pe el si la drum bun ajungi in 90-100...mai mult nu ai nevoie; croaziera la 80 consum 3,5 litrii la drum intins!

La voi in Galati se mai gasesc inca Voshoduri si in stari relativ bune; si al meu tot din Galati provine!

 

In incheiere ai grija de tine; ochii in 4 in trafic; si daca te hotarasti sa-ti iei Voshod ma gasesti in sectiunea coltul comunistelor-voshod! sau pe profilul de aici, am postat id-ul de messenger!

 

p.s. ai fi singura Voshodista din trafic din cate motocicliste cunosc! :moto:

cam tarziu, "motocilista" a disparut de mult din peisaj. :crack: :friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Nu sunt motociclista (inca), deocamdata doar pasager. Hello girlz :bounce:

 

Am observat cel putin de 2 ori urmatoarea faza. Stateam la semafor mai in fatza dupa ce ne-am strecurat printre randuri, sa plecam primii pe verde pana se dezlantuie haosul conservelor. Paralel, un cocalar in masina cu geamul lasat care da muzica tare, eventual o manea. Prima data am intors usor capul sa vad de unde venea tornada muzicala si un tuciuriu isi ranjea fasolele la mine. Urmatoarea data nu m-am mai deranjat...

 

Daca poate sa imi explice cineva (eventual sa-mi deseneze si o harta :rock: ) care este sensul acestei manifestari... Salta hormonii in ei cand vad motociclisti? "Nu le place" fatza noastra care nici nu se vede prin casca? :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea privesc cu admiratie motociclisti , dar restul in proportie foarte mare , cu invidie .

 

 

 

eu de exemplu daca ma prindeti in trafic si ma holbez la voi , ma uit sa vad cat sunt date gumele , daca sunt date pana la capat , ce gume are ( marca ) , ce modificari are la motor , etc :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

majoritatea privesc cu admiratie motociclisti , dar restul in proportie foarte mare , cu invidie .

 

 

 

eu de exemplu daca ma prindeti in trafic si ma holbez la voi , ma uit sa vad cat sunt date gumele , daca sunt date pana la capat , ce gume are ( marca ) , ce modificari are la motor , etc :)

 

De acord ca e ceva "cool" sa vezi o fata motociclista.

Nu prea cred ca stai tu sa te uiti la gume sau la detalii legate de motocicleta daca motociclista e frumoasa :D .

Mie unul mi s-a intamplat de mai multe ori sa raman :rolleyes: dupa o motociclista sau doua.

In cazul in care tipa e "nashpa",da incep sa ma uit mai mult la motocicleta.

:cheers:

 

 

:cheers:

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa uit niciodata,era acum vreo 7-8 ani,mergeam la liceu,eram in 41 la Crangasi in statie si la stop apare un CBR impecabil (eu care si atunci eram mort dupa vitezane am incremenit).Ochii mi s-au oprit pe motocicleta dar in timp ce studiam motorul cu atentie am observat ca fundul imbracat in blugi al "motociclistului" e cam prea bombat si frumos ca sa apartina unui baiat.In timp ce-mi ziceam in sinea mea "hmm,sa fie oare...?" ochii mi s-au ridicat si mai mult si am observat ca din casca cadea pe geaca o coada groasa si blonda impletita pana la jumatea spatelui.Fata statea linistita cu fundul putin scos in spate pe sa si cu mainile puse pe rezervor,asteptand sa se faca verde.Tabloul era perfect.Nu exista ceva mai frumos,am ramas marcat pe viata,ganditi-va ce inseamna sa treaca asa ceva prin fata ta cand ai 16-17 ani.

De atunci,nush de ce,am o afinitate pt CBR-uri.Si pentru fetele pe motociclete :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 9 years later...

Nimic de povestit de către actualele fete motocicliste în prezent? Nu mai exista povești feminine pe 2 roti hazlii? Din 2011 pana în prezent au trecut 10 ani 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...