Sari la conținut

Am facut buf


SaK
 Share

Postări Recomandate

Dupa care toti fraierii? Aia care mai si gandesc inainte sa deschida gura? Ce limite sa fortezi la 500 km cand tu nici nu cunosti motorul la experienta asta ? De unde vrei sa stie cand exagereaza si cand nu ? Limitele ti le forteaza cineva care stie sa mearga si merge cu tine in mod constant, care te ajuta sa-ti mai inveti motorul si sa-ti formezi ceva instincte. :D

 

Cred ca vorbim limbi diferite. Am zis sa isi forteze limitele. Adica ale ei, nu ale motorului. La 1 km ai niste limite, la 100.000 de km ai alte limite. Ce e greu de inteles?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca vorbim limbi diferite. Am zis sa isi forteze limitele. Adica ale ei, nu ale motorului. La 1 km ai niste limite, la 100.000 de km ai alte limite. Ce e greu de inteles?

 

Eu incercam sa te fac sa pricepi altceva :D

Nu e greu sa-ti fortezi limitele la 500km, bagi mana in gaz si ce o fi o fi. Nu esti cel mai bun exemplu de dat sfaturi incepatorilor, in locul tau m-as abtine :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ozzy, eu nu sustin ca ar trebui sa dai teste de NASA ca sa ti se dea permisul de motor. Dar cand sunt 1000 de topicuri despre importanta echipamentului, tu nu il porti desi esti ultraincepator, constatti uimit ca legea gravitatiei actioneaza si la choppere....si mai si scrii asta pe forum? Probabil ca e adevarat ca toti cad la un moment dat mia grav sau mai putin. Greseli face toata lumea. Dar una e sa aluneci pe nisip in curba....si alta e sa faci topic in care sa spui ca nu ai purtat echipament. In opinia mea, daca a cadea e o greseala si poate fi analizata, lipsa echipamentului e prostie. Iar cand faci prostii, ciocu mic si capu in pnisip ca strutzu. il mai scoti cand uita lumea, nu vii si faci topic de bravura. Sau se asteapta un premiu ptr curajul de a se autodenunta?

De vina sunt si cei care au laut-o la drum fara echipament. Asta daca era ceva de capul lor. Dar intrucat vad zilnic in buc "rideri" care au cate o fatuca cu mijlocul gol si fara casca in spate, nu ma mira nimik. iresponsabilitatea e maxima. Asa ca e logic ca nimeni nu i-a zis "mergi matale dra acasa, pune ceva peste chilotzi si te luam cu noi la urmatoarea tura. Striptease faci cand si daca ajungem cu bine la destinatie"

 

mai pana una alta fara echipament fata s-a intors acas cu doi plasturi. pe voi cu bombele voastre de viteza tre sa va razuim cu spaclu de pe asfalt daca derapati in vreo curba. viteza e factoru care face diferenta. asa ca hai cantati la alta masa astia cu cebereurile. de sub echipamentele alea de cacao in care va credeti nemuritori nici macar nu puteti simti nimic din placerea mersului pe motor. nu va ganditi decat cum sa gasiti vreo 200m de linie dreapta sa puteti da un 150 ca sa va mai racoriti si voi. iar la final voi aia plini de echipamente va cazati la hotel smurd iar noi astia obositi cu choppere ne punem un plasture si ajungem bine mersi acas. eu prefer sa merg in blugi si tricou cu 50 la ora toata viata decat imbracat in kkturile alea in care nu mai auzi nimic, nu mai respiri, nu mai esti tu. de cacao.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ozzy, eu nu sustin ca ar trebui sa dai teste de NASA ca sa ti se dea permisul de motor. Dar cand sunt 1000 de topicuri despre importanta echipamentului, tu nu il porti desi esti ultraincepator, constatti uimit ca legea gravitatiei actioneaza si la choppere....si mai si scrii asta pe forum? Probabil ca e adevarat ca toti cad la un moment dat mia grav sau mai putin. Greseli face toata lumea. Dar una e sa aluneci pe nisip in curba....si alta e sa faci topic in care sa spui ca nu ai purtat echipament. In opinia mea, daca a cadea e o greseala si poate fi analizata, lipsa echipamentului e prostie. Iar cand faci prostii, ciocu mic si capu in pnisip ca strutzu. il mai scoti cand uita lumea, nu vii si faci topic de bravura. Sau se asteapta un premiu ptr curajul de a se autodenunta?

De vina sunt si cei care au laut-o la drum fara echipament. Asta daca era ceva de capul lor. Dar intrucat vad zilnic in buc "rideri" care au cate o fatuca cu mijlocul gol si fara casca in spate, nu ma mira nimik. iresponsabilitatea e maxima. Asa ca e logic ca nimeni nu i-a zis "mergi matale dra acasa, pune ceva peste chilotzi si te luam cu noi la urmatoarea tura. Striptease faci cand si daca ajungem cu bine la destinatie"

 

Daca ai fi citit mai bine topicu' fetei ai fi vazut ca a recunoscut si singura ca a fost o prostie din partea ei sa nu poarte echipament ....deci nu tre sa mai dai inca 10 replay uri in care sa-i spui ce inconstienta a fost ... eu cred ca s-a invatat minte deja :D

Pana la urma urmei a postat unde trebuia, la incepatori, ca vada si altii ca nu e ok fara echipament ...si daca se mai fac inca 100 de topicuri pe tema asta , foarte bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pana una alta fara echipament fata s-a intors acas cu doi plasturi. pe voi cu bombele voastre de viteza tre sa va razuim cu spaclu de pe asfalt daca derapati in vreo curba. viteza e factoru care face diferenta. asa ca hai cantati la alta masa astia cu cebereurile. de sub echipamentele alea de cacao in care va credeti nemuritori nici macar nu puteti simti nimic din placerea mersului pe motor. nu va ganditi decat cum sa gasiti vreo 200m de linie dreapta sa puteti da un 150 ca sa va mai racoriti si voi. iar la final voi aia plini de echipamente va cazati la hotel smurd iar noi astia obositi cu choppere ne punem un plasture si ajungem bine mersi acas. eu prefer sa merg in blugi si tricou cu 50 la ora toata viata decat imbracat in kkturile alea in care nu mai auzi nimic, nu mai respiri, nu mai esti tu. de cacao.

 

FYI: la viteza mica se cade cel mai rau. Sa cazi tu la 50 fara pic de echipament, sa vezi ce frumos iti lasi pielea pe asfalt. O sa cam plangi tu dupa manusile si armura lasata acasa pentru ca erai prea COOL sa o folosesti. :D

Daca mai ai idei din astea geniale, pune-le pe alte topicuri, si asa incepatorii au probleme in folositul echipamentului, nu le trebuie un zmeu care sa le tina partea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FYI: la viteza mica se cade cel mai rau. Sa cazi tu la 50 fara pic de echipament, sa vezi ce frumos iti lasi pielea pe asfalt. O sa cam plangi tu dupa manusile si armura lasata acasa pentru ca erai prea COOL sa o folosesti. :D

Daca mai ai idei din astea geniale, pune-le pe alte topicuri, si asa incepatorii au probleme in folositul echipamentului, nu le trebuie un zmeu care sa le tina partea.

nu o sa plang penca nu am asa ceva si nici nu intentionez sa am. nu pt a fi cool. ci pt ca asa imi place sa merg. e un risc asumat. asa cum cei care isi iau cebereu is dau avansu la scaunu pe rotile eu mergand in tricou imi risc epiderma. dar eu consider ca merita.

iar faza cu cazutu la viteza mica comparativ cu cazutu la viteza mare imi provoaca febra musculara de la atata ris. eu vad doar ca pana una alta fata a ajuns acas bine mersi iar vitejii pe cebereu stau in scaunelu cu rotile cuminti incercand sa transeze dilema: aveau 40 cum sustin pe forum sau 140. (vezi tipu din constanta plecat cu vitezoanca dupa mancare pt caini si a ajuns in scaunel la ... 40 la ora. 40 my ass.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de cazutul la viteza mica, nu am zis-o din burta ... forta de frecare e mai mare la viteze mici. Ia sa vedem daca te prinzi ce se freaca mai mult de asfalt la 50 la ora sa zicem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pana una alta fara echipament fata s-a intors acas cu doi plasturi. pe voi cu bombele voastre de viteza tre sa va razuim cu spaclu de pe asfalt daca derapati in vreo curba. viteza e factoru care face diferenta. asa ca hai cantati la alta masa astia cu cebereurile. de sub echipamentele alea de cacao in care va credeti nemuritori nici macar nu puteti simti nimic din placerea mersului pe motor. nu va ganditi decat cum sa gasiti vreo 200m de linie dreapta sa puteti da un 150 ca sa va mai racoriti si voi. iar la final voi aia plini de echipamente va cazati la hotel smurd iar noi astia obositi cu choppere ne punem un plasture si ajungem bine mersi acas. eu prefer sa merg in blugi si tricou cu 50 la ora toata viata decat imbracat in kkturile alea in care nu mai auzi nimic, nu mai respiri, nu mai esti tu. de cacao.

 

E f bine ca nu au fost urmarile mai grave si a scapat cu doi plasturi. Dar postul tau in care ridici in slavi mersul in blugi si tricou mi se pare nepotrivit. E treaba ta cum mergi echipat, a mea la fel. Acelasi lucru si despre viteza. Fiecare merge cu cat vrea, isi asuma niste riscuri.. incepand de la permis pana la altele mult mai grave. Dar vreau nu vreau imi vine in minte bancul cu tziganul si gandacul de pe perete si replica "ce-ai vrea fa sa fie, un rembrant?"

Topicul asta arata uimirea unei motocicliste la constatarea ca chopperele se supun legii gravitatiei. Si mai spune ca daca mergi fara echipament si ai ghinionul sa cazi, te julesti(cel putin). o daaaaaaaaaaa. Elementar watson. Nu cred ca era nevoie de un topic ptr aceste informatii.

Si nu cred ca e cazul sa-ti dai tu cu parerea despre echipamentele altora.

Am mai vazut asta iarna topicuri in care motociclistii erau revoltati ca la -5 grade au dat de gheata pe asfalt. Si sa vezi injuraturi la Dzeu ptr ger, la primarii ca nu au suflat sa le incalzeasca asfaltul si asha mai departe.

Pe final precizez tinerei motocicliste un alt adevar in speranta ca nu va face un topic separat ca sa ni-l comunice " nu poti cadea mai jos decat podeaua (asfaltul)

Ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las ca eu nu am ajuns la 500ca tine,ba chiar nici la 100 cand experienta+frana+nisip+o conserva cu un idiot....m-am ridicat m-am sters de praf...ca de ''ce nu te ucide te face mai puternic''....echipamentul ma ajutat pe unde era mai nosol....invet mai bine din practica decat din teorie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te lua dupa toti fraierii. Nu se naste toata lumea motociclist. Foarte bine ca iti fortezi limitele atata timp cat nu exagerezi. Asa se invata. Important e sa nu faci fobii fara sens si sa continui asa.

 

 

Ce n-as da sa am si eu prieten ca tine, care sa ma incurajeze atunci cand am nevoie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E f bine ca nu au fost urmarile mai grave si a scapat cu doi plasturi. Dar postul tau in care ridici in slavi mersul in blugi si tricou mi se pare nepotrivit. E treaba ta cum mergi echipat, a mea la fel. Acelasi lucru si despre viteza. Fiecare merge cu cat vrea, isi asuma niste riscuri.. incepand de la permis pana la altele mult mai grave. Dar vreau nu vreau imi vine in minte bancul cu tziganul si gandacul de pe perete si replica "ce-ai vrea fa sa fie, un rembrant?"

Topicul asta arata uimirea unei motocicliste la constatarea ca chopperele se supun legii gravitatiei. Si mai spune ca daca mergi fara echipament si ai ghinionul sa cazi, te julesti(cel putin). o daaaaaaaaaaa. Elementar watson. Nu cred ca era nevoie de un topic ptr aceste informatii.

Si nu cred ca e cazul sa-ti dai tu cu parerea despre echipamentele altora.

Am mai vazut asta iarna topicuri in care motociclistii erau revoltati ca la -5 grade au dat de gheata pe asfalt. Si sa vezi injuraturi la Dzeu ptr ger, la primarii ca nu au suflat sa le incalzeasca asfaltul si asha mai departe.

Pe final precizez tinerei motocicliste un alt adevar in speranta ca nu va face un topic separat ca sa ni-l comunice " nu poti cadea mai jos decat podeaua (asfaltul)

Ride safe.

 

eu nu inteleg de ce tot sustii ca topicul e inadecvat. numa bine se mai bucura si vitezanii ca a "patit-o" si un chopper ca prea e plin de ispravi cu vitezane in prime time.

o fost un accident ca oricare altul, insa fiind la viteza mica a fost in mod categoric mult groaznic si mai dureros (asa cum va zice la cartea din care cititi voi) decat alea ale voastre la (1)40 km/h full equiped. nu inteleg de ce acest topic ti se pare inadecvat? mie mi se pare extrem de util mai ales pt cei atinsi prematur de boala vitezei si care-si dau avansu la scaunul pe rotile facandu-si intrarea in ringul moto pe de acum clasicele cbr/gixer/r6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cartea aia de care zici tu nu exista. Sunt invataturi primite de la un campion de viteza, primite live si nu din emisiuni sau rahaturi de genu. Deschide nitel ochii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce tot sustii ca topicul e inadecvat. numa bine se mai bucura si vitezanii ca a "patit-o" si un chopper ca prea e plin de ispravi cu vitezane in prime time.

o fost un accident ca oricare altul, insa fiind la viteza mica a fost in mod categoric mult groaznic si mai dureros (asa cum va zice la cartea din care cititi voi) decat alea ale voastre la (1)40 km/h full equiped. nu inteleg de ce acest topic ti se pare inadecvat? mie mi se pare extrem de util mai ales pt cei atinsi prematur de boala vitezei si care-si dau avansu la scaunul pe rotile facandu-si intrarea in ringul moto pe de acum clasicele cbr/gixer/r6.

 

Cred ca ai o fixatie cu vitezanele. Personal nici eu nu le apreciez prea tare, nici chopperele....dar nu ma manifest ca tine de parca esti lovit de gripa porcina. Pe orice topic, ajungi la vitezane, la "hotel smurd" la"scaun cu rotile".

numai idiotii se pot bucura ca cazut cineva cu motoru.

Topicul e inadecvat tocmai ptr ca a fost un accident ca oricare altul din care tot ce poti invata(inainte sa scrii tu posturile) e ca e de preferat sa mergi cu echipament. Dar asta scrie in inca 1000 de topicuri.

Si mai e o chestie..pe care am spus-o...cand faci prostii (si ma refer la lipsa echipamentului si NU la cazatura...aia se poate intampla oricui) te asezi la colt rusinat....nu deschizi un topic sa strigi in gura mare ce ai facut.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cartea aia de care zici tu nu exista. Sunt invataturi primite de la un campion de viteza, primite live si nu din emisiuni sau rahaturi de genu. Deschide nitel ochii ...

aha, campion de viteza zici. el vine si tine predici cum se cade la 50 la ora, el care nu e capabil sa parcurga mai mult de 2metri cu 50 la ora.

cum dreak poate ala sa predice evanghelia slow motion? aia frate nici nu pot respira pe locu drept in kkturile alea. aia nu-si dau seama ca exista decat de la 150km/h in sus. bravo lor. ei cu a lor, noi cu ale noastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai o fixatie cu vitezanele. Personal nici eu nu le apreciez prea tare, nici chopperele....dar nu ma manifest ca tine de parca esti lovit de gripa porcina. Pe orice topic, ajungi la vitezane, la "hotel smurd" la"scaun cu rotile".

numai idiotii se pot bucura ca cazut cineva cu motoru.

Topicul e inadecvat tocmai ptr ca a fost un accident ca oricare altul din care tot ce poti invata(inainte sa scrii tu posturile) e ca e de preferat sa mergi cu echipament. Dar asta scrie in inca 1000 de topicuri.

Si mai e o chestie..pe care am spus-o...cand faci prostii (si ma refer la lipsa echipamentului si NU la cazatura...aia se poate intampla oricui) te asezi la colt rusinat....nu deschizi un topic sa strigi in gura mare ce ai facut.

Parerea mea.

hehe, daca e sa ne luam de aspectul fundamentalist nici glasul tau nu prea aduce cu clavecinul bine temperat.

din pacate obsesiile mele nu vin din carti ci din din cruda realitate. vitezanii rar ajung intregi varsta de 30 de ani. ridicolul sta in faptul ca desi realitatea puhava ii trage de maneca la tot pasul ei tot nu pricep cum dreak s-a intamplat de au aterizat in scaunel cand ei aveau doar ....40 la ora.

mister mare domnule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@albastru.vertical: amice, am vazut cate topicuri le-ai dus in balarii (pt necunoscatorii care au rabdare, sa arunce un ochi la sectiunea Cluj), dar le-am pus pe seama lipsei de activitate (fiind frig afara, nu te-ai dat cu motocicleta). Dar acum ca a venit caldura, nu-ti inteleg atitudinea, asa ca te rog nu incepe si aici.

 

Ontopic: Neplacut pt motociclsta ca a trebuit sa invete pe pielea ei ce inseamna lipsa echipamentului si felicitari ca a avut "curajul" sa spuna ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topicu asta a devenit arena de razboi intre diversele tipuri de motoare?! ....Indiferent de pe ce cazi faci buba daca n-ai echpament, asa ca hai sa lasam incepatorii sa bage la cap si sa terminam cu fazele aiurea cu chopere vs vitezane sau altceva, ori cu fazele ca de ce a scris topicu sau nu! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E f bine ca nu au fost urmarile mai grave si a scapat cu doi plasturi. Dar postul tau in care ridici in slavi mersul in blugi si tricou mi se pare nepotrivit. E treaba ta cum mergi echipat, a mea la fel. Acelasi lucru si despre viteza. Fiecare merge cu cat vrea, isi asuma niste riscuri.. incepand de la permis pana la altele mult mai grave. Dar vreau nu vreau imi vine in minte bancul cu tziganul si gandacul de pe perete si replica "ce-ai vrea fa sa fie, un rembrant?"

Topicul asta arata uimirea unei motocicliste la constatarea ca chopperele se supun legii gravitatiei. Si mai spune ca daca mergi fara echipament si ai ghinionul sa cazi, te julesti(cel putin). o daaaaaaaaaaa. Elementar watson. Nu cred ca era nevoie de un topic ptr aceste informatii.

Si nu cred ca e cazul sa-ti dai tu cu parerea despre echipamentele altora.

Am mai vazut asta iarna topicuri in care motociclistii erau revoltati ca la -5 grade au dat de gheata pe asfalt. Si sa vezi injuraturi la Dzeu ptr ger, la primarii ca nu au suflat sa le incalzeasca asfaltul si asha mai departe.

Pe final precizez tinerei motocicliste un alt adevar in speranta ca nu va face un topic separat ca sa ni-l comunice " nu poti cadea mai jos decat podeaua (asfaltul)

Ride safe.

 

Tu zici multe adevaruri in posturile tale, dar faci si cateva greseli elementare.

Nu sunt suficiente topicuri care sa vorbeasca despre importanta echipamentului. Nu sunt suficiente pozele care arata ce patesti daca nu porti echipament. In drumurile mele zilnice vad in medie 20 de motociclisti. Daca din astia 20, 5 poarta echipament, sunt indulgenta. Eu mi-am invatat lectia. Am strigat in gura mare? Nu asta a fost intentia. Am vrut sa subliniez o serie de greseli pe care le-am facut si din care am considerat ca alti incepatori ar putea sa retina ceva.

Apoi, te-ai luat de subtitlul despre chopper. Pe langa faptul ca era ironic, avea rostul sa atraga atentia chopperistilor, pentru ca aveam mare nevoie de sfaturile si de parerile lor. Am citit cu atentie si am bagat la cap toate mesajele, dar continui sa cred ca mersul pe chopper nu se compara cu mersul pe sport/naked. Un prim argument se refera la viteza. Nu mi-a placut si nici nu ma va tenta prea curand "sa dau gaz". Daca imi placea viteza, imi luam alt motor. Apoi, sunt destul de paranoica in ceea ce priveste viteza legala. Nu inteleg cum unii intra in localitati cu + 100km/h. Daca iti iese o vaca (animal cu 4 picioare) in drum, sau un copil, sau un betiv... Eu nu vreau sa am pe constiinta pe nimeni. E o campanie englezeasca "it's 30 for a reason" (se refera la mile/h). Da un search pe youtube. Plus ca nu ma simt in siguranta. Un al doilea argument se refera la manevrabilitatea motorului. Un al treilea argument se refera iar la echipament - destul de multi chopperisti pleaca cu braincap-ul si atat. Eu fara echipament complet nu mai ies. Etc..

In final, tot ce pot sa mai adaug e ca ma bucur sa constat ca tu nu faci greseli, ca mergi tot timpul ca la carte, ca ai posibilitatea de a judeca cine trebuie sa conduca motor si cine masina si, nu in ultimul rand, ca ai capacitati de stabili ce e important si ce nu in deschiderea unui topic.

 

In nici un caz nu mi-am dorit sa dau nastere la polemici si la scantei cand am deschis topicul. Am vrut doar sa subliniez cateva idei care sunt sigura ca nu sunt unice. Sunt sigura ca mai exista incepatori pe strazi care au manusile in coburi si care se avanta la drumetii cu grupul fara sa stie in ce se baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe, daca e sa ne luam de aspectul fundamentalist nici glasul tau nu prea aduce cu clavecinul bine temperat.

din pacate obsesiile mele nu vin din carti ci din din cruda realitate. vitezanii rar ajung intregi varsta de 30 de ani. ridicolul sta in faptul ca desi realitatea puhava ii trage de maneca la tot pasul ei tot nu pricep cum dreak s-a intamplat de au aterizat in scaunel cand ei aveau doar ....40 la ora.

mister mare domnule!

 

 

Pot sa te ating????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

man, esti prost. daca asa intelegi tu motorismul si ramurile sale, esti f. prost.

da jos ochleraii aia de cal de pe cap si-o sa vezi ca motorismu' asta e destul de variat.

incearca sa nu mai vrei sa pari un "bad boy" ca nu esti...plimba-te cum vrei, unde vrei, bucura-te de motoreta si lasa-ne sa ne bucuram si noi in felul nostru. astia cu cebereurile. si daca nu stii cu ce se mananca nu mai comenta. majoritatea nu cauta 200 de m de linie dreapta man, ci cat mai multe viraje.

 

bafta si pune mana si gandeste

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de cazutul la viteza mica, nu am zis-o din burta ... forta de frecare e mai mare la viteze mici. Ia sa vedem daca te prinzi ce se freaca mai mult de asfalt la 50 la ora sa zicem.

Numai ca de la viteza mare, ca sa te opresti trebuie sa treci si pe la viteza mica. Asa ca tot la viteza mare e paguba mai serioasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai ca de la viteza mare, ca sa te opresti trebuie sa treci si pe la viteza mica. Asa ca tot la viteza mare e paguba mai serioasa.

that wuz a good one indeed! pregateste-te prietene sa fii "atins" caci aici in cazarma moto orice sclipire de inteligenta e aspru sanctionata :D

ma bucur ca din cand in cand se mai aude si susurul firav al ratiunii prin aceasta serparie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi ma simt intr-o forma de zile mari dupa o zi ca cea de ieri (urgenta, politie, dureri ETC) motiv pt care vreau sa ii spun Drei. cu topicul ca-i multumesc ca incepator ca spune ce si cum (asa mai inveti daca vrei sa inveti daca nu ... nu citesti si gata). (ON TOPIC)

 

OFF TOPIC

Iar in afara de asta celorlati care au scris si se tot cearta pe diverse chestii (gen vitezane vs chopper, sau orice alte vs-uri ca-s cu miile pe pamant ... deci avem de unde alege ...) va spun ca am deosebit de mare incredere in voi ca putem depasi intr-un timp record numarul de posturi din topicul de matrimoniale.

 

Dupa asta eventual puteam face un top cu topicul cu cel mai mare numar de posturi (unele inutile - am scris unele pt ca-s o scumpica si o doamna) creat in cel mai scurt timp.

 

Ce ziceti? E ok?

Editat de orchid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...