Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Multumesc tutrorula(lala), in special doormouse-ului, pt. ca doar asa am reusit sa vad si eu pagina aia de ziar.

 

N-am mai scris cam de mult timp pe aici. Nu, n-am plecat. Inca nu. S-a si decalat putin data plecarii, din cauza unui card de la BRD care nu e gata decat pe opt a lu' iulie. Intre timp: am mai luat ceva vize, am mai taiat ceva "chitante", m-am mai gandit ce-o sa si ce-o sa cum, am mai visat cate ceva, m-am si trezit, cred, si pana la urma iar am desfacut o parte din cal. Alin, Jack si catelul Rhea m-au ajutat sa schimb un lant, ceva garnituri la etriere, lichide, glucide si lipide de frana, un filtru de benzina vez' Doamne cu presure regulator. Of, mai e chiar putin, keep close.

 

3672818925_1e5e6d3803.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

up up....& go .mai un pic si o iei la picior(roata).Foarte frumos ceea ce vrei sa faci.Vad ca Doyle e in febra pregatirilor, tu la fel, sper ca totul sa decurga conform planurilor si in dimineata cu pricina sa te trezesti direct pe drum...tragand de Doyle cu adrenalina pulsand la maxim in vene...sa ai o experienta frumoasa ca sa ai ce ne povesti si noua :kick: si cum se zice...Asfat uscat!(cat se poate) :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu marele regret ca nu am prins un loc pe parbrizul lui Doyle o sa ma multumesc prin a ma tine scai dupa el pe perioada exilului vostru ... Ride safe !

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam frumos de incurajari! Cu alaiul mi-e cert - n-as vrea. Sunt sigur ca emotiile vor fi pe masura in dimineata aia, si mi-e frica de penibil. Nu din partea voastra, ci din a mea. N-as vrea sa(-mi) fortez nota. Hai s-o lasam simplu asa, cum ar trebui sa fie. Pan' la urma zau ca nu fac cine-stie-ce mare smecherie. Singura chestie intr-adevar mare e faptul ca 42 de oameni s-au inhamat la drumul asta cu mine, multi dintre ei chiar fara sa ma cunoasca. Asta intr-adevar, nu le e dat multora sa aiba parte. Inca o data... ma inclin in fata lor.

 

Intre timp... nu, nu e luata de pe net :D :

 

3681276875_4c56c9beec.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai la deal la vale acum nu mai ai cale de intoarcere.Ai viza...esti ca si plecat si nu mai poti sa te razgandesti :)

Cred ca a fost destul de greu de obtinut viza asta, dar CRED ca asta nu e decat inca un rand taiat de pe lista aia lunga numita "to do list till deadline".

 

Chip in taci :)

Editat de Burlacu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am descoperit topicul (imi este rusine) , si am citit toate cele 11 pagini cu sufletul la gura ! Tot respectul bizoane ! Abia astept sa revii si sa ne incanti cu poze. De pe acum iti spun ca o sa cumpar cartea !!! apropo...eram in cumpana, dar m-ai convins... dau vitezana pe Dakar ! Urari de bine de la Tg-Mures :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo...eram in cumpana, dar m-ai convins... dau vitezana pe Dakar ! Urari de bine de la Tg-Mures :) !

 

inca un lucru bun facut de bizonu' ... si la mai mareeee. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca multi care au intrat pe acest topic, abia acum am citit cele 11 pagini cap-coada si am vazut ce vrea sa spuna titlul. Initial, am crezut ca Mihai ne mai povesteste cate ceva din intamplarile lui zilnice de motociclist (nici gand ca termenul "vand" e cat se poate de propriu) si le-am lasat pentru cand am timp sa le citesc. Cand am avut timp, am vazut ca e cu totul altceva si, prin urmare, nu ma mai pot pune la coada sa cumpar o felie de 500 km. S-a dat toate, dom'le, si nu se stie cand se mai baga.

 

Dar cum stim cu totii ca bugetele initiale ale oricarei intreprinderi nu au nici o legatura cu bugetele finale, deschid aici lista celor care vor sa contribuie la sanatatea psihica a lui Mihai pentru momentul cand, dupa 21000 de kilometri, va fi nevoit sa se uite in portofel. Propun ca suma sa fie corespunzatoare achizitionarii unei transe de 500 de km, cu mentiunea ca numele acestor contributori nu va aparea pe nici un parbriz.

 

1. Sorin Avram - 50 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi merge cam 21.000 de km. Fiecare kilometru din cei care mi se vor scurge sub roti si talpi va avea povestea lui, poveste pe care eu sunt gata sa v-o dau voua, celor care cititi. O parte din acest drum va fi “a ta”, mai clar spus – 500km. Impreuna cu acesti kilometri, cel care ii va lua va primi si povestea lor, poveste care va fi scrisa pentru el. Pentru el vor fi si fotografiile din partea aceea de drum. Tot pentru el va fi si sticker-ul cu numele lui, care se va afla pe parbrizul meu si ma va insoti in toata calatoria, la fel cum tot pentru el va fi si piatra culeasa de acolo si adusa acasa. Povestile de pe bucata de drum a fiecaruia vor putea fi citite aici si pe un site a carui adresa o voi spune mai tarziu, de fiecare data cand o sa reusesc sa pun mana pe un internet in parte aceea de lume. La intoarcere, toate aceste povesti si fotografii trag mare speranta ca isi vor gasi locul intr-o carte.

 

Sincer...mi se pare o mare vrajeala (penibila) toata ideea asta a ta, un fel de cerseala cosmetizata. Ti-a venit la betie?

Cum adica imi dai tu mie povestea, daca eu iti platesc 500km? Cum poti tu sa spui asta? Adica azi ti s-a intamplat X, Y si Z, dar special pentru mine, Gigi sau Maria? Mai ales cand tu oricum povesteai ce si cum din calatoriile tale si nu faceai asta pentru noi (sau pentru bani), ci in primul rand pentru tine. Am si un sticker pe geamul tau, super, pot sa vad prin el?

 

Ce m-a facut sa-mi schimb abordarea e faptul ca mi-am dat seama ca, intr-un fel, va pot avea cu mine, pe aceia dintre voi care la randul lor vor.

 

Iti spun eu ce te-a facut sa schimbi abordarea. Lipsa de bani. Si minti cu o asa falsitate incat mi se face rau citind.

 

Stau si ma intreb daca tu faci excursiile astea pentru placerea personala, pentru a descoperi, a experimenta, a trai sau pentru a avea cu ce te lauda pe forum (probabil iti place sa fii in centrul atentiei).

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate in loc de vand kilometri, semnatura ta ar trebui sa fie da-mi bani sa-ti spun ce-am mai facut. Ceea ce n-ar fi chiar rau pana la urma, ca doar nu esti obligat sa spui nimanui ce faci, nu?

 

Si inca o intrebare de baraj: cati bani trebuie sa iti dea Maria (Maria fiind un super fan al tau), ca sa aibe acces la povestea lui Gigi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...mi se pare o mare vrajeala (penibila) toata ideea asta a ta, un fel de cerseala cosmetizata. Ti-a venit la betie?

Cum adica imi dai tu mie povestea, daca eu iti platesc 500km? Cum poti tu sa spui asta? Adica azi ti s-a intamplat X, Y si Z, dar special pentru mine, Gigi sau Maria? Mai ales cand tu oricum povesteai ce si cum din calatoriile tale si nu faceai asta pentru noi (sau pentru bani), ci in primul rand pentru tine. Am si un sticker pe geamul tau, super, pot sa vad prin el?

 

Iti spun eu ce te-a facut sa schimbi abordarea. Lipsa de bani. Si minti cu o asa falsitate incat mi se face rau citind.

 

Stau si ma intreb daca tu faci excursiile astea pentru placerea personala, pentru a descoperi, a experimenta, a trai sau pentru a avea cu ce te lauda pe forum (probabil iti place sa fii in centrul atentiei).

:blink: Esti jenibil, amice. FOARTE JENIBIL. Sau a ramas motoflashu fara trafic si v-ati gandit sa iscati un flame doar-doar veti avea vizitatori ?

 

Pot spune ca inteleg neincrederea, intrebarile de bun simt, curiozitatea, etc. DAR nu o sa inteleg niciodata rautatea gratuita de care dau dovada unii. Ca-n cazul asta. Asa ca "amice", du-te-n 3.14zda ma-sii de treaba. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot spune ca inteleg neincrederea, intrebarile de bun simt, curiozitatea, etc. DAR nu o sa inteleg niciodata rautatea gratuita de care dau dovada unii. Ca-n cazul asta. Asa ca "amice", du-te-n 3.14zda ma-sii de treaba. :blink:

 

Amice, daca nu impartasim aceeasi parere, nu inseamna ca trebuie sa ne injuram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parere personala diferita de a majoritatii ce nu necesita neaparat injuraturi, nici un flame deoarece traficul e beton si obtinut prin multa munca, dar daca tot vrei sa trimiti pe cineva la origini pentru ca are o alta opinie fie ea mai de extrema dreapta - iti dedic numai tie urmatoarea mea creatie:

post-479-1247119777_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate in loc de vand kilometri, semnatura ta ar trebui sa fie da-mi bani sa-ti spun ce-am mai facut. Ceea ce n-ar fi chiar rau pana la urma, ca doar nu esti obligat sa spui nimanui ce faci, nu?

 

Si inca o intrebare de baraj: cati bani trebuie sa iti dea Maria (Maria fiind un super fan al tau), ca sa aibe acces la povestea lui Gigi?

 

In loc sa faceti o sponsorizare, ca site de profil ce va tineti, si sa sprijiniti activitatile astea.. veniti aici si aruncati cu noroi.

Si cu ocazia asta ca tot mi-a fost lene sa scriu un email: chiar asa de mare e foamea la voi, ca a trebuit sa imi furati pozele de pe sbz.ro ca sa va faceti articolul pentru etapa de rosbk de la hungaroring? era destul un mail ca imi dadeam acordul.. Eu dupa faza asta am tras o concluzie despre motoflash.ro :blink:

 

 

P.S. acum am vazut postul urmator cu "traficul e beton si obtinut prin multa munca" :laugh:))))

Editat de bocosb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...mi se pare o mare vrajeala (penibila) toata ideea asta a ta, un fel de cerseala cosmetizata. Ti-a venit la betie?

 

Stau si ma intreb daca tu faci excursiile astea pentru placerea personala, pentru a descoperi, a experimenta, a trai sau pentru a avea cu ce te lauda pe forum (probabil iti place sa fii in centrul atentiei).

 

1.Stau si ma gandesc si eu ca daca ai stat si ai citit 12 pagini de topic ca sa vii sa spui asta...tu esti cel penibil.

2.Cu cele de mai sus zise...nu stiu zau cui ii place sa fie in centrul atentiei.

3.Chiar crezi ca toata lumea asta se rezuma la cr..tini ca tine care nu pot intelege cum cineva poate sa faca asta si altii de langa el sa il ajute...stim toti, desteptule ca omul nu are destui bani pentru acest vis al lui, si e decizia noastra sa il ajutam, asa ca ....MARSH!

 

Scuze celorlalti pentru limbaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum s-ar numi chestia asta este ceva ce visam multi sa facem si nu ne permitem. Multi au luat-o ca si cand participand la efortul de a face aceasta calatorie ar fi ca si cand vor fi si ei prezenti cu o particica din eu-l lor pe meleagurile pe unde il vor duce rotile pe bizoo.

 

Asta e ideea calatoriei, poate fi numita "cersetorie" daca vrei sa fii atat de dur,dar eu zic ca e doar un ajutor in relizarea unui vis, iar prin realizarea acestui vis cei care participa se vor simti si ei mai aproape de realizarea viselor lor.

 

Parerea mea...ca neparticipant la vanzarea de km,doar de pe margine. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ocazia asta ca tot mi-a fost lene sa scriu un email: chiar asa de mare e foamea la voi, ca a trebuit sa imi furati pozele de pe sbz.ro ca sa va faceti articolul pentru etapa de rosbk de la hungaroring? era destul un mail ca imi dadeam acordul..

 

Imi cer scuze ca nu am apucat sa iti cer acordul pentru a publica fotografiile tale insa daca ai observat ai fost trecut la Foto Copyright in dreptul fiecareia. Nu cred ca poate fi vorba de furt din moment ce te-am creditat. Puteam foarte bine sa punem si alte fotografii, fara a-ti face tie reclama indirect, datorita watermarkului de dimensiuni marite, pentru ca aveam de unde, dar imaginile tale au fost cele mai spectaculoase.

 

Daca nu esti de acord cu ce am zis eu pe topicul asta, n-ai decat sa imi combati postul, dar de aici si pana la a te lua de alte activitati prestate de mine, nu vad firul logic.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am citit ziarul,chiar ma intrebam cum de nu am vazut topic pe forum ,dar se pare ca nu am fost indeajuns de atenta ...cred ca e un lucru extraordinar ceea ce faci,o adevarata experienta de viata si aventura.Succes! si Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ocazia asta ca tot mi-a fost lene sa scriu un email: chiar asa de mare e foamea la voi, ca a trebuit sa imi furati pozele de pe sbz.ro ca sa va faceti articolul pentru etapa de rosbk de la hungaroring? era destul un mail ca imi dadeam acordul..

 

Imi cer scuze ca nu am apucat sa iti cer acordul pentru a publica fotografiile tale insa daca ai observat ai fost trecut la Foto Copyright in dreptul fiecareia. Nu cred ca poate fi vorba de furt din moment ce te-am creditat. Puteam foarte bine sa punem si alte fotografii, fara a-ti face tie reclama indirect, datorita watermarkului de dimensiuni marite, pentru ca aveam de unde, dar imaginile tale au fost cele mai spectaculoase.

 

Daca nu esti de acord cu ce am zis eu pe topicul asta, n-ai decat sa imi combati postul, dar de aici si pana la a te lua de alte activitati prestate de mine, nu vad firul logic.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...mi se pare o mare vrajeala (penibila) toata ideea asta a ta, un fel de cerseala cosmetizata. Ti-a venit la betie?

Cum adica imi dai tu mie povestea, daca eu iti platesc 500km? Cum poti tu sa spui asta? Adica azi ti s-a intamplat X, Y si Z, dar special pentru mine, Gigi sau Maria? Mai ales cand tu oricum povesteai ce si cum din calatoriile tale si nu faceai asta pentru noi (sau pentru bani), ci in primul rand pentru tine. Am si un sticker pe geamul tau, super, pot sa vad prin el?

 

 

 

Iti spun eu ce te-a facut sa schimbi abordarea. Lipsa de bani. Si minti cu o asa falsitate incat mi se face rau citind.

 

Stau si ma intreb daca tu faci excursiile astea pentru placerea personala, pentru a descoperi, a experimenta, a trai sau pentru a avea cu ce te lauda pe forum (probabil iti place sa fii in centrul atentiei).

 

Neincrederea si-au mai exprimat-o si altii. Dar au pastrat ceva decenta in limbaj si exprimare. SI diferenta de exprimare este cea care a facut multi oameni sa se ralieze acestui demers. E ceva ce nu vei sti vreodata.

 

O parere personala diferita de a majoritatii ce nu necesita neaparat injuraturi, nici un flame deoarece traficul e beton si obtinut prin multa munca, dar daca tot vrei sa trimiti pe cineva la origini pentru ca are o alta opinie fie ea mai de extrema dreapta - iti dedic numai tie urmatoarea mea creatie:

 

Nu l-a trimis la origini pentru opinie ci pentru modul in care a facut-o.

 

Ce-ati patit dragilor? Seara grea pe dealurile Iesiului? Nu trebuie sa va adunati ca unu si-a luat una peste nas. Si-a spus o parere la betie (sper ca nu poate fi atat de infect in viata de zi cu zi, un om hiperpasionat de altfel) si acum va luati apararea doar din cauza prefixului la numarul de inmatriculare. Somn usor domnilor, v-ar prinde bine umpic de somnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...