Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Sincer...mi se pare o mare vrajeala (penibila) toata ideea asta a ta, un fel de cerseala cosmetizata....

 

Bah baiatule, pe buna dreptate , iti vei lua multa :blink: pentru postul asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O parere personala diferita de a majoritatii ce nu necesita neaparat injuraturi, nici un flame deoarece traficul e beton si obtinut prin multa munca, dar daca tot vrei sa trimiti pe cineva la origini pentru ca are o alta opinie fie ea mai de extrema dreapta - iti dedic numai tie urmatoarea mea creatie:

 

Multi si-au exprimat neincrederea si eventualele intrebari in mod decent. Nu l-au facut pe Mihai CERSETOR. Asa ca mai subtire , vezi intai replica plina de inteligenta a amicului tau iesean si apoi restul postarilor ce vor decurge de-acolo.

 

Si dupa cum s-a observat, pana acum cand asta a avut nesimtirea sa scrie asa ceva, nimeni nu a luat foc aici. Da' acum se schimba foaia.

 

P.S. Incerc sa ma abtin legat de traficul site-ului si alte cele (vezi si exemplul de mai sus cu pozele luate fara acordul proprietarului) insa vedeti ca mergeti pe o gheata subtire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate in loc de vand kilometri, semnatura ta ar trebui sa fie da-mi bani sa-ti spun ce-am mai facut. Ceea ce n-ar fi chiar rau pana la urma, ca doar nu esti obligat sa spui nimanui ce faci, nu?

 

Si inca o intrebare de baraj: cati bani trebuie sa iti dea Maria (Maria fiind un super fan al tau), ca sa aibe acces la povestea lui Gigi?

 

 

O parere personala diferita de a majoritatii ce nu necesita neaparat injuraturi, nici un flame deoarece traficul e beton si obtinut prin multa munca, dar daca tot vrei sa trimiti pe cineva la origini pentru ca are o alta opinie fie ea mai de extrema dreapta - iti dedic numai tie urmatoarea mea creatie:

 

mda...opinii oameni "hiperpasionati"

mai curand opinii de "hiperfrustrati"

Ce te f**e pe tine grija daca eu vreau sa dau 50 de coco din buzunarul meu pentru a ajuta o cauza, o excursie a unui om pe care il respect.

Daca stai sa te gandesti este un serviciu prestat, pentru cei 50 de Euro, cel care i-a dat primeste ceva;

Daca cumparatorul e multumit cu ce primeste...care e treaba ta??

Ti-a bagat tie cineva mana in buzunar?

 

Du-te la site-ul tau de raceri de duminica si vezi cum pui genunchiu' pe iarba...

 

just my two cents (mai de extrema stanga)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motofleoschii mei, cineva a postat un banc zilele trecute dar aici se potriveste mult mai bine.

 

In iad vine inspectia la securitatea cazanelor:

-In cazanul asta cine arde de-i paziti cu 500 de draci?

- Domne aici ard nemtii, isi pun mintea la contributie si in fiecare zi vin cu cate o inventie menita sa-i scoata de la fiert. Da ajung 500 de draci.

-Dar aici cu 1000 de draci?

- Domne aici sunt chinezii. Nu-s ei inventivi da-s multi si se suie unul peste altul si mai ies din cazan.

-Pai si acolo in colt la foc mic, de ce nu pazaste nimeni?

 

-Domne, acolo am bagat romanii. Dar nu-i nevoie de paza, cum mai scoate cate unul capul il apuca ceilalti de picioare si-l trag inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...opinii oameni "hiperpasionati"

mai curand opinii de "hiperfrustrati"

Ce te f**e pe tine grija daca eu vreau sa dau 50 de coco din buzunarul meu pentru a ajuta o cauza, o excursie a unui om pe care il respect.

Daca stai sa te gandesti este un serviciu prestat, pentru cei 50 de Euro, cel care i-a dat primeste ceva;

Daca cumparatorul e multumit cu ce primeste...care e treaba ta??

Ti-a bagat tie cineva mana in buzunar?

 

Du-te la site-ul tau de raceri de duminica si vezi cum pui genunchiu' pe iarba...

 

just my two cents (mai de extrema stanga)

daca va aduceti aminte, cand campania vand km a inceput cu success, imediat a aparut topicul unui iesean parca(sper sa nu gresesc) care suna ceva de genul "visul nostru..ocolul lumii cu sotia....pe doua motoare" in care cereau suport..sponsorizari..etc. Le lipseau doar motoarele (2 x 1200GS=25000 euro) si permisul sotiei.

Multi printre care si subsemnatul....nu s-au putut abtine sa ia in baza...ptr ca mi se parea ridicol.

Protagonistul acestui topic, in mod cert e o persoana care se bucura de incredere incat a primit suport imediat si aproape unanim. Dar, asa cum am facut misto de crestinul ala care spunea pe forum ce visa noaptea, la fel si paul poate critica ce vrea. Ptr el, amicul vostru Bizoo_n probabil ca nu reprezinta nimik.

Ma surprinde lipsa de inspiratie doar: daca scria asta la inceput era o parere, sa te p..i contra vantului (e clar ca Bizoo_n are sustinere serioasa pe forum) mi se pare ciudat.

Asa ca nu mai dati in el....e in minoritate..si se strica topicul degeaba.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motofleoschii mei, cineva a postat un banc zilele trecute dar aici se potriveste mult mai bine.

 

In iad vine inspectia la securitatea cazanelor:

-In cazanul asta cine arde de-i paziti cu 500 de draci?

- Domne aici ard nemtii, isi pun mintea la contributie si in fiecare zi vin cu cate o inventie menita sa-i scoata de la fiert. Da ajung 500 de draci.

-Dar aici cu 1000 de draci?

- Domne aici sunt chinezii. Nu-s ei inventivi da-s multi si se suie unul peste altul si mai ies din cazan.

-Pai si acolo in colt la foc mic, de ce nu pazaste nimeni?

 

-Domne, acolo am bagat romanii. Dar nu-i nevoie de paza, cum mai scoate cate unul capul il apuca ceilalti de picioare si-l trag inapoi.

 

:laugh:

Bun de tot bancul in acest context.

 

Chiar nu inteleg ce ii doare cateodata pe cate unii. Bai nene, omul a spus ce a avut de spus, si-a expus foarte clar motivele pentru care a scos la vanzare excursia. Daca te deranjeaza asa de mult de ce nu i-ai zis-o lui pe PM? Sau daca i-o spuneai lui direct nu mai era asa de dramatic ?

Esti penibil la faza asta, sincer iti spun atat tie cat si colegului tau cu stickerul "modificat"...

Plecati si voi intr-o calatorie de macar 1000km si mai vorbiti dupa. Ca pana in Mongolia nu cred sa va tina baierele sa va duceti :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare o idee buna chestia asta cu vanzarea de km. Poate ma sustineti si pe mine sa imi implinesc visul de a ajunge in peninsula Kamciatka pe motor. Sau poate nu, ca nu dau destule dume convingatoare si nu am "sustinere pe forum".

 

LE: Nu uitati de Mihai din Resita. Si nu uitati ce motor avea! Si n-a avut nevoie sa vanda nimic ca sa ajunga cu el la Murmansk.

Editat de Tija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios pentru cei ce chestioneaza talentul lui Mihai in a povesti si a face poze cu ce pot veni ei mai bun de atat?

Sau hai sa o spun altfel: daca bizoo_n spunea ca vrea sa se duca inMongolia sa faca poze fara niciun fel de alta poveste tot dadeam 50 de euro. De ce? Din acelasi motiv pentru care as cumpara o carte buna sau un album foto: omul are talent. Si daca va scoate o carte cu pozele si povestile de pe drum o sa o cumpar si pe aia, fara sa fiu frustrat ca dau banii pe doua ori pentru o poveste si fara sa nu pot dormi noaptea gandindu-ma ca o sa mai incaseze si procent din vanzari si se va imbogati subit iar la anul s-ar putea sa ii mai vina vreo idee nastrusnica sa plece, sa zicem, prin Tibet, Jungla Amazoniana, Tara de Foc sau Polul Sud.

 

Succes Mihai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare o idee buna chestia asta cu vanzarea de km. Poate ma sustineti si pe mine sa imi implinesc visul de a ajunge in peninsula Kamciatka pe motor. Sau poate nu, ca nu dau destule dume convingatoare si nu am "sustinere pe forum".

 

LE: Nu uitati de Mihai din Resita. Si nu uitati ce motor avea! Si n-a avut nevoie sa vanda nimic ca sa ajunga cu el la Murmansk.

 

Diferenta cred ca o vei identifica in titlul topicului..ar trebui sa spuna multe. Omul vrea sa faca ceva foarte personal pentru fiecare din cei care au contribuit, iar prin asta este ceva inedit. Nu prin faptul ca vrea sa se duca la capatul pamantului. Au mai facut-o si altii, deci nu ar fi neaparat ceva chiar nou.

Pentru mine suna tare frumos sa imi povesteasca cineva NUMAI mie aventurile sale si sa imi scrie MIE PE NUME, sa mi-se adreseze atunci cand povesteste. El asta a scos "la vanzare" nu neaparat calatoria in sine, cat mai mult povestea ei si pozele.

Daca nu ati inteles chestia asta..pacat!

 

Drum bun si sa te intorci cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios pentru cei ce chestioneaza talentul lui Mihai in a povesti si a face poze cu ce pot veni ei mai bun de atat?

Sau hai sa o spun altfel: daca bizoo_n spunea ca vrea sa se duca inMongolia sa faca poze fara niciun fel de alta poveste tot dadeam 50 de euro. De ce? Din acelasi motiv pentru care as cumpara o carte buna sau un album foto: omul are talent. Si daca va scoate o carte cu pozele si povestile de pe drum o sa o cumpar si pe aia, fara sa fiu frustrat ca dau banii pe doua ori pentru o poveste si fara sa nu pot dormi noaptea gandindu-ma ca o sa mai incaseze si procent din vanzari si se va imbogati subit iar la anul s-ar putea sa ii mai vina vreo idee nastrusnica sa plece, sa zicem, prin Tibet, Jungla Amazoniana, Tara de Foc sau Polul Sud.

 

Succes Mihai!

cauta pe google si gasesti atat poze cat si povestiri.Culmea este ca sunt gratis :blink:

 

Mie mi se pare ca e cam exagerat, daca vrei sa faci excursia vietii tale nu o faci pe banii altcuiva si nu apelezi la mici artificii (gen o piatra si un sticker) prin care sa dai impresia ca tu (ala care dai banu') primesti ceva.A fost si aici o strategie de marketing, la inceput l-au sustinut prietenii iar cei care nu il cunosc citind ca sunt muuulti care sunt de acord cu el si dau bani (poate nu primise nici un ban pana atunci si totul era doar din posturi pe forum)a intervenit spiritul de turma (mamaaaa ce tare, hai sa dau si eu bani).Nu vreau sa ii acuz pe cei care au dat bani, bravo lor ca au de unde insa prefer sa ma plimb eu de banii aia.Totul era mai simplu daca spunea de la inceput: ma nene am nevoie de suma cutare ca sa imi fac vacanta ca nu mai am bani.Dar asa si cu imaginea nepatata si cu pretentii ca ar "vinde" ceva, e cam penal.Oricum, pot spune ca mi-a placut metoda de obtinere a banilor, v-a facut sa visati frumos.Somn usor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta pe google si gasesti atat poze cat si povestiri.Culmea este ca sunt gratis :blink:

 

Mie mi se pare ca e cam exagerat, daca vrei sa faci excursia vietii tale nu o faci pe banii altcuiva si nu apelezi la mici artificii (gen o piatra si un sticker) prin care sa dai impresia ca tu (ala care dai banu') primesti ceva.A fost si aici o strategie de marketing, la inceput l-au sustinut prietenii iar cei care nu il cunosc citind ca sunt muuulti care sunt de acord cu el si dau bani (poate nu primise nici un ban pana atunci si totul era doar din posturi pe forum)a intervenit spiritul de turma (mamaaaa ce tare, hai sa dau si eu bani).Nu vreau sa ii acuz pe cei care au dat bani, bravo lor ca au de unde insa prefer sa ma plimb eu de banii aia.Totul era mai simplu daca spunea de la inceput: ma nene am nevoie de suma cutare ca sa imi fac vacanta ca nu mai am bani.Dar asa si cu imaginea nepatata si cu pretentii ca ar "vinde" ceva, e cam penal.Oricum, pot spune ca mi-a placut metoda de obtinere a banilor, v-a facut sa visati frumos.Somn usor!

 

Esti foarte tare...eu ma amuz de tine aici pe forum...tot gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tipul cu comentariile:

 

ai pus pe siteul tau pozele unui om fara sa ii ceri acordul dar ai pus acolo numele lui. stii cu cat se vinde o poza buna? ar trebui sa stii, altfel e absurd sa ai site pe care sa pui pozele altora.

crezi ca daca pui un film pe siteul tau o sa creada cineva ca e facut de tine ? nu! crezi ca daca scrii cine a facut filmul nu ai avea aceleasi probleme morale (si legale) pentru furt intelectual? discutia asta poate merge departe si nu isi are rostul, dar spune multe despre nivelul tau de intelegere.

 

legat de cersetoria la care luam parte: cand am aflat despre postul asta, inainte sa fie facut public pe site, am avut o reactie poate asemanatoare cu a ta dar la alt nivel: bai, tu ceri la straini inainte sa ne ceri noua? si cand zic noua ma refer la multi dintre cei care are fi cumparat cel putin 10k km din excursia asta fara sa stea pe ganduri. alta este ideea topicului si daca ai reusi sa vezi relatiile umane putin mai in detaliu o sa intelegi cum stau lucrurile..

 

uite un exemplu care m-a uimit.. helraideru a "cumparat" o poza. pe mine m-a uimit enorm chestia asta si nu ma asteptam. radu e si el un om care face poze. cand un om care face poze si urca deasupra nivelului de amator ii zice altuia .. ba, ia de la mine si trimite-mi o poza, asta spune multe...

 

altceva ce nu intelegi este ca multi care au postat aici, si multi care s-au implicat in excuria asta sunt prieteni ai bizoonului.. cand eu am plecat in prima tura cu motorul, in seara aia, mihai mi-a dat un tankbag, camere de rezerva, si multe altele. daca se punea problema strict de bani ii datorez oricum mult... pentru lucruri pe care le-a facut total dezinteresat. nu stiu cat de des ti s-a intamplat tie sa iti dea cineva lucruri "din casa" sau sa dai cuiva lucruri scumpe dara sa te gandesti o clipa la aspectul finainciar. cand se va intampla asta o sa vezi ce sentiment te incearca atunci cand realizezi ca ai prieteni care ar merge in curu gol pe mobra pentru tine.

 

 

acum, ceea ce omul iti ofera poate fi privit strict comercial..el iti da o poza, doua, trei, pentru tine. si ceva text. daca tu poti sa intelegi ca a apasa pe buton nu e totul, si daca tu poti sa apreciezi ca un om in mijlocul pustiului face poza aia pentru tine, e ok, daca nu intelegi asta si acest fapt pentru tine nu are nici o insemnatate spirituala, nu comenta.

 

repet, oricand ar fi avut suportul total al prietenilor si probleme finainciare nu ar fi... omul a vrut altceva.

 

mai comenta cineva ca vrea sa plece cu motorul intr-o insula.. si ca nu are suport pe forum. vrei sa pleci, superb, vrei bani, ok, ce oferi in schimb?

 

 

fireste fiecare are dreptul la opinie, si fiecare trebuie sa si-o exprime cat mai decent, dar uneori trebuie sa iti exprimi parerea relativ al context.

 

in fine, se poate si asa... dar stii ce e cel mai dureros, daca tu ai vrea sa faci acelasi lucru, te ar ajuta oamenii? ar fi atat de multi oameni bucurosi sa te ajute? si daca da, asta spune multe despre tine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Stau si ma gandesc si eu ca daca ai stat si ai citit 12 pagini de topic ca sa vii sa spui asta...tu esti cel penibil.

2.Cu cele de mai sus zise...nu stiu zau cui ii place sa fie in centrul atentiei.

3.Chiar crezi ca toata lumea asta se rezuma la cr..tini ca tine care nu pot intelege cum cineva poate sa faca asta si altii de langa el sa il ajute...stim toti, desteptule ca omul nu are destui bani pentru acest vis al lui, si e decizia noastra sa il ajutam, asa ca ....MARSH!

 

Scuze celorlalti pentru limbaj...

 

 

Chiar e asa de greu sa respecti parerile altora fara sa sari la concluzii si la injuraturi? De ce trebuie sa crezi orbeste in ceva doar pentru ca ai citit cateva posturi scrise frumos si ai vazut cateva poze frumoase. Nu tin partea nimanuia de aici si sincer nu stiu ce sa cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Paul si dragi prieteni ai lui,

 

va asteptam demult pe-aici, si sincer ma intrebam ce-o fi in neregula cu lumea asta de inca n-ati aparut. Acum e bine. Va multumesc, apreciez. Va invidiez doar pentru timpul asta pe care-l aveti si care mie zilele astea imi lipseste. Va spun doar, si va rog sa ma credeti, ca banii sunt ultimul lucru care te poate tine in loc atunci cand te cheama un drum. Mi-as dori sa stiti asta fara sa v-o zic eu. Ma rezum la atat. Toate cele blana!

 

3703184443_73f229be7d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Paul si dragi prieteni ai lui,

 

va asteptam demult pe-aici, si sincer ma intrebam ce-o fi in neregula cu lumea asta de inca n-ati aparut. Acum e bine. Va multumesc, apreciez. Va invidiez doar pentru timpul asta pe care-l aveti si care mie zilele astea imi lipseste. Va spun doar, si va rog sa ma credeti, ca banii sunt ultimul lucru care te poate tine in loc atunci cand te cheama un drum. Mi-as dori sa stiti asta fara sa v-o zic eu. Ma rezum la atat. Toate cele blana!

 

3703184443_73f229be7d.jpg

Daca nu sunt banii scopul topicului atunci de ce mai vinzi km? da-i moca :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi oameni, da' până acu' de ce nu ați sărit la gâtu' omului, ați aÂşteptat un start?? :blink:. Eu una nu voi spune motivul pentru care am dat 50 de euro, spun doar că cine vrea să fie ajutat să învețe să ceară asta, nu să sară în cap altuia care a încercat să vândă niÂşte kilometri. Trebuie să recunoaÂşteți că nu v-ar fi trecut prin cap o idee aÂşa bună :laugh:. Îmi amintesc de Dan, care a făcut turul lumii, el nu v-a cerut bani, dar Âşi la el ați sărit. E drept că a făcut un tur-viteză, dar... întotdeauna găsiți motive să vă comportați nerespectuos, să jigniți Âşi să vă faceți de râs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar e asa de greu sa respecti parerile altora fara sa sari la concluzii si la injuraturi? De ce trebuie sa crezi orbeste in ceva doar pentru ca ai citit cateva posturi scrise frumos si ai vazut cateva poze frumoase. Nu tin partea nimanuia de aici si sincer nu stiu ce sa cred...

 

Respect opinia fiecaruia, chiar daca exprimarea acesteia nu este intotdeauna cea mai decenta.

Ce nu pot sa suport sunt acei oameni care se trezesc vorbind si mai ales jignind in stanga si dreapta doar pentru ca au acces la acest mijloc de comunicare.

Nu pot deasemenea, sa inghit micismul unora care vorbesc si emit JUDECATI DE VALOARE cu privire la oameni despre care nu stiu nimic.

Sunt foarte sigur ca in indiferenta lor acesti oameni, maine, nici macar nu mai tin minte ce au spus aici...

 

De aceea mi-am permis gestul deplasat de a riposta cand un prieten bun este jignit de cineva care sunt sigur ca habar nu are cui se adreseaza.

 

Sper ca te-am lamurit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect opinia fiecaruia, chiar daca exprimarea acesteia nu este intotdeauna cea mai decenta.

Ce nu pot sa suport sunt acei oameni care se trezesc vorbind si mai ales jignind in stanga si dreapta doar pentru ca au acces la acest mijloc de comunicare.

Nu pot deasemenea, sa inghit micismul unora care vorbesc si emit JUDECATI DE VALOARE cu privire la oameni despre care nu stiu nimic.

Sunt foarte sigur ca in indiferenta lor acesti oameni, maine, nici macar nu mai tin minte ce au spus aici...

 

De aceea mi-am permis gestul deplasat de a riposta cand un prieten bun este jignit de cineva care sunt sigur ca habar nu are cui se adreseaza.

 

Sper ca te-am lamurit...

Acum am deschis su eu topicul asta iarasi si vad ca au aparut unii care zic ca Mihai(bizoo_n) cerseste bani. Bai baietii nu este adevarat eu de exemplu nu am apucat sa cumpar nici un km din pacat si sincer as fi cumparat adica as fi stiut ca pentru cei 50 de euro as fi primit ceva in schimb o poza sau 3 randuri dar alea pt unii dintre noi(majoritatea) ar fi fost importante tinand cont ca nu putem face ce face bizoo_n si e de admirat curajul de care dau unii ca el dovada sa plece singuri la niste drumuri de genul asta. El, Semaca Samolapraga(parca aste e nickul) sau Marcos au avut niste excursii de genul asta fenomenale si este normal sa vrem sa ii ajutam fiindca repet ei pot sa faca acceste drumuri iar momentan noi nu putem.Pe de alta parte Mihai a gasit o solutie geniala pentru a se promova si pentru a promova aceasta excurise.

Drum Bun bizoane si sa ai parte de cea mai frumoasa experienta din viata ta si de multe aventuri frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt inca calde. Si vor fi pe parbriz tot azi.

 

3703269009_8431ebf03e.jpg

Chiar daca numele meu nu se afla pe vreunul dintre sticker-ele prezentate in fotografie, iti sustin cu entuziasm initiativa. Drum bun si fara incidente neplacute iti doresc! De restul (fotografii, povestiri) sunt sigur ca te vei achita cu brio. :blink:

 

PS: Cred ca te-am vazut calare pe Doyle vinerea trecuta pe Eroilor Sanitari. Scuze pentru holbat. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va aduceti aminte, cand campania vand km a inceput cu success, imediat a aparut topicul unui iesean parca(sper sa nu gresesc) care suna ceva de genul "visul nostru..ocolul lumii cu sotia....pe doua motoare" in care cereau suport..sponsorizari..etc. Le lipseau doar motoarele (2 x 1200GS=25000 euro) si permisul sotiei.

Multi printre care si subsemnatul....nu s-au putut abtine sa ia in baza...ptr ca mi se parea ridicol.

Protagonistul acestui topic, in mod cert e o persoana care se bucura de incredere incat a primit suport imediat si aproape unanim. Dar, asa cum am facut misto de crestinul ala care spunea pe forum ce visa noaptea, la fel si paul poate critica ce vrea. Ptr el, amicul vostru Bizoo_n probabil ca nu reprezinta nimik.

Ma surprinde lipsa de inspiratie doar: daca scria asta la inceput era o parere, sa te p..i contra vantului (e clar ca Bizoo_n are sustinere serioasa pe forum) mi se pare ciudat.

Asa ca nu mai dati in el....e in minoritate..si se strica topicul degeaba.

 

Dar nu era singurul. Au fost unii oameni care i-au spus lui Mihai la inceputul topicului ca mai bine s-ar plimba ei de banii astia. Problema a fost cum si-au exprimat aceasta neincredere. La modul decent si au incheiat cu Drum Bun.

 

Pare o idee buna chestia asta cu vanzarea de km. Poate ma sustineti si pe mine sa imi implinesc visul de a ajunge in peninsula Kamciatka pe motor. Sau poate nu, ca nu dau destule dume convingatoare si nu am "sustinere pe forum".

 

LE: Nu uitati de Mihai din Resita. Si nu uitati ce motor avea! Si n-a avut nevoie sa vanda nimic ca sa ajunga cu el la Murmansk.

 

Cu asa o atitudine nu. Sorry mate. Nu uita nimeni de Mihai din Resita. Au fost oameni care au ajuns acolo si pe bicicleta. Asta-l face pe Mihai mai de rahat ca a avut motor? Doar pentru ca un altul a inventat penicilina intr-o dimineata, face asta dimineata mea linistita in fata unei cesti de cafea mai nefericita?

 

 

cauta pe google si gasesti atat poze cat si povestiri.Culmea este ca sunt gratis :blink:

 

Mie mi se pare ca e cam exagerat, daca vrei sa faci excursia vietii tale nu o faci pe banii altcuiva si nu apelezi la mici artificii (gen o piatra si un sticker) prin care sa dai impresia ca tu (ala care dai banu') primesti ceva.A fost si aici o strategie de marketing, la inceput l-au sustinut prietenii iar cei care nu il cunosc citind ca sunt muuulti care sunt de acord cu el si dau bani (poate nu primise nici un ban pana atunci si totul era doar din posturi pe forum)a intervenit spiritul de turma (mamaaaa ce tare, hai sa dau si eu bani).Nu vreau sa ii acuz pe cei care au dat bani, bravo lor ca au de unde insa prefer sa ma plimb eu de banii aia.Totul era mai simplu daca spunea de la inceput: ma nene am nevoie de suma cutare ca sa imi fac vacanta ca nu mai am bani.Dar asa si cu imaginea nepatata si cu pretentii ca ar "vinde" ceva, e cam penal.Oricum, pot spune ca mi-a placut metoda de obtinere a banilor, v-a facut sa visati frumos.Somn usor!

 

Am cautat pe google si am gasit poze. Si povesti. Scrise si pozate de bizonu si prietenii lui. Gasim si vreuna scrisa de tine?

 

Excursia vietii tale potis a o faci pe banii cui vrei. Important e sa-i ai. Strategie de marketing zici? Ai dreptate. Citeste primul post pe care l-am scris undeva pe la pagina 1 sau 2. Asta a fost primul punct de lauda. A avut o idee de a scoate niste bani pentru a face calatoria. Si a functionat. Totul a fost foarte simplu. De la inceput a spus ca are nevoie de niste bani. Diferenta a fost modul a in care a spus-o.

 

Cat despre teoria conspiratiei... o fi, n-o fi... a functionat. Pot doar sa-ti spun ca la momentul in care am scris aici si am vrut sa sustin intiativa lui nu-l cunoasteam pe Mihai. L-am cunoscut cateva saptamani mai tarziu si mi s-a confirmat ca am avut dreptate sa cred in chestia asta.

 

Chiar e asa de greu sa respecti parerile altora fara sa sari la concluzii si la injuraturi? De ce trebuie sa crezi orbeste in ceva doar pentru ca ai citit cateva posturi scrise frumos si ai vazut cateva poze frumoase. Nu tin partea nimanuia de aici si sincer nu stiu ce sa cred...

 

Parerile tuturor au fost respectate pana la jignirile si acuzele aduse de Paul astazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* lectiile pe care le-am invatat eu pana cum de la bizoo_n (numai pana acum):

 

1. oricine are nevoie de prieteni, dar putin stiu sa isi faca prieteni adevarati.

2. sa-ti cumperi o motocicleta performata poate fi un scop in viata, un "target" ambitios, dar sa-ti faci motocicleta TA sa te duca la performatele pe care le cauti, e un tel de invidiat.

3. obstacolele pot fi ocolite sau pot si sarite... cu elan.

4. ideile inovatoare sunt destinate binelui comun; niciodata o ideea glorioasa nu a folosit unui singur om, ci mai multora.

5. in orice imprejurare, omul trebuie sa se descurce singur. drumul vietii tale il faci doar tu cu tine. reusesti sau nu, este doar meritul tau. chiar si atunci cand la drum te insotesc gandurile si incurajarile altor oameni, tu esti cel care infrunti riscurile, tu dormi intr-un pat necunoscut, pe tine te bat vantul si ploaia sau te arde soarele.

 

pana ne vei da din nou vesti, Mihai, ...drum bun! iti doresc sa privesti inainte cu mandrie si sa nu-ti pierzi "nordul personal" nicicand :blink:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cainii latra, caravana merge!

 

Celor care au postat comentarii rautacioase: Oameni buni! Voi sunteti reprezentantii de seama ai Romaniei, pe terasele din Turcia, cu un kebab in mana si cu o bere ieftina si calda in fata!. Baiatul asta a ales sa reprezinte Romania, altfel: calare pe Doyle , acolo unde voi nu veti ajunge niciodata, chiar daca ati avea banii necesari.

 

Sanatate multa si Drum bun! , ai mare grija de tine!

RESPECT!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu sunt banii scopul topicului atunci de ce mai vinzi km? da-i moca :blink:

o sinteza profund penetranta: asta este quintesenta ! de ce ceri fratioare bani?, ca sunt pe aici oameni care aveau si ei gamela goala de tabla si ar fi mancat si gura lor; pai frumos asa?, sa dai povesti si poze cu dedicatie, ca ar fi tras si poporeanu' la un colt de masa pe de'a moaca.

 

subliminal are si romaneasca capra trairile ei: cum? ai putut sa vinzi asa ceva? kilometri de povesti? ai luat bani pe asta? sa-mi f.ut una, omule, tie ti se'grasa capra, ia sa'i dam doua bucati, poate moare.

 

jenant.

 

am citit pe sarite cateva din povestile scrise de'a lungul timpului de @bizoo_n, si omul are har. si talentul se plateste. nu e nimic nou in asta. este decizia lui daca vrea sa vanda ceva din trairile si peisajele pe care le va avea/vedea in aceasta calatorie, si decizia cumparatorilor daca vor sa plateasca pentru asta. e o tranzactie privata, punct. si DA, e clar vorba de BANI cand vinzi ceva, altfel e donatie (adica mocaciune). back in the loop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu sunt banii scopul topicului atunci de ce mai vinzi km? da-i moca :blink:

 

Aruncati un ochi pe posturile celor care tind sa sa acopere, inca odata, de ridicol si veti observa ca nu sunt batuti in cap: pur si simplu asa sunt ei. Topicuri gen, Cum sa iei examenul de redobandire (asta mi-a placut la nebunie, bravo si la mai mare), Vand foaie de stunt, Vand cizme, Motociclistul Messengerist (si asta e taricel) ...samd.

Invitatia se adreseaza atat tie cat si restul prietenilor tai, iubitori de mocca: uitati-va si voi pe topicurile pe care le-ati pornit si care denota clar cat va duce capul si poate dupa aia va mai ganditi un pic inainte sa va pishati in sus. Stati dracu' linistiti cu semintzele in fata monitoarelor si nu va mai inflamati atat, ca nu va baga nimeni mana in buzunar. Voua, carora si viatza le-a fost data tot mocca. Tembelilor.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...