Sari la conținut

Excursii- plimbari- iesiri


ride2live
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ora plecare: 9.

Ora revenire in Iasi: 22.

Motociclete: 2 x Transalp, Bmw 650 Gs, Suzuki Gsxf 750.

Cred ca asta spune destul despre ziua de ieri.

Noroi,portiuni de drum forestier inghetate, noroi si desigur noroi cu bolovani.Din pacate nu am gasit drumul corect pe traseul albastru, sau daca ala o fi fost drumul,atunci este impracticabil pt motoare.

Oricum a fost frumos,multa munca in echipa,mai ales la impins motoarele prin noroi.

Intoarcerea spre Iasi la temperaturi de 6-7 grade a fost o experienta destul de naspa,aveam senzatia ca e condens pe asfalt,farurile masinilor care ne orbeau, o placere sa conduci in astfel de conditii.

Poze si un filmulet voi posta mai pe seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora plecare: 9.

Ora revenire in Iasi: 22.

Motociclete: 2 x Transalp, Bmw 650 Gs, Suzuki Gsxf 750.

Cred ca asta spune destul despre ziua de ieri.

Noroi,portiuni de drum forestier inghetate, noroi si desigur noroi cu bolovani.Din pacate nu am gasit drumul corect pe traseul albastru, sau daca ala o fi fost drumul,atunci este impracticabil pt motoare.

Oricum a fost frumos,multa munca in echipa,mai ales la impins motoarele prin noroi.

Intoarcerea spre Iasi la temperaturi de 6-7 grade a fost o experienta destul de naspa,aveam senzatia ca e condens pe asfalt,farurile masinilor care ne orbeau, o placere sa conduci in astfel de conditii.

Poze si un filmulet voi posta mai pe seara.

2 x Transalp + Bmw 650 Gs au ajuns la 22 acasa si nu au mai apucat sa serveasca un kurtos. ;)

Suzuki Gsxf 750, adica Nicu, tu ai reusit sa mananci un kurtos? (scuze ca nu am reusit sa te mai sunam, dar nu am avut semnal in zona aceea, sper ca nu ne-ai asteptat foarte mult).

In rest eu zic ca a fost o zi superba de toamna. Cipriane daca nu ai vrut sa ma lasi in fata asta e - condens, faruri - mie imi fac placere, sunt obisnuit :) :)

Astept cu nerabdare pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca eu sunt singurul care am vazut Lacu Rosu si care a mancat chiurtos ;)

Pai sa iti fie de bine atunci!

 

Daca mergeati doar pe sosea ca mine va intorceati pe lumina la Iasi.

Daca ne-a mancat, ne-a mancat, ce sa-i faci.........

Imi pare rau ca te-ai intors singur(banuiesc ca singur).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca seara vine mai devreme si odata cu inserarea se lasa frigu e bine sa nu plecati prea departe si sa luati in calcul sa ajungeti pe lumina acasa...noaptea e mai periculos...tulburelul, biciclisti si carutele neechipate fac legea seara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos, excursia asta va presupune prea multi pasi pe jos? deoarece am o pereche de ghete care ma cam strang la glezna la picioru stang si nu ma vad facand prea multi pasi (adica daca-i de mers pe motor si facut popas/dar stat e ok, dar daca-i de mers pe jos, e cam groasa).

 

Ramane pe maine la 10:00 petrom pacurari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...