Sari la conținut

Excursii- plimbari- iesiri


ride2live
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

Intrucat simt de mult nevoia de o iesire ca in vremurile bune, m-am hotarat: in week-end-ul asta plec la Ardeluta. Ca si program vreau sa dorm o noapte acolo, duminica ceva hoinareala prin munti, in cele din urma inapoi in minunatul Iashington. Oricine doreste sa vina, este binevenit, mai am 4 locuri de cazare libere si gratuite la cabanuta.

In principiu vreau sa plec sambata dimineata, in jurul orei 9, dar ora nu este batuta in cuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut mas baga si eu la plimbarika ...2 persoane ,,,cati km sant dus -intors ...detalii???cum e drumul eu am o honda vfr ...ii place asfaltul... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul asta e separat de propunerea de iesire de mai sus, nu?

Intreb pentru ca as vrea sa merg si eu.

 

 

 

salutare

traseul propus de gdan este separat de cel propus mai sus......

eu am sa plec maine dimineata in jur de ora 9.30 cred,din pacate domnul gdan nu mai poate sa mearga,asa ca daca inca mai doresti se mergi te astept cu un raspuns , eventual lasa-mi un nr de telefon sa te sun si sa stabilim ora de plecare......

asfalt uscat si plimbari placute....

 

salut mas baga si eu la plimbarika ...2 persoane ,,,cati km sant dus -intors ...detalii???cum e drumul eu am o honda vfr ...ii place asfaltul... :bounce:

 

 

salut

din cate stiu eu drumul spre ardeluta este unul forestier......si de la drumul principal,cel care leaga p neamt de bicaz ,pana la ardeluta sunt cativa km de mers........

daca te intereseaza exista varianta de traseu propusa de Gdan,100% asfalt......

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca sunt interesat de iesire, indiferent cine mai merge. M-am saturat de plimbat prin Iasi, iar de iesit singur e mai greu, ca nu cunosc drumurile.

Sunt de acord cu ora 9:30 propusa. Banuiesc ca locul de intalnire ramane tot Petrom Pacurari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca sunt interesat de iesire, indiferent cine mai merge. M-am saturat de plimbat prin Iasi, iar de iesit singur e mai greu, ca nu cunosc drumurile.

Sunt de acord cu ora 9:30 propusa. Banuiesc ca locul de intalnire ramane tot Petrom Pacurari?

 

salut

ramane la petrom pacurari

eu am ceva treaba dimineata si sper sa ma incadrez in timp si sa ajung la ora stabilita.Eu zic sa ne asteptam 15 minute in caz ca intarzie unul dintre noi.

traseul asa cum este el are in jur de 500km,eu din cate stiu si am mai si intrebat drumul de la izvorul muntelui la durau este un drom destul de accidentat,de aceea asi propune varianta de traseu piatra neamt -bicaz-poaiana largului -durau,iar la retur durau-poiana largului-tg neamt-pascani-iasi.

dar amanuntele le putem discuta si maiine eu unul plec 100% sigur.....

o zi buna.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul asa cum este el are in jur de 500km,eu din cate stiu si am mai si intrebat drumul de la izvorul muntelui la durau este un drom destul de accidentat,de aceea asi propune varianta de traseu piatra neamt -bicaz-poaiana largului -durau,iar la retur durau-poiana largului-tg neamt-pascani-iasi.

 

 

Izvorul Muntelui - Durau (axialul) are cateva portiuni distruse. L-am facut insa cu Drifteru' (si Irina cu EN-ul) asa ca teoretic orice motor poate trece pe acolo. Acum vreo doi ani (ultima oara cand l-am "facut"), erau doua sau trei portiuni (15-20 de metri fiecare) in care a trebuit sa ma straduiesc puternic sa nu ma vars, dar in rest e practicabil. Privelistile insa compenseaza cu succes necazurile. Recomand totusi atentie sporita chiar daca drumul pare ok, orice curba poate sa ascunda un morman de pietris sau o gaura majora de la alunecarile de teren. Oricum, daca ajungeti pe acolo n-o sa va vina sa dati gaz, sunt o gramada de chestii misto pe care le poti vedea.

 

Asfalt uscat, pietris prietenos si sa tineti partea cauciucata in jos va doresc.

Editat de andreeay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Nicoara , se pare ca joi, (sa ne tihneasca ;) ) .

Daca gasim niscai cazare interesanta prin zona... bine , daca nu... traiasca cortul.., nu asta e imp , imp este: :cheers: :friends: :drink: , si altele..

dupa intrunire eu cu purice plecam spre transalpina si altele, poate vi si tu, doar ai cu ce:P

oricum ne vedem la mare si vb acolo la un pet de bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa intrunire eu cu purice plecam spre transalpina si altele, poate vi si tu, doar ai cu ce:P

oricum ne vedem la mare si vb acolo la un pet de bere

M-ar manca in... talpa, dar cat ar mai dura ??? Ca nu pot lipsi prea mult.. ca ma omoara sefu' daca lipsesc asa mult de la munca... ;) ,

Sa inteleg ca pleci vineri??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar manca in... talpa, dar cat ar mai dura ??? Ca nu pot lipsi prea mult.. ca ma omoara sefu' daca lipsesc asa mult de la munca... ;) ,

Sa inteleg ca pleci vineri??

da, plecam mai multi...discutam la mare daca te decizi sau nu sa mergi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde si la ce ora se pleaca????

vorbim joi dupamiaza ce si cum, sa vedem cat de "grava" e vremea ;), daca e furtuna sau se poate merge :)

dai un telefon joi

Editat de orestte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

buna , vreau si eu o poza de acum 2 sapt de pe sculeni, era cnv cu un aparat si nu am apucat sa vad cine e dar a facut o poza intr-o curba, daca stie cineva o poza cu un k7 pe sculeni va rog sa mi-o dati si mie, va multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

In perioada 11-15 august 2011 MC Ice Age Riders organizeaza o excursie care cuprinde in traseul ei Transfagarasanul si Transalpina...in zilele urmatoare vom posta si detalii despre excursie si traseu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ultima sedinta este ... deseara!!! :)

 

pregatirea de sedinta!!!!!!!!!!!!!!rolleyes.gif

 

o sa afisam traseul, cel putin, pt prima zi.

doar prima zi facem un traseu prestabilit ca sa ajungem in zona, in rest ne vom hotara la fata locului dupa cum vom ca crede ca e mai frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vulcanii noroiosi e plin de noroi chiar si atunci cand nu ploua. E vina lui Udrea, ar fi putut sa toarne niste asfalt peste ei ca sa fim si noi civilizati.

de vulcanii noroiosi ce spune lumea?

 

stie cineva cum va fi vremea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vulcanii noroiosi e plin de noroi chiar si atunci cand nu ploua. E vina lui Udrea, ar fi putut sa toarne niste asfalt peste ei ca sa fim si noi civilizati.

 

:lol: cateodata poti fi chiar simpatica ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...