Sari la conținut

Excursii- plimbari- iesiri


ride2live
 Share

Postări Recomandate

Imi pare rau pentru cei care nu au venit a fost o zi exceptionala de plimbare.... datorita oamenilor care au venit totusi azi dim in fundatie (vreau sa le multumesc ca au avut rabadare cu mine si cu mersul meu) traseul a fost schimbat pe moment... ceva mai frumos .. IASI-Pascani-Neamt-Coada Lacului-Durau-Bicaz-Piatra-Roman-IASI (350 KM in total) traseu destul de frumos....acusi vin si pozele .. ma chinui acu sa le fac upload! Si imi cer scuze fat de baietii cu care am fst ca in Roman am plecat dar chiir nu vroiam sa ma prinda noaptea pe drum!

 

 

 

Frumoasa tura (cu unele exceptii pentru unii care au injurat pe alocuri drumul, dar care s-au descurcat excelent si merita felicitati).

post-35997-1254767686_thumb.jpg

post-35997-1254767764_thumb.jpg

post-35997-1254767833_thumb.jpg

post-35997-1254767883_thumb.jpg

post-35997-1254767933_thumb.jpg

post-35997-1254767990_thumb.jpg

post-35997-1254768045_thumb.jpg

post-35997-1254768117_thumb.jpg

post-35997-1254768161_thumb.jpg

post-35997-1254768193_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hello !

Duminica vreau sa plec iar prin Cheile Bicazului, pe unul din traseele marcate pe harta. Inclin spre cel albastru,sau poate amandoua pe rand(mai dificil).

Intentionez sa plec la ora 9 din Iasi, din Petrom Pacurari.

Probabil (pt ca nu am mai fost niciodata) traseele sunt accesibile motocicletelor enduro-touring.

Viteza localitati 80 - 90 km/h, in afara 100 - 120 km/h.

 

 

post-14195-1255105901_thumb.jpg

Mesaj completat

Din pacate excursia mea se anuleaza, din motive ce nu tin de vointa mea.

Editat de lucescuciprian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.. soarta paul.. am sa vad.. poate ii aduce mos craciun :disappointed:).... si ca sa nu fiu offtopic.. azi s-a facut iesire iar... aceeasi ora adica 10 in fundatie ca asa e frumos o cafea si la drum.... care a fost in felul urmator..... IASI - Roman - Piatra Neamt - Bicaz - LACUL ROSU and back pe acelasi traseu.... lume prezenta putina chiar daca am zis in stanga si in dreapta degeaba (am obs ca sambata seara lumea prefera sa bea si a doau zi sa fie mahmura in loc sa faca plimbari).... nick28 si NOE am incercat sa dau de voi dar nu am putut nu am numerele voastre de telefon ata ete imi pare rau.... acusi vin si ceva poze.....

Editat de Chucky_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.. soarta paul.. am sa vad.. poate ii aduce mos craciun :disappointed:).... si ca sa nu fiu offtopic.. azi s-a facut iesire iar... aceeasi ora adica 10 in fundatie ca asa e frumos o cafea si la drum.... care a fost in felul urmator..... IASI - Roman - Piatra Neamt - Bicaz - LACUL ROSU and back pe acelasi traseu.... lume prezenta putina chiar daca am zis in stanga si in dreapta degeaba (am obs ca sambata seara lumea prefera sa bea si a doau zi sa fie mahmura in loc sa faca plimbari).... nick28 si NOE am incercat sa dau de voi dar nu am putut nu am numerele voastre de telefon ata ete imi pare rau.... acusi vin si ceva poze.....

 

Eu am fost aici si a fost super: /index.php?showtopic=436233 Poate pune Dan niste poze de pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sambata, 17 octombrie 2009 , s-ar putea face o drumetie , cam ultima de pe anul acesata avand in vedere ca vremea se trica si luna aceasta e cam ultima in care se cam poate merge.....cred ca ar fi frumos sa mergem cu totii undeva pe aproape . din cat am mai vb cu baietii de prin fundatie multi ar fi de acord.As vrea tare mult sa discutam despre asta ...astept raspunsurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iasi - roman - piatra neamt / iasi - pascani - tg neamt / (ambele cu finalizare in bicaz) / iasi - vaslui - barlad - - - mare / iasi - bacau - buzau - bucuresti / ... waw voi chiar va distrati nu gluma! unde mai iesiti in weekend? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iote si pozele

 

http://smg.photobucket.com/albums/v177/Chu...?albumview=grid

 

PS... eu stiu ce iesiri se mai pot face deja sunt anuntate ploi, ninsori... si temperaturi sub 8 grade ... plus vant

 

super iesirea! :disappointed:

imi pare rau ca am baut ca porcu' sambata, nu asta era planul initial...

noi pe dupa amiaza am prins vant de te dadea jos pe Sculeni, sper ca baiatul care a cazut sa fie bine...la voi n-a batut vantul tare?

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.. soarta paul.. am sa vad.. poate ii aduce mos craciun :disappointed:).... si ca sa nu fiu offtopic.. azi s-a facut iesire iar... aceeasi ora adica 10 in fundatie ca asa e frumos o cafea si la drum.... care a fost in felul urmator..... IASI - Roman - Piatra Neamt - Bicaz - LACUL ROSU and back pe acelasi traseu.... lume prezenta putina chiar daca am zis in stanga si in dreapta degeaba (am obs ca sambata seara lumea prefera sa bea si a doau zi sa fie mahmura in loc sa faca plimbari).... nick28 si NOE am incercat sa dau de voi dar nu am putut nu am numerele voastre de telefon ata ete imi pare rau.... acusi vin si ceva poze.....

 

Salutare!

Cunosc f. bine traseul si as fi mers cu placere, din pacate am fost plecat tot weekendul din Iasi. Sa speram ca vor mai fi cateva ocazii anul acesta.

P.S. 0745577080

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Duminica merge cineva undeva prin judetul Iasi?Nu am un traseu anume in minte, dar in mod sigur nu vreau sa fie asfalt,ca sa nu fie cazul de viteze mai mari de 60 km/h.

 

eu ma bag.....unde,la ce ora?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor din lumea'ntreaga nu sunteti cuminti daca mai iesiti cu motoarele. Astazi am fost timp de 10 minute cu motorul unui prieten si mi'am blestemat zilele. Am indurat un frig cumplit. Parerea mea e ca ar trebui sa scoateti bateria si sa le bagati la somn pana la primavara ca nu se mai poate, e prea frig.

Dar daca totusi iesiti maine asfalt uscat si pneuri calde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesit azi pana la aeroport, frig acceptabil,dar pana la 60km/h, manere incalzite la maxim, relativ ok.Am incercat sa merg mai departe de Aroneanu,dar nu am rezistat curentului rece.In schimb prin padure e foarte bine,daca e si putintel noroi sa vezi ce te incalzesti :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesit azi pret de 30-35 minute, prin oras. Aderenta de acu cateva zile/o saptamana era LUX pe langa cea de azi.

Si intr-adevar, dupa inceputul lui octombrie,nu e de iesit cu manusi de vara, 'aerisite'.

 

Simteam totul prea rigid (motocicleta, cauciucurile).

 

Eu sincer cred ca-i bataie maxima de joc sa mai iesi pe temperaturile astea, daca vor persista. Daca zilele trecute mai era cum era, acu este degeaba.

Doar daca vrei sa sochezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clara treaba.Acum mi-am dat seama ce vreau eu de fapt: sa sochez si sa-mi bat joc.

Acum serios: TA-ul incaltat cu Heidenau k60 n-are nici o problema cu aderenta la mers normal. Trebuie sa intelegi ca intr-adevar vitezanele nu prea pot merge pe vremea asta,sau pot, dar nu e foarte sigur.

In rest, sunt alte genuri de motoare care se descurca binisor si pe frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clara treaba.Acum mi-am dat seama ce vreau eu de fapt: sa sochez si sa-mi bat joc.

Acum serios: TA-ul incaltat cu Heidenau k60 n-are nici o problema cu aderenta la mers normal. Trebuie sa intelegi ca intr-adevar vitezanele nu prea pot merge pe vremea asta,sau pot, dar nu e foarte sigur.

In rest, sunt alte genuri de motoare care se descurca binisor si pe frig.

 

Asta-i buna, n-am mai auzit. Deci motocicletele sport nu merg pe vreme rece dar alea enduro touring da??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...