Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Auch ...

 

Am picat si eu azi pe dreapta de pe loc. Mi-a taiat cineva calea ,am franat si nu am mai putut sa o tin. Am spart carcasa semnalului fata si carena un pic julita + sperietura si nervi. Carcasa de la semnal am lipit-o cu letconul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auch ...

 

Am picat si eu azi pe dreapta de pe loc. Mi-a taiat cineva calea ,am franat si nu am mai putut sa o tin. Am spart carcasa semnalului fata si carena un pic julita + sperietura si nervi. Carcasa de la semnal am lipit-o cu letconul :D

nu ai crash-bar-uri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii de la MOTORSHOW,magazin honda linga gara de nord.Super seriosi.Am dat avans pe 30.04 pt crash-bar Kappa.Este 11.06 si inca astept.va recomand si voua!

 

 

sa nu fiu rau totusi,am beneficiat de 10%discount atunci.cred ca vroiau sa ma pregateasca.cind sa platesc venise un baiat sa isi ia un parbriz comandat cu muuuuuult timp in urma,pleca la mare de 1mai.nu venise inca.dar am zis ,hmm,o fi avut el ghinion.se pare ca si eu am avut ghinion.ma rog

 

Lenovy,tu sa fii sanatos!bine ca esti intreg!

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am crashpaduri. Protectia oferita de crash-baruri si crash-paduri e relativa, depinde f mult cum cazi si pe ce cazi. Semnalul fata la Vstrom e sacrificat oricum.

 

 

Ce fel de protectii ai?Eu am Givi si l-am trantit de 2 ori dar au scapat semnalizatoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cazut da cateva ori in off road si extensiile de la crashbar si-ai facut foarte bine treaba, pe langa faptul ca mi-am putut scoate piciorul, asta fiind cel mai mare avantaj, semnalul, oglinda si ghidonul nici macar nu ating solul, va recomand si voua :D costurile de fabricatie nedepasind pretul unei semnalizari

post-37264-1244743822_thumb.jpg

post-37264-1244743920_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de GIVI mersi de feedback: si eu am GIVI si ma tot gandeam sa il culc pe o parte sa vad daca imi mai rupe semnalul dar nu am avut curaj.

 

Apropo de extensii: vad ca sunt puse pe un crashbar SWMOTECH. De unde le-ai luat sau cine ti le-a facut si cat au costat?

 

Ma gandeam sa imi pun suporturi din alea de picioare pe crashbar-uri. Pentru odihnire.

Are cineva? cum sunt? Isi fac bine treaba? Merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de GIVI mersi de feedback: si eu am GIVI si ma tot gandeam sa il culc pe o parte sa vad daca imi mai rupe semnalul dar nu am avut curaj.

 

Apropo de extensii: vad ca sunt puse pe un crashbar SWMOTECH. De unde le-ai luat sau cine ti le-a facut si cat au costat?

 

Ma gandeam sa imi pun suporturi din alea de picioare pe crashbar-uri. Pentru odihnire.

Are cineva? cum sunt? Isi fac bine treaba? Merita?

 

Este crashbar original suzuki difera foarte putin de cel sw-motech, extensiile sunt facute de un prieten de al meu (userul boieru' pe forum) cu un mic ajutor din partea mea, de costuri nush ce sa-ti spun :D si nici daca ar mai putea face un set. Parerea mea este ca un mester care se pricepe la sudat poate sa-ti faca ceva asemanator :bounce:

Politica este simpla: scoti pe piata un crashbar anemic care sa-ti protejeze doar motorul si radiatorul iar apoi ai un venit asigurat din manete, semnale, carene ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am givi si pe partea dstanga de 2 ori am scapat de fiecare data s-a spart semnalul - Extensile de crash-bar par foarte folositoare - Ultima oara mi s-a spart si oglina si schimbatorul de viteze rupt :bounce:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am givi si pe partea dstanga de 2 ori am scapat de fiecare data s-a spart semnalul - Extensile de crash-bar par foarte folositoare - Ultima oara mi s-a spart si oglina si schimbatorul de viteze rupt :bounce:(

 

schimbatorul si pedala de frana raman expuse in continuare, dar cu prima ocazie pun rabatabile din fier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca rackurile spate de la DL1000 si DL650 sunt identice? Incerc sa comand o placa Monokey Givi de la Louis, cod 10023585 iar acolo apare ca fiind compatibla numai cu DL1000. La Givi pe site e acelasi cod de produs E528 si ptr DL1000 si pentru DL650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca rackurile spate de la DL1000 si DL650 sunt identice? Incerc sa comand o placa Monokey Givi de la Louis, cod 10023585 iar acolo apare ca fiind compatibla numai cu DL1000. La Givi pe site e acelasi cod de produs E528 si ptr DL1000 si pentru DL650.

 

Eu zic ca sint identice la ambele motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca rackurile spate de la DL1000 si DL650 sunt identice? Incerc sa comand o placa Monokey Givi de la Louis, cod 10023585 iar acolo apare ca fiind compatibla numai cu DL1000. La Givi pe site e acelasi cod de produs E528 si ptr DL1000 si pentru DL650.

 

louis

pt dl650 10023041

universal monokey 10025922

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca mai un pic se gata sezonul :D organizam o intalnire anul asta? :bounce:

De acord. Propun insa ca perioada vizata sa fie in septembrie, cand se termina perioada de concedii. Pana atunci este mai greu de facut o intalnire, mereu fiind cate cineva plecat. Eu unul plec in concediu in perioada 24 iunie-8 iulie, in rest sant disponibil. Ca loc de intalnire, pt a fi comod si pt cei din tara, sa ne intalnim undeva mai la mijlocul tarii, in zona Brasovului sau Miercurea Ciuc. Face-ti propuneri, votam si vedem ce iese. Ar cam fi cazul sa organizam intalnirea V-Stromistilor, avand in vedere ca deja la Arc vin 7-8, iar numarul pe tara cred ca a crescut mult in ultimul an. Doamne ajuta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minunata idee sa ne adunam,sunt intrutotul de acord si cu locul de intilnire undeva mai in mijlocul tarii chiar daca in Bucuresti suntem treisferturi din posesorii de v-strom,(asa iese si de o plimbare)bine ar fi sa ne intilnim simbata sa apucam sa ne cunoastem ,inoptam acolo a doua zi o mica plimbare in gasca mincam pe undeva si apoi spre casa

mai este timp pina atunci sa gasim o locatie si sa vedem cam citi ne stringem ...propuneri....

in tara suntem cam 50 de mindri posesori de SUZUKI V-STROM (si mici si mari)

chiar daca sunt in perioada de delegatii o sa fac tot posibilul sa fiu prezent bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa fiu plecat primele 2 sapt din septembrie.grecia-italia

 

 

 

in primele 2 sapt din septembrie sunt si eu plecat

propun 11-12 iulie, ca si locatie Bogdan a zis bine zona Brasov,Harghita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perioada 11-12 iulie pica foarte bine pentru mine,dupa 13 iulie intru in concediu,oricum ar fi ma supun majoritatii

cei care au batut drumurile tarii mai mult si cunosc ceva locuri bune sunt rugati sa vina cu propuneri

ar cam trebui sa incepem o lista cu cei ce doresc sa ne adunam si perioada cind pot veni, sa vedem ce "zice majoritatea"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...