Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salut.....vreau si eu xenoane si indicator de treata de viteza..... :laugh: spune-mi te rog cat m-ar costa... :laugh:
Daca vrei indicator de treapta de viteza, da-mi un PM sau un telefon - 0722.576.590 - Andrei.

 

Acum nu ca vreau sa imi laud "produsul", dar e un accesoriu extrem de util.

Azi mi-a sarit un fir de la el (deh, pe al meu nu l-am lipit ca lumea, doar am legat firele "de proba" si asa au ramas), si imi arata tot timpul treapta a 3-a... e ingrozitor, aproape ca nu mai stiam sa merg in oras! :lol:

Abia acum am realizat cat de mult ma bazam de fapt pe el, fara sa imi dau seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun si eu acelasi lucru! Indicatorul de viteza este cel mai util accesoriu pe care l-am montat pe motor. In concediu am facut o tura mai mult montana cu multe curbe in ac de par si in panta. Daca nu intrai in curba cu viteza potrivita, selectata, era riscul mare sa cazi pe jos. In oras la fel, stii mereu in ce treapa esti si nu mai freci degeaba cutia. Indicatorul meu, facut de ATW, merge de aproape 10000 km fara greseala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun si eu acelasi lucru! Indicatorul de viteza este cel mai util accesoriu pe care l-am montat pe motor. In concediu am facut o tura mai mult montana cu multe curbe in ac de par si in panta. Daca nu intrai in curba cu viteza potrivita, selectata, era riscul mare sa cazi pe jos. In oras la fel, stii mereu in ce treapa esti si nu mai freci degeaba cutia. Indicatorul meu, facut de ATW, merge de aproape 10000 km fara greseala.

 

multam pentru detalii.

 

ATW este userul de mai sus presupun, daca ma poate incurca si pe mine astept un PM (contra-cost evident).

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATW este userul de mai sus presupun, daca ma poate incurca si pe mine astept un PM (contra-cost evident).

Nu trimit PM-uri contra-cost. :laugh:

Ai un PM, gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun si eu acelasi lucru! Indicatorul de viteza este cel mai util accesoriu pe care l-am montat pe motor. In concediu am facut o tura mai mult montana cu multe curbe in ac de par si in panta. Daca nu intrai in curba cu viteza potrivita, selectata, era riscul mare sa cazi pe jos. In oras la fel, stii mereu in ce treapa esti si nu mai freci degeaba cutia. Indicatorul meu, facut de ATW, merge de aproape 10000 km fara greseala.

 

Sint 100% deacord cu indicatorul de treapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Oare lipsa scutului ar putea fi cauza? Mai exact - scutul fie el si din plastic sa impiedice ca roata sa arunce apa in zona bujiilor?

Da de veste daca ai rezolvat problema si cum!

Bafta!

neatza.....nu lipsa scutului e cauza....apa se imfiltreaza indiferent de scutul care ar exista (are cu rahatzel mic de cauciuc acolo dar nesemnificativ)....problema a fost in felul urmator: datorita jegului dupa strazile frumoasei noastre patrii unul din canalele de scurgea a apei a fost infundat ...am fost la Ionutz (zis si Pinochio) la Ciolpani unde are un service si a bagat aer pe canale dar inainte i-a scos fishele....intr-adevar...jeg cat casa a dat afara....sper sa nu mai am probleme de genu' ...din cand in cand o sa mai bag cate un betzisor pe scurgeri (dar o sa-l si scot de acolo) :lol: ....va doresc o zi buna si sper sa ajung diseara la arc.... :laugh:

 

neatza.....nu lipsa scutului e cauza....apa se imfiltreaza indiferent de scutul care ar exista (are cu rahatzel mic de cauciuc acolo dar nesemnificativ)....problema a fost in felul urmator: datorita jegului dupa strazile frumoasei noastre patrii unul din canalele de scurgea a apei a fost infundat ...am fost la Ionutz (zis si Pinochio) la Ciolpani unde are un service si a bagat aer pe canale dar inainte i-a scos fishele....intr-adevar...jeg cat casa a dat afara....sper sa nu mai am probleme de genu' ...din cand in cand o sa mai bag cate un betzisor pe scurgeri (dar o sa-l si scot de acolo) :D ....va doresc o zi buna si sper sa ajung diseara la arc.... :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva montat pe 650 cauciucuri Metzeler Tourance?Eu le-am montat de vreo 2 sapt dar nu sunt chiar asa grozave cum ma asteptam.Pe ud aluneca mai repede decat Bridgestone-ul , pe uscat nu simt nicio diferenta si ce mi sa parut cel mai grav la echilibrare a pus o gramada de plumbi pe ele.

Cu intrunirea cum ramane pana la urma?19-20 sept la Sibiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu a ramas 19-20 septembrie,care doreste e bine sa-si aranjeje treburile incat sa fie liber atunci ,o sa deschidem o lista cu persoanele doritoare ( care vine si cu pasager ) sa vedem cam cati vom fi si vrajitoru ca e din sibiu si s-a oferit, sa caute un loc de cazare

sper sa fim cat mai multi -posesori care au aparut pe forum:in tara cam 50,din care in bucuresti cam 30 ,or mai fi si altii

eu unu nu cred ca ne strangem mai multi de 20 ,ii invit pe toti sa ma contrazica prin prezenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca vom dormi la o pensiune pentru va fi destul de frig de dormit in munte cu cortul.

Acum 2 sambete am fost la intalnirea Honda dominator care s-a tinut la Sibiu si am mers si pe niste trasee de forestiere care se preteaza pentru V-Strom (dar am mers si pe unele pe care unii din voi nu cred ca o sa vrea sa isi bage motoarele - desi e drum forestier).

Linkul catre postul in care am pus KML-urile (fisiere pt Google Earth) este asta :/index.php?s=&showtopic=375198&view=findpost&p=1989594

Eu am mers cu vaca mea in rand cu cei cu Dominator si pot sa zic ca m-am tinut de ei fara probleme. Printre cei care au fost atunci a fost un Dominator si un BMW F650 care erau si cu pasager si s-au descurcat. Acum ramane sa mai discutam si sa vedem cam ce o sa vrea lumea pentru plimbarea de sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun ca vom dormi la o pensiune pentru va fi destul de frig de dormit in munte cu cortul.

Acum 2 sambete am fost la intalnirea Honda dominator care s-a tinut la Sibiu si am mers si pe niste trasee de forestiere care se preteaza pentru V-Strom (dar am mers si pe unele pe care unii din voi nu cred ca o sa vrea sa isi bage motoarele - desi e drum forestier).

Linkul catre postul in care am pus KML-urile (fisiere pt Google Earth) este asta :/index.php?s=&showtopic=375198&view=findpost&p=1989594

Eu am mers cu vaca mea in rand cu cei cu Dominator si pot sa zic ca m-am tinut de ei fara probleme. Printre cei care au fost atunci a fost un Dominator si un BMW F650 care erau si cu pasager si s-au descurcat. Acum ramane sa mai discutam si sa vedem cam ce o sa vrea lumea pentru plimbarea de sambata.

tinand cont de anotimp si zona prefer o pensiune pentru cazare,pentru drumetie vedem timpul ramas disponibil de la momentu cazarii si mai mult ca sigur vei fi ghidul nostru,cunosti cel mai bine zona.daca drumul nu e asa rau vor fi doritori de drumetii

poti da niste preturi aproximative pentru cazare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca intreb din nou, daca a incaltat cineva roata spate de v-strom cu mitas E 09 ?

Am v-strom de vreo 3 luni si as dori sa intru si pe forestiere sa vad cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva montat pe 650 cauciucuri Metzeler Tourance?Eu le-am montat de vreo 2 sapt dar nu sunt chiar asa grozave cum ma asteptam.Pe ud aluneca mai repede decat Bridgestone-ul , pe uscat nu simt nicio diferenta si ce mi sa parut cel mai grav la echilibrare a pus o gramada de plumbi pe ele.

Este o surpriza pt mine impresia ta legat de cauciucuri. Am folosit trei perechi de Tourance pana acum si nu le-am gasit defecte. Mie mi se par foarte bune, cel putin comparativ cu cele originale care pe udatura sau vopseaua de marcaj mi-au alunecat ce cateva ori. Sa nu fie cumva foarte vechi, mai mult de 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o surpriza pt mine impresia ta legat de cauciucuri. Am folosit trei perechi de Tourance pana acum si nu le-am gasit defecte. Mie mi se par foarte bune, cel putin comparativ cu cele originale care pe udatura sau vopseaua de marcaj mi-au alunecat ce cateva ori. Sa nu fie cumva foarte vechi, mai mult de 2 ani.

Sunt doua tipuri, Tourance si Tourance EXP, arata diferit si din cate am auzit se si comporta destul de diferit. Voi de care din ele vorbiti?

A incercat cineva Continental Trail Attack pe V-Strom? Anul trecut a fost un test de cauciucuri dual-sport intr-una din revistele moto, preluat dintr-o revista germana, si Trail Attack pareau cel mai bun compromis intre aderenta pe uscat/ud, stabilitate, zgomot, longevitate,etc.

In curand o sa trebuiasca sa-mi schimb si eu cauciucurile (cel putin ala pe spate), si vreu sa culeg pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca intreb din nou, daca a incaltat cineva roata spate de v-strom cu mitas E 09 ?

Am v-strom de vreo 3 luni si as dori sa intru si pe forestiere sa vad cum se comporta.

am intrat eu pe forestiere cu Pirelli Scorpion si duce.

e motorul greu si are aderenta.

pana acum nu am ramas decat in noroi... unde cred ca ramai indiferent de cauciucuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma se iese undeva sambata? Dati de veste aici daca e ..

iustis era cu initiativa ,el sa iasa la -raport- sa comunice traseu si ora de plecare,vedem pe urma daca vrem si noi :moto:

eu merg :rock: mai ales ca simbata va fi o zi frumoasa si calduroasa :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...