Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Este buna treaba cu acele de siringa. Am mai auzit cativa care le folosesc si sant multumiti cu debitul pe care-l asigura. Este foarte simpla instalatia pt ca nu mai trebuie dozator pt picurare. Problemele incep doar daca mergi pe ploaie torentiala sau mult praf, la tara. La debitul de 1 picatura la 1,5 min dupa cca 15 min nu mai ai ungere. Am patit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Imi doresc foarte mult sa reusesc sa vin la intalnirea din septembrie dar sunt multe "necunoscute" la mijloc. Cea mai importanta ar fi ca sotia mea va naste si nu stiu exact daca voi putea pleca. Oricum, daca reusesc sa plec, va anunt. In legatura cu cazarea, gasesc eu ceva prin zona in cazul in care la voi nu mai este loc.

AS25 stie mai bine cum e chestia asta cu copilul :), doar e un proaspat fericit tatic :). Chiar, cum te descurci? Astep impresii ca sa stiu la ce sa ma astept :)

 

Va salut,

 

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea. uite ca abia acum am gasit topicul asta. de vreo saptamana si ceva sotul meu si cu mine suntem mandrii posesori ai unui v-strom 650, iar cu ajutorul lui Fabio am gasit si acest topic. am vrea sa venim si noi la sibiu (2pers) dar inca nu stiu sa spun nimic sigur, din cauza serviciului sotului meu. oricum tinem legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa il stapaniti sanatosi si fara incidente.

 

va asteptam la Sibiu.

dati un semn daca veniti ca sa stiu macar sa va trec pe lista.

 

pana acum sunt mai multi posibili.

 

si in aceeasi ordine de idei.

am gasit ceva si mai ok

http://www.elimheim.ro

Cisnadioara

17 camere (cu 2 sau 3 paturi ) => ca cel putin 34 de locuri sunt asigurate (deci asteptam si alti doritori sa vina)

50 ron / pers cu mic dejun

70 ron / pers cu mic dejun si cina calda

 

mi s-a parut cea mai ok optiune si am ramas ca vom merge acolo. daca e cineva care are obiectii sa le spuna acum ca sa stiu sa revenim.

daca ocupam tot (desi nu cred) locatia anterioara (Sub Cetate) e la aproximativ 100 m)

 

Concluzie: ramane Cisnadioara.

 

Presupun ca vineri va fi ziua de intalnire a celor care vin.

Pentru ruta de plimbare de sambata putem merge asa: Cisnadioara - Cisnadie - Valea Sadului - Lacul de acumulare Gatul Berbecului - Paltinis - Curmatura (unde putem manca) - 4 km inapoi spre Paltinis - Gura Raului - Baraj Gura Raului - Vizitare Bradul de 500 de ani - Retur Gura Raului - Orlat - Sibiu - Cisnadioara.

Ar fi ok daca am pleca max pe la ora 1 ca altfel va fi dificil sa facem tot (de altfel nici nu e obligatoriu sa facem tot traseul asta). Spun ora de plecare pentru ca cei care vin sambata sa ajunga pana atunci.

Duminica puteti vedea cetatea de la Cisnadioara si muzeul satului din Sibiu care e exact pe drumul Cisnadioara - Sibiu.

 

Astept comentarii la postul meu (pro si contra).

 

Posibili doritori sa vina:

atw - nu stie daca poate

Buzoianu cu BMW F650

... parca mai era cineva dar nu gasesc postul.

 

Daca mai sunt alti doritori asteptam sa se inscrie... ca acum avem locuri destule (deocamdata).

 

inca o intrebare: facem si noi topic pe "Intalniri, evenimente, discutii" ?

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cisnadioara

17 camere (cu 2 sau 3 paturi ) => ca cel putin 34 de locuri sunt asigurate (deci asteptam si alti doritori sa vina)

50 ron / pers cu mic dejun

70 ron / pers cu mic dejun si cina calda

 

mi s-a parut cea mai ok optiune si am ramas ca vom merge acolo. daca e cineva care are obiectii sa le spuna acum ca sa stiu sa revenim.

daca ocupam tot (desi nu cred) locatia anterioara (Sub Cetate) e la aproximativ 100 m)

 

Concluzie: ramane Cisnadioara.

 

 

inca o intrebare: facem si noi topic pe "Intalniri, evenimente, discutii" ?

 

 

Excelent, 70 roni cu mic dejun si cina, mai bine nu se putea.

Nu cred ca e cazul sa facem topic nou pentru intalnire, mai bine ne luam cu noi cate un prieten, doi.

Cu tricourile cum ramane, eu as putea face imprimeurile la 7 lei logo mic fata si 15 lei cu logo si pe spate, dar poate ma ajutati cu o sursa de tricouri negre bune si ieftine.

Eu zic sa le facem un logo mic cu intalnirea in fata si eventual un logo V-Strom pe spate.

Hai noroc.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tricourile cum ramane, eu as putea face imprimeurile la 7 lei logo mic fata si 15 lei cu logo si pe spate, dar poate ma ajutati cu o sursa de tricouri negre bune si ieftine.

Eu zic sa le facem un logo mic cu intalnirea in fata si eventual un logo V-Strom pe spate.

Hai noroc.

:)

 

eu am luat de la killtec cu 30 ron tricul negru.

vedeti in bucuresti pe unde e.

si sunt si tricouri de calitate.

si daca e asa atunci ramane si la mine fara Vrajitoru pe spate. ca sa fie toate la fel. ca atunci o sa fie mai simplu pentru cei care le imprima.

Mesaj completat

propunerea mea pentru spatele tricurilor :

S-ul de la Suzuki si sub el V-Strom asa cum e scris pe rezervor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat de la killtec cu 30 ron tricul negru.

vedeti in bucuresti pe unde e.

si sunt si tricouri de calitate.

si daca e asa atunci ramane si la mine fara Vrajitoru pe spate. ca sa fie toate la fel. ca atunci o sa fie mai simplu pentru cei care le imprima.

Mesaj completat

propunerea mea pentru spatele tricurilor :

S-ul de la Suzuki si sub el V-Strom asa cum e scris pe rezervor.

 

da i sa sune la Cisnadioara e bine si cu tricoul pt mine cum ai zis sa fie scrie pe spate dar vreau daca se poate galben sau albastru XL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult tuturor. e bine aici printre voi si-mi place. sa nu ne uitati si pe noi (2 pers ) pe lista provizorie. vointa este si dorinta asemenea, dar de...cu serviciul nu te pui. pupaturi multe si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toata lumea. uite ca abia acum am gasit topicul asta. de vreo saptamana si ceva sotul meu si cu mine suntem mandrii posesori ai unui v-strom 650, iar cu ajutorul lui Fabio am gasit si acest topic. am vrea sa venim si noi la sibiu (2pers) dar inca nu stiu sa spun nimic sigur, din cauza serviciului sotului meu. oricum tinem legatura.

sa-l stapiniti sanatosi ,sa va bucurati cit mai mult de el ...si binenteles va asteptam la adunarea de la sibiu

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent, 70 roni cu mic dejun si cina, mai bine nu se putea.

Nu cred ca e cazul sa facem topic nou pentru intalnire, mai bine ne luam cu noi cate un prieten, doi.

 

:)

 

 

Cu locatia sunt deacord si sa inteleg ca pot sa vin cu un prieten motociclist care nu e posesor de V-strom?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu locatia sunt deacord si sa inteleg ca pot sa vin cu un prieten motociclist care nu e posesor de V-strom?

Io zic ca da.

Mesaj completat

ca si eu am chemat un prieten motociclist din Bucuresti cu Gs 1200 Adv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Stromerii,

revin cu tricourile, am gasit tricouri de calitate si le si imprima la 25 lei bucata. In fata logoul mic in 4 culori iar pe spate cu alb logoul V-Strom si sub el mai mic Suzuki. Culoarea negru dar ar merge si bleumarin.

Deci care mai vreti, care mai puteti, inscrieti-va pe lista.

Logoul autocolant il fac moca.

Colegul cu cuiele de 3 lei, incearca sa reduci logoul la 4 culori sau mai fa alte variante.

Hai noroc. :)

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiti

 

http://www.etricouri.ro/

 

Aici gasiti si exemple de tricouri/policromie

 

Avantajul este ca imprimeul se fixeaza mult mai bine la o masina speciala de imprimat tricouri fiind mai rezistent in timp

Tricou din bumbac 100%

 

55 lei / tricou - sub 35 de bucati

50 lei / tricou peste 35 de bucati

 

Preturile sunt pentru imprimeu color de 10cm latime pe piept si "V-Strom" cu alb de 20cm latime pe spate

 

Tricourile sunt gata in 3 zile

 

S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si pe spate sa nu scrie SUZUKI ci sa fie logoul ala ca un S.

 

Sigla SUZUKI e pe inalt si "V-Strom" e pe lat asa ca apropierea lor o sa fie disproportionata

O alta solutie ar fi inlocuirea lui "SUZUKI" cu "2009"

 

Mesaj completat

Sigla SUZUKI e pe inalt si "V-Strom" e pe lat asa ca apropierea lor o sa fie disproportionata

O alta solutie ar fi inlocuirea lui "SUZUKI" cu "2009"

 

post-22815-1251453416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajitorule@ am pus pe motor electrovalva si un cap dublu de ungere identic cu cel pe care ti l-am trimis. Nu curge nimic din el daca nu trage aer fals pe la racorduri. Maine fac si legaturile electrice fara temporizator, doar cu un buton tip sonerie pe ghidon. Asta provizoriu pana apare partea electronica de comanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am trimis PM, multam!

Stie cineva cine mai face huse de rezervor (pt VStrom 650) pe care se pot monta tankbags? Stiu ca erau nisti tipi parca din Satumare, reprezentanta Oxford, care aveau tot felul de genti.. retine cineva adresa lor web?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am gasit si pe oxford (www.olivers.ro) care aduc tot felul de genti si nu numai.. dar nu au. Insa, daca mai este cineva interesat, se pare ca aici se poate gasi in Bucuresti. Ramane sa-mi si raspunda la telefon...

THX Bogdan!

 

PS: Ideea cu husele astea este ca, pe langa aspectul placut, sunt foarte solide si tankbagul sta mult mai bine fixat. Sau am eu un fix cu ele :D

Editat de MensSana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi plac husele de rezervor, dar au o oarecare functie practica la protectie la zgarieturi si pt prins tankbag-ul. Tankbag-ul meu l-am prins cu suruburile de la busonul de benzina si o chinga pe sub sa.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajitorule@ am pus pe motor electrovalva si un cap dublu de ungere identic cu cel pe care ti l-am trimis. Nu curge nimic din el daca nu trage aer fals pe la racorduri. Maine fac si legaturile electrice fara temporizator, doar cu un buton tip sonerie pe ghidon. Asta provizoriu pana apare partea electronica de comanda.

Trebuie sa fac si eu asta.

Weekendul asta nu am putut ca am fost cu familia la Vulcanii Noroiosi (din pacate cu masina).

Am vazut postul tau de sambata dar de pe telefon imi e tare greu sa scriu mesaje (o fac doar in caz de urgenta)

Saptamana asta o sa ma duc sa imi iau un furtun mai gros sa imi fac rezervor. Si restul pieselor o sa fie din montajul anterior.

Mi-am luat si ulei T90 ca sa fie mai gros.

O sa va tin la curent.

 

Si eu am un tank bag dar e cu aripioare magneti si sta bine. Daca ies pe drum forestier il ancorez de ghidon si totul e ok. Nu misca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...