Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Veste proasta......Sorin si Mihaela au avut accident. Vin acum de la spital......sunt relativ bine, ii mai tin pana maine sa fie sigur ca nu se intampla nimic in urmatoarele ore.

Cand ai mai multe detalii te rog sa ne spui si noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata mobra putea fi mult mai rau....

Sorin e bine, mai putin 00-le cu care a idoit rezervoru destul de urat......o sa afle,probabil, azi de la analize daca are sau nu probleme....aseara erau doar dureri si putin sange in urina.

Mihaela e mai nasol.....a zburat peste Sorin si a aterizat pe capota masinii in care s-au proptit....aseara o dureau mai toate, azi o sa o doara si mai multe, nu avea nimic rupt dar a ramas si ea sub supraveghere toata noaptea.

Asta este ce stiam azi noapte cand am plecat de la spital. Cum am noutati vi le comunic.

 

Pt. cime e interesat mobra are toata fata praf: au intrat perpendicular intr-o aripa de matiz. La capitolul asta o sa fie naspa, Banda 1 a oprit, banda doi a oprit,sa lase o masina sa iasa de pe o straduta laterala,ei pe linia de tramvai nu au mai apucat. Asta in mare asa.........pt. amanunte postul urmator.

 

Important e ca sunt ei bine. Restul vine de la sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata mobra putea fi mult mai rau....

Sorin e bine, mai putin 00-le cu care a idoit rezervoru destul de urat......o sa afle,probabil, azi de la analize daca are sau nu probleme....aseara erau doar dureri si putin sange in urina.

Mihaela e mai nasol.....a zburat peste Sorin si a aterizat pe capota masinii in care s-au proptit....aseara o dureau mai toate, azi o sa o doara si mai multe, nu avea nimic rupt dar a ramas si ea sub supraveghere toata noaptea.

Asta este ce stiam azi noapte cand am plecat de la spital. Cum am noutati vi le comunic.

 

Pt. cime e interesat mobra are toata fata praf: au intrat perpendicular intr-o aripa de matiz. La capitolul asta o sa fie naspa, Banda 1 a oprit, banda doi a oprit,sa lase o masina sa iasa de pe o straduta laterala,ei pe linia de tramvai nu au mai apucat. Asta in mare asa.........pt. amanunte postul urmator.

 

Important e ca sunt ei bine. Restul vine de la sine.

 

nasol moment

cu ce putem ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vorbit cu ei. o sa ii mai tina o zi. hmmmmm.......

daca pot o sa dau o fuga pe la ei azi.

Insanatosire grabnica, sper sa ramana amandoi fara urmari.

Putem sa ajutam cu ceva?

La ce spital sunt?

 

Ai tu gentile originale puse pe motor si ai masurat ? Nu te supara.. dar da-mi voie sa ma indoiesc de ce ai spus. Detaliul cu 32 vs 35 il stiam si inainte sa fac alegerea de genti Givi. Gentile Givi eu zic ca sunt mai aproape de corpul motocicletei prin design, practic invaluie partea cu toba. Am sa ii fac o poza din spate cand am cutiile puse, sa se vada mai bine.

 

Dar oricum.. eventual cand se va face o intrunire a Wee-Stromerilor, se poate face o comparatie daca vine u cu Givi si un alt Wee-stromer cu case-urile originale puse pe moto. Mie ochiometric nu imi par deloc simetrice cele originale.. si nici pe de parte exact la fel de mult in stanga si in dreapta.. dar poate ma insel eu, daca are careva originalele .. il rugam sa masoare.

N-am obiceiul sa vorbesc aiurea, da, am gentile originale si le-am masurat, ies exact la fel de mult stanga-dreapta.

Aceeasi combinatie se poate obtine cu Givi E45 pe stanga si E36 pe dreapta, sunt si mai spatioase, dar mi s-a parut ca alea incurca un pic picioarele pasagerului.

Givi V35 PLX, alea de care cred ca zici tu, sunt clar asimetrice pe DL650, si daca nu ma insel aia din dreapta sta si stramb - cel putin asa arata in poze.

post-6232-1257764215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, sper sa ramana amandoi fara urmari.

Putem sa ajutam cu ceva?

La ce spital sunt?

 

 

N-am obiceiul sa vorbesc aiurea, da, am gentile originale si le-am masurat, ies exact la fel de mult stanga-dreapta.

Aceeasi combinatie se poate obtine cu Givi E45 pe stanga si E36 pe dreapta, sunt si mai spatioase, dar mi s-a parut ca alea incurca un pic picioarele pasagerului.

Givi V35 PLX, alea de care cred ca zici tu, sunt clar asimetrice pe DL650, si daca nu ma insel aia din dreapta sta si stramb - cel putin asa arata in poze.

 

 

mare vaca e vstromu cu genti laterale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare vaca e vstromu cu genti laterale :P

Mda, asa e, are 1m si ceva latime cu gentile montate. :(

La drum lung nu prea conteaza, dar in oras trebuie maaare atentie cand incerci sa te strecori - si din pacate trebuie sa treci prin oras cand pleci sau cand te intorci de la drum lung. :)

Bine, adevarul e ca nici un motor de genul asta nu e foarte suplu cu genti laterale - toate au tobele foarte sus, si gentile peste tobe, asa ca aproape toate au peste 1m latime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comparat vara asta vaca mea cu genti laterale de 45 sau 52 ca nu stiu exact cat au si cu un vstrom cu genti asemanatoare cu ale tale poate chiar identice.

 

daca dadeai o geanta jos de pe vstrom avea aceai latime cu TDM-ul meu cu amble coburi :)

 

nu se poate adapta evacuara de pe dl1000 pe 650? pentru mai multa simetrie ?

Mesaj completat

o poza aproximativa

Mesaj completat

nu gasesc nici una fix din spate :P

post-21191-1257801687_thumb.jpg

post-21191-1257801953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comparat vara asta vaca mea cu genti laterale de 45 sau 52 ca nu stiu exact cat au si cu un vstrom cu genti asemanatoare cu ale tale poate chiar identice.

 

daca dadeai o geanta jos de pe vstrom avea aceai latime cu TDM-ul meu cu amble coburi :kiss:

 

nu se poate adapta evacuara de pe dl1000 pe 650? pentru mai multa simetrie ?

Mesaj completat

o poza aproximativa

Hai ca nici TDM-ul nu e chiar bicicleta cu gentile alea. :(

Ce latime are?

Din cate vad in poza TDM-ul are tobele jos si gentile stau deasupra tobelor.

V-Stromul, ca orice adventure-touring care se respecta, se adreseaza celor care traverseaza frecvent rauri de 60-70cm adancime :) si sinistratilor de la inundatii (vezi ca s-a anuntat cod galben in sudul tarii, ai grija cu TDM-ul) asa ca are toba suuus de tot. :P

 

Am vazut pe stromtrooper.com ca au incercat unii sa monteze tobe false pe DL650, unele cu rol de depozitare pt scule si alte chestii, cu rezultate mai mult sau mai putin reusite.

Din cate am inteles e aproape imposibil de transplantat sistemul de evacuare cu totul de pe DL1000 pe DL650.

Eu unul imi petrec mult mai mult timp in sa decat uitandu-ma la motor din spate, asa ca nu ma prea intereseaza chestia asta.

Si la urma urmei DL650 nu e singura motocicleta asimetrica, ai vazut cum arata 1200GS din spate (sau din fata)? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
imi pare bine sa va regasesc dragii mei, si sincer m-a bucurat ff mult faptul ca v-ati interesat de mine si de sotul meu. tin sa va anunt ca suntem bine, atat cat se poate dupa o frumoasa cascadorie pe care am facut-o fara voia noastra. oricum ii multumesc lui D-zeu pt minunea pe care a facut-o si, desi sper din tot sufletul sa nu aveti nevoie de asa ceva, daca se intampla ceva sper sa fie si alaturi de voi in ceasurile rele. pupici multi tuturor, si sper sa ne intalnim cat mai curand pe asfalt uscat

 

 

Mihaela, ma bucur ca ati scapat usor, putea sa se termine mult mai urat acrobatia asta.

Sper sa ramaneti amandoi fara urmari si sa va vad inapoi pe motor. Bineinteles, cu lectia invatata. :laugh:

Chiar asa, motorul in ce situatie e?

 

Insanatosire grabnica, atat tie, cat si sotului tau, Mihaela!

Sper sa nu va suparati, tu si @atw, ca am sters posturile voastre si am apelat la aceasta solutie, cu citatul, dar nu pot edita (respectiv sterge partial) ceea ce ati scris.

In speranta ca intelegeti pentru ce am facut miscarile de mai sus si ca nu v-am deranjat prea tare, multumesc anticipat !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu va suparati, tu si @atw, ca am sters posturile voastre si am apelat la aceasta solutie, cu citatul, dar nu pot edita (respectiv sterge partial) ceea ce ati scris.

In speranta ca intelegeti pentru ce am facut miscarile de mai sus si ca nu v-am deranjat prea tare, multumesc anticipat !

Multumim domnului moderator pt curatenie, nici o suparare, ba chiar s-ar mai putea sterge cate ceva.

BTW, mai e un topic mai jos deschis de acelasi cetatean derutat (si posibil turmentat). O fi avand circumstante atenuante sau nu, dar chestiile astea chiar nu-si au rostul pe motociclism.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
ba chiar s-ar mai putea sterge cate ceva.

 

Ca un moderator care se respecta, post-3763-1257872442.gif putin off-topic si eu ;) , aici, in sufrageria voastra:

Nu am timpul (desi stau mai mult decat omeneste normal pe forum) sa citesc totul in detaliu.

Va rog sa imi dati oricand PM atunci cand intalniti asemenea situatii si promit sa le remediez cat pot de repede.

Discutiile despre locatii si ore de intalniri ce au aparut atat pe topicul vostru cat si pe altele (mai ales in preajma w-e sau sarbatorilor), chiar daca deplaseaza usor caracterul tehnic al topicurilor posesorilor le-am lasat acolo pentru ca m-am gandit ca marea majoritate clar intra mai des decat pe "Intalniri, evenimente..."

Orice alte sugestii (in limita posibilitatilor mele), PM me.

Numai bine :laugh: !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am obiceiul sa vorbesc aiurea, da, am gentile originale si le-am masurat, ies exact la fel de mult stanga-dreapta.

Aceeasi combinatie se poate obtine cu Givi E45 pe stanga si E36 pe dreapta, sunt si mai spatioase, dar mi s-a parut ca alea incurca un pic picioarele pasagerului.

Givi V35 PLX, alea de care cred ca zici tu, sunt clar asimetrice pe DL650, si daca nu ma insel aia din dreapta sta si stramb - cel putin asa arata in poze.

Nu va mai face-ti probleme cu gentile laterale. Sa fie incapatoare si solide, restul nu conteaza. Ale mele au 42 L fiecare si 1100 mm latimea pe spate. In trafic te obisnuiesti destul de repede cu ele.

post-8769-1257877350_thumb.jpg

post-8769-1257877386_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga domnule moderator, nu este absolut nici o problema faptul ca ai sters acele posturi, din contra, chiar trebuiau sterse, pt ca sincera sa fiu eu nu dau doi bani pe persoanele care se apuca sa-si spele rufele in public, si apoi:

D-na/D-nul m.Vlad a omis doua lucruri foarte importante :

1. sunt despartiti de aproape un an de zile

2. sunt divortati

 

si sper ca acesta sa fie ultimul off topic legat de aceasta situatie, dar, imi cer scuze ca l-am facut, simtind totusi ca s-a facut o mare nedreptate unor persoane cu adevarat speciale, si trebuia in aceasta situatie sa se spuna tot adevarul, fara a arunca cu noroi in niste oameni cu adevarat deosebiti

Mesaj completat

miha si sorin: insanatosire cat mai grabnica si cat mai usoara.

 

aveti grija de voi.

 

 

mercic mult radule, si tu sa ai grija de tine, si D-zeu sa te calauzeasca la tot pasul pe tine si pe familia ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (ideal @ Nov 10 2009, 01:46 PM)

imi pare bine sa va regasesc dragii mei, si sincer m-a bucurat ff mult faptul ca v-ati interesat de mine si de sotul meu. tin sa va anunt ca suntem bine, atat cat se poate dupa o frumoasa cascadorie pe care am facut-o fara voia noastra. oricum ii multumesc lui D-zeu pt minunea pe care a facut-o si, desi sper din tot sufletul sa nu aveti nevoie de asa ceva, daca se intampla ceva sper sa fie si alaturi de voi in ceasurile rele. pupici multi tuturor, si sper sa ne intalnim cat mai curand pe asfalt uscat

 

imi pare rau de necazul vostru dar ma bucur sa aud ca sinteti bine dupa asa patanie ,insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am obiceiul sa vorbesc aiurea, da, am gentile originale si le-am masurat, ies exact la fel de mult stanga-dreapta.

Aceeasi combinatie se poate obtine cu Givi E45 pe stanga si E36 pe dreapta, sunt si mai spatioase, dar mi s-a parut ca alea incurca un pic picioarele pasagerului.

Givi V35 PLX, alea de care cred ca zici tu, sunt clar asimetrice pe DL650, si daca nu ma insel aia din dreapta sta si stramb - cel putin asa arata in poze.

 

Am luat nota, sa traiesti! Am sa fac si eu poze si masuratori la combinatia mea V-Strom + Givi V35 PLX

 

Bafta & Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal

 

Insanatosire grabnica, spuneti si voi ce s-a intimplat exact. Poate va fi invatatura de minte si pentru altii.

Bafta si noroc

 

mai, mai exact, eram pe banda 3 pe B-dul Mihai Bravu, intre baba novac si dristor, pe linia de tramvai care este considerata banda de mers(m-am interesat si la politie de faza asta, pt ca are linie intrerupta e considerata banda 3 de mers), si de pe stradutza laturalnica de langa benzinarie, chiar in fatza bisericii Izvorul Tamaduirii, a iesit un destept cu un matiz alb. cei de pe banda 1 si 2 l-au lasat sa iasa, si asta vroia sa faca stanga, sa se duca spre baba novac, si nu s-a mai asigurat. a iesit direct in fatza noastra. sorin l-a vazut cam la 3-4m, a claxonat in continuu, dar desteptul asta nu a mai opritdecat in mijlocul bandei noastre. am intrat in elin aripa lui, in dreptul farului. eua am fost aruncata pe capota masinii (acolo unde are motorul), dupa care am zburat la cativa metri mai departe si am cazut pe asfalt. motorul nostru am inteles ca s-a rasuti in momentul impoctului, si s-a intors cu fatza in sensul de mers spre baba novac, si atunci a cazut si sotul meu. eu nu am vazut exact atunci cum s-au petrecut lucrurile, pt ca am cazut pe piept, slava domnului ca din instinct mi-am tinut mainile indoite la piept, si in acest fel mi-am aparat sternul, pt ca altfel nu vreau sa stiu ce s-ar fi intamplat. chiar si asa, din cauza impactului, cateva secunde bune nu am mai putut sa respir, simteam ca ma sufoc, de aceea am reusit sa ma intorc putin in lateral, pt a facilita respiratia. slava domnului ca am avut costumul moto pe mine, proaspat cumparat. era prima data cand il purtam. nu vreau nici sa-mi imaginez ce ar fi fost daca nu il aveam. sincera sa fiu, si privind cu realism, nu cred ca mai eram azi aici sa va scriu mesajul asta. sotul meu sorin s-a lovit intre picioare, de rezervor, pe care l-a indoit. pot sa va spun cu ocazia asta, ca V-strom este un motor despre care e putin spus ca-si face toti banii, efectiv te apara. si totul s-a petrecut la viteza mica, pt ca semaforul din intersectie era deja rosu, si in momentul impactului, dupa franare, nu cred ca aveam mai mult de 30km/h.

sfatul pe care vi-l dau este sa fiti prudenti, sa va uitati de 10 ori si sa actionati odata. e groaznic sa te gandesti cum poti sa-ti pierzi viata. incepi sa te gandesti ce ai facut pana acum, si la lucrurile pe care le mai aveai de facut. fara sa vrei faci un bilant al vietii, si realizezi cat de scurta si de importanta e viata.

aveti mare grija de voi, si purtati echipamente bune. ii datorez enorm lui fabio pt faptul ca m-a batul la cap sa-mi iau echipament. daca nu-l ascultam....

cam asta e ..povestea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, mai exact, eram pe banda 3 pe B-dul Mihai Bravu, intre baba novac si dristor, pe linia de tramvai care este considerata banda de mers(m-am interesat si la politie de faza asta, pt ca are linie intrerupta e considerata banda 3 de mers), si de pe stradutza laturalnica de langa benzinarie, chiar in fatza bisericii Izvorul Tamaduirii, a iesit un destept cu un matiz alb. cei de pe banda 1 si 2 l-au lasat sa iasa, si asta vroia sa faca stanga, sa se duca spre baba novac, si nu s-a mai asigurat. a iesit direct in fatza noastra. sorin l-a vazut cam la 3-4m, a claxonat in continuu, dar desteptul asta nu a mai opritdecat in mijlocul bandei noastre. am intrat in elin aripa lui, in dreptul farului. eua am fost aruncata pe capota masinii (acolo unde are motorul), dupa care am zburat la cativa metri mai departe si am cazut pe asfalt. motorul nostru am inteles ca s-a rasuti in momentul impoctului, si s-a intors cu fatza in sensul de mers spre baba novac, si atunci a cazut si sotul meu. eu nu am vazut exact atunci cum s-au petrecut lucrurile, pt ca am cazut pe piept, slava domnului ca din instinct mi-am tinut mainile indoite la piept, si in acest fel mi-am aparat sternul, pt ca altfel nu vreau sa stiu ce s-ar fi intamplat. chiar si asa, din cauza impactului, cateva secunde bune nu am mai putut sa respir, simteam ca ma sufoc, de aceea am reusit sa ma intorc putin in lateral, pt a facilita respiratia. slava domnului ca am avut costumul moto pe mine, proaspat cumparat. era prima data cand il purtam. nu vreau nici sa-mi imaginez ce ar fi fost daca nu il aveam. sincera sa fiu, si privind cu realism, nu cred ca mai eram azi aici sa va scriu mesajul asta. sotul meu sorin s-a lovit intre picioare, de rezervor, pe care l-a indoit. pot sa va spun cu ocazia asta, ca V-strom este un motor despre care e putin spus ca-si face toti banii, efectiv te apara. si totul s-a petrecut la viteza mica, pt ca semaforul din intersectie era deja rosu, si in momentul impactului, dupa franare, nu cred ca aveam mai mult de 30km/h.

sfatul pe care vi-l dau este sa fiti prudenti, sa va uitati de 10 ori si sa actionati odata. e groaznic sa te gandesti cum poti sa-ti pierzi viata. incepi sa te gandesti ce ai facut pana acum, si la lucrurile pe care le mai aveai de facut. fara sa vrei faci un bilant al vietii, si realizezi cat de scurta si de importanta e viata.

aveti mare grija de voi, si purtati echipamente bune. ii datorez enorm lui fabio pt faptul ca m-a batul la cap sa-mi iau echipament. daca nu-l ascultam....

cam asta e ..povestea

 

Bine ca ati purtat echipament si sunteti relativ ok amandoi! Insanatosire grabnica! Asa ca si chestie.. cand ii vezi pe ceilalti de pe celelalte benzi ca opresc.. chiar daca aparent nu par sa aiba un motiv logic.. e bine sa incetinesti ca sa iti acorzi mai mult timp de reactie.

 

Bafta & Asfalt Uscat!

Editat de John Paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...