Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Un fel de ARC la portughezi, zona Cabo da Roca (cel mai vestic punct al continentului european) in fiecare duminica la ora 12.00...

 

http://picasaweb.google.com/10025521189737...206298729548434

 

incerc sa incarc si un film pe youtube cu Vstromul la sosea cu ce a filmat sotia, sper sa mearga... deocamdata "Uploaded (processing, please wait) "

 

Frumoase pozele. Pune filmul pe youtube si pune doar linkul aici. Nu prea merge forumul la informatie mare.

Mesaj completat

Buna dimineatza.....stimatzi V-Strom-isti...cu maxima parere de rau va anuntz ca trebuie sa-mi vand motoreta...... :drink: nu stiu sa va spun in cuvinte cat de dureros e...:wink:

 

 

Dar ce s-a intimplat de simbata pana astazi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase pozele. Pune filmul pe youtube si pune doar linkul aici. Nu prea merge forumul la informatie mare.

Mesaj completat

 

 

 

Dar ce s-a intimplat de simbata pana astazi?

 

o sa-ti spun la tel...... :wink: ...cert e ca trebuie sa o vand.....daca auziti pe cineva care isi doreste pretzul e de 5500 (cu tot ce are pe ea)....

imi tot bat capul cum sa fac sa pun anuntzul pe bikeshop si nu stiu cum.....mama masii :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa-ti spun la tel...... :wink: ...cert e ca trebuie sa o vand.....daca auziti pe cineva care isi doreste pretzul e de 5500 (cu tot ce are pe ea)....

imi tot bat capul cum sa fac sa pun anuntzul pe bikeshop si nu stiu cum.....mama masii :drink:

sa postat stai linistit,bafta la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si urari de bine tuturor V-Stromistilor.

Ieri am inceput si eu sezonul cu o noua motocicleta. Am reusit sa fac 280 km atat pe asfalt cat si pe offroad. Sunt foarte multumit de comportamentul ei. In momentul de fata este exact ce am nevoie. Am citit tot ce s-a scris pe aici, sunt multe informatii utile. Va multumesc tuturor si in special lui Bogdan H. care m-a facut sa iau intr-un final decizia de a achizitiona un Suzuki V-Strom. Cu o parte dintre voi sper sa facem multi kilometri impreuna. Va doresc un sezon fara niciun fel de incident. Cu respect, Gigel.

 

PS: Atasez cateva foto din tura de ieri.

post-40114-1269263259_thumb.jpg

post-40114-1269263309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti azi am am facut o plimbare mai lunga,mai precis 525 km,cu amicul alex cu maxiscuterul si consoartele noastre ,traseul a fost : buc.-lehliu-calarasi (traversare cu bacul,cind am ajuns la malul dunarii tocmai plecase,am mai pierdut 45min, pina s-a intors)-adamclisi-constanta (unde am si mincat) -mamaia (trebuia sa vedem marea...e rece apa)-si inapoi la buc. dar pe autostrada ca era tirziu...plecat la 9,30 intors la 20,30

traseu frumos,numai curbe, pe cealalta parte a dunarii dar drumul lasa de dorit intre ostrov si adamclisi,piatra cubica sau griblura foarte denivelata,eu cu v-stromul nici o problema dar amicul m-a cam injurat

cu ocazia asta i-am facut si un calcul la consum si a iesit undeva la 4,2%.

 

Am o intrebare, daca se poate, de unde ati luat benzile reflectorizante? Ca eu in magazine auto nu am gasit asa model, doar rosii si albastre si mai urate :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare, daca se poate, de unde ati luat benzile reflectorizante? Ca eu in magazine auto nu am gasit asa model, doar rosii si albastre si mai urate :rose:

Vroiam sa-ti spun ca poti gasi benzi reflectorizante la targul din Vitan Barzesti, dar pe urma am vazut ca stai pe "granita" dintre Cluj si Salaj. Cred ca poti gasi la magazinele care au accesorii pentru camioane, ele fiind obligate sa le aiba lipite pe laterale la remorci si semiremorci. Sunt albe sau galbene. Bafta la cautare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si urari de bine tuturor V-Stromistilor.

Ieri am inceput si eu sezonul cu o noua motocicleta. Am reusit sa fac 280 km atat pe asfalt cat si pe offroad. Sunt foarte multumit de comportamentul ei. In momentul de fata este exact ce am nevoie. Am citit tot ce s-a scris pe aici, sunt multe informatii utile. Va multumesc tuturor si in special lui Bogdan H. care m-a facut sa iau intr-un final decizia de a achizitiona un Suzuki V-Strom. Cu o parte dintre voi sper sa facem multi kilometri impreuna. Va doresc un sezon fara niciun fel de incident. Cu respect, Gigel.

 

PS: Atasez cateva foto din tura de ieri.

 

salutare si bun venit printre noi........

 

de la mesteru de v-stroame :rose:

 

p.s si pe tine te astept la un control de primavara..........adica mobra.... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si urari de bine tuturor V-Stromistilor.

Ieri am inceput si eu sezonul cu o noua motocicleta. Am reusit sa fac 280 km atat pe asfalt cat si pe offroad. Sunt foarte multumit de comportamentul ei. In momentul de fata este exact ce am nevoie. Am citit tot ce s-a scris pe aici, sunt multe informatii utile. Va multumesc tuturor si in special lui Bogdan H. care m-a facut sa iau intr-un final decizia de a achizitiona un Suzuki V-Strom. Cu o parte dintre voi sper sa facem multi kilometri impreuna. Va doresc un sezon fara niciun fel de incident. Cu respect, Gigel.

 

PS: Atasez cateva foto din tura de ieri.

 

 

BINE AI VENIT printre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa-ti spun ca poti gasi benzi reflectorizante la targul din Vitan Barzesti, dar pe urma am vazut ca stai pe "granita" dintre Cluj si Salaj. Cred ca poti gasi la magazinele care au accesorii pentru camioane, ele fiind obligate sa le aiba lipite pe laterale la remorci si semiremorci. Sunt albe sau galbene. Bafta la cautare!

 

Mersi, o sa incerc unde ai zis. Cu precizarea nu stau la granita dintre judete, in timpul saptamanii sunt in Cluj si in weekend in Salaj.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Voi cum v-ati facut reglajul la faruri? Mie mi se pare ca imi bat sus (faza lunga lumineaza copacii)...

 

Ma intereseaza cum anume ati apreciat inaltimea la care trebuie sa bata faza, eu nu am gasit nicaieri scris ceva pentru v-strom... stiu de unde se regleaza, dar momentan le-am reglat cam la ghici asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iesi pe un drum intunecos, si pune faza scurta sa bata la circa 20m, in timp ce stai in sa. ar trebui sa mearga( mai ales ca faza scurta se termina foarte brusc , e usor de apreciat) eu asa am facut aseara

20 m mi se pare cam mult pt faza scurta. Eu am cca 10-12 m. Altfel faza lunga este prea sus, cel putin cu xenoanele mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma e relativ reglajul farurilor...fiindca tine de greutatea motociclistului si daca ti s-a urcat si pasagerul, s-a dus tot reglajul.....si daca bagi un oras mai smucit....e cand sus, cand jos dupa cum accelerezi si franezi. Mie mi s-a potrivit reglajul standard de fabrica...cand sunt singur...si cu restul m-am obisnuit.

Daca v-as fi imprumutat motocicleta anterioara, cu felinarul ei prapadit....cand puneam faza lunga, nu deranjam nici un sofer sensibil la lumina...si apoi ati merge cu stroamele voastra, ati avea senzatia ca e prea multa lumina pe strada :rose:

 

In sfarsit a aparut si filmuletul postat pe youtube...e prima data cand incarc ceva.

Bucata de drum filmata este soseaua de coasta de la Guincho la Cascais, pentru cine vrea sa gaseasca pe google earth.

NU este cine stie ce, sotia a filmat cu aparatul foto, dar merge sa va faceti o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha,ieri am stat pe capul lui DR Fabio vreo 4 ore,incercind sa-i dam de cap problemei mele de carburatie.Intr-un final,am scos din rezervor suficient lut sa facem o ulcica mica.Intre timp,mi-a schimbat si lichidul de frina,sincronizat carburatoarele,verificat supapele samd.O sa revin joi sa schimbam uleiul din jambe si inca niste alte mici detalii.Cert e ca de aseara,motoreta mea merge mai bine decit atunci cind era noua. :rose: .Asa ca pt orice iesire simbata duminica sunt pe faza!Salut noilor Stromeri!

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a aparut si filmuletul postat pe youtube...e prima data cand incarc ceva.

Bucata de drum filmata este soseaua de coasta de la Guincho la Cascais, pentru cine vrea sa gaseasca pe google earth.

NU este cine stie ce, sotia a filmat cu aparatul foto, dar merge sa va faceti o parere.

 

Frumos, tare frumos la tine in Portugalia. Cald, drumuri bune, fara gropi, fara guri de canal capcana, faleza, ocean. Excelent. Bravos! La cat mai multe plimbari lungi si frumoase :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...