Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

M-ai am o problema, e drept ca e doar problema mea, dar totusi o pun pe post.....citesc ce scrieti, ma uit la poze de parca m-as vedea si eu acolo, dar nu va stiu pe nici unul dintre voi. Vad fete zambitoare si cam atat. M-as bucura mult daca am putea face o prezentare in care sa se lege chipul de un nume.

Voi ce ziceti?

 

Asa eram si eu. Ii stiam pe toti din povestile Ioanei si ale lui Fabio, am vazut pozele de la Cisnadioara si ma vedeam si eu acolo. Ce poti sa-ti spun este ca oamenii sunt exact asa cum mi-i inchipuiam. Oricum o sectiune va fi dedicata membrilor inregistrati cu o descriere a fiecaruia in parte. Mi-a placut ideea celor de la Heavy Riders din Ploesti. Da un ochi pe www.heavyriders.ro sectiunea Membri sa vezi ce haios si prieteneste se prezinta toti. Parca avem si printre noi membru al Heavy Riders, Florin daca nu ma insel.

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are dreptate Vlad...banii ochiu' dracului....daca se face clubul si site mare si se cotizeaza eu unul sunt pentru... dar trebuie facuta cu cap, transparent, sa stim de la inceput cine e gica contra, prieteneste vorbind, altfel asa cum v-ati adunat de frumos, asa de urat va despartiti....si ...EU CU CINE MA MAI INTALNESC PESTE 2 ANI CAND MA INTORC LA RADACINI :blink:

 

M-ai am o problema, e drept ca e doar problema mea, dar totusi o pun pe post.....citesc ce scrieti, ma uit la poze de parca m-as vedea si eu acolo, dar nu va stiu pe nici unul dintre voi. Vad fete zambitoare si cam atat. M-as bucura mult daca am putea face o prezentare in care sa se lege chipul de un nume.

Voi ce ziceti?

Salut tuturor,

 

Edutzu a avut o indee super. Asa au facut si italineii, s-au prezentat pe rand: Motor + calaret.

Din pacate eu nu apar prin pozele de pe aici. Nu prea am cum sa ma intalnesc cu distinsii domni, dar poate va veni si ziua aceea.

 

Sar de la una la alta!

Ia priviti cati useri sunt simultan aici, la aceasta ora tarzie:

 

Cu respect,

I.Marinescu

post-53431-1270756406_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca cea mai buna varianta e vstromania.ro!

In legatura cu sigla, ce ziceti de o varianta cu literele "romania" colorate in rosu-galben-albastru, ca sa fie mai evident? :huh:

Adica V-stromania

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca intreb, vad ca ai ceva vechime pe forum de cind ai v-strom ? :blink: dar se pare ca n-am avut placerea sa te cunosc.

 

Motorul il am din vara trecuta.

Din pacate, la intalnirea de anul trecut de la Sibiu nu am putut ajunge (eram prin strainataturi) si nici pe la Arc nu pot ajunge (ora imi e total peste mana). Asa ca nu imi ramane decat sa va urmaresc pe forum si cam atat.

Incerc totusi sa reusesc intr-o miercuri sa vin si eu la Arc si sper ca intalnirea de anul asta sa nu mi se suprapuna cu altceva deja antamat.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, plecand de la ideea lui Andrei (ATW), agreata de Rul iata si melange-ul care ar putea satisface pe toata lumea. Exista si varianta pentru tricouri negre.

post-53810-1270758702_thumb.jpg

post-53810-1270758712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, plecand de la ideea lui Andrei (ATW), agreata de Rul iata si melange-ul care ar putea satisface pe toata lumea. Exista si varianta pentru tricouri negre.

:huh: asa cred ca este cel mai echilibrat..suficient de "vestromist" si egala masura romanesc!! :blink: ..in privinta cotizatiei(cheltuielilor) din partea mea nici o problema !!imi pare rau ca nu pot ajuta cu mai mult calculatorele nu sunt punctul meu forte..deci...spor la treaba!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am achizitionat (second hand) recent un set de protectii suzuki (doar barele). Are cineva, sau stie cineva, de unde pot face rost de suruburi. In special cel mare care leaga cadrul de motor (trebuie sa fie mai lung decit cel original)

 

Merci

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am achizitionat (second hand) recent un set de protectii suzuki (doar barele). Are cineva, sau stie cineva, de unde pot face rost de suruburi. In special cel mare care leaga cadrul de motor (trebuie sa fie mai lung decit cel original)

 

Merci

Florin

La Hornbah gasesti cea mai completa gama de suruburi care se vand la bucata. Au si suruburi cu cap imbus dar nu sant galvanizate si in timp pot rugini. Ori le galvanizezi ori macar vopsesti capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele noutati despre site:

- inregistrarea s-a terminat la RNC si de azi site-ul www.vstromania.ro apartine frumoasei noastre comunitati. :huh: Mai dureaza cam 24 de ore pana sa devina operational.

- am cumparat ptr 12 luni un hosting ptr site: spatiu pe hard nelimitat, trafic nelimitat, 10 conturi de email la o suma de nu mi-a venit sa cred. Ei bine ieri v-am scris ca ma astept la 120 de euro/an pentru 2-3 giga. Suma totala pentru facilitatile de mai sus este de...111 RON/an. :blink: Va atasez factura proforma.

Asa ca Iustine tata, ai liber la cate poze vrei.

 

Era sa uit... Avem 10 conturi de email tip pop3. Cine doreste sa-si fac cont de mail de genul nume@vstromania.ro, sa-mi dea de stire

proforma_webhosting_vstromania.pdf

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce baza de date esti si ce suport pentru dezvoltare:

php cu mysql

sau

asp.net cu mssql (preferabil :blink: )

 

si azi mi-am pus cauciucul nou de pe fata care de fapt e metzeler tourance exp

minunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce baza de date esti si ce suport pentru dezvoltare:

php cu mysql

sau

asp.net cu mssql (preferabil :blink: )

 

si azi mi-am pus cauciucul nou de pe fata care de fapt e metzeler tourance exp

minunat.

 

Php cu MySql

 

Vreau si eu si metzeler tourance. La cati bani le-ai luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele noutati despre site:

- inregistrarea s-a terminat la RNC si de azi site-ul www.vstromania.ro apartine frumoasei noastre comunitati. :) Mai dureaza cam 24 de ore pana sa devina operational.

- am cumparat ptr 12 luni un hosting ptr site: spatiu pe hard nelimitat, trafic nelimitat, 10 conturi de email la o suma de nu mi-a venit sa cred. Ei bine ieri v-am scris ca ma astept la 120 de euro/an pentru 2-3 giga. Suma totala pentru facilitatile de mai sus este de...111 RON/an. :huh: Va atasez factura proforma.

Asa ca Iustine tata, ai liber la cate poze vrei.

 

Era sa uit... Avem 10 conturi de email tip pop3. Cine doreste sa-si fac cont de mail de genul nume@vstromania.ro, sa-mi dea de stire

Iti multumesc frumos si raman profund indatorat pentru bunataea de care ai dat dovada acordandu-mi tot odata si privilegiul de a ma "destrabala" in voia mea cu cate poze vreau.... :blink:

Si da...ma anunt eu cu un cont (din 10)....mai sunt locuri ??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Php cu MySql

 

Vreau si eu si metzeler tourance. La cati bani le-ai luat?

420 RON ala de pe fata. total a fost 450 cu motaj cu tot.

si e modelul nou de tourance: EXP

 

in lecatura cu PHp si MySQL ... uh... e ceva vreme de cand nu am mai lucrat cu ele (5-6 ani)

dar cred ca pot sa imi revin :blink:

dar daca ai lucrat cu CMS atunci il faci asa si daca trebuie modificari sau pagini specifice le facem pe urma.

sau ii dai drumul cu un CMS is pe urma avem timp sa facem ceva custom (daca va mai fi cazul :huh:

Mesaj completat

Tourance EXP 110/90 R 19 M / C-59

la romimoto sunt pe la 500 RON fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.Plecam maine pe undeva la plimbare?Ma gandisem sa dam o tura pana la Velico,dar sa plecam devreme ca sa si vizitam ce e de vizitat.....

Propuneri ,ceva?

Apropo.... "Aproape 700 de maÂşini dotate cu radar vor fi scoase în acest weekend pe străzile Âşi Âşoselele României. Polițistii spun că încearcă în felul acesta să mai stopeze avântul vitezomanilor Âşi să-i facă pe Âşoferi să respecte legea circulației pe drumurile publice." :blink:

Editat de iustys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.Plecam maine pe undeva la plimbare?Ma gandisem sa dam o tura pana la Velico,dar sa plecam devreme ca sa si vizitam ce e de vizitat.....

Propuneri ,ceva?

Apropo.... "Aproape 700 de maÂşini dotate cu radar vor fi scoase în acest weekend pe străzile Âşi Âşoselele României. Polițistii spun că încearcă în felul acesta să mai stopeze avântul vitezomanilor Âşi să-i facă pe Âşoferi să respecte legea circulației pe drumurile publice." :huh:

 

Salut pe toata lumea, acum m-am intors dintr-o delegatie la Tg.Jiu si vreau sa va anunt ca au impanzit soselele cu radare si noi si vechi , am vazut chiar si unu de-al nostru cu un Varadero care picase in plasa lor intre Pitesti si Rm. Valcea....Asa ca aveti grija mare.

Refereritor la ideea cu site-ul o sustin si eu si daca este nevoie de ceva cu cea mai mare placere.

 

Acum sunt liber si eu in Weekend , asa ca daca se pleaca pe undeva sunt si eu amator de plimbare, haideti sa stabilim ceva. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea, acum m-am intors dintr-o delegatie la Tg.Jiu si vreau sa va anunt ca au impanzit soselele cu radare si noi si vechi , am vazut chiar si unu de-al nostru cu un Varadero care picase in plasa lor intre Pitesti si Rm. Valcea....Asa ca aveti grija mare.

Refereritor la ideea cu site-ul o sustin si eu si daca este nevoie de ceva cu cea mai mare placere.

 

Acum sunt liber si eu in Weekend , asa ca daca se pleaca pe undeva sunt si eu amator de plimbare, haideti sa stabilim ceva. :blink:

pai bine.....atunci ce sa cautam prin romanica (cu r mic) ca sa ne certam cu militzia de aici ,cand foarte bine putem merge linistitzi la Velico fara sa avem dureri de cap ??? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar asta inseamna aderenta mai mare

 

nu stiu cat de mare e diferenta de aderenta dar nu cred ca are cum sa compenseze o durata de viata dubla.

 

eu am incercat sa scot untul din caucioacele mele si nu am reusit (k60 pe fata si karoo t pe spate)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai bine.....atunci ce sa cautam prin romanica (cu r mic) ca sa ne certam cu militzia de aici ,cand foarte bine putem merge linistitzi la Velico fara sa avem dureri de cap ??? :blink:

 

Neaparat Veliko vreti? Majoritatea am fost pe acolo de multe ori. :huh: Tu nu ai fost?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neaparat Veliko vreti? Majoritatea am fost pe acolo de multe ori. :blink: Tu nu ai fost?

:huh:

Nu e o fixatie.Dar data trecuta (singura oara) am fost pe fuga si nu am apucat decat sa mancam.Ma gandeam sa plecam devreme sa apucam sa si vizitam oarasul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e o fixatie.Dar data trecuta (singura oara) am fost pe fuga si nu am apucat decat sa mancam.Ma gandeam sa plecam devreme sa apucam sa si vizitam oarasul

 

Hai sa ne intalnim , dimineata la PetromV , la Jilava si daca este mai vorbim si acolo si poate mai vine cineva si hotaram pe loc .

 

E ok la 9.00 la benzinaria PetromV din Jilava de pe partea dreapta cum te duci spre Giurgiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prognoza de maine si poimane, toata Bulgaria are parte de ploaie. In Romania, centrul si sud-est-ul este insorit sau partial noros. Intrati pe www.smhi.se, este serviciu suedez de meteorologie, foarte serios si nu prea a dat prognoze eronate. Poate aveti si alte propuneri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce baza de date esti si ce suport pentru dezvoltare:

php cu mysql

sau

asp.net cu mssql (preferabil :blink: )

 

si azi mi-am pus cauciucul nou de pe fata care de fapt e metzeler tourance exp

minunat.

 

 

 

salutare si felicitari cu ideea site-ului v-stromania, ader si eu in orice conditii

 

daca ai schimbat doar fata ar fi bine sa schimbi si spatele,conteaza f mult sa ai si pe fata si pe spate aceasi anvelopa,lucrez in domeniul asta,daca pe fata ai tourance exp si pe spate ai tourance,ele se voruza diferit si mult mai repede.

in 2008 sa facut un test de anvelope pe dimensiunile v stromului (si la bmw gs1250 e la fel), din cate stiu eu e ultimul de mare anvergura unde sau testat 8 sau 9 tipuri de anvelope,testele fiind foarte exacte,pe primul loc a iesit continental trail attack,locul 2 metzeler tourance exp si cred ca pe 3 michellin anakee.Totusi acestea sunt anvelope de strada, de asfalt,acum depinde fiecare ce vrea sa faca cu motorul sau .

durata de viata a unui astfel de cauciuc variaza intre 8000 si 17000 km in functie de cum se merge.eu unu mi-am pus pe motor continental,dn pacate a trebuit sa il comand din afara,in romania nu prea l-am gasit,si pot sa va spun ca nu se compara cu tourance -ul pe care le aveam pe motor,feeling-ul e extraordinar...

va invidiez ca sunteti asa de multi si ca faceti atat de multe iesiri....astept intrunirea v-strom-istilor de anul acesta.

va salut si toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...