Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

propunerea mea:

post-39728-1271084492_thumb.jpg

 

 

explicatii:

V-Strom e intr-o singura culoare, ceea ce face ca numele modelului sa fie compact.

restul e un tricolor mai scurt (si il satisface si pe fabio) :love:

 

Salutare,

Dau si eu o parere, daca nu va suparati.

Cred ca ce propune Vrajitorul este super OK.

 

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: ai scos-o. Ai si tu dreptate, dar ce exprimi tu nu se numeste manele ci se traduce prin kitsch. Kitsch-ul este si el o forma de arta in special a postmodernismului. Multi artisti valorosi au imbratisat aceasta forma de exprimare ca un raspuns caricaturizant vis-a-vis de operele concurentilor sau opiniei artistice generale a epocii respective. Am inteles ideea ta: sa fim atenti la prostul gust si diletantismul artistic :lol:

Acum on-topic: parerile sunt multe si toate sunt pertinente. Trebuie sa grabesc putin site-ul ca altfel umplem pagini dupa pagini pe forum cu sigla si tot nu ajungem la o concluzie. Primul poll pe pagina de inceput o sa fiie pentru alegerea siglei. Facem toate variantele exprimate (inclusiv p'aia cu neoane si stelute :lol: )si votam. Majoritatea simpla decide si trecem la stantare.

Mesaj completat

Gata s-a activat serverul pentru vstromania. Domeniul este operational. Da-ti un ochi pe www.vstromania.ro.

Am creat adresele de mail pentru toti care mi-au solicitat lucrul asta. Ele sunt: alexandru@vstromania.ro (Alex4), eduardvitalis@vstromania.ro (Edutzu), jhon.nastasa@vstromania.ro (Jhon), s.iustinian@vstromania.ro (Iustys). Aveti pe PM instructiunile de utilizare si parolele.

 

hmm.......propunem......dezbatem.....votam.....................suna a partid!!

eu nu ma bag in politica

:love:

 

p.s. stiu ce e kitsch-ul, da suntem in romania, aici se cheama manelizare, da mai bine. :lol:

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu ramin la parerea mea,fara tricolor.O singura culoare,sau daca chiar e musai atunci varianta lui Vrajitorul e cea mai buna! Pe bune,e prea pom de Craciun cu culorile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se intimpla cind vrei sa impaci toate gusturile, propunem......dezbatem.....votam... fabio nu mai fi rautacios,da-ti cu parerea si scapam repede cu alegerea siglei. hai baieti spuneti cit mai multi care va place ,numaram voturile si gata

si eu agreez varianta lui vrajitorul ...numele motorului o culoare si ce tine de manie sa fie tricolor ,un pic mai discret plus ca e made in ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propunerea mea:

post-39728-1271084492_thumb.jpg

 

 

explicatii:

V-Strom e intr-o singura culoare, ceea ce face ca numele modelului sa fie compact.

restul e un tricolor mai scurt (si il satisface si pe fabio) :laugh:

 

Si eu cred ca varianta lui ''vrajitoru'' arata cel mai bine.Traiasca Nasul Mare :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: se mai tine intalnire de sambata(24 aprilie) seara de la Bogdan?atunci se poate discuta mai bine !! :laugh: din parerea mea ca arata bine oricum dar ochiul o sa fuga pe "ania" ca este colorat si este ca si cum ai incerca sa citesti cuvantul de la jumate..cu romania tricolor chiar daca da in "manea" sigla da mai bine ca oricum V este mare si se "impune" si in continuare sigla are fluenta!!sper ca nu m-am incurcat prea tare in ganduri!! :love:

Mesaj completat

si acu trebuie sa votam ce spunem cand ne intreaba lumea ce inseamna ANIA

:lol: cam asta am icercat sa supun si eu!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu cine sa votez?.................. deci sunt DE ACORD.....

 

Hai sa va impartasesc si voua inca o experienta din insorita Portugalie, unde motociclistii sunt multi, cu caracter, cu drumuri la activ si bine fac ca au cu ce si au pe unde.

Duminica 11 aprilie...a avut loc la Montijo, pentru cei care vor sa gasesca locul pe Google Earth, Ziua nationala a motociclistului, editia a 14-a, organizata bineinteles de Federatia Portugheza de Motociclism. La aceasta adunare nu s-a petrecut nimic din ce stiam eu ca inseamna o adunare moto la vreun club made in Ro.

 

La Montijo, s-au adunat cam vreo 1000 de motociclisti (dau cu parerea aici, ca n-am gasit cifre oficiale inca) , s-a tinut o slujba religioasa in memoria celor care si-au pierdut viata pe sosele, s-au binecuvantat cei care ramasi :love: si s-au sfintit castile celor prezenti. Toate acestea au fost facute cu participarea marilor cluburi din tara, a fanfarei calare a GNR (echivalentul jandarmeriei romane), a unui preot motociclist si el, a primariei din orasul respectiv si bineinteles cu concursul politiei. Cand zic cu concursul Politiei, ganditi-va la niste persoane cu zambetul pe buze care indruma nu se uita chioras dupa vreunul bun de amendat. Bineinteles ca oameni de ordine au fost la tot pasul (acestia erau membrii ai clubului local) si care te indrumau unde sa parchezi, pe unde sa o iei, si se vede din poze ca au facut treaba buna, adica am incaput un numar impresionant de motociclete in piata mare a orasului.

Ce n-a fost la aceasta adunare.....manelisti in slapi pe supersportive, muzica tare sa-ti sparga timpanele (as putea spune ca s-au cantat pe langa cantecele religioase, doar imnul motociclistului si cateva ale cluburilor)

Ce m-a uimit cel mai mult....faptul ca erau de la tineri care acum incepeau sa inteleaga ce este motociclismul la varstnici care se bucurau ca mai pot fi prezenti pe sosele. Am vazut cu cata bucurie se intalneau prieteni vechi de drum. Am facut cunostinta cu o doamna, casatorita, cu copii, care in fiecare an pleca singura la un tur mare si care tocmai se afla in ultima etapa din cei 6000 de km prin Europa. Era membra a prietenilor Pan-European, asa ca toata stima pentru o femeie pe o motocicleta de gabaritul Hondei Pan-European.

Si sa termin..ca m-am cam lungit..pozele sunt la http://picasaweb.google.ro/100255211897377...ontijo11042010#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love: ........si fara caciulita pe à

 

IDEM

Mesaj completat

Eu cu cine sa votez?.................. deci sunt DE ACORD.....

Si sa termin..ca m-am cam lungit..pozele sunt la http://picasaweb.google.ro/100255211897377...ontijo11042010#

 

 

Foarte frumos. BRAVO lor. Poate vom reediata si noi anul acesta intalnirea de la Sibiu de anul trecut, cu un numar mult mai mare de V-Stromisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IDEM

Mesaj completat

 

 

 

Foarte frumos. BRAVO lor. Poate vom reediata si noi anul acesta intalnirea de la Sibiu de anul trecut, cu un numar mult mai mare de V-Stromisti.

 

Cu "a" nu cu "â".

 

Si fara tricolor :love:) ... sa fie cat mai greu sa se deduca "Romania" din sigla :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am refacut sigla dupa varianta Vrajitorului ca erau probleme de nuante (mai ales la negru) si am repostat-o pe www.vstromania.ro

Pentru cei care vor sa si-o adauge la semnatura si nu stiu cum: My Controls - Edit Signature - Insert link - link-ul este http://www.vstromania.ro/sigle/v_stromania_final.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa facem sigla dintr-o singura culoare VERDE cu bordura neagra sau alba(in functie de culoarea tricoului),culoarea oficiala la suzuki.simplu si la obiect.

un vstromaniac barbos si chelios

Mesaj completat

un lucru mai important...vlad ai vorbit cu cineva (s-a oferit cineva) sa puna in pagina ideile pentru site ?s-a inceput lucru la el ? in ritmul asta nu stiu cind reusim sa alegem sigla.pentru mine toate astea sint lucruri noi :laugh: ,eu sint doar cunsumator :love:

fara suparare, gata nu mai vin cu intrebari,cu idei si sfaturi nici atit ca nu ma pricep.o sa urmaresc de pe margine .

pe mine sa ma intrebati daca merg cu mobra la plimbare,unde nu conteaza :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mare HELP!!!. Am nevoie de un template pentru site. Joomla, Photoshop, Dreamweaver whatever... M-am uitat peste colectia mea dar nu se potriveste niciunul. Spre sfarsitul saptamanii, o sa am ceva timp sa ma ocup de site si vreau sa-i dam drumul cumva. Pe parcurs mai intervenim noi la design, la componente si module, dar sa urnim putin caruta din loc.

Mesaj completat

Mesaj completat

un lucru mai important...vlad ai vorbit cu cineva (s-a oferit cineva) sa puna in pagina ideile pentru site ?s-a inceput lucru la el ? in ritmul asta nu stiu cind reusim sa alegem sigla.pentru mine toate astea sint lucruri noi :laugh: ,eu sint doar cunsumator :love:

fara suparare, gata nu mai vin cu intrebari,cu idei si sfaturi nici atit ca nu ma pricep.o sa urmaresc de pe margine .

pe mine sa ma intrebati daca merg cu mobra la plimbare,unde nu conteaza :lol:

 

Ba nu! Nu conteaza ca nu te pricepi. Vad ca suntem destui care se pricep (eu cel mai diletant dintre ei :lol: ). Foarte importante sunt in egala masura si ideile tale privitoare la design, sectiuni etc. Ca sa nu mai vorbesc ca o sa fii participant activ prin articole, comentarii, injuraturi :lol: la cresterea site-ului si clubului, fie el si virtual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiti la ce m-am gandit cand am propus culorile la sfarsit?

ca asa o sa ma duc la un mester care face stickere si ii zic ca mi-o faca numai pe "ania" si o sa pot sa o lipesc pe rezervor ca o continuare a scrisului.

asta nu implica nici o modificare radicala a designului motocicletei (cum ar fi refacerea totala a stickerului de pe rezervor).

deci nu dati cu pietre :love:

si mie personal imi place mai mult cu tricolorul (nu ca ar urla patriotismul in mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"sigla dintr-o singura culoare VERDE" !!! :love: John te dai cu ungurii!!???alta culoare nu ai gasit? :laugh: drept protest am sa-mi vopsesc mobra in culorile tricolore!! :lol:

Mesaj completat

:lol: Verde este culore Kawasaki..Suzuki are albastru sau albastru-galben :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie personal imi place mai mult cu tricolorul (nu ca ar urla patriotismul in mine)

 

apropo de asta ce ziceti de un sticker asa cum este drapelul pe avioanele militare?

adica cercuri concentrice cu rosu/galben/albastru

ma gandesc si la un logo cu asta :love:

 

cam asa dar cu r/g/a

http://3.bp.blogspot.com/_GmlJ2al7e_k/SvOv...sso+1200+SM.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mare HELP!!!. Am nevoie de un template pentru site. Joomla, Photoshop, Dreamweaver whatever... M-am uitat peste colectia mea dar nu se potriveste niciunul. Spre sfarsitul saptamanii, o sa am ceva timp sa ma ocup de site si vreau sa-i dam drumul cumva. Pe parcurs mai intervenim noi la design, la componente si module, dar sa urnim putin caruta din loc.

imi cer scuze pentru calitatea imaginii dar nu prea am programe de jucat cu imagini la serviciu.

asta e un layout care a fost comandat si care nu s-a finalizat. asa ca am luat jpeg-ul si am sters din el ce tinea de firma si am pus acolo v-stromania

e cam aiurea dar sa va uitati numai la model. ca pe urma mai aranjam.

post-39728-1271149907_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...