Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

"sigla dintr-o singura culoare VERDE" !!! :love: John te dai cu ungurii!!???alta culoare nu ai gasit? :laugh: drept protest am sa-mi vopsesc mobra in culorile tricolore!! :lol:

Mesaj completat

:lol: Verde este culore Kawasaki..Suzuki are albastru sau albastru-galben :lol:

 

vreau sigla ,vreau site ...restul nu conteaza...na ca-m inceput sa bat cimpii

Mesaj completat

vezi ce baieti buni sint vstromistii ? nu m-a jignit nimeni ca spun prostii.imi era teama ca ma injura lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pentru calitatea imaginii dar nu prea am programe de jucat cu imagini la serviciu.

asta e un layout care a fost comandat si care nu s-a finalizat. asa ca am luat jpeg-ul si am sters din el ce tinea de firma si am pus acolo v-stromania

e cam aiurea dar sa va uitati numai la model. ca pe urma mai aranjam.

post-39728-1271149907_thumb.jpg

 

 

Eu cred ca e potrivita imaginea pentru site. Este simpla, culorile sunt potrivite pentru constrast cu textul...si cel mai important apare ca user friendly....

 

In legatura cu Vstromania si culorile ei...sa abandonam subiectul si sa ramana la ultima forma decisa, altfel batem pasul pe loc..... si putem apoi la intalnirile aniversare la 5 ani sa mai schimbam culoarea la cate o litera...ca sa ne placa la toti pana la urma....pana la urma scrisul e important, culorile se schimba. Oricum vad ca se prefigureaza doua curente unul nationalist (sustinatorii tricolorului) si cel al globalizatilor (unde e importanta firma)......da indiferent de culoare si orientare , putem fi prieteni, nu?....by the way sunt jumate ungur dupa tata, deci verdele e acceptat si el :love:

 

Si stiti ce ...vedeava-s la portile Lisabonei, cu tricourile alea si cu motoarele voastre vopsite cum vreti voi...pana la urma CALATORIA E IMPORTANTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, n-are nicio legatura tricoloru ala al vostru... "V-Stro-mania" se intelege, recte manie de v-storm. E prea subtila referinta patriotica. Nici tricoloru nu-si mai are rostu la coada; ba din contra, se accentueaza "ania" de la mania. Daca era tricoloru de la "RO-", accentul pica pe romania iar "mania" devenea joc de cuvinte. Anyway, your bikes, you call :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur foarte mult pt felul in care ne-am mobilizat.

 

Iata si parerea mea despre sigla, chiar daca nu mai conteaza, ma gindeam ca ar fi bine sa zic, asa "for the records" poate pt data viitoare cind mai schimbam ceva la ea.

 

Poate solutia de mijloc e cea fara tricolor.

 

Mie unu mi-ar place fara cele 3 culori. Reiese foarte bine in evidenta atit

- v-strom,

- romania (foarte bine si fara tricolor) cit si

- V-stom mania

 

astfet nu mai avem nici un accent pe ania.

 

Dupa mine, si pe tricou ar da foarte bine intr-o singura culoare...

 

Toate cele bune

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca imi permiteti o parere, tricolorul pe ania nu mi se pare o alegere prea inspirata, va iesi in evidenta acesta din urma si nu prea are legatura...se va intelege mai greu jocul de cuvinte mania, romania... Eu unul as alege tricolorul pe romania sau o singura culoare cum zicea mmerlucius, cu M mare, V-StroMania...

Editat de smire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce aveti voi cu ania aia.

cel care va fi intrebat primul "cine este ania?" va primi de la mine un bax de bere sau de cola (la alegere)

mie imi place cel mai mult sigla aia.

sincer sa fie, cand ma uit la ea, imi sare in ochi mai repede cuvantul "mania" decat "ania".

 

eu nu ma apar ci incerc sa aduc argumente in favoarea siglei aleia. sa nu ma intelegeti gresit, dar sigla cu tricolorul la sfarsit mi se pare cea mai ok.

cei care veti merge afara... se va sti de unde veniti.

si daca e toata sigla neagra.... e prea plata... daca e in alta culoare ... eu nu imi schimb tot scrisul de pe carene.

asa, numai cu "ania" colorat la final, am "tupeul" sa imi pun continuarea, stickerita, pe carene.

 

in plus... pe layoutul negru de la site, un logo tot negru, nu va da bine.

 

si in plusul-plusului o pata de culoare nu strica.

Mesaj completat

Trebuie sa avem grija ca daca avem 4 culori pe sigla nu putem avea tricou/sapca in una din culorile respective.

ba da. pentru ca, din cate stiu eu, broderiile pot avea o bordura alba.

deci se potriveste pe orice.

si daca nu e bordura alba, eu tot pe o sapca neagra o sa il pun. si va zic eu ca o sa dea bine.

negrul de pe broderie nu va fi la fel ca negrul din care e facuta sapca. 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce aveti voi cu ania aia.

cel care va fi intrebat primul "cine este ania?" va primi de la mine un bax de bere sau de cola (la alegere)

mie imi place cel mai mult sigla aia.

sincer sa fie, cand ma uit la ea, imi sare in ochi mai repede cuvantul "mania" decat "ania".

 

eu nu ma apar ci incerc sa aduc argumente in favoarea siglei aleia. sa nu ma intelegeti gresit, dar sigla cu tricolorul la sfarsit mi se pare cea mai ok.

cei care veti merge afara... se va sti de unde veniti.

si daca e toata sigla neagra.... e prea plata... daca e in alta culoare ... eu nu imi schimb tot scrisul de pe carene.

asa, numai cu "ania" colorat la final, am "tupeul" sa imi pun continuarea, stickerita, pe carene.

 

in plus... pe layoutul negru de la site, un logo tot negru, nu va da bine.

 

si in plusul-plusului o pata de culoare nu strica.

Mesaj completat

 

ba da. pentru ca, din cate stiu eu, broderiile pot avea o bordura alba.

deci se potriveste pe orice.

si daca nu e bordura alba, eu tot pe o sapca neagra o sa il pun. si va zic eu ca o sa dea bine.

negrul de pe broderie nu va fi la fel ca negrul din care e facuta sapca. 100%

 

daca punem pe carene si eu zic ca doar ania la sfirsit in 3 culori e cel mai bine...

si maine mi-as stikeri carenele asa :)

nu m-am gindit la carene...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce aveti voi cu ania aia.

cel care va fi intrebat primul "cine este ania?" va primi de la mine un bax de bere sau de cola (la alegere)

mie imi place cel mai mult sigla aia.

sincer sa fie, cand ma uit la ea, imi sare in ochi mai repede cuvantul "mania" decat "ania".

 

CINE ESTE ANIA?

 

as prefera berea................. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE ESTE ANIA?

 

as prefera berea................. :P

Care va fi intrebat, nu cine va intreba, mai Fabio, mai. Presupun ca ma intrebai pe mine, desi n-am nicio treaba... :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor... iaca ceva matereal nou

 

vlad_n daca ai nevoie am tot materealul vectorizat

 

liniutele inclinate fac parte din sigla originala suzuki restul e de la mine

ar fi bine ca pt orice material (tricouri stickere) sa mergem pe policromie exact cum am facut pt materialele de la cartisoara. chiar daca e mai scump meritam o imagine de calitate

 

enjoy!

s.

 

post-22815-1271197660_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor... iaca ceva matereal nou

 

vlad_n daca ai nevoie am tot materealul vectorizat

 

liniutele inclinate fac parte din sigla originala suzuki restul e de la mine

ar fi bine ca pt orice material (tricouri stickere) sa mergem pe policromie exact cum am facut pt materialele de la cartisoara. chiar daca e mai scump meritam o imagine de calitate

 

enjoy!

s.

 

Da, asa mai merge. Excelenta treaba. Parca se apropie de ceea ce trebuie sa fie o silga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca alegeti sigla 4 va promit ca o sa inventez si niste aripi....si o coada.......ca sa moara armata de invidie.... :)

 

@swtch: il intrebam pe vrajitoru', si speram sa nu fie egoist si sa ne dea si noua :P

sa nu ploua in weekendul cu smaeb ca dau si berea mai!

la voi acasa o dau.

 

omu' cu cuiele: toate is faine ma!

ce alegeti e foarte bine.

io merg cu ce alege lumea. da' tot mi-o pun pe ania pe rezervor. numa' sa moara bozoro de ciuda :(

 

ma fabio. tu pune mana si fa scutu' ala ca de la smaeb tre' sa plec cu el montat.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place sigla 6, acum depinde si la ce dimensiune o sa fie pentru a se incadra bine pe carena. Dar ce fac cu stikerul original ca nu as vrea sa impopotonez motorul? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6-super faina !!!

Mesaj completat

" vrajitorule "si eu as pune "ania" tricolor pe carena dar la "miar" sigla este in relief si nu merge continuata cu sticker iar pe partea dreapta nici nu ar incapea !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numarul 1 e misto daca o punem de club cu observatia ca steagul nostru are albastru in stanga

 

6 e faina pentru lipit pe mobra, poate sa aiba steagul ala o forma de ceva care ne reprezinta... sau ceva care sa te duca cu gandul la drum, calatorii...

 

Zic ca se poate lipi peste scrisu original cu conditia sa nimerim dimensiunea la printare.

 

Good job!

 

Edit: Acum m-am uitat din nou la sigle, albastru in stanga e valabil pentru toate ... AlbastruGalbenRosu

Editat de skullz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stromostii,

 

votez si eu pe 6, ca 10 nu prea poate sa-l faca nimeni din cauza degrade-ului.

 

O bere omului cu cuiele, ca ne-a scos din impas.

 

Io fac doua stickere si le lipesc pe rezervor peste aia originala.

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...