Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Buna seara!

 

Sunt foarte entuziasmat si trebuie sa impartasesc asta aici.

Voi fi fericitul posesor al acestei motociclete V-strom DL 650

Vreau in primul rand sa va multumesc tuturor pentru discutiile din acest topic, discutii ce m-au ajutat sa fac aceasta alegere, si in special lui atw cu care am comunicat in mod direct.

In speranta ca ma veti primi printre voi, va doresc asfalt uscat si abia astept sa ma prezint cu noua mea achizitie.

 

Va doresc toate cele bune!

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Sunt foarte entuziasmat si trebuie sa impartasesc asta aici.

Voi fi fericitul posesor al acestei motociclete V-strom DL 650

Vreau in primul rand sa va multumesc tuturor pentru discutiile din acest topic, discutii ce m-au ajutat sa fac aceasta alegere, si in special lui atw cu care am comunicat in mod direct.

In speranta ca ma veti primi printre voi, va doresc asfalt uscat si abia astept sa ma prezint cu noua mea achizitie.

 

Va doresc toate cele bune!

 

Bogdan

salve, vei fi bine primit,bafta ...nu-l cunosc pe propietar (dupa nume nu) ,eu zic ca e un pret bun pentru tine mai ales ca are si abs (parca asa am vazut).

Atw,bravo domne,imi iei piinea, :peace: credeam ca numai eu fac reclama la v-strom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Sunt foarte entuziasmat si trebuie sa impartasesc asta aici.

Voi fi fericitul posesor al acestei motociclete V-strom DL 650

Vreau in primul rand sa va multumesc tuturor pentru discutiile din acest topic, discutii ce m-au ajutat sa fac aceasta alegere, si in special lui atw cu care am comunicat in mod direct.

In speranta ca ma veti primi printre voi, va doresc asfalt uscat si abia astept sa ma prezint cu noua mea achizitie.

 

Va doresc toate cele bune!

 

Bogdan

Felicitari pt achizitie, ma bucur ca te-am ajutat sa te decizi! :peace:

Vad ca are si ABS, si accesoriile cele mai importante - topcase, crashbar, scut, pare foarte ok.

Ajungi cu ea la arc maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt primire si urari. @atw nu ajung la arc. aseara am vazut-o si in seara asta o achit integral si o iau acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki v-strom e enduro?

Intr-un sens mai relaxat al cuvantului da. Soft Enduro.

Puncte care nu il fac un enduro pursange: jante , suspensii, garda la sol, pozitionarea filtrului si a racitorului de ulei, ghidonul pozitionat destul de jos.

Sunt ceva persoane care au incercat si au reusit sa rezolve toate astea si sa-l bage serios pe coclauri.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un sens mai relaxat al cuvantului da. Soft Enduro.

Puncte care nu il fac un enduro pursange: jante , suspensii, garda la sol, pozitionarea filtrului si a racitorului de ulei, ghidonul pozitionat destul de jos.

Sunt ceva persoane care au incercat si au reusit sa rezolve toate astea si sa-l bage serios pe coclauri.

 

despre dl650 putem spune ca se apropie de ideea de enduro iar despre dl1000 iti spun sigur ca e touring

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vedeti voi ce soft enduro face al meu.

de cand se face dreapta spre snagov, baietii au inceput de circa o luna de zile sa refaca drumul cu borduri, cu refacere terasament, cu raschetare asfalt vechi - o adevarata provocare mai ales cand dai de pietre, namol si balti.

pe drumul mai sus mentionat cu nevasta in spate merge v-stromul de rupe si nu imi da senzatia ca nu ii place. :D

 

sper sa ajung si eu azi la arc dar in intervalul 17:00-18:00

 

la multi kilometrii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AÂşa mă gândeam Âşi eu. ÂŞi eventual minim de forestier.

Daca e cat de cat o urma de drum merge cam pe oriunde.

Depinde de calaretz si de cauciucuri.

Nu e de scos prin namoale ca e grea (si se afunda repede).

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cat de cat o urma de drum merge cam pe oriunde.

Depinde de calaretz si de cauciucuri.

Nu e de scos prin namoale ca e grea (si se afunda repede).

 

sau pe plaja...am ramas anul trecut impotmolit in nisip. e adevarat, aveam anakee :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o singura data am mers pe plaja cu motocicleta (la Corbu) cu cauciucuri stradale K76 dar nu am ramas impotmolit este mai greu pana ajungi la partea de nisip umed de langa mare apoi e floare la ureche. La motoarele grele peste 150 kg niste cauciucuri cramponate pe nisip nu fac decat sa te ajute sa te ingropi mai repede. Mi-a explicat tehnica un amic cu Africa Twin si totul a mers struna. Pe nisip trebuie sa accelerezi din progresiv fara sa bruschezi pana ajungi sa plutesti pe el apoi o ti constanta. Am prins pe alocuri 45-50 km/h da te oboseste repede ca joaca ghidonul in toate partile si necesita ceva efort sa o ti la verticala :D

In cazul V-Stromului partea de coclau o face motociclistul 80% si poti merge prin multe locuri daca nu este noroiul lipicios

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este pe nisip, se poate merge, dar daca poti prinde ceva viteza. Mai nasol daca din cauza terenui denivelat sau al traseului sinuos trebuie sa mentii o viteza scazuta. In situatiile astea este greu sa plutesti pe nisip. Eu m-am infundat pana la ax si abia am scos-o folosind numai acceleratia si ambreiajul inainte si inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si bun venit printre noi.

 

pt cine pleaca in calatorii verificarea dinaintea plecarii la mine e GRATIS!!! :D :laugh:

 

Ahaaa deci... E gratis! Facem un protest spontan ptr recuperea banilor. Ma duc acum in Victoriei sa iau manifestantii si facem un meeting in fata service-ului :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vad controalele flaps-urilor si trenului de aterizare, nici maneta de catapultare si nici giroscop. avionul asta n-are nici o sansa sa decoleze!

 

aaa, stai, m-am prins! este submarin!

 

pai nu le vezi pt ca este elicopter.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...