Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Ma baieti, as vrea sa va intreb care-i faza cu spalatu' motorului la spalatorie...

Is probleme dc se spala cu spuma activa?

 

Ca pe aia cu apa sub presiune am inteles-o: fara...

Da' cum e cu spuma activa, distruge aia ceva garnituri sau altceva la motor?

 

Mersi anticipat de raspunsuri,

 

Florin

deci pentru V-Strom:

eu o spal la aceeasi spalatorie. si i-am invatat pe baieti sa nu dea de aproape cu presiune si cum sa curete lantul, sa nu dea cu presiune sub rezervor in sus ca sa nu intre la airbox.

in rest nu fac nici o diferenta cu masina. cu aspiratul in interior si spalatul presurilor de la picioare am o problema :( nu le iese niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! noi constantenii am pus tara la cale ieri la un suc...ramine cum am stabilit:plecare la 6 din c-ta,intilnire cu madalin pe autostrada......intorsura buzaului.....intilnire cu restul lumii la prejmer in jur de ora 12. drum bun si asfalt uscat!

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte frumos drumul pe la intorsura buzaului si bine asfaltat

 

mare grija daca o luati de la targu secuiesc spre miercurea ciuc. pe o portiune de drum drept este un sant facut de drumul care s-a surpat. pe directia expusa mai sus nu o sa aveti probleme prea mare fiindca partea dintre tg secuiesc este mai sus si va actiona ca o trambulina. santul are vreo 20-30cm iar diferenta de nivel e cam la fel.

 

avem un TDM-ist care a decolat acolo , a scapat intreg, cu mobra intreaga,mai putin topcase-ul care a zburat si s-a facut praf... dar el venea spre tg. secuiesc.

 

Asfalt uscat Vstromistilor!

 

am pus poza cu zona periculoasa. vedeti ca santul este semnalizat cu indicator de reducere la 20km/h si cu semnul de drum cu denivelari.

post-21191-1279201974_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragilor. Am ajuns cu bine la Bucuresti. Ne-a plouat din pacate de la Cheia pana la Valeni. In rest totul OK. Imi trag putin sufletul si ma apuc sa fac o selectie la poze sa postez ceva,.Va salut!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brasov- Intorsura Buzaului - Siriu- Buzau.... a fost excelent, fara trafic, asfalt bun, serpentine frumoase si vremea buna.

MULTUMESC REBEL WOLVES PENTRU PRIMIREA CALDUROASA. FELICITARI VLAD SI CELOR CARE S-AU IMPLICAT IN ORGANIZARE

PS: Si cand ziceati ca are loc VSTROMANIA 3 ? ;)

post-37047-1279473208_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve ,si noi ok.Toate bune si frumoase.deci mai facem o reuniune si saptamina viitoare da?

 

Aaaa,si Mersi Cavalere de avertizarea cu trambulina de pe drum,dar evident ca am uitat cu totii,si eu am zburat cel mai mult fiind primul.Nevasta-mea mi-a sarit in circa si a cazut inapoi pe sa.Frumos.Dar toata lumea ok.

 

Multumim lui Silviu,Jolt si intregului grup Rebel Wolves pt tot

 

 

si multumim Ioanei Hiiiiiiiiiiiiii pt febra abdobinala pe care ne-a provocat-o

 

 

si ceva poze aici http://picasaweb.google.ro/dan.alex.barbu/Vstromania2010#

Editat de Alex4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si noi ........rupti de oboseala dar ok . am avut parte de un drum plin de gropi.........am ales gresit ruta, dar asta e.

poze poate maine......sau mai bine rasul Ioanei?

multumim tuturor pt. tot!!!!! ;)

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,am ajuns cu bine acasa,am facut azi o plimbare prin sighisoara si pe transfagarasan...ploaia a fost inaintea noastra.drum fara incidente,drum facut impreuna cu fabio si atw (desigur si partenerele noastre).

inca o data numai bine baietilor din miercurea ciuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu acasa.

aceeasi ruta pe care a mers si fabio pana la "Cracii Doamnei"

acelasi fund batucit de gropi.

a fost minunat. ce mai atmosfera. durere.

pentru Rebel Wolves: respect!

pozele mele se urca acum pe transfer.ro si cand e gata o sa pun linkul aici ca sa poata fi descarcate de toti.

recomand sa faceti toti acelasi lucru si asa putem avea toti toate pozele.

o sa trimit si la baietii din timisoara datele pentru domeniu sa ii dea drumul ci siteul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am ajuns cu bine, traseu intoarcere Sighisoara, Agnita, Balea, Transfagarasan, de la cabana Capra pana la Curtea de Arges ploaie torentiala, autostrada incepand de la km 36 blocata, ocolire prin Lunguletu (Gaesti), Chitila, Bucuresti..

 

Poze calde neselectate:

 

 

 

http://picasaweb.google.com/Carmen.Leftara...trunireaVstrom#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am ajuns in Bucale dar uzi fleasca dupa ce pe Transfagarasan ne-a rezolvat o ploaie pina in Chiloti.

 

FELICITARI VLAD SI CELOR CARE S-AU IMPLICAT IN ORGANIZARE

 

MULTUMIM REBEL WOLVES PENTRU PRIMIREA CALDUROASA Silviu (silviu1971) si Jolt. Mai ales pt. Gulas

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care are domeniul cumparat sa modifice nameserverele la:

ns1.erobu.com

ns2.erobu.com

ns3.erobu.com

 

Si sa ma anunte cand e gata, sau sa imi dea mie parola de la rotld sa le modific eu.

 

Ma bucur ca v-ati simtit bine, imi pare f. rau ca n-am putut sa vin ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel care are domeniul cumparat sa modifice nameserverele la:

ns1.erobu.com

ns2.erobu.com

ns3.erobu.com

 

Si sa ma anunte cand e gata, sau sa imi dea mie parola de la rotld sa le modific eu.

 

Ma bucur ca v-ati simtit bine, imi pare f. rau ca n-am putut sa vin :(

 

O sa modificam noi azi, te sun dupa ce vb. cu Vrajitoru la telefon.

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu.un weekend de nota zece,o gasca pe masura.voi cresteti valoarea motocicletelor pe care le conduceti...sunt mandru ca am v-strom

.

 

Salutare,

 

Ma bucur ca v-ati distrat, pozele spun totul.

 

Regret enorm ca nu am putut sa ajung.

 

Spalam mobra joi seara si ungeam lantul, stateam cu Johann si AndreiG la un pahar de vorba si incarcam o parte din tricouri pe mobra.

In timp ce povesteam noi una-alta, suna telefonul: decesul unui coleg...

 

Scurta viata asta...

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...