Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Dragii mei compatrioti Vstromisti, va felicit din tot sufletul pentru reusita emisiunii. Ati fost putini, dar ati aratat forta reala a acestui grup.

Din Lisabona cu tot respectul,

Eduard Vitalis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D noroi si frunze....fara crampoane!!..balaceala rinocerului!!pe scurt o tura intre Olt si Tarnava Mare..sate si drumuri uitate de lume!! abia astept sa-mi vina gumele cramponate..se anunta toamna lunga..cine are chef de asa ceva il astept!! :P

post-10654-1287991866_thumb.jpg

post-10654-1287991907_thumb.jpg

post-10654-1287991947_thumb.jpg

post-10654-1287991977_thumb.jpg

post-10654-1287992004_thumb.jpg

post-10654-1287992030_thumb.jpg

post-10654-1287992056_thumb.jpg

post-10654-1287992075_thumb.jpg

post-10654-1287992091_thumb.jpg

post-10654-1287992123_thumb.jpg

post-10654-1287992150_thumb.jpg

post-10654-1287992173_thumb.jpg

post-10654-1287992192_thumb.jpg

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valeu ce ati mai intors cutitu in rana cu pozele astea :D mi-e un dor de noroialaaa ... stau cu cramponatele in garaj ca nu am pe ce sa le montez...

verificati bateria prima data cand se descarca sa nu fie in scurt si sa patiti ca mine adica releu ars, stator ars, si o gramada de nervi ca ratez ultimele zile frumoase din an.

O sa postez pe vstromania mai multe detaliisi poze din timpul reparatiei din pacate nu vor fi decat peste 2-3 saptamani ca atat dureaza sa-mi ajunga piesele, in tot acest timp o sa verific si o sa ajustez, daca este nevoie, supapele si o sa fac si o sincronizara + reglaj TPS.

asfalt uscat si noroi nelipicios

stie cineva pe unde gasesc sa cumpar repede un comutator: "dealer mode" sau intre ce pini din mufa alba trebuie facut contact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valeu ce ati mai intors cutitu in rana cu pozele astea :D mi-e un dor de noroialaaa ... stau cu cramponatele in garaj ca nu am pe ce sa le montez...

verificati bateria prima data cand se descarca sa nu fie in scurt si sa patiti ca mine adica releu ars, stator ars, si o gramada de nervi ca ratez ultimele zile frumoase din an.

O sa postez pe vstromania mai multe detaliisi poze din timpul reparatiei din pacate nu vor fi decat peste 2-3 saptamani ca atat dureaza sa-mi ajunga piesele, in tot acest timp o sa verific si o sa ajustez, daca este nevoie, supapele si o sa fac si o sincronizara + reglaj TPS.

asfalt uscat si noroi nelipicios

stie cineva pe unde gasesc sa cumpar repede un comutator: "dealer mode" sau intre ce pini din mufa alba trebuie facut contact?

 

 

White/Red & Black/White

 

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,7061.0.html

 

Cu placere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi bre? da nr meu de tel nu il ai?

te plimbai si tu mai repede cu mobra........si la ce iti trebuie sa faci contact intre cei doi pini?

 

fabio stiu ca tu esti mecanicul de vestroame si toata lumea te lauda insa service-ul unde o repar eu este la fix 5 km de garajul meu, mai departe de atat nu cred ca pot ajunge pe curentul din baterie chiar si cu lumina stinsa,

omu nu este specializat pe v-strom dar lucreaza cu simt de raspundere

 

White/Red & Black/White

 

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,7061.0.html

 

Cu placere

 

multumesc frumos exact la asta ma refeream

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fabio stiu ca tu esti mecanicul de vestroame si toata lumea te lauda insa service-ul unde o repar eu este la fix 5 km de garajul meu, mai departe de atat nu cred ca pot ajunge pe curentul din baterie chiar si cu lumina stinsa,

omu nu este specializat pe v-strom dar lucreaza cu simt de raspundere

 

vroiam sa zic ca am sursa de piese de strom ceva mai rapida...... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa zic ca am sursa de piese de strom ceva mai rapida...... :D

 

 

Apropo de asta! Fabio ai cumva cunostinta cam cat costa maneta de frana ca s-a cam rupt sfera din capat. Nu-i o mare problema, dar este cam inestetic. Mai merge si de la alt model de Suzuki, ca sa caut pe la cei care dezmembraza. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ fabio : poti sa-mi comanzi si mie crash bar givi pt stroama mea ?

pana in 120 euro ar fi ok, daca e mai scump o las pt la primavara

 

 

Mesaj completat

QUOTE (speedy.k @ Oct 26 2010, 06:07 PM)

Haha, asta suna intr-un mare fel. Dane.

 

In alta ordine de idei, am tras prima parte a reportajului de la Motomagia. Astept si a doua parte. Cine nu l-a vazut sa zica, inca nu stiu ce sa fac cu el din motive de copyright. Pana la episodul 2 o sa aflu.

 

In aceasta seara ora 00.30 este in reluare la TVR2.

Nu am vazut deocamdata prima parte,daca o vedeam si o "trageam", o postam pe youtube.

 

 

 

 

 

 

in caz ca este cineva interesat,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ fabio : poti sa-mi comanzi si mie crash bar givi pt stroama mea ?

pana in 120 euro ar fi ok, daca e mai scump o las pt la primavara

 

 

Mesaj completat

QUOTE (speedy.k @ Oct 26 2010, 06:07 PM)

Haha, asta suna intr-un mare fel. Dane.

 

In alta ordine de idei, am tras prima parte a reportajului de la Motomagia. Astept si a doua parte. Cine nu l-a vazut sa zica, inca nu stiu ce sa fac cu el din motive de copyright. Pana la episodul 2 o sa aflu.

 

In aceasta seara ora 00.30 este in reluare la TVR2.

Nu am vazut deocamdata prima parte,daca o vedeam si o "trageam", o postam pe youtube.

 

 

 

 

 

in caz ca este cineva interesat,,,

 

Salut Marius,

Dupa cum stii am "testat" de curand crash barul...iti recomand Hepco&Becker, dai un ban dar stii ca face.

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, proiectul Vstromania la Motomagia a ajuns la sfarsit. Ne-am adunat, am filmat, am fost intervievati si tot impreuna ne-am distrat copios, azi, cand ne-am vazut moacele pe sticla. Acest model de mobra ne-a adus impreuna, dar ne defineste mult mai mult. Inca nu pot da o definitie de Vstromaniei.

Pentru cei care doresc sa aiba o copie a emisiunii (doar fragmentul in care este descrisa comunitatea noastra), iata link-ul

http://dl.transfer.ro/VR_MOVIE-transfer_ro-24oct-1a2fce.avi

Filmul este activ pentru 10 zile

Pentru cei care nu-l pot download-a, l-am postat si pe youtube

Multumesc Vlad! Acum l-am dat si eu jos.

Mesaj completat

Apropo de asta! Fabio ai cumva cunostinta cam cat costa maneta de frana ca s-a cam rupt sfera din capat. Nu-i o mare problema, dar este cam inestetic. Mai merge si de la alt model de Suzuki, ca sa caut pe la cei care dezmembraza. Bafta!

Maneta de frana - daca ai modelul cu ABS - are codul 57300-10G20 si costa prin Mai cand am inlocuit-o pe a mea 212RON fara TVA la Elfworkshop.

E foarte piperat pretul, eu am comandat-o la SMAEB si am avut 20% reducere.

 

Pentru modelul fara ABS codul este 57300-44G00 si cred ca se invarte pe la aceeasi bani.

 

Modele compatibile - cauta pe Google dupa codurile astea si vezi ce rezultate iti returneaza, nu cred ca e specifica doar V-Stromului.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Vlad! Acum l-am dat si eu jos.

Mesaj completat

 

Maneta de frana - daca ai modelul cu ABS - are codul 57300-10G20 si costa prin Mai cand am inlocuit-o pe a mea 212RON fara TVA la Elfworkshop.

E foarte piperat pretul, eu am comandat-o la SMAEB si am avut 20% reducere.

 

Pentru modelul fara ABS codul este 57300-44G00 si cred ca se invarte pe la aceeasi bani.

 

Modele compatibile - cauta pe Google dupa codurile astea si vezi ce rezultate iti returneaza, nu cred ca e specifica doar V-Stromului.

 

Merci de informatie. La preturile astea cred ca o s-o las asa. In vara pe caldura aia nebuna un crac al cricului central a prins o bucata de beton sub asfalt, iar celalalt nu si astfel a basculat incet, dar sigur spre dreapta. Din buseala s-a rupt sfera din capatul manetei. Nu deranjaza la franare, insa nu-mi plce sa stiu ca nu este intreaga, dar nici nu dau 200 lei. O sa incerc sa caut ceva la second.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Marius,

Dupa cum stii am "testat" de curand crash barul...iti recomand Hepco&Becker, dai un ban dar stii ca face.

Multumesc,

:P un "hondist " printre noi!! dar pana la urma gura pacatosului adevar graieste!!

Mesaj completat

@ optaru : poti sa testezi si un givi te rog ? :D

 

fiindca h & b este 795 ron, m-am uitat azi pe niste site uri,,,

pe cand givi "doar" 510 ron,

 

ma interesez si pt unele facute artizanal, cred ca ar fi o optiune buna

Daca vrei ti-l dau pe al meu ca eu oricum vrea sa-mi iau SW-motec ca sa se "pupe " cu scutul motor!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de asta! Fabio ai cumva cunostinta cam cat costa maneta de frana ca s-a cam rupt sfera din capat. Nu-i o mare problema, dar este cam inestetic. Mai merge si de la alt model de Suzuki, ca sa caut pe la cei care dezmembraza. Bafta!

 

salut

 

@sebi: maneta frana undeva la 125 ron, noua!!!

 

testat si paratestat: cel mai protectiv crashbar este cel de la givi.

 

@rul: ce nu se pupa cu ce? am facut eu un sistem de prindere crashbar givi cu scut original, estetic identic cu cel original :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfirsit cred ca pot pune filmarea facuta anul trecut la prima noastra intrunire

http://dl.transfer.ro/cisnadioara_19-09-09...t-e1e75258c.mpg

Salutare,

De la Intalnirea din Miercurea Ciuc - Frumoasa nu are nimeni nici o inregistrare video?

Ar fi frumos ca la fiecare intalnire sa existe o inregistrare reprezentativa in arhiva fiecarui "vstromist".

 

La mai multe filmari!

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filmul facut de familia Nastase la prima intrunire a vstromaniacilor - Cisnadioara, 19 Septembrie 2009, il puteti gasi si pe youtube....

 

@Jhon - urca pe transfer si filmarea facuta la Frumoasa.

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Numele meu este Ciprian si sant multpreafericitul si cuviosul proprietar de weestrom k9. Am cautat aproximativ 6 luni pina am gasit modelul care il doream ( de 650, cu abs, negru, pret si an acceptabil). In aceste 6 luni de cautari m-am documentat pe acest forum si pe cel din state (stromtrooper). Prima mea iubire a fost tot un zookeee, un Savage LS650 dar dupa aproape 2 ani impreuna am hotarit ca imi trebuie ceva pt drumuri lungi, mai confortabil si mai sigur(abs), avand in plan calatorii mai lungi prin europa. Pot sa spun ca is foarte multumit de motocicleta, ma autofelicit tot timpul pt alegerea facuta, momentan este singurul meu mijloc de transport, il folosesc zilnic sa merg la munca si prin oras. Vremea in Cipru este foarte prietenoasa cu motociclistii, temperaturile nu coboara sub 0 grade (doar la munte) am de gand sa merg si in sezonul ploios cu ea, deja am cumparat echipament de ploaie.

Mi-au trebuit vro 5 zile sa citesc 475 de postari din topic, dar am insistat sa termin de citit tot si pe urma sa ma prezint.

Am incercat sa gasesc site-ul vstromania si nu am reusit.

Citind postarile voastre de multe ori devin gelos ca voi va intilniti in fiecare saptamina aproape si aveti parte de calatorii in grup f faine. Eu la inceput am mers mai mult solo, fiind incepator si dorind sa cunosc moto intai, si m-am cam obisnuit asa. Am iesit cu un grup de motociclisti de pe aici dar pt o calatorie de 300 de km cred ca am oprit de 6 ori pt dezmortzeli si tzigari (bleah!!! borring). Asa ca mai mult singur sau cu prietena ca pasager.

Drumurile is foarte faine, multe viraje, si de la malul marii pina in varf de munte am 50 km, asa ca am parte de peisaj destul de variat.

Am sa incerc sa postez ceva poze.

Cam atit pt inceput!

Va urez la toti asfalt uscat!

post-58988-1288169849_thumb.jpg

PS: o poza cu iubitele mele una blonda una bruneta :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun venit noului posesor de v-strom

 

si pentru ca nu toata lumea intra pe vstromania[

 

mie de o saptamana nu imi merge vstromania. sunt singurul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun venit noului posesor de v-strom

 

 

 

mie de o saptamana nu imi merge vstromania. sunt singurul ?

 

 

Nici mie nu-mi merge de vreo saptamana. Nici acum nu functioneaza ca sa fiu si mai exact.

 

Salutari noului vstromist! Bogdan, mi-ai luat vorba din gura.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...