Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Mai are cineva cunostinta despre tipul si motocicletele V-Strom de la Rm. Valcea? Am vazut motociclete frumoase la preturi bune si.... putini km.

Am vorbit cu cineva care a cumparat deja si e foarte multumit. Alte opinii?

 

 

salut,

 

si eu am mers cu fabio sa-mi iau mobra ( DL 1000 , de la un tip sin sacele) fiindca e bine sa mergi cu un cunoscator daca nu te pricepi , aici e si cazul meu

 

referitor la tipu din rm valcea nu stiu sa-ti spun nimic, numai ca fabio mi-a spus ca are un 650 care nu merita luat, asta se intampla in luna mai anul asta, intreaba-l pe fabio , el stie amanunte

 

 

 

stie cineva ceva de manerele astea incalzite, sunt bune ?

 

 

 

Daytona Heated Grips 12 V for 22 mm (7/8Zoll) handlebars - la pretul de 270 ron perechea

 

* 2-stage adjustable

* On / off switch for both the handlebar assembly as well as for growing

the Vekleidung, brace, etc. Suitable

* Switch Splashproof

* Cable strain relief to the grips

 

Current consumption: 48 W starting stage

15 W continuous current

post-45187-1291824640_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... exista un numitor comun ciudat: toate mobrele lui au intre 18.000 si 24.000 km desi sunt modele K4-K6.

 

Asta ma cam intriga si pe mine. V-Strom-ul este un motor pentru cunoscatori, pentru cei care folosesc motocicleta sa vada tara/lumea.

Astfel ca doar inafara de citeva exceptii, cred ca fiecare posesor face macar 5.000 km pe an.

 

Ideea e ca un motor nu se cumpara neaparat dupa numarul de km, ci dupa starea tehnica in care se afla.

Astfel ca daca mi-ar placea ceva, as cumpara, insa as prefera totusi sa stiu adevarul legat de nr. de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma cam intriga si pe mine. V-Strom-ul este un motor pentru cunoscatori, pentru cei care folosesc motocicleta sa vada tara/lumea.

Astfel ca doar inafara de citeva exceptii, cred ca fiecare posesor face macar 5.000 km pe an.

 

Ideea e ca un motor nu se cumpara neaparat dupa numarul de km, ci dupa starea tehnica in care se afla.

Astfel ca daca mi-ar placea ceva, as cumpara, insa as prefera totusi sa stiu adevarul legat de nr. de km.

adevarul despre numarul de km nu o sa il stii cu exactitate numai daca ai luat mobra de noua sau de la o cunostinta in care ai incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata am turnat ambele capace si ambele funduri le-am si dat in spritz maine le finisez si poimaine sper sa ansamblez una

 

Arata foarte frumos. Bravo! Astept cu nerabdare sa vad produsul final

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma cam intriga si pe mine. V-Strom-ul este un motor pentru cunoscatori, pentru cei care folosesc motocicleta sa vada tara/lumea.

Astfel ca doar inafara de citeva exceptii, cred ca fiecare posesor face macar 5.000 km pe an.

 

Ideea e ca un motor nu se cumpara neaparat dupa numarul de km, ci dupa starea tehnica in care se afla.

Astfel ca daca mi-ar placea ceva, as cumpara, insa as prefera totusi sa stiu adevarul legat de nr. de km.

 

Din pacate asta nu ti-o poate garanta decat cartea de service, ceea ce nu o s-o vezi daca te hotarasti sa o iei de la Rm. Valcea. In rest te poti uita dupa gradul de uzura: scaritele, levierul de frana spate si schimbatorul sa nu fie tocite, uzura discurilor de frana si mansoanele (astea din urma se pot schimba). Vstromul daca a avut consumabilele schimbate la timp si de buna calitate, te tine destul de mult, asa ca o mobra cu 40.000 km reali nu ar fi o problema. In cazul tau, ideal ar fi sa iei pe cineva cu tine care are un nr considerabil de km pe Vstrom. Eu am avut noroc sa fie Fabio alaturi de mine. Am luat-o cica cu 20.000 km la bord, iar din ceea ce spune Fabio, care o mai calareste din cand in cand, se pare ca ar fi un rulaj real la cat de inchegata i se pare. El are cu mobra lui 75.000 km si am incredere in experienta acumulata. Personal, nu-mi dau seama de diferenta dintre a mea si a lui, asa ca il cred pe cuvant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

si eu am mers cu fabio sa-mi iau mobra ( DL 1000 , de la un tip sin sacele) fiindca e bine sa mergi cu un cunoscator daca nu te pricepi , aici e si cazul meu

 

referitor la tipu din rm valcea nu stiu sa-ti spun nimic, numai ca fabio mi-a spus ca are un 650 care nu merita luat, asta se intampla in luna mai anul asta, intreaba-l pe fabio , el stie amanunte

 

 

 

stie cineva ceva de manerele astea incalzite, sunt bune ?

 

 

 

Daytona Heated Grips 12 V for 22 mm (7/8Zoll) handlebars - la pretul de 270 ron perechea

 

* 2-stage adjustable

* On / off switch for both the handlebar assembly as well as for growing

the Vekleidung, brace, etc. Suitable

* Switch Splashproof

* Cable strain relief to the grips

 

Current consumption: 48 W starting stage

15 W continuous current

Am eu montate pe motor. Sunt fiabile, ieftine dar au un singur defect. Trapta 1 are de fapt 14W si treapta 2 (start) de 4 ori mai mult adica 56W, fiind de fapt aceleasi 2 rezistente stanga-dreapta conectate serie/paralel. Treaba este ca de cele mai multe ori 14W este prea putin, iar 56W prea mult. Ideal daca nu ai unele cu variatie continua a puterii, sa fie 16W cu 32W cum avea fostul meu BMW F650 din 1999. La 56W, oricat de frig este afara, dupa cateva minute manerele frig si trebuie trecute pe 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bogdan harea

 

Am eu montate pe motor. Sunt fiabile, ieftine dar au un singur defect. Trapta 1 are de fapt 14W si treapta 2 (start) de 4 ori mai mult adica 56W, fiind de fapt aceleasi 2 rezistente stanga-dreapta conectate serie/paralel. Treaba este ca de cele mai multe ori 14W este prea putin, iar 56W prea mult. Ideal daca nu ai unele cu variatie continua a puterii, sa fie 16W cu 32W cum avea fostul meu BMW F650 din 1999. La 56W, oricat de frig este afara, dupa cateva minute manerele frig si trebuie trecute pe 1.

 

 

Credeam ca valorile alea (15 W - 48 W) sunt reale,,,era ideal asa ,

acum depinde si de grosimea manusilor , temperatura de afara , viteza de mers etc

eu am avut marca SAITO tot pe un BMW F 650 :) , avea 2 trepte , cu 20 W , respectiv 40 W

si am fost foarte multumit de ele

valorile alea erau pe hartie, in realitate nu stiu cati w aveau fiecare din cele 2 trepte

oricum, indiferent de marca, manerele incalzite fac diferenta cateodata intre maini inghetate si maine degerate :D

din ce stiu eu stroamele astea scot cam 400 W, suficient pt multe accesorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vsromania site-ul ...slabutz nush cine il administreaza dar de citeva zile doar asta imi apare This user has not yet confirmed his email address and account!

This user has not yet been approved by a moderator! Si asta dupa ce am confirmat mail.Poate se va rezolva......cu piesa pt mine nimeni nimic o idee ceva????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vsromania site-ul ...slabutz nush cine il administreaza dar de citeva zile doar asta imi apare This user has not yet confirmed his email address and account!

This user has not yet been approved by a moderator! Si asta dupa ce am confirmat mail.Poate se va rezolva......cu piesa pt mine nimeni nimic o idee ceva????????

-bine ai venit in gasca,s-o stapinesti sanatos

-site-ul e cel mai tare din romania,pentru ca e al nostru :)

-cu piesa e mai greu,mobre de o mie putine in tara,si noi astia cu vstroame nu prea avem accidente si mobrele astea nu prea se strica

-sint interesat si eu de cutiile alea laterale,ce dimensiuni au ?...(cred ca o sa le fabrici pina la urma in serie)

 

bogdane nu te frofilezi tu pe fabricarea cadrului metalic pentru cutii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e nevoie fac si serie:)) nui stres in masura in care pot maine il masor si iti dau dimensiunile,adevarul este ca am copiat TRAX -ul ca si forma si dimensiune:)

Si nu pot sa cred ca nu aveti o idee de unde sa o cumpar piesa nasol e ca nici pe ebay nu este.Iar site-ul o fi cel mai tare dar 1 nu prea merge 2 trafic....slabut mai mult e aici decit acolo :)

Este careva dintre voi care stie corel??vreau sa imi fac un logo pe mobra sa i fac actibild dar trebuie sa il duc in format corel la aia .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e nevoie fac si serie:)) nui stres in masura in care pot maine il masor si iti dau dimensiunile,adevarul este ca am copiat TRAX -ul ca si forma si dimensiune:)

Si nu pot sa cred ca nu aveti o idee de unde sa o cumpar piesa nasol e ca nici pe ebay nu este.Iar site-ul o fi cel mai tare dar 1 nu prea merge 2 trafic....slabut mai mult e aici decit acolo :)

Este careva dintre voi care stie corel??vreau sa imi fac un logo pe mobra sa i fac actibild dar trebuie sa il duc in format corel la aia .........

Salut !!daca poti sa-i faci matrita ti-o trimit pe a mea!!nu ai incercat sa dai comanda de una noua (romi-moto,elf moto e.t.c)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RUl

se multumeste foarte tare pt intentie pot sa o copiez nu e problema dar am sa incerc doar in cazul in care nu gasesc nou.Dar daca nu gasesc am sa apelez la tine oricum multumesc mult

Oricand cu placere!!pot sa-ti dau se eu comanda? de 2 cutii laterale dar daca se poate le-as vrea numai din aluminiu!! :)

PS 1.fostul meu BMW mai este pe la voi?

PS 2. nu ai primit inca "intrarea" pe Vstromania?

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate np

dar dara le vrei tot din aluminiu tre sa fie de 2mm sau chiar 2,5 ca sa le pot suda daca e mai subtire......nu tare pot adica sa iasa sudura frumos.Da stii ce zic hai sa vezi tu odata un set asa cu capace turnate

si iti garantez ca o sa iti placa au 4,5 5mm grosime tin klar bine de tot.Si daca nu o sa iti placa iti fac doar din aluminiu tot.

Da bmw este la noi a suferit o groaza de actualizari ma refer la accesori in plus ,ba i-am si vopsit ciocul rosu apoi inapoi negru :) stii tuh.Gentile de pe bmw erau fainute da foarte subtiri.Dar ma bucur ca ai trecut la STORMMMMMMMM asa ca nici nu se discuta facem genti.Se pare ca iarna asta am de lucru la greu da nu e o problema

Mesaj completat

nu am aprobarea administratorului de site ....pt vstromania da nui stres este timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate np

dar dara le vrei tot din aluminiu tre sa fie de 2mm sau chiar 2,5 ca sa le pot suda daca e mai subtire......nu tare pot adica sa iasa sudura frumos.Da stii ce zic hai sa vezi tu odata un set asa cu capace turnate

si iti garantez ca o sa iti placa au 4,5 5mm grosime tin klar bine de tot.Si daca nu o sa iti placa iti fac doar din aluminiu tot.

Da bmw este la noi a suferit o groaza de actualizari ma refer la accesori in plus ,ba i-am si vopsit ciocul rosu apoi inapoi negru :) stii tuh.Gentile de pe bmw erau fainute da foarte subtiri.Dar ma bucur ca ai trecut la STORMMMMMMMM asa ca nici nu se discuta facem genti.Se pare ca iarna asta am de lucru la greu da nu e o problema

Mesaj completat

nu am aprobarea administratorului de site ....pt vstromania da nui stres este timp

cu ce user te-ai inregistrat?

ca il sunt pe ema.

Mesaj completat

nu am aprobarea administratorului de site ....pt vstromania da nui stres este timp

te rog verifica acum.

am trimis mail si am primit raspuns ca a verificat si a acceptat toti userii care erau in progress si aveau erori.

zi ce user ai pe vstromania.

Mesaj completat

si poti sa incepi acolo un thread cu cutiile facute de tine.

e mai uosr de urmarit

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...