Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Cu comunicarea m-am lamurit si hotarit.

Acum caut:

- bare laterale de protectie GIVI TN 532;

- scut motor;

- protectii miini.

 

Stiti unde pot gasi, la preturi rezonabile desigur?

Piese originale Suzuki gasesti si la service-ul de pe BD-Timisoara langa spalatoria auto. Aparatorile de maini pt DL650 sunt acesorii si sunt mai scumpe cca 200 roni/set. Cele de DL1000 sunt piese din dotarea stok si sunt mai ieftine cca 70 roni/set, dar mai trebuie cateva suruburi modificate, inlocuite, lungite pt adaptare la DL650.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu comunicarea m-am lamurit si hotarit.

Acum caut:

- bare laterale de protectie GIVI TN 532;

- scut motor;

- protectii miini.

 

Stiti unde pot gasi, la preturi rezonabile desigur?

 

Eu mi-am luat crash-bar-ul cu 100 de euro. Scutul de motor costa cam 160 de euro dar mare atentie ca nu prinde bine de crash-bar-ul GIVI. Scutul este proiectat sa se prinda cu engine-guard-ul pe care deja il ai pe mobra, dar intrucat vrei sa renunti la el si sa treci la GIVI trebuie facuta o adaptare. Preturile de hand-guard ti le-a dar Bogdan. Am vazut in pozele postate ca nu ai nici cric central si-ti recomand sa ti-l achizitionezi pe cel de la SW-Motech. Mai este si asta tot vreo 160 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu comunicarea m-am lamurit si hotarit.

Acum caut:

- bare laterale de protectie GIVI TN 532;

- scut motor;

- protectii miini.

 

Stiti unde pot gasi, la preturi rezonabile desigur?

 

Salut!

 

Daca vinzi crash bar-ul care il ai acum montat as fi interesat sa-l cumpar eu...astept un pm cu un pret...

Iar despre scut am inteles ca face Fabio unul....eu zic sa astepti sa vezi ce face.

Protectii pt maini http://www.elfworkshop.ro/www/SET-PROTECTI...accesoryListing

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan avansez incet incet pt inca caut solutia perfecta deocamdata sunt pe drumul bun....c-am in stadiu asta sunt...va urma

asa frate!!! asa trebuie sa arate niste cutii pt off road!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa frate!!! asa trebuie sa arate niste cutii pt off road!!!

In principiu da; insa din ce vad, nu prea sunt rezistente. Trebuie foarte bine armate (dublata tabla macar) la colturi (prepunderent "coltul" fatza exterior) si in zona sistemului de prindere. Si sper ca unghiul taieturii de jos a fost gandit in asa fel incat sa fie paralel cu solul cand e motorul pe o parte -- altfel e degeaba ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai prins de cutie colturile adaugate la urma? In canalul de pe margine vrei sa pui o garnitura? Daca da, fa o schita cu sectiunea profilului de aluminiu de pe margine si poate gasesc o garnitura potrivita la mine, de la tamplaria de PVC sau aluminiu. Arata bine cutiile, dar ca aspectul sa se mentina trebuie vopsite electrostatic. Eloxarea este rara la noi si cand gasesti pe cineva care sa o poata face, este prohibitiv de scumpa. Spor la lucru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un profil H si nu cred ca voi pune garnitura inchide foarte bine locul ramas este de sub 1mm si o garnitura asa de subtire nu vad cum si unde o sa gasesc oricum in interior ca avea o margine peste care vine un capac interior special pt praf.In capac va si un buzunar de plastic transparent pt acte,harti etc locul cel mai ferit posibil.In spate loc pt o canistra de 5l in fata o plasa pt divese si otalpa suplimentara pt piciorul de sprijin lateral cind vrei sa pui mobra pe ceva mai moale.E legata cu fir si nu o poti uita deci ajunge inapoi in plasa din fata.Plus citeva idei care din toate cite am vazut am incercat sa le conbin in una singura.Capaculpoate il voi modifica sa fie drept fara tesituri pt daca e drept din 2 genti poti face o masa cu o plasa sina ce vine atasat.Colturile le sudez deocamdata.La cele de fibra de sticla nu stiu inca astpt un raspuns cred ca va fi ori guma ori tot un coltar de fibra.sa vedem sunt in perioada de teste sa vedem variantele cele mai bune si mai sigure

Mesaj completat

Am incercat eloxarea acasa home made si sa stii iese foarte bine si am incercat cu un redresor deci amperaj slab dar a iesit foarte bineE merge la o pisa care e mica si e strunjit nou etc etc la asta cind merg sa iau coala deja are zgarieturi care toate se vad la eloxare.Vosirea in camp electrostatic e cel mai ok asa le voi face.Se poate vopsi si cu vopsele normale pt exista deja primere foarte bune pt aluminiu care adera super ok la suprafata si merge peste orice vopsea.Negru mat vor fi

Mesaj completat

si un capac drept pt are suprafata mai mare incap mai multe pe ea....

Mesaj completat

cu 2 sau 4 manere??

post-57784-1294934556_thumb.jpg

post-57784-1294934572_thumb.jpg

post-57784-1294934583_thumb.jpg

post-57784-1295100987_thumb.jpg

post-57784-1295100994_thumb.jpg

post-57784-1295101005_thumb.jpg

post-57784-1295101015_thumb.jpg

post-57784-1295101033_thumb.jpg

post-57784-1295101042_thumb.jpg

post-57784-1295101051_thumb.jpg

post-57784-1295101058_thumb.jpg

post-57784-1295101067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saut baeti,

Nu reusesc deloc sa intru in contul meu pe vstromania.ro ca sa pun si eu o intrebare:

 

VREAU SA VIN LA INTRUNREA DIN IARNA A V-stromistilor DACA NU E CU SUPARARE !

NU STIU UNDE, NU STIU CU CNE SA IAU LEGATURA, SI ASA MAI DEPARTE.

 

Dati-mi un PM sau un semn pe 0740089797 ca trece tmpul si ma vad singur sambata seara si mor !

PS: Sunt posesor V-strom ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...