Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Saut baeti,

Nu reusesc deloc sa intru in contul meu pe vstromania.ro ca sa pun si eu o intrebare:

 

VREAU SA VIN LA INTRUNREA DIN IARNA A V-stromistilor DACA NU E CU SUPARARE !

NU STIU UNDE, NU STIU CU CNE SA IAU LEGATURA, SI ASA MAI DEPARTE.

 

Dati-mi un PM sau un semn pe 0740089797 ca trece tmpul si ma vad singur sambata seara si mor !

PS: Sunt posesor V-strom ;)

Pt amanunte ia legatura cu mine 0722646373.

Firma cu profilul H de aluminiu cred ca este Mons Medius in Baia Mare!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai facut o treaba foarte buna,sigur dupa vopsire vor arata si mai bine.

totusi nu e nevoie si de ceva intaritura in locurile de prindere pe cadru ? ma gindesc ca incarcate (sint cutii mari)au ceva greutate si din cauza trepidatiilor si a drumurilor proaste sa nu afecteze forma cutiilor sau chiar ruperea tablei.

portbagajul il faci tot tu sau iei unul dea gata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt apreciere ...Sper si eu ca dupa vopsirea in camp electrostatic sa arate mai bine mai ales ca am gasit ieri o firma care le face negru mat,in locurile de prindere are saibe de aluminiu groase de 4mm,iar cadru dreptunghiular pe care vin prinse acopera o suprafata mare,sincer nu cred sa se rupa.Cele originale sunt mai subtiri si au intaritura mai subtire..mizez mult si pe asta.Suporti am sa fac eu deocamdata doar genti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru comunicare pilot-pasager folosesc sistemul Midland BT2 iar pentru comunicare exterioara o statie CB Alan 42 cuplata la BT2 prin fir (n-am optat pentru varianta bluetooth). In general pe mine ma intereseaza comunicarea cu tir-istii pentru radare si depasiri. G8 BT si 445 BT sunt statii PMR care opereaza in banda de 446 MHz. Sunt ok ca statii intre motoare dar eu prefer canalul 22 sa aflu ce este in fata mea. Sistemul Midland BT2 din casca se cupleaza prin bluetooth la telefonul mobil, GPS si eventual un MP3 dar eu personal nu ascult muzica pe mobra. Are un sistem de prioritati foarte bine pus la punct: gps, telefon, pasager.

 

 

Am si eu Midland BT2 si merge in general bine pana la cca 120km/h. Ce ma supara este ca din cand in cand se pierde legatura cu pasagerul (in general la iesirea din benzinariile moderne) si mufa de cuplare mai sare cand bagi casca pe cap.

 

 

Ce parere aveti de acest sistem, ca alternativa la BT2?

 

http://gadgetgreats.com/2-headset-mounts--...-bt-helmet.aspx

 

http://stores.intuitwebsites.com/hstrial-B.../StoreFront.bok

 

http://www.dealextreme.com/p/interphone-bl...r-standby-45741

 

http://www.dealextreme.com/p/bt-interphone...piece-set-41066

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o discutie interminabila pe V-strommers despre interfoanele astea no-name.

majoritatea au spus ca la cat dai nu prea ai ce sa ceri......

ca si minusuri, nu prea se aud peste 110-120, unele telefoane sau mp3-uri nu se cupleaza, ca si unele navigatoare , unele au cedat dupa mai putin de 6 luni de viata.....dar la 500 roni perechea cele mai capabile......cred ca se poate risca.....sau mai bine un set din cele mai ieftine.

Mesaj completat

Lume , lumeeeeeeeeeeeeeeeeee:

 

am un pret pentru scuturile v-strom home made: intre 500 si 550 ron in functie de nr. de scuturi comandate.

 

tinanad cont ca unul original este 175 euroi si alea de la swmotech 190 euri, eu zic ca este un pret decent.

 

asteptam cu nerabdare comenzi!!!!!

Mesaj completat

P.S. vor fi aproape identice cu originalul!!!!!!!!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lume , lumeeeeeeeeeeeeeeeeee:

 

am un pret pentru scuturile v-strom home made: intre 500 si 550 ron in functie de nr. de scuturi comandate.

 

tinanad cont ca unul original este 175 euroi si alea de la swmotech 190 euri, eu zic ca este un pret decent.

 

asteptam cu nerabdare comenzi!!!!!

Mesaj completat

P.S. vor fi aproape identice cu originalul!!!!!!!!!!1

 

Niste poze ceva, inclusiv la accesoriile pentru prindere?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozeee

Salutare,

Eu am un Schubert C3 echipata de un an cu un sistem SRC System original Schubert Made by Cardo. Merge perfect cu orice imperechezi. Singura problema este radioul. Calitatea sunetului lasa de dorit datorita semnalului care se pierde destul de des. Se pare ca s-ar fi rezolvat printr-un upgrade de firmware. Eu nu l-am facut inca sa verific daca este adevarat.

Pentru mai multe detalii:

http://www.schuberth.com/en/products/motor...c-systemtm.html

Cu respect,

I.Marinescu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...