Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

da,da, si-l punem sa ne cinte "pusca si cureaua lata ce barbat eram odata" :cheers:

 

Bai nu inteleg de ce se canta la toate nuntiile mel asta, la care danseaza doar mirele si tov lui... de parca gata, tineretea lui s-a sfarsit :D (asta e ca aia cu "de ce e mirele imbracat in negru si mireasa in alb")

 

 

pt biohazardousguy:

misto traseul, bravo, cam astea sunt pretentiile mele in materie de off cu Stroama.

ce gume ai pe ea?

prin noroi ai reusit sa treci fara sa iti fuga spatele si sa cazi? (aveai pasager?)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor ,cu ce dati pe mobrele voastre de lucesc asa ? cu ploiele astea eu o spal de la natura dar nu iese asa frumos,bine ca si avem niste drumuri minunate :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce gume ai pe ea?

prin noroi ai reusit sa treci fara sa iti fuga spatele si sa cazi? (aveai pasager?)

Cauciucurile sunt cele cu care vine echipata de fabrica cred, Metzeler Tourance. Cu F-ul am mers cu acelasi model, deci nu prea am cu ce sa le compar. Impresia mea e ca aluneca pe ud, dar ar putea fi doar frica mea noroi la mijloc.

Prin noroi si sleauri am trecut in mod surprinzator de usor. M-am afundat si pana mai bine de jumatatea rotilor in apa (mie mi sa parut ca m-am afundat pana la nivelul semnalizarilor fata, dar relatarile martorilor oculari si urmele de noroi spun altceva :crack: ). In majoritatea timpului am fost cu pasagera, insa am invitat-o respectuos sa coboare de ficare data cand nu am fost sigur pe ceea ce urmeaza. De patinat am patinat de cateva ori in special cu spatele cand eram singur, dar de cazut nu.

Bafta,

Marius

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiu ca citisem mai in urma ca face cineva ungatoare de lant (nu mai stiu cine). Sunt interesat sa cumpar asa ceva, ca vin de pe cardan si ma enerveaza la culme sa opresc ca sa ung lantul. Astept pm! :cheers:

 

 

Din pacate cei care ne-au ajutat pana acum (atw&Bogdan_Harea)nu le mai fac. Eu am renuntat momentan la el din cauza unui mic incident: mi s-a blocat electrovalva in pozitia deschis si tot uleiul s-a scurs din rezervor pe lant. De acolo a fost aruncat pe roata si m-am trezit cu juma' de pneu mustind de ulei. Norocul meu a fost ca pana mi-am dat seama de incident, am mers pe drum drept. Daca eram pe curbe, era jale. Acum o urc pe central si in 3 min se rezolva treaba. In schimb am sa-l folosesc cand o s-o bag in noroaie, ceea ce se va intampla anul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala cu concursul :) . poate nu le-am numarat eu bine dar am stat cu ochii in monitor ca nu le vedeam prea bine . trageai primul foc...nimic...trageai al doilea foc...talerul parea inca intreg

 

sa nu crezi ca fac misto...dar atatea am numarat nimerite :)

Daca e vb despre asta:

am ratat un singur taler... pe la final unde e o dubla, primul taler din dubla l-am ratat.

In spate se aude la sfarsit unu' care zice "zero - bun", adica primul ratat si al doilea luat.

Mai am filme si din alte posturi si arbitrul e in spate si marcheaza vocal doar talerele ratate.

Daca le-ai lovit e liniste. :)

 

Si ... nu vin cu pusca la intrunire, si imnul impotentilor sa il cante altii. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist faptul ca nu mai fac jucarii pentru copiii lenesi :( Inseamna ca o sa ma reorientez catre asa ceva: http://www.louis.de/_20f93c8572410a4812e8762197270f25eb/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=320&wgr=427&list_total=35&anzeige=0&page=3&artnr_gr=10003248

 

Il are cineva? Se merita, ca parca 280 de euro cat e ala smecher e mult prea mult!

Am eu scottoilerul vacumatic si e mai mult decat ok. Il am de aprox 3000 km montat pe motor si de atunci nu am mai curatat lantu cu altceva decat jetul de la spalatorie. Se unge bine si l-am testat si prin noroaie si e ok. Ca si recomandare daca il iei sa incerci sa il montezi rezervoru undeva cat mai accesibil sa poti regla (ca sa fie 100 % ok trebuie reglat in functie conditiile de rulare). EU l-am pus sub o carena si ca sa reglez trebuie sa dau jos saua, asta ma nerveaza putin. Eu merg mult in oras si acolo trebuie redus debitu destul de mult pentru ca stau la semafoare, scot media mica de viteza, etc.

In rest imho e cel mai util accesoriu pe mobra, scapi de mentenanta la lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar cric central pt o 650 din '08.

Mai mult de 100E nu am sa ofer pt el, sh am auzit ca gasesc si cu putin peste 50E. Care aflati de asa ceva va rog sa ma anuntati.

 

Bafta!

 

@bozoro:

spune-mi te rog cand ajung "husele" pt gps

si da-mi un pm ceva cand ai timp cu un pret pt un ungator de lant Fabio-Made; daca nu reusesc sa gasesc cric central e musai, stau vreo ora acum sa il curat, dar iese ca nou baldy.gif

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi poate poate :D

(uite aci de ex, scazand pretul parbrizului ajungeam la un pret ok)

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-v%20strom%20dl650-din-2006-447730.html

... sau la o dezmembrare ceva (nu ca as dori sa se intample)...

 

Stiu ca e f important, dar 170E, inca 170E... baldy.gif

 

Bun, trecand peste, imi place din ce in ce mai mult Stroama, prind curaj.

Curand vreau sa mai trec pe la AMKart pt cateva sedinte, am facut cursul complet acum 2 ani cu Dominatorul. Daca va mai bate gandul pe careva, hai sa vb sa mergem impreuna

 

Bafta!

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Tot pt cei interesati mai am si un crashbar tot suzuki (oem)- este harshcait pe o parte.

 

http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,1540.msg82962.html#msg82962

are si suruburile de prindere - 40 eu.

 

stima,

paul

 

... mai am si un parbriz de care ma impiedic prin garaj OEM in stare ok - 70lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala de fapt e un fel de crashcah :grinbandit:

pt caderi pe asfalt e oki - evident caderi decente :D.

Dezavantajul la givi e ca nu poti da jos carenele cu crashurile montate.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Stromisit, va anunt ca vor sa vina la VStromania 2012 inca 2 motociclete (in ordine cronoligca dupa cum i-am cunoscut, ca sa nu iasa cu scandal):

 

1) Un TDM calarit de tov meu cel mai bun, cel care m-a invatat sa merg pe 2 roti cand eram copii, si dupa vreo 15 ani m-a suit si prima oara pe motor, ca pasager; in fine, povestile continua la pahare de vorba la Durau...

2) Un YBR de 250, calarit de a lui prietena

 

 

Primiti ne-Stroame da?

 

 

Va rog sa ma ajutati cu variantele de cazare pt ei. Sunt cam asa:

 

A) camera cu 2 paturi (doar daca mai renunta careva, mi-a spus ca sunt toate ocupate)

B ) apartament (daca nu se trece prin camera celuilalt ca sa ajungi la baie/dus)

C) Bungalow, daca "ride2esc" este de acord sa schimbam camera si sa stam noi cu ei intr-un bungalow

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... (in ordine cronoligca dupa cum i-am cunoscut, ca sa nu iasa cu scandal)...

 

Cronologia este stiinta care se ocupa cu datarea evenimentelor (printre altele). Presupune o ordonare temporala. Asa ca "ordine cronologica dupa cum i-am cunoscut" este o tripla redundanta.

Nu o lua personal. Sunt dupa o zi de munca cu o bere in mana intr-o dulce letargie. Si maine e vineri si ma duc la mare... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fie cu noroc. Ia legatura cu Radu (Vrajitoru) si el te poate rezolva . beer.gif

 

 

Culmea ca si pe omul asta tot Radu il cheama...

Ok ms, iau acuma legatura si vedem cum facem :)

 

 

 

Cronologia este stiinta care se ocupa cu datarea evenimentelor (printre altele). Presupune o ordonare temporala. Asa ca "ordine cronologica dupa cum i-am cunoscut" este o tripla redundanta.

Nu o lua personal. Sunt dupa o zi de munca cu o bere in mana intr-o dulce letargie. Si maine e vineri si ma duc la mare... :cheers:

 

super doc!

Abea astept sa discutam live la Durau friday.gif

 

Distractie placuta la mare! Mergi pe drumul vechi sau pe cel nou? Nu de alta dar am in plan multe drumbetii Buc - Vama si vreau sa stiu starea drumurilor

Editat de siu_long
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...