Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

 

la o curba pe care am mai luat-o de multe ori fara pb, a inceput sa-mi vobleze spatele.

care o fi explicatia?

presiunea in roata spate sau faptul ca am anvelope noi noute (tourance)

 

in principiu merg singur, sa las presiunea pe spate 2,5? am pb daca merg cu 2,65?

 

Eu zic ca e de la cauciucuri. Sunt "tratate" cu un lac pentru a nu imbatrani pana la montare si pana se duce aluneca.

Eu cand mi-am montat cauciucurile in Italia mi-a zis ala sa am grija primii 100km ca nu prind bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, multumesc, vom vedea, senzatia a fost f nasoala...

 

salut,

io - de la rick:

Richland Rick

 

 

Salutare, spune-mi te rog cat te-a costat sa vina in Ro si in cat timp au sosit.

 

Pe site am vazut ca pt USA ma costa 94$ si pt international ma costa 99$

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, multumesc, vom vedea, senzatia a fost f nasoala...

 

 

 

Salutare, spune-mi te rog cat te-a costat sa vina in Ro si in cat timp au sosit.

 

Pe site am vazut ca pt USA ma costa 94$ si pt international ma costa 99$

salut,

atat a costat - 99usd si parca in vre-o 10 zile a venit la posta de la vama.

bafta,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, ms.

 

inteleg ca o trimit ei la posta vamii nu la adresa pe care o introduc la shipping cand fac checkout

Ei trimit la adresa ta de expeditie - asta le-o specifici.

Dar in tara or sa ajunga la posta de la tine din oras care se ocupa si de coletaria de Vama (si posta Vama iti va trimite un aviz) fiind colet trimis din afara EU - iti vor verifica pachetul si au nesthe taxe si TVA dupa niste reguli care probabil sunt publice dar la mine nu si-au batut capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei trimit la adresa ta de expeditie - asta le-o specifici.

Dar in tara or sa ajunga la posta de la tine din oras care se ocupa si de coletaria de Vama (si posta Vama iti va trimite un aviz) fiind colet trimis din afara EU - iti vor verifica pachetul si au nesthe taxe si TVA dupa niste reguli care probabil sunt publice dar la mine ™ nu si-au batut capul.

 

Am inteles, deci nu vine la usa :D

 

Tin minte de taxe si de faza cu buchetul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-au trecut prin cap toate gandurile negre posibile cand am vazut ca din motoreta mea au iesit 4 linguri de ulei in loc de 2,8 litri.

:cheers:

 

Dar nu ne impartasesti si nou macar de fun cum ai reusit performanta sa scoti doar 4 linguri de ulei? pe unde ai le-ai scos?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am terminat schibul de consumabile la motoreta (filtru aer, bujii, lichid frana, antigel, ulei, filtru ulei). Vreau sa ii multumesc lui Fabio pentru ajutorul telefonic pe care mi l-a dat! Mi-au trecut prin cap toate gandurile negre posibile cand am vazut ca din motoreta mea au iesit 4 linguri de ulei in loc de 2,8 litri. Cred ca ar fi fost interesanta o poza cu fatza mea! Mersi inca odata si berea e pusa la rece pt urmatoarea V-stromanie, ca nujtiu daca o sa avem ocazia sa ne vedem mai curand! :cheers:

man sigur ai dat drumul la ulei pe la surubul care trebuie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou Stromist va saluta! Dupa cautari seculare, prima data mi s-a pus pata pe un Varadero dar datorita consumului mi-am mutat pata pe un DL650 ca in final sa prind o superoferta si sa iau unul de 1000, 2006, impecabil. Atata de bine intretinut ca parca imi pare rau ca am luat-o de la garajul fostului proprietar si o voi tine langa intrarea blocului. :)

 

E prima oara cand am o Suzi, si de aceea am cateva intrebari:

1) din fabrica, cu ce placute vine?

2) care e service-ul autorizat in Bucuresti? MotorTeam?

3) un owner's manual (daca e si de service, si mai bine) pe unde gasesc?

Editat de Copfucker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou Stromist va saluta! Dupa cautari seculare, prima data mi s-a pus pata pe un Varadero dar datorita consumului mi-am mutat pata pe un DL650 ca in final sa prind o superoferta si sa iau unul de 1000, 2006, impecabil. Atata de bine intretinut ca parca imi pare rau ca am luat-o de la garajul fostului proprietar si o voi tine langa intrarea blocului. :)

 

E prima oara cand am o Suzi, si de aceea am cateva intrebari:

1) din fabrica, cu ce placute vine?

2) care e service-ul autorizat in Bucuresti? MotorTeam?

3) un owner's manual (daca e si de service, si mai bine) pe unde gasesc?

Bine ai venit. Te asteptam si pe Vstromania.ro

1) cred ca iti poate raspunde cel de la punctul 2

2) Pentru majoritatea celor din Bucuresti serviceul autorizat este Fabio (nick: bozoro)

3) gasesti pe vstromania la sectiunea download.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou Stromist va saluta! Dupa cautari seculare, prima data mi s-a pus pata pe un Varadero dar datorita consumului mi-am mutat pata pe un DL650 ca in final sa prind o superoferta si sa iau unul de 1000, 2006, impecabil. Atata de bine intretinut ca parca imi pare rau ca am luat-o de la garajul fostului proprietar si o voi tine langa intrarea blocului. :)

 

E prima oara cand am o Suzi, si de aceea am cateva intrebari:

1) din fabrica, cu ce placute vine?

2) care e service-ul autorizat in Bucuresti? MotorTeam?

3) un owner's manual (daca e si de service, si mai bine) pe unde gasesc?

Sa o stapanesti sanatos!

Cam zgarcit cu pozele :D

Placute de frana pe fata tokico ceva "medium friction grade" iar pe spate nissin "low friction grade" niste mizerii :D si mai sunt si scumpe.

La sistemuul asta de franare modest se cer niste placute cu coeficient "high"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt exceptionale dupa parerea mea, cele mai bune de pe piata la ora actuala, problema este ca ala e bun doar pt. flip-up si este doar o bucata. si pretul e mare nu e chiar in oferta. mai bine ia-le pe astea:http://annunci.ebay.it/annunci/ricambi-e-accessori/perugia-annunci-citta-di-castello/interfono-cardo-scala-rider-team-set-pro/30432442

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am luat si eu poligonul, stiam ca se va intampla asa dar deh tot a fost putin stres, m-a chemat politistul la el, mi-a zis ca sunt declarat admis si fericire maxima pe mine pana in momentul in care m-am urcat in masina si am plecat. In drum spre casa a trecut un motociclist pe langa mine si atunci m-am intristat.... Mai trebuie sa stau pe 4 roti pana in primavara cand o sa am toti banii pentru un v-strom 650.

Editat de xsebi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am luat si eu poligonul, stiam ca se va intampla asa dar deh tot a fost putin stres, m-a chemat politistul la el, mi-a zis ca sunt declarat admis si fericire maxima pe mine pana in momentul in care m-am urcat in masina si am plecat. In drum spre casa a trecut un motociclist pe langa mine si atunci m-am intristat.... Mai trebuie sa stau pe 4 roti pana in primavara cand o sa am toti banii pentru un v-strom 650.

Felicitari!

Crede-ma ca merita! Uiti toata asteptarea cand te urci prima data pe ea :D la mine au durat vreo 3 ani (timp in care am mers pe un cz '75) de cand eram in scoala si citeam intr-o revista specifica despre noua aparitie de la suzuki si la altceva nu mi-a mai stat gandul. Si acum dupa 4 ani daca ar fi sa o schimb as lua noul model de 650 fara ezitare. Sunt de parere ca motocicletele astea isi aleg proprietarii nu invers.

P.S. Vezi ca permisul este mai greu de pastrat decat de luat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...