Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

spun si eu pentru cei interesati: vopsire completa vstrom intre 800 si 1200 ron in functie de reparatiile necesare: lipit carene, indreptat rezervor, etc. vopsea perlata, 2 straturi, lac 2 straturi. va garantez calitatea lucrarii.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spun si eu pentru cei interesati: vopsire completa vstrom intre 800 si 1200 ron in functie de reparatiile necesare: lipit carene, indreptat rezervor, etc. vopsea perlata, 2 straturi, lac 2 straturi. va garantez calitatea lucrarii.

Sper sa n-am nevoie de servicii de genul asta astazi.. ca un geniu mi-am facut programarea la RAR la 8:30 si m-am uitat acuma pe geam, sunt cam inghetate geamurile la masini :D wish me luck

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stikarele de pe rezervor au cod si pot fi comandate la Suzuki. parca 12 euro buc. Poti alege din oricare an de fabricatie. Sunt mai multe modele si culori, totul e sa le nimeresti.



Duminica deschidere de sezon. Giurgiu, icre de crap cu ceapa, bors de peste, etc. Plecarea la 10 din benzinaria de la intrarea in 1 Decembrie.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica ? parca zicea fabio ca sambata .

daca se merge sambata vin si eu sa mananc cu voi, cu masina ca nu cred ca apuc sa termin de ansamblat toata troaca.

 

stickerele da sunt la suzuki dar cu 120 ron setul. siglele am vazut ca sunt vreo 20 de dolari dar la noi ar inseamna 20e+ TVA cel putin

aduce cineva tankpaduri ca cel din poza de mai jos ?

suruburile pentru carena se gasesc pe undeva ?

aaa....si tamponul ala de sub rezervor se poate inlocui cu alta bucata de cauciuc ? ...unde naiba gasesc gasesc cauciuc din care sa-mi confectionez alt tampon 18x18x45mm ? el costa vreo 3$ dar cine naiba imi aduce mie asa ceva ?!?

deacum daca tot m-am apucat de-o treaba macar sa-mi fac de cap :))

 

 

0def0b89c7e9184c4790152312dcda98.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica ? parca zicea fabio ca sambata .

daca se merge sambata vin si eu sa mananc cu voi, cu masina ca nu cred ca apuc sa termin de ansamblat toata troaca.

 

stickerele da sunt la suzuki dar cu 120 ron setul. siglele am vazut ca sunt vreo 20 de dolari dar la noi ar inseamna 20e+ TVA cel putin

aduce cineva tankpaduri ca cel din poza de mai jos ?

suruburile pentru carena se gasesc pe undeva ?

aaa....si tamponul ala de sub rezervor se poate inlocui cu alta bucata de cauciuc ? ...unde naiba gasesc gasesc cauciuc din care sa-mi confectionez alt tampon 18x18x45mm ? el costa vreo 3$ dar cine naiba imi aduce mie asa ceva ?!?

deacum daca tot m-am apucat de-o treaba macar sa-mi fac de cap :))

 

 

0def0b89c7e9184c4790152312dcda98.jpg

tankpad am cumparat eu de la motorteam pe Bd. Timisoara; au si suruburi de carena din aluminiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La suzuki am dat 12 euro doar pe stiker-ul cu ABS ca l-am jupuit cu karcher-ul cand o spalam. Ideal este sa le faceti in alta parte.

Pt suzuki sv 650 s stickerele complete au dus vreo 50 de lei dar am pierdut numarul tipului.

Voi cu vopsitul si cosmetizatul su cu flexuitul si sudatul :D Mi-a ramas cricul central mic dupa inaltare si trebuie sa-l "cioparesc" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oasele sunt facute din foaie de arc (otel forjat) de 5mm si zincate s-a inaltat vreo 30mm. Nush exact ce dimeniune au ca le-am montat fara sa mai masor la ele. Mi le-a luat un prieten din Anglia la un chilipir 100 de lei. Nu arata ca cele facute de dan cata dar sunt ok. Acum astept si inaltatoarele de ghidon de 30mm poate mi-o fi mai usor cu mersul in picioare. Furca o sa o lungesc atunci cand o sa trebuiasca sa schimb cuzinetii si simeringurile momentan le am pe cele originale care apropie 5 ani :D

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aduce cineva tankpaduri ca cel din poza de mai jos ?

 

 

0def0b89c7e9184c4790152312dcda98.jpg

Tankpad-ul e accesoriu original Suzuki, cod 990D0-06G00-PAD :P

Din ala am si eu. In 2008 era 17.59EUR fara TVA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bogdan> duminica e mai frig si nu mai avem nici rabdare. sambata!!! :)

Da, nu sunt 11 sunt 9 grade, ce sa-ti spun!

 

Tankpad-ul e accesoriu original Suzuki, cod 990D0-06G00-PAD :P

Din ala am si eu. In 2008 era 17.59EUR fara TVA.

 

Are si Demetrescu pe stoc cateva modele la cca 50 roni buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Suzuki DL 650 V-strom, anul fabricatiei 2004, 48.000 km, cric central, parbriz MRA,

2 prize 12v, top si side case originale Suzuki, protectii maini,protectii
laterale motor, protectii radiatoare, baterie noua, xenon. Pret 3500 euro discutabil ,telefon 0723.588.213 Sebi

post-24473-0-65026000-1362232194_thumb.jpg

post-24473-0-93764100-1362232206_thumb.jpg

post-24473-0-99930900-1362232228_thumb.jpg

post-24473-0-67667400-1362232241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care-i istoria ei, te rog?

 

Vand Suzuki DL 650 V-strom, anul fabricatiei 2004, 48.000 km, cric central, parbriz MRA,

2 prize 12v, top si side case originale Suzuki, protectii maini,protectii
laterale motor, protectii radiatoare, baterie noua, xenon. Pret 3500 euro discutabil ,telefon 0723.588.213 Sebi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt un Vstrom alb caut un set de stikere pt rezervor, originale. Evident o sa le comand la Dan, dar nu gasesc corespondenta intre coduri si aspect sau culoare. A gasit cineva o sursa de informare pe acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

doresc sa imi iau una din cele 2 modele din subiect, insa nu am avut ocazia sa le studiez mai bine, Review-urile de pe net sunt 50/50 si nu am reusit sa imi fac o idee.

Ma intereseaza sa merg distante relativ lungi , cu pasager si bagaje, si sa am o pozitie confortabila ( am 1:83 )

as dori sa stiu pareri pro / contra asupra celor 2 modele

multam`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozitia e cam aceeasi. Pentru drumuri lungi si bagaje e mai indicat 1000, dar consuma mai mult fata de 650 si mai are unele mici probleme pe la injectie si ceva zgomote la ambreiaj. La viteze de croaziera de pana la 130 km/h se descurca foarte bine si 650, de acolo in sus deja se simte lipsa de mai multi caluti.

 

www.vstromania.ro

 

 

 

 

post-3733-0-55455100-1362430636_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...