Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Tocmai ce mi-am comandat si eu adaptori pt etrieri Nissin.Vinde cineva etrieri de tipul celor de mai jos ? :

Nissin CBR 600 F4 - F4i All Model Years, 2000 - 2001 CBR 929, 2002 - 2003 CBR 954, 2003 - 2004 CBR 600RR and SP2 2001 and newer RC51.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lifetime in raport cu ce? Cu media de viata a unui vehicul (care este intre 3 si 5 ani panala prima revanzare) ? Sau cu perioada de timp care trece pana apare varianta imbunatatita a produsului respectiv (intre 5 si 15 ani)?.

 

nu contest calitatea lor, dar nici nu cred in garantiile lifetime.

lifetime in raport cu un milion de mile. asta daca reusesti sa ai faci in toata viata de motociclist.

http://www.knfilters.com/warranty.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lifetime in raport cu ce? Cu media de viata a unui vehicul (care este intre 3 si 5 ani panala prima revanzare) ? Sau cu perioada de timp care trece pana apare varianta imbunatatita a produsului respectiv (intre 5 si 15 ani)?.

 

nu contest calitatea lor, dar nici nu cred in garantiile lifetime.

1 milion de mile. parca asa zice K&N . dupa mintea mea...asta poate sa insemne life time :). cati km face un om normal intr-o viata ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ride test cu noul Suzuki V_strom 1000!

Varianta video va putea fi vazuta sambata de la ora 11 pe Money Channel in emisiunea AutoBiz!

http://www.autoreport.ro/moto/suzuki-v-strom-1000-ride-test/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lifetime in raport cu un milion de mile. asta daca reusesti sa ai faci in toata viata de motociclist.

http://www.knfilters.com/warranty.htm

1 milion de mile. parca asa zice K&N . dupa mintea mea...asta poate sa insemne life time :). cati km face un om normal intr-o viata ? :)

Aruncati o privire mai atenta si vedeti ce nu acopera garantia. Mai ales in segmentul dual-sport si offroad.

» Post actualizat in 06 Aug 2014 10:48

''WHAT IS NOT COVERED BY OUR WARRANTY

Any K&N product used for 1: any type of racing or competition; 2: any off-road use, custom or modified applications; 3: any off-road or dual sport motorcycle/ ATV use; or 4: any illegal highway use, marine, or industrial applications. All K&N Air Filters not covered by our million mile warranty are warranted against defective materials or workmanship for one year from date of purchase with no mileage limitation. This includes K&N Air Filters sold for ATV's and off-highway or dual-purpose motorcycles.''

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Aruncati o privire mai atenta si vedeti ce nu acopera garantia. Mai ales in segmentul dual-sport si offroad.

» Post actualizat in 06 Aug 2014 10:48

''WHAT IS NOT COVERED BY OUR WARRANTY

Any K&N product used for 1: any type of racing or competition; 2: any off-road use, custom or modified applications; 3: any off-road or dual sport motorcycle/ ATV use; or 4: any illegal highway use, marine, or industrial applications. All K&N Air Filters not covered by our million mile warranty are warranted against defective materials or workmanship for one year from date of purchase with no mileage limitation. This includes K&N Air Filters sold for ATV's and off-highway or dual-purpose motorcycles.''

adica nu o sa ma tina un milion de mile ??????

 

:disappointed:

o sa ma tina doar 500mii de mile ?

adica va trebui sa-l spal in fiecare an ...sau vreo 10 mii de mile si nu la 50 mii de mile ?

 

you killed my dreams :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

you killed my dreams :(

Fiecare intelege ce vrea, eu m-am referit strict la faza cu Lifetime Warranty, chestie care nu poate fi probata. O sa tii motorul minim 500000 km sa verifici acest aspect? :laugh:

Repet, nu le contest calitatea, dar sa fim realisti, suna frumos garantie pe viata, trebuie sa sa-si vanda si ei produsele si au gasit o schema castigatoare. Sper sa apuc ziua in care vreun user va spune ca a strans macar 500000 km pe o mobra echipata cu filtru K&N. Noi sa fim sanatosi... :alcy:

Editat de Dkw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa fiu cinic nu s-a precizat pe viata cui? un filtru bun retine multe particule! poti merge fara filtru de aer dar cam un sezon ,dupa refaci motorul! de ce cautati pe goagal vorba unui primar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Cu o întârziere cam de vreo 3 săptămâni, sosesc în faţa dvs. şi mă prezint. Mă numesc Cristi, am 26 de ani, şi de vreo aproximativ 1300 km am deosebita plăcere de a merge (numai până la lucru şi înapoi) însoţit de un superb exemplar al speciei V-Strom. Sper ca atunci când timpul va avea ceva mai multă răbdare cu noi să putem pleca, fără prea mare fast, la un drum întins.

 

Acesta este un post scurt, cu rol de introducere/prezentare. De fel, încerc să ascult cât mai mult şi să vorbesc cât mai puţin.

 

Mă bucur să vă cunosc!

 

Cu deosebit respect,

Cristi L.

post-77393-0-28732200-1407475410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Cu o întârziere cam de vreo 3 săptămâni, sosesc în faţa dvs. şi mă prezint. Mă numesc Cristi, am 26 de ani, şi de vreo aproximativ 1300 km am deosebita plăcere de a merge (numai până la lucru şi înapoi) însoţit de un superb exemplar al speciei V-Strom. Sper ca atunci când timpul va avea ceva mai multă răbdare cu noi să putem pleca, fără prea mare fast, la un drum întins.

 

Acesta este un post scurt, cu rol de introducere/prezentare. De fel, încerc să ascult cât mai mult şi să vorbesc cât mai puţin.

 

Mă bucur să vă cunosc!

 

Cu deosebit respect,

Cristi L.

 

bine ai aparut :)

frumoasa culoarea. felicitari pentru achizitie :)

» Post actualizat in 08 Aug 2014 06:07

Un film nou oficial de promovare pentru Vstromul de 1000 in care apare incaltat cu Karoo 3

 

sper sa se vanda cat mai multe incaltate cu Karoo3 pentru simplul motiv ca imi doresc o pedala de frana foldabila de la Touratech :)).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Cu o întârziere cam de vreo 3 săptămâni, sosesc în faţa dvs. şi mă prezint. Mă numesc Cristi, am 26 de ani, şi de vreo aproximativ 1300 km am deosebita plăcere de a merge (numai până la lucru şi înapoi) însoţit de un superb exemplar al speciei V-Strom. Sper ca atunci când timpul va avea ceva mai multă răbdare cu noi să putem pleca, fără prea mare fast, la un drum întins.

 

Acesta este un post scurt, cu rol de introducere/prezentare. De fel, încerc să ascult cât mai mult şi să vorbesc cât mai puţin.

 

Mă bucur să vă cunosc!

 

Cu deosebit respect,

Cristi L.

attachicon.gif10502074_814126225272958_6620062616608786334_n.jpg

 

Te salut!

 

II sta bine si in rosu. Asta al tau trebuie sa fie L3, nu?

Hai ca incet, incet ne inmultim si astia cu noul Vstrom (nu mai sunt singurul "oropsit")

:)

Baga neaparat un scut sub motor, il protejezi si arata si mai misto cu teava aia acoperita!!

Editat de zece d rosu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc tuturor pentru urările voastre.

 

Asta al tau trebuie sa fie L3, nu?

 

Baga neaparat un scut sub motor, il protejezi si arata si mai misto cu teava aia acoperita!!

Este L4. Intenţionez să-i mai montez scut sub motor, engine guard, manete încălzite şi proiectoare de ceaţă (acestea din urmă nu neapărat de la ei; momentan merg cu fază lungă aprinsă pe timpul zilei, pentru a mă face cât mai vizibil. Sunt înjurături pe care mi le asum, până la găsirea proiectoarelor).

 

Cu respect,

Cristi L.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc tuturor pentru urările voastre.

 

Este L4. Intenţionez să-i mai montez scut sub motor, engine guard, manete încălzite şi proiectoare de ceaţă (acestea din urmă nu neapărat de la ei; momentan merg cu fază lungă aprinsă pe timpul zilei, pentru a mă face cât mai vizibil. Sunt înjurături pe care mi le asum, până la găsirea proiectoarelor).

 

Cu respect,

Cristi L.

 

Nu cred ca are sens sa exagerezi cu faza lunga tot timpul, deoarece Vstrom-ul are printre cele mai bune lumini la acest moment. Esti oricum vizibil si cu luminile de drum!!

La proiectoare iar sunt discutii si discutii...eu personal mi-am montat cu led, dar le folosesc exclusiv pe ceata si noaptea la drum in afara orasului.

post-22512-0-39805100-1407504753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot discutam despre filtru KN zilele astea, am scos azi filtrul dupa un an si jumatate de utilizare ...si vreo 15-20k km arata cam asa


post-746-0-41645900-1407504053_thumb.jpgpost-746-0-41645900-1407504053_thumb.jpg

 

cutia filtrului nu are pic de praf desi inainte de filtru era praful adunat pe margine de se facuse pamant.

dupa spalare filtrul arata cam asa

 

post-746-0-66081200-1407504221_thumb.jpg

 

la mine dupa 3 ani de folosire filtrul asta si-a scos deja banii si pare ca o sa ma mai tina o perioada buna :)

post-746-0-51951600-1407504063_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăr semnal stânga fata ptr.un DL 650. Dacă are careva de vânzare,mesaj pe PM. Multam' Bafta

e distrus complet ?

ca mai am eu unul oleaca defect si poate din doua defecte faci unul bun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. E functional,gatu de plastic negru e spart lipit cu superglue și scotch negru.Merg cu el asa de vreo 3 luni :). Azi prin Rucăr la pauza de cafea ma uitam lung la el și am zis sa întreb pe aicidaca are cineva sa nu dau 100ron de nou pe el,prefer sa bag benzina. Nu ma deranjeaza,isi face treaba dar ști cum e'.......in fine. Daca are cineva bine dacă nu sigur primesc unul nou de la Mos Gerila :)

 

 

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am fost saptamana trecuta in Grecia si am constatat ca foarte multa lume conduce vstrom pe acolo. Majoritatea lor avea husa rezervor de tip bagster si chiar aratau bine. Intrebarea mea este daca cineva aduce husa rezervor bagster si tankbag potrivit, sau de unde s-ar putea achizitiona la un pret rezonabil ? Daca ati mai folosit aceasta combinatie ce impresie aveti, merita sau nu banii ? Am vazut pe ebay ca impreuna cu tankbag costa in jur de 200 eur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...